Jump to content

Πάνω από 70.000 συνδρομητές για τη λύση "Vodafone για το Σπίτι"


elias_ps
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάνω από 70.000 συνδρομητές για τη λύση "Vodafone για το Σπίτι"

 

Περισσότερα από 70.000 "σπίτια" εμπιστεύτηκαν το πακέτο "Vodafone για το Σπίτι" από τον Ιούλιο του 2007, οπότε και ξεκίνησε η διάθεση της νέας υπηρεσίας.

 

Όπως αναφέρεται σε σχετική ανακοίνωση, χάρη "στην πρωτοποριακή τεχνολογία, τα ανταγωνιστικά τιμολόγια και την γνωστή εξυπηρέτηση πελατών", η νέα υπηρεσία αποτελεί βασική επιλογή για όσους ζητούν οικονομική λύση για επικοινωνία από το σπίτι με σταθερό νούμερο χωρίς το πάγιο του ΟΤΕ.

 

 

Με την πρωτοποριακή υπηρεσία Vodafone για το Σπίτι, την οποία 1η η Vodafone έφερε στην Ελλάδα και διαθέτει αποκλειστικά, ο συνδρομητής έχει:

 

- 500 λεπτά χρόνο ομιλίας για αστικές και υπεραστικές κλήσεις με μόνο 12,5 ευρώ συν τα τέλη της κινητής τηλεφωνίας

- νέο σταθερό αριθμό ή μεταφορά υπάρχοντος με φορητότητα

- πανελλαδική κάλυψη και διαθεσιμότητα της υπηρεσίας

- απλή και άμεση σύνδεση

- απαλλαγή από το πάγιο του ΟΤΕ

 

Η αποδοχή της υπηρεσίας Vodafone για το Σπίτι "αποδεικνύει την ανάγκη της αγοράς για οικονομικές λύσεις που δίνουν όσα υπόσχονται και απελευθερώνουν την επικοινωνία. Και τώρα, η Vodafone καλεί όλους να αποτελέσουν αναπόσπαστο κομμάτι της επανάστασης στην επικοινωνία με τη νέα προσφορά σύμφωνα με την οποία όσοι εγγραφούν στην υπηρεσία μέχρι και τις 31/12/2007 θα έχουν δωρεάν για τους 3 πρώτους μήνες το μηνιαίο πάγιο, δηλαδή συνολικό κέρδος ύψους 37,50 ευρώ".

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

70.000 απο τον ιουλιο μεχρι και σημερα? η αναφερεται στο γ' τριμηνο?

 

Εαν ειναι για Ιουλιο - Αυγουστο - Σεπτεμβρη - Οκτωβρη - Νοεμβρη, συνολο 5 μηνες, ε, τοτε για τους 3 πρωτους, δεν θα ειναι τουλαχιστον 50.000 συνδεσεις?

 

Το γ' τριμηνο εκανε συνολικα 109.000 .... δηλαδη τα μισα περιπου, ηταν τα σταθερα?

τα υπολοιπα 50.000 περιπου, ειναι ολα τα αλλα?!??!

 

Η τελικα το 109.000 ΔΕΝ περιλαμβανει και τα σταθερα?

Ξερει κανεις σιγουρα?

Link to comment
Share on other sites

70.000 απο τον ιουλιο μεχρι και σημερα? η αναφερεται στο γ' τριμηνο?

 

Εαν ειναι για Ιουλιο - Αυγουστο - Σεπτεμβρη - Οκτωβρη - Νοεμβρη, συνολο 5 μηνες, ε, τοτε για τους 3 πρωτους, δεν θα ειναι τουλαχιστον 50.000 συνδεσεις?

 

Το γ' τριμηνο εκανε συνολικα 109.000 .... δηλαδη τα μισα περιπου, ηταν τα σταθερα?

τα υπολοιπα 50.000 περιπου, ειναι ολα τα αλλα?!??!

 

Η τελικα το 109.000 ΔΕΝ περιλαμβανει και τα σταθερα?

Ξερει κανεις σιγουρα?

 

To 109 ειναι οι νεες συνδεσεις μειον τις αποσυνδεσεις.

 

Σαν εναλλακτικος παντως πρεπει να εχει τους περισσοτερους (δεν γνωριζω αν εχει ξεπερασει ηδη την forthnet).

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ειναι αρκετα σεβαστος αριθμος κι αυτο δειχνει ποσο πολυ εχει αγανακτησει ο κοσμος απο το"ντα@@ντζιλικι" του ΟΤΕ!

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ειναι αρκετα σεβαστος αριθμος

 

Πάρα πολύ σεβαστός και μάλιστα για αρχή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν προβλήματα ,και ούτε μια διαφήμιση θα το έλεγε εξάλλου,όπως δεν αναφέρεται και η ταλαιπωρία και χρόνος που χρειάζεται για την μετάβαση και αν πολλοί το έχουν μετανιώσει από πριν ή και μετά την μετάβαση απο τον ΟΤΕ.

 

Επίσης τα νούμερα είναι σχετικά διότι τόσα σπίτια έχουν Vodafone,δεν σημαίνει ότι λειτουργούν ήδη όπως υπονοείται ,αλλά μπορεί απλα να έχουν κάνει αίτηση ,οπότε η αποδοχή της,είναι σαν είναι πελάτης ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Aυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν προβλήματα ,και ούτε μια διαφήμιση θα το έλεγε εξάλλου,όπως δεν αναφέρεται και η ταλαιπωρία και χρόνος που χρειάζεται για την μετάβαση και αν πολλοί το έχουν μετανιώσει από πριν ή και μετά την μετάβαση απο τον ΟΤΕ.

 

Επίσης τα νούμερα είναι σχετικά διότι τόσα σπίτια έχουν Vodafone,δεν σημαίνει ότι λειτουργούν ήδη όπως υπονοείται ,αλλά μπορεί απλα να έχουν κάνει αίτηση ,οπότε η αποδοχή της,είναι σαν είναι πελάτης ήδη.

 

Αναφερεται στις ενεργες συνδεσεις. Οταν κανεις αιτηση, ενεργοποιησαι αμεσως. Η φορητοτητα αν ζητησεις αργει 12 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Γι'αστεία μάλλον λες το "αμέσως",αμα διαβάσεις το άλλο thread "Σταθερή και ADSL από την Vodafone"

 

Δεν καταλαβαίνω τι λες. Τα σταθερά (ή σταθεροκινητά για την ακρίβεια) ενεργοποιούνται άμεσα όπως μια σύνδεση κινητής. Το ADSL είναι αυτό που καθυστερεί. Η ανακοίνωση όμως αναφέρεται αποκλειστικά στο "Vodafone Για το Σπίτι" και όχι στο ADSL ή στο "3σε1".

Link to comment
Share on other sites

Γι'αστεία μάλλον λες το "αμέσως",αμα διαβάσεις το άλλο thread "Σταθερή και ADSL από την Vodafone"

 

Οχι, το εννοω. Μπορει να αργησει 2 sec αλλα θα ζησουμε. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ειναι αρκετα σεβαστος αριθμος κι αυτο δειχνει ποσο πολυ εχει αγανακτησει ο κοσμος απο το"ντα@@ντζιλικι" του ΟΤΕ!
Εγώ θα πρόσθετα ότι πολύς κόσμος αγανακτεί και με τις καγκουριές πολλών εναλλακτικών, για αυτό και προτίμησε Voda που συνδέεσαι άμεσα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια, εγω που εχω βαλει vodafone σταθερο μπορω να σας πω(εαν δεν εχετε δει το post Μου στην κατηγορια Vodafone adsl Κλπ)

 

Οτι εκανα τηλεφωνικη αιτηση στης 6/10 (για νετ και τηλ) ΑΦΟΥ ενημερωθηκα ΟΤΙ εντος 2 ΗΜΕΡΕΣ θα μου εχει ερθει ο εξοπλισμος (free) και ΑΦΟΥ ΕΡΘΕΙ λειτουργει ΑΜΕΣΩΣ.

 

lies..;)lies...;)lies..:

 

αιτηση 6/10, εξοπλισμος ΗΘΡΕ μετα απο 1 1/2 βδομαδα...και ΘΕΛΕΙ 48ωρες να ενεργοποιηθει...

ΙΣΩΣ εαν ειχα παει σε καταστημα να παρω τον εξοπλισμο να γλειτωνα αυτη την 1 1/2 βδομαδα..who knows:blink:, το εχω σχεδον ενα μηνα, λειτουργει μια χαρα, ειναι με sim κ ρευμα, δεν εκανα φορητοτητα ( τον # πΟΤΕ τον ειχα μονο 3 μηνες αρα δεν με απασχολουσε ) γιατι μου ειπανε με φορητοτητα θελει κανα 20αρια μερες...και 20αρια μερες in Greek σημαινει...κανα 2 μηνες...:lol:απο τι καταλαβα:lol:

Link to comment
Share on other sites

...προφανώς θυμόμαστε οτι έχεις κάνει ποστ στο άλλο thread, αλλά το περιεχόμενό του εγώ προσωπικά δεν το ξέρω γιατί δεν το διάβασα, αφού τα γράμματά σου ΒΓΑΖΟΥΝ ΜΑΤΙ!! Ίσως να μπορούσες να χρησιμοποιήσεις το normal font που χρησιμοποιούμε όλοι οι υπόλοιποι....

 

Επι του θέματος τώρα, προφανώς αν είχες πάει η ίδια απο το κατάστημα δεν θα περίμενες το χρόνο που περίμενες, αφού στην ουσία μιλάμε για ενεργοποίηση κινητής γραμμής, η οποία γίνεται σχεδόν άμεσα (σε εμένα η γραμμή για εξερχόμενες ενεργοποιήθηκε σε 3 ώρες χωρίς να παίζουν οι εισερχόμενες στο σταθερό, και περίπου 1 μήνα μετά ολοκληρώθηκε και η φορητότητα από τον ΟΤΕ και έπαιψε και αυτό).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εγω που εχω βαλει vodafone σταθερο μπορω να σας πω(εαν δεν εχετε δει το post Μου στην κατηγορια Vodafone adsl Κλπ)

 

Οτι εκανα τηλεφωνικη αιτηση στης 6/10 (για νετ και τηλ) ΑΦΟΥ ενημερωθηκα ΟΤΙ εντος 2 ΗΜΕΡΕΣ θα μου εχει ερθει ο εξοπλισμος (free) και ΑΦΟΥ ΕΡΘΕΙ λειτουργει ΑΜΕΣΩΣ.

 

lies..;)lies...;)lies..:

αιτηση 6/10, εξοπλισμος ΗΘΡΕ μετα απο 1 1/2 βδομαδα...και ΘΕΛΕΙ 48ωρες να ενεργοποιηθει...

ΙΣΩΣ εαν ειχα παει σε καταστημα να παρω τον εξοπλισμο να γλειτωνα αυτη την 1 1/2 βδομαδα..who knows:blink:, το εχω σχεδον ενα μηνα, λειτουργει μια χαρα, ειναι με sim κ ρευμα, δεν εκανα φορητοτητα ( τον # πΟΤΕ τον ειχα μονο 3 μηνες αρα δεν με απασχολουσε ) γιατι μου ειπανε με φορητοτητα θελει κανα 20αρια μερες...και 20αρια μερες in Greek σημαινει...κανα 2 μηνες...:lol:απο τι καταλαβα:lol:

 

Προφανως οταν στο φερνουν μεσω courrier ερχεται απενεργοποιημενο. Απο καταστημα ενεργοποιηται τη στιγμη που το παιρνεις.

Οσο για την φορητοτητα, αυτη χρειαζεται συγκεκριμενο χρονικο διαστημα το οποιο εχει καθοριστει απο την ΕΒΔΑΦ.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που τα γραμματα ΒΓΑΖΟΥΝ ΜΑΤΙ εμενα μου αρεσαν. Γιατι τα εχει το φορουμ αραγες...:worry: στο τηλ μου "ειπανε" ειτε να παω στο καταστημα ειτε να μου φερει τον εξοπλισμο courrier παλι θελει το 48 ωρο, σας λεω τι μου "ειπαν" και ακριβως αυτο εγινε...ξερω οτι ειναι σαν κινητο αλλα αυτο εγινε..τι να κανω..αμα μπορουσα θα ειχα παει και εγω σε καταστημα να το παρω αλλα δεν μπορουσα λογο δουλειας.

α και,,, δεν εκανα φορητοτητα, ουτε ειπα οτι εκανα.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

70.000 συνδέσεις Χ 14.8 € παγιο που χρέωνε ο ΟΤΕ = 1.036.000€ χάνει ο ΟΤΕ το ΜΗΝΑ (μονο απο τα πάγια) !!!!!!!!

μπραβο παντως στην vodafone καλο προγραμμα με τα ιδια λευτα και με 500λεπτα αστικών και υπεραστικών και μετα χρεωση σαν αστικα

και με τον εξοπλισμό και το ασύρματο δωρεάν ΕΝΩ ο οτε ουτε ενα σταθερό τηλέφωνο των 10€ δεν δινει με νεα σύνδεση !

Link to comment
Share on other sites

Και για μένα επίσης πλασματικά είναι τα νούμερα.Αφορά αριθμό αιτήσεων όπως αναφέρθηκε και εκκρεμή ενεργοποίηση.Αμα περάσεις στο δικό τους δίκτυο ,με την αίτηση,θεωρείσε συνδρομητής άσχετα άν δεν εχουν ενεργοποιηθεί οι υπηρεσίες.Το τηλ. λειτουργεί μέσω ΟΤΕ κανονικά,μέχρι την πλήρη ενεργοποίηση,αφού στην πράξη ενοικίαση κυκλώματος είναι,μόνο που δεν σε χρεώνει τώρα ο ΟΤΕ .
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ φορητότητα στην Vodafone αλλά προέκυψαν τα εξής προβλήματα:

1)Η γραμμή λειτουργεί μόνο με το ασύρματο που μου δώσαν, ένα Daewoo της πλάκας. Σύνδεσα το παλιό μας τηλέφωνο, ένα Panasonic Dect KX-TCD070 και δεν λειτουργεί.

2) Δεν λειτουργεί η σειρήνα που είχαμε, προκειμένου να ακούμε το τηλέφωνο όταν χτυπάει από μακριά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά συγγνώμη κιόλας, αλλά είναι απο την αρχή γνωστό οτι η λύση της βοντα για το σπίτι βασίζεται σε γραμμή κινητού, που σημαίνει οτι δεν υποστηρίζεται επικοινωνία δεδομένων (ΕΠΑΚ, συναγερμοί, POS πιστωτικών καρτών) ή φαξ... εμένα μου τα ξεκαθάρισαν από τον Αυγουστο που έκανα την σύνδεση και έχει ειπωθεί πάρα πολλές φορές, τώρα αν σε σας δεν τα ξεκαθάρισαν όταν κάνατε την σύνδεση καλά κάνατε και διακόψατε....
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ φορητότητα στην Vodafone αλλά προέκυψαν τα εξής προβλήματα:

1)Η γραμμή λειτουργεί μόνο με το ασύρματο που μου δώσαν, ένα Daewoo της πλάκας. Σύνδεσα το παλιό μας τηλέφωνο, ένα Panasonic Dect KX-TCD070 και δεν λειτουργεί.

2) Δεν λειτουργεί η σειρήνα που είχαμε, προκειμένου να ακούμε το τηλέφωνο όταν χτυπάει από μακριά.

 

Φίλε με ποιό voicebox δοκίμασες? Εγώ έχω το sagem (το τζαμπέ) και έχουν δουλέψει και το sagem και τα 3 Panasonic που είχα, το ένα μάλιστα είναι του 2001! Μήπως παίζει τίποτα άλλο? Κάτι έχει ακουστεί για προβληματική παρτίδα των ericsson που είχαν δώσει στην αρχή, αν εχεις τέτοιο δεν δοκιμάζεις μήπως στο αλλάξουν?

 

Για την σειρήνα που λές μάλλον φταίει οτι στην έξοδο του το voicebox δεν δίνει τάση, οπότε η σει΄ρήνα δεν μπορεί να ρευματοδοτηθεί... είχα προσπαθήσει και εγώ να βάλω την έξοδο του voice box στην πρίζα του σπιτιου (για να έχουν σήμα όλες οι μπρίζες) αλλά όπως καταλαβαίνεις δεν έπαιξε....

Link to comment
Share on other sites

Η γραμμή λειτουργεί μόνο με το ασύρματο που μου δώσαν, ένα Daewoo της πλάκας. Σύνδεσα το παλιό μας τηλέφωνο, ένα Panasonic Dect KX-TCD070 και δεν λειτουργεί.

 

πιθανοτατα λογω καλωδιου...χρειαζεται να εχει και τα 4 καλωδιακια μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Και για μένα επίσης πλασματικά είναι τα νούμερα.Αφορά αριθμό αιτήσεων όπως αναφέρθηκε και εκκρεμή ενεργοποίηση.Αμα περάσεις στο δικό τους δίκτυο ,με την αίτηση,θεωρείσε συνδρομητής άσχετα άν δεν εχουν ενεργοποιηθεί οι υπηρεσίες.Το τηλ. λειτουργεί μέσω ΟΤΕ κανονικά,μέχρι την πλήρη ενεργοποίηση,αφού στην πράξη ενοικίαση κυκλώματος είναι,μόνο που δεν σε χρεώνει τώρα ο ΟΤΕ .

 

 

Φίλε μου μην μπερδεύεσαι με το adsl... το vodafone για το σπίτι δεν έχει κυκλώματα ΟΤΕ, με το που φεύγεις από το μαγαζί και μέχρι να πας σπίτι έχεις συνδεθεί (είναι σύνδεση κινητού) και παίζουν άμεσα οι εξερχόμενες κλήσεις (+ 48 ώρες για τις εισερχόμενες στο σταθερό νούμερο της HOL ή 25 μέρες για εισερχόμενες σε νούμερο που φέρνεις από φορητότητα).

Link to comment
Share on other sites

Και για μένα επίσης πλασματικά είναι τα νούμερα.Αφορά αριθμό αιτήσεων όπως αναφέρθηκε και εκκρεμή ενεργοποίηση.Αμα περάσεις στο δικό τους δίκτυο ,με την αίτηση,θεωρείσε συνδρομητής άσχετα άν δεν εχουν ενεργοποιηθεί οι υπηρεσίες.Το τηλ. λειτουργεί μέσω ΟΤΕ κανονικά,μέχρι την πλήρη ενεργοποίηση,αφού στην πράξη ενοικίαση κυκλώματος είναι,μόνο που δεν σε χρεώνει τώρα ο ΟΤΕ .

 

Η ανακοινωση λεει οτι εχει 70000 συνδρομητες. Οχι 70000 αιτησεις.

Μαλλον δεν εχεις καταλαβει πως λειτουργει. Δεν εχει καποια ενοικιαση οπως πχ αν βαλεις Forthnet. Ειναι καθαρα vodafone γραμμη.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε με ποιό voicebox δοκίμασες? Εγώ έχω το sagem (το τζαμπέ) και έχουν δουλέψει και το sagem και τα 3 Panasonic που είχα, το ένα μάλιστα είναι του 2001! Μήπως παίζει τίποτα άλλο? Κάτι έχει ακουστεί για προβληματική παρτίδα των ericsson που είχαν δώσει στην αρχή, αν εχεις τέτοιο δεν δοκιμάζεις μήπως στο αλλάξουν?

 

Για την σειρήνα που λές μάλλον φταίει οτι στην έξοδο του το voicebox δεν δίνει τάση, οπότε η σει΄ρήνα δεν μπορεί να ρευματοδοτηθεί... είχα προσπαθήσει και εγώ να βάλω την έξοδο του voice box στην πρίζα του σπιτιου (για να έχουν σήμα όλες οι μπρίζες) αλλά όπως καταλαβαίνεις δεν έπαιξε....

 

Και γω το τζαμπέ έχω, το Sagem. Είχα ακούσει για τα προβλήματα του Voicebox της Ericsson. Δεν ξέρω τι φταίει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η ανακοινωση λεει οτι εχει 70000 συνδρομητες. Οχι 70000 αιτησεις.

Μαλλον δεν εχεις καταλαβει πως λειτουργει. Δεν εχει καποια ενοικιαση οπως πχ αν βαλεις Forthnet. Ειναι καθαρα vodafone γραμμη.

 

Φίλε μου μην μπερδεύεσαι με το adsl... το vodafone για το σπίτι δεν έχει κυκλώματα ΟΤΕ, με το που φεύγεις από το μαγαζί και μέχρι να πας σπίτι έχεις συνδεθεί (είναι σύνδεση κινητού) και παίζουν άμεσα οι εξερχόμενες κλήσεις (+ 48 ώρες για τις εισερχόμενες στο σταθερό νούμερο της HOL ή 25 μέρες για εισερχόμενες σε νούμερο που φέρνεις από φορητότητα).

 

Εγώ μεταφέρω αυτά που έχω αντίληψη,όπως εσείς αυτά που ξερετε.

Γνωστος μου περιμένει 3 μήνες για σταθερό και άγνωστο πόσο θα περιμένει για ADSL,στην Ηλιουπολη.Πάνε πακέτο όπως του είπαν και ρώτησα και γώ για διασταύρωση.Ετσι γιατί τα νούμερα να μην είναι πλασματικά και να μην αφορούν αιτήσεις ;

Λογ/μος ΟΤΕ δεν ξαναήρθε από την αίτηση,τηλέφωνο έχει κανονικά όπως πριν και δεν χρώνεται στο λογ/μό Vodafone να πεί κανείς ότι έγιναν όλα αυτόματα και δεν πήρε είδηση ή δεν ξέρει τι έγινε,ούτε εξοπιλισμό του έδωσαν κλπ:O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...