Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιο ειναι το καλυτερο προγραμμα πλοηγησης gps?

 

Δεν ξέρω ποιο ειναι το καλύτερο για s60 συσκεύες, αλλά ξέρω ποιο ειναι το χειρότερο... Νοκια Maps λέγεται αν το έχεις ακουστα...:lol:

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει αγορασει κανενας micro 8gb;Λεω να παρω μια και θελω να ξερω πως τα παει απο ταχυτητα.Αν πχ τη γεμισω με mp3 η φωτο/video αργει να ανοιξει τις εφαρμογες;Με τη 2gb που εχω τωρα ειναι αρκετα γρηγορο ακομα και οταν εχω πολλες φωτο στην εκθεση.
Link to comment
Share on other sites

για μενα ειναι το καλυτερο απο την αποψη καλυψης Ελλαδας.
Και για μενα απο αυτα που αναγνωριζουν το gps του Ν95 φυσικα
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια. Η συσκευη μου ειναι VL. Εχει product code 0548940

made in Finland. Το firmware ειναι η 12. Θελω να κανω αναβαθμιση στην 20 αλλα δε μου τη βγαζει το nokia software update. ξερει κανεις πως μπορω να το κανω? Ευχαριστω.

giannis-rodos-156
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια. Η συσκευη μου ειναι VL. Εχει product code 0548940

made in Finland. Το firmware ειναι η 12. Θελω να κανω αναβαθμιση στην 20 αλλα δε μου τη βγαζει το nokia software update. ξερει κανεις πως μπορω να το κανω? Ευχαριστω.

Απλά δεν έχει βγει αναβάθμιση για Vodafone Live συσκευές.

Μπορείς να βγάλεις το Vodafone Live και να κάνεις αναβάθμιση στο νέο firmware, αλλά θα χάσεις την εγγύηση σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Βγαινει ευκολα το vl? και μετα θελει αλλαγη to code me nemesis κτλ?

Για να βγάλεις το Vodafone Live θα πρέπει να ακολουθήσεις πιστά αυτό τον οδηγό, βάζοντας όμως αυτό το product code: 0534854.

 

Το Nemesis Service Suite το κατεβάζεις από εδώ.

 

Το Nokia Software Updater το κατεβάζεις από εδώ.

 

Σημείωση 1: Ο οδηγός που γράφω αναφέρεται για το N73, αλλά η διαδικασία είναι ακριβώς ίδια.

Σημείωση 2: Κατά τη διαδικασία της αναβάθμισης δεν πειράζεις το κινητό για κανένα λόγο.

Σημείωση 3: Για να δουλέψει το NSS θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει στο pc σου το Nokia PC Suite και να έχεις συνδεθεί τουλάχιστον μια φορά με αυτό.

 

:!:Χάνεις την εγγύηση!:!:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιο ειναι το καλύτερο για s60 συσκεύες, αλλά ξέρω ποιο ειναι το χειρότερο... Νοκια Maps λέγεται αν το έχεις ακουστα...:lol:

 

Επειδη ξερω οτι ειναι μαπα με ποιο αλλο προγραμμα δουλευει σωστα το gps? route?tomtom? ποιες εκδοσεις?

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για να βγάλεις το Vodafone Live θα πρέπει να ακολουθήσεις πιστά αυτό τον οδηγό, βάζοντας όμως αυτό το product code: 0534854.

 

Το Nemesis Service Suite το κατεβάζεις από εδώ.

 

Το Nokia Software Updater το κατεβάζεις από εδώ.

 

Σημείωση 1: Ο οδηγός που γράφω αναφέρεται για το N73, αλλά η διαδικασία είναι ακριβώς ίδια.

Σημείωση 2: Κατά τη διαδικασία της αναβάθμισης δεν πειράζεις το κινητό για κανένα λόγο.

Σημείωση 3: Για να δουλέψει το NSS θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει στο pc σου το Nokia PC Suite και να έχεις συνδεθεί τουλάχιστον μια φορά με αυτό.

 

:!:Χάνεις την εγγύηση!:!:

 

 

:lol:

Δεν θα το κανω !!! με φοβησες!!!

Παντως σε ευχαριστω πολυ.Θα περιμενω να βγει και για το δικο μου αναβαθμιση, να σαι καλα.

giannis-rodos-156
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ξερω οτι ειναι μαπα με ποιο αλλο προγραμμα δουλευει σωστα το gps? route?tomtom? ποιες εκδοσεις?

 

Εγω χρησημοποιώ το Garmin... Μπορείς να βρεις πληροφορίες σε αυτο το Thread

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

:lol:

Δεν θα το κανω !!! με φοβησες!!!

Παντως σε ευχαριστω πολυ.Θα περιμενω να βγει και για το δικο μου αναβαθμιση, να σαι καλα.

Δεν το είπα για να σε φοβίσω, αλλά για να έχεις πλήρη γνώση του πράγματος.

Οι branded αναβαθμίσεις πάντα αργούν, βέβαια υπάρχουν φορές που δεν βγαίνουν και καθόλου.:X

Στη προκειμένη περίπτωση δεν νομίζω να μην βγει διότι η συγκεκριμένη αναβάθμιση έφερε πολλές καλές αλλαγές.;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είπα για να σε φοβίσω, αλλά για να έχεις πλήρη γνώση του πράγματος.

Οι branded αναβαθμίσεις πάντα αργούν, βέβαια υπάρχουν φορές που δεν βγαίνουν και καθόλου.:X

Στη προκειμένη περίπτωση δεν νομίζω να μην βγει διότι η συγκεκριμένη αναβάθμιση έφερε πολλές καλές αλλαγές.;)

 

Αραγε πως θα ενημερωθουμε αν βγει? απο τη βονταφον η απο τη νοκια?

giannis-rodos-156
Link to comment
Share on other sites

για να ξεφοβηθεις θα σου πω και εγω που πηρα vodafone live και την πρωτη μερα το αλλαξα σε κανονικο!τεραστια διαφορα με το νεο f/w!!(ειναι 100φορες πιο απλα να το κανεις απο οτι το διαβαζεις2κλικ στο nemesis ολα κι ολα).go on:up:

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

για να ξεφοβηθεις θα σου πω και εγω που πηρα vodafone live και την πρωτη μερα το αλλαξα σε κανονικο!τεραστια διαφορα με το νεο f/w!!(ειναι 100φορες πιο απλα να το κανεις απο οτι το διαβαζεις2κλικ στο nemesis ολα κι ολα).go on:up:

 

Δε διαφωνω η εγγυηση ομως ειναι μεγαλη υποθεση και το εχω παρει Οκτωβριο...

giannis-rodos-156
Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω 2 εβδομαδες!!αναλωσιμα ειναι ολα φιλε μου σκεψου οτι σε 5-6 μηνες κανενας δεν θα ασχολειτε με αυτο,πολυ πολυ να αλλαξεις product code και εισαι παλι οκ!you choose:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω 2 εβδομαδες!!αναλωσιμα ειναι ολα φιλε μου σκεψου οτι σε 5-6 μηνες κανενας δεν θα ασχολειτε με αυτο,πολυ πολυ να αλλαξεις product code και εισαι παλι οκ!you choose:cool:

 

Δηλαδη μπορεις αργοτερα να το ξανακανεις VL???

giannis-rodos-156
Link to comment
Share on other sites

φυσικα αλλαζεις παλι product code και το NSU βλεπει τη αναβαθμιση του live.εκτος την περιπτωση που εχει κολλησει η συσκευη και ειναι νεκρη βεβαια

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μπορεις αργοτερα να το ξανακανεις VL???

 

φυσικα αλλαζεις παλι product code και το NSU βλεπει τη αναβαθμιση του live.εκτος την περιπτωση που εχει κολλησει η συσκευη και ειναι νεκρη βεβαια

Ναι, όλα καλά αυτά. Αλλά η κανονική έκδοση θα έιναι πάντα πιο μποστα από τη VL, οπότε και να ξανά βάλει το product code της Vodafone δεν θα μπορεί να περάσει την Vodafone Live έκδοση...

 

Ως γνωστό, δεν μπορείς να περάσεις παλιότερη έκδοση λογισμικού.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

kalispera pedia mipos mpoeri kapios na mou apantisi giati i anabathmisi pou ekana sto n95 den exi ellinika

Το κινητό σου είναι παρά-εισαγωγή!

 

Για να περάσεις τα Ελληνικά θα πρέπει να ακολουθήσεις πιστά αυτό τον οδηγό, βάζοντας όμως αυτό το product code: 0534854.

 

Το Nemesis Service Suite το κατεβάζεις από εδώ.

 

Το Nokia Software Updater το κατεβάζεις από εδώ.

 

Σημείωση 1: Ο οδηγός που γράφω αναφέρεται για το N73, αλλά η διαδικασία είναι ακριβώς ίδια.

Σημείωση 2: Κατά τη διαδικασία της αναβάθμισης δεν πειράζεις το κινητό για κανένα λόγο.

Σημείωση 3: Για να δουλέψει το NSS θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει στο pc σου το Nokia PC Suite και να έχεις συνδεθεί τουλάχιστον μια φορά με αυτό.

 

 

Edit: Υποθέτω πως έχεις το απλό Ν95 και όχι το 8GB που έχεις ως avatar.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

signomi mipos mporis na mou eksigisis analitika ti prepi na kano se eyxaristo

Φίλε μου ο οδηγός γράφει αναλυτικά τι πρέπει να κάνεις. Πιο απλά δεν γίνεται να στα πω. :O

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

paidia mia boithia.. apo ti stigmi pou ekana anabathmisi sto kinito den exo pleon prosbasi sto internet ite apo vodafone ite apo wifi kati pou me tin 12v litourgouse apsoga :(

Ευχαριστώ. είστε όλοι σούπερ!!! :rolleyes:

ευα.

Link to comment
Share on other sites

paidia mia boithia.. apo ti stigmi pou ekana anabathmisi sto kinito den exo pleon prosbasi sto internet ite apo vodafone ite apo wifi kati pou me tin 12v litourgouse apsoga :(

 

τι εννοεις οταν λες δεν εχεις προσβαση??

δεν συνδεεσαι??

με wifi τι σου βγαζει??

προσπαθησε να την ξαναπερασεις την αναβαθμιση.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...