Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82 (Pre-Release)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ondos den exei ellinikous xaraktires sto pliktrologio. To Product Code Einai 0551515

Έχει αναφερθεί αυτό.

Συγκεκριμένα:

 

Για όσους δε θυμούνται:

0551515: RM-313 SCANDINAVIA

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί αυτό.

Συγκεκριμένα:

 

Ondos den exei ellinikous xaraktires sto pliktrologio. To Product Code Einai 0551515

 

O φιλος geang πρεπει να απαντησε για το σχολιο μου,εδω :O

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2150867#post2150867

 

...............

Δεν ειχε Ελληνικους χαρακτηρες στο πληκτρολογιο

ουτε φυσικα Ελληνικες οδηγιες .

Δεν ειδα τι product code ειχε .

...............

 

Σκανδιναβια λοιπον το Ν82 που ειδα ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται οτι η Wind θα ειναι η πρωτη που θα το φερει. Σε φυλλαδιο Κυριακατικης εφημεριδας της Wind το εχει στην σελιδα των συσκευων της NOKIA και χωρις ενδειξη "Συντομα κοντα σας". Τιμη 581. Επισης στην τηλεοραση ειδα σποτ της ΝΟΚΙΑ για τις γιορτες και το δειχνει και αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Φαινεται οτι η Wind θα ειναι η πρωτη που θα το φερει. Σε φυλλαδιο Κυριακατικης εφημεριδας της Wind το εχει στην σελιδα των συσκευων της NOKIA και χωρις ενδειξη "Συντομα κοντα σας". Τιμη 581. Επισης στην τηλεοραση ειδα σποτ της ΝΟΚΙΑ για τις γιορτες και το δειχνει και αυτο.

Καλά, μπορεί να το φέρει πρώτη η Wind, αλλά θα είναι με ελληνικό product code ή με product code Ουγκάντας??? (ή μήπως Τιμπουκτού αυτή τη φορά, έτσι για ποικιλία??? :X).

 

Όσο για τη Nokia (Alpha Copy), αυτοί εκεί είναι στον κόσμο τους. Έχουν την ευκαιρία να βγάλουν καλά κέρδη για τις γιορτές φέρνοντας ένα τηλέφωνο που περιμένει τόσος κόσμος, αλλά όπως πάντα, το βιολί βιολάκι τους... :mad:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ο κατάλογος για όποιων ενδιαφέρεται για τις τιμές με σύνδεση υπάρχει εδώ

http://www.wind.com.gr/ConDows/December_nokia.pdf

 

άσχετο αλλά ... όπως το έχουν βάλει ανάμεσα στα Ν81,Ν95 8GB,Ν73 κτλ δείχνει λίγο.... ασχημούλη :( . Ωστόσο αν δεν το δώ απο κοντά δεν μπορώ να σχηματισώ πλήρη γνώμη. γμτ χάθηκε να είχε το Ν95 το ιδιο gps με το n82 και να είχε ποιοτικότερο slide θα το είχα χτυπήσει επιτόπου.. μάλλον τα θέλω όλα δικά μου εε? :p :p

Link to comment
Share on other sites

Κανενα νεο απο vodafone shop εχουμε?

Τελικα δεν ξερω τι να παρω Ν82 ή Iphone?

Το ξερω πως τα 2 κινητα δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους αλλα λεμε....

Link to comment
Share on other sites

Κανενα νεο απο vodafone shop εχουμε?

Τελικα δεν ξερω τι να παρω Ν82 ή Iphone?

Το ξερω πως τα 2 κινητα δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους αλλα λεμε....

 

Περί ορέξεως που λένε...

Αν και το ερώτημά σου θα έπρεπε να το συζητήσουμε στους Διαξιφισμούς, παρόλα αυτά σου λέω ότι απλά αν θες μόστρα πάρε ένα Iphone. Αν όμως θέλεις ουσία, "χτύπα" το Ν82 άφοβα, είναι απλά άπαιχτο!!! :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Κανενα νεο απο vodafone shop εχουμε?

Τελικα δεν ξερω τι να παρω Ν82 ή Iphone?

Το ξερω πως τα 2 κινητα δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους αλλα λεμε....

 

kane ayto poy ekana ego,eho to iphone kai molis ferei i wind to proto N82 me tin epidotisi moy tha paro kai to N82!!!hehehehhehe :p

 

OFF TOPIC.......

min sygkrineis to ena me to allo,to iphone mporei na min einai ena kinito me ta PANTA mesa alla einai HRONIA mprosta apo oti kinito ehei vgei mehri simera san TEHNOLOGIA!!!!

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

OFF TOPIC.......

min sygkrineis to ena me to allo,to iphone mporei na min einai ena kinito me ta PANTA mesa alla einai HRONIA mprosta apo oti kinito ehei vgei mehri simera san TEHNOLOGIA!!!!

 

Με δελεάζεις να μπω στη διαδικασία να μιλήσω για το Iphone, αλλά αυτό είνια κάτι που συνήθως γίνεται στους Διαξιφισμούς.

Γι' αυτό ας μη συνεχίσουμε το offtopic.

 

Πάντως το Ν82 επιμένω ότι είναι άπαιχτο και δε μπορώ να περιμένω πότε θα έρθει. :D

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχει δοκιμασει κανεις το route66 για να δουμε εαν αναγνωριζει το εσωτερικο GPS;

[sIGPIC][/sIGPIC] N e m e s o k l a s ! ! !

 

Mobile History: Sony Erricson T630, Siemens S65, Qtek S100, Nokia N80 ... and finally N95!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχει δοκιμασει κανεις το route66 για να δουμε εαν αναγνωριζει το εσωτερικο GPS;

 

Ακριβώς, ας μας απαντήσει κάποιος από όσους το έχουν στην κατοχή τους (εκτός κι αν πρόλαβαν και το πούλησαν όλοι :lol:)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Κανενα νεο απο vodafone shop εχουμε?

Τελικα δεν ξερω τι να παρω Ν82 ή Iphone?

Το ξερω πως τα 2 κινητα δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους αλλα λεμε....

Αν αγοράσεις το N82 αγοράζεις ένα πανίσχυρο κινητό τηλέφωνο, αν αγοράσεις το iPhone αγοράζεις οτιδήποτε άλλο (οθόνη, Interface, μούρη.. κτλ) αλλά όχι ένα πανίσχυρο κινητό τηλέφωνο - η απόφαση δική σου..

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας πώ κάτι που σκέφτηκα...

 

Δεν μπορούσα να καταλάβω πώς το Ν82 με τόσα καλούδια πάνω του θα το βγάλουν στην ίδια τιμή με το Ν81 που δεν έχει τόσα...

 

Και λέω... Η πλειοψηφία των αγοραστών στην Ελλάδα δεν έιναι ακόμα τόσο ενημερωμένοι για την τεχνολογία των κινητών, οπότε αγοράζουν με βάση την εμφάνιση και αυτό που ξέρουν όλοι πλέον..

Μεγάλη μνήμη = φοβερό κινητό!!!!

 

Οπότε οι εταιρίες μια χαρά κάνουν και βάζουν την ίδια τιμή στις δύο συσκευές (το Ν81 θα έπρεπε να είναι πιο φτηνό), αφού αυτός που προτιμάει εμφάνιση ΚΑΙ slide που πουλάει πολύ τελαυταία θα πάρει το Ν81, ενώ αυτός που θέλει να την ψάξει περισσότερο θα πάρει το Ν82.

 

**Βέβαια οι τιμές πιστεύω θα διαμορφωθούν και ύστερα απο μία περίοδο πωλήσεων**

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχει δοκιμασει κανεις το route66 για να δουμε εαν αναγνωριζει το εσωτερικο GPS;

 

Το δοκίμασα χτες και δούλευε μια χαρά με το εσωτερικό GPS...

Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας πώ κάτι που σκέφτηκα...

 

Δεν μπορούσα να καταλάβω πώς το Ν82 με τόσα καλούδια πάνω του θα το βγάλουν στην ίδια τιμή με το Ν81 που δεν έχει τόσα...

 

Και λέω... Η πλειοψηφία των αγοραστών στην Ελλάδα δεν έιναι ακόμα τόσο ενημερωμένοι για την τεχνολογία των κινητών, οπότε αγοράζουν με βάση την εμφάνιση και αυτό που ξέρουν όλοι πλέον..

Μεγάλη μνήμη = φοβερό κινητό!!!!

 

Οπότε οι εταιρίες μια χαρά κάνουν και βάζουν την ίδια τιμή στις δύο συσκευές (το Ν81 θα έπρεπε να είναι πιο φτηνό), αφού αυτός που προτιμάει εμφάνιση ΚΑΙ slide που πουλάει πολύ τελαυταία θα πάρει το Ν81, ενώ αυτός που θέλει να την ψάξει περισσότερο θα πάρει το Ν82.

 

**Βέβαια οι τιμές πιστεύω θα διαμορφωθούν και ύστερα απο μία περίοδο πωλήσεων**

 

Το μόνο στο οποίο υποθέτω ότι ίσως το Ν81 να είναι καλύτερο από το Ν82 είναι η εμφάνιση (αυτό ισχύει για κάποιους, εμένα πάντως μου αρέσει καλύτερα το Ν82) και η καλύτερη αναπαραγωγή ήχου, πιθανότατα λόγω ενσωμάτωσης καλύτερου κυκλώματος ήχου, αλλά και σε αυτό δεν ξέρω σίγουρα, αυτό μπορεί να διαπιστωθεί μόνο στην πράξη.

 

Στα υπόλοιπα το Ν82 είναι σαφώς πιο συμφέρουσα επιλογή από το "απλό" Ν81 (η πιο δίκαια σύγκριση είναι του Ν82 με το "απλό" Ν81 και όχι με την έκδοση 8GB), ακόμα και με αυτή τη διαφορά τιμής (περί τα 80-100€)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα χτες και δούλευε μια χαρά με το εσωτερικό GPS...

 

Κρακ@ρισμενο Route66 εβαλες? Προσπαθώ εδώ και μέρες να βάλω και δεν βρίσκω πουθενά άκρη,ότι έχω κατεβάσει από τα "γνωστά" μαγαζιά δε δουλεύει(δε μιλάμε για τα signed/unsigned,αυτά έχουν ξεπεραστεί τελείως πλεον,δεν ασχολούμαι καν),καμμία άκρη έχουμε?

Link to comment
Share on other sites

Κρακ@ρισμενο Route66 εβαλες? Προσπαθώ εδώ και μέρες να βάλω και δεν βρίσκω πουθενά άκρη,ότι έχω κατεβάσει από τα "γνωστά" μαγαζιά δε δουλεύει(δε μιλάμε για τα signed/unsigned,αυτά έχουν ξεπεραστεί τελείως πλεον,δεν ασχολούμαι καν),καμμία άκρη έχουμε?

 

Εγώ το κατέβασα από εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2030653#post2030653 που είναι unsigned. Σήμερα μάλιστα έκανα και την διαδρομή Ζωγράφου - Καλύβια που είναι γύρω στα 30 χιλιόμετρα απόσταση και δεν συνάντησα κανένα πρόβλημα στην πλοήγηση...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κατέβασα από εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2030653#post2030653 που είναι unsigned. Σήμερα μάλιστα έκανα και την διαδρομή Ζωγράφου - Καλύβια που είναι γύρω στα 30 χιλιόμετρα απόσταση και δεν συνάντησα κανένα πρόβλημα στην πλοήγηση...

 

Μπορείς να μου στείλεις το signed Route σε email??(Να σου στείλω το IMEI με PM?)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου στείλεις το signed Route σε email??(Να σου στείλω το IMEI με PM?)

 

Φίλε δεν μπορώ να στο φτιάξω γιατί δεν εχω internet στο σπίτι και μπαίνω μέσω του κινητού... Εγώ πηγα σε internet cafe και έκανα τη δουλειά μου... Μπορείς να το κανείς και μόνος σου εύκολα ακολουθώντας τον οδηγό που υπάρχει. Εάν έχεις πρόβλημα με την έγγραφη στο symbiansigned επειδή δεν δέχεται το e-mail σου μπορείς να φτιάξεις ένα λογαριασμό e-mail στο clickgr.com και μετά να κανείς έγγραφη με αυτό το e-mail στο symbiansigned.com και αυτό θα σε δεχτεί κανονικά... Εγώ έτσι το έκανα...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν μπορώ να στο φτιάξω γιατί δεν εχω internet στο σπίτι και μπαίνω μέσω του κινητού... Εγώ πηγα σε internet cafe και έκανα τη δουλειά μου... Μπορείς να το κανείς και μόνος σου εύκολα ακολουθώντας τον οδηγό που υπάρχει. Εάν έχεις πρόβλημα με την έγγραφη στο symbiansigned επειδή δεν δέχεται το e-mail σου μπορείς να φτιάξεις ένα λογαριασμό e-mail στο clickgr.com και μετά να κανείς έγγραφη με αυτό το e-mail στο symbiansigned.com και αυτό θα σε δεχτεί κανονικά... Εγώ έτσι το έκανα...

 

OK,ευχαριστώ αλλά αυτά όλα τα ξέρω,έλεγα να το αποφύγω γιαυτό και το σκεφτηκα έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο κανα 2 ωρες ημουνα Τσιμισκη σε υποκαταστημα της cosmote.Λογο επιδοτησης ειπα να το παρω απο εκει,αν καταφερω να περιμενω και εκανα μια κρατηση.Εδω και αρκετο καιρο γνωριζω εναν υπαλληλο εκει τον οποιο ειχα καιρο να δω.Πριν προλαβω να πω τιποτα,μιας και με ξερει,μου λεει πιο θες το ν95 8g;Μολις του ειπα ν82 χλωμιασε λιγο.Αν δεν υπαρχει κατι τελειως απροοπτο αυτες τις μερες τοτε μετα τις 10 Ιανουαριου μου ειπε.Τα νευρα μου!

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...