Jump to content

Sony Ericsson T610i


Tomby
 Κοινοποίηση

tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?  

38 members have voted

  1. 1. tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?

    • NAI
      13
    • OXI
      25


Recommended Posts

:eek: ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ!!!!

:eek:

 

Δεν θα κερδισεις τιποτα.Στο V-LIVE μπορεις να μπεις και τωρα. Οι ρυθμισεις μονο αλλαζουν.

 

Αν παντως για καποιο λογο επιμενεις, να ξερεις οτι υπαρχουν πολλοι που θα πληρωναν για να ανταλαξουν το Τ610-live τους με το original.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dinosss ( 1 Ιούλ. 2004 , 19:59)

 

:eek: ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ!!!!

:eek:

 

Δεν θα κερδισεις τιποτα.Στο V-LIVE μπορεις να μπεις και τωρα. Οι ρυθμισεις μονο αλλαζουν.

 

Αν παντως για καποιο λογο επιμενεις, να ξερεις οτι υπαρχουν πολλοι που θα πληρωναν για να ανταλαξουν το Τ610-live τους με το original.

 

 

Το original θέλω. Μάλλον δεν το διατύπωσα σωστά.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν ACER Aspire με ΧP SP2 beta και ένα T610. Πώς θα τα κάνω να επικοινωνήσουν με τις υπέρηθρες; Έχω την εντύπωση ότι το κινητό δεν βλέπει τον υπολογιστή...

Καμμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Τοτε μαλλον εισαι και εσυ ενας απο αυτους που θα πληρωναν για την ανταλλαγη :lol: !!

 

Δυστυχως αυτο που ζητας δεν μπορει να γινει 'νομιμα' σε εξουσιοδοτημενο service.

Link to comment
Share on other sites

8 ευρώ παιδιά την κάνω την αλλαγή στουε πελάτες μου. Και για εσάς απο δω μέσα δωρεάν
Link to comment
Share on other sites

Oraia to ekana ayto alla giati metatrepei mono ta prota 18 deyterolepta?

Dokimasa kai AMRconverter kai to wav to amr. Mipos ftaei i metatropi se 16 bit? to ekana me tin ixografisi ton windows. Kanena allo programma gia tin simpiesi tou wav arxeiou?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά του άλλαξα μνήμες flash γιατί είχε πρόβλημα. Επίσης είχα πρόβλημα με την R4C και R6C και του έβαλα την R3C. Δουλεύει κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν μπορεί να φύγει το λογότυπο φορέα από την αρχική οθόνη;;;
Q σου λεβέντη μου!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nmix (13 Ιούλ. 2004 , 23:03)

 

Μηπως γνωριζει κανεις ποσο κοστιζει να αλαξω τα καπακια του ???

 

 

Όλα τα καπάκια (κεραία, μπαταρία, πρόσωψη) περίπου στα 80€ Α. θές και τα πλήκτρα αλλα 40!!!

Link to comment
Share on other sites

Sorry, kkouts alla den ine edo to thread tou K700i firmware.. ostoso an thes kapoia lisi apeuthinsou ston leosedf pou ine stin sony ericsson..! (pedes rixte kai mia matia sto kainourgio FMA! pragmatika apaixto!)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος paokaras45 (14 Ιούλ. 2004 , 09:59)

 

Όλα τα καπάκια (κεραία, μπαταρία, πρόσωψη) περίπου στα 80€ Α. θές και τα πλήκτρα αλλα 40!!!

 

 

80+40=120.... και το καινούριο έχει 170...

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε.

Δυστηχώς δέν υπάρχει official firmware ακομα απο την εταιρία που σημαίνει οτι προς το παρών είναι λιγάκι δύσκολο.

Παρ όλα αυτά θα ήθελα να υπενθυμίσω οτι το Κ700 firmware είναι ARM RSA Based architecture (οπως και η R6C ου Τ610) και πολλές άλλες καινούριες αναβαθμίσεις της SE. (RSA1024)

Μετά το τηλέφωνο θα είναι κλειδωμένο και με άλλα προβλήματα.

Το μεγάλο κακό της ιστορίας είναι δέν μπορούμε να κάνουμε ουτε downgrade δηλαδή να πάμε πχ απο την R6C στην R4C (για το Τ610).

Εφ όσον δηλαδή το έχεις κάνει αναβάθμιση μετά δέν υπάρχει περίπτωση να του βάλεις παλαιότερη αναβάθμιση για να το ξεκλειδώσεις η οτιδήποτε άλλο.

Επίσης το άλλο κακό είναι οτι δέν υπάρχουν ακόμα λύσεις για όλα αυτα (εργαλεία) ούτε με το original software (EMMA II) της SE.

Υπάρχει μια περίπτωση να ξεκλειδώνωνται με testpoint αλλα ακόμα δέν έχει γίνει τίποτα γνωστό.

Μερικά απο τα μοντέλα που έχουν αυτό το "πρόβλημα" T610, T618, T628, T630, Z600, Z608, Κ700 και μερικά ακόμα επίσης και το Ζ200 απ ότι νομίζω.

 

Α! επίσης ηθελα να πώ στο φίλο rocky13 οτι δέν είμαι στην sonyericsson παρόλο που συνεργάζομαι με πολλές εταιρίες. :)

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε.

Δυστηχώς δέν υπάρχει official firmware ακομα απο την εταιρία που σημαίνει οτι προς το παρών είναι λιγάκι δύσκολο.

Παρ όλα αυτά θα ήθελα να υπενθυμίσω οτι το Κ700 firmware είναι ARM RSA Based architecture (οπως και η R6C ου Τ610) και πολλές άλλες καινούριες αναβαθμίσεις της SE. (RSA1024)

Μετά το τηλέφωνο θα είναι κλειδωμένο και με άλλα προβλήματα.

Το μεγάλο κακό της ιστορίας είναι δέν μπορούμε να κάνουμε ουτε downgrade δηλαδή να πάμε πχ απο την R6C στην R4C (για το Τ610).

Εφ όσον δηλαδή το έχεις κάνει αναβάθμιση μετά δέν υπάρχει περίπτωση να του βάλεις παλαιότερη αναβάθμιση για να το ξεκλειδώσεις η οτιδήποτε άλλο.

Επίσης το άλλο κακό είναι οτι δέν υπάρχουν ακόμα λύσεις για όλα αυτα (εργαλεία) ούτε με το original software (EMMA II) της SE.

Υπάρχει μια περίπτωση να ξεκλειδώνωνται με testpoint αλλα ακόμα δέν έχει γίνει τίποτα γνωστό.

Μερικά απο τα μοντέλα που έχουν αυτό το "πρόβλημα" T610, T618, T628, T630, Z600, Z608, Κ700 και μερικά ακόμα επίσης και το Ζ200 απ ότι νομίζω.

 

Α! επίσης ηθελα να πώ στο φίλο rocky13 οτι δέν είμαι στην sonyericsson παρόλο που συνεργάζομαι με πολλές εταιρίες. :)

Link to comment
Share on other sites

σημάσια δεν έχει πως το έκαναν αλλά ότι το έκαναν και πλέον αναβαθμίσεις μόνο σε εξουσιοδοτιμένα se service
Link to comment
Share on other sites

Δέν ξέρω αν καταλάβατε αυτό που είπα πιό πάνω (βλέπε ΕΜΜΑ ΙΙ) αλλα ούτε και η sonyericsson μπορεί ακόμα να το κάνει.

Κλείδωμα γίνεται εφ όσον θέλουμε να ξηλώσουμε το vodafone live πρέπει να γίνει Full GDFS (να σβηστεί) και μετά να περαστεί το εργοστασιακό firmware. Αν γίνει αυτό... κλείδωσε. Και για να ξεκλειδώσει δέν υπάρχει ακόμα τρόπος.

Απλή αναβάθμιση και η γιαγιά μου που λέει ο λόγος μπορεί να την κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα πάντως αναβάθμιση από R1A σε R6C (με ταυτόχρονο ξήλωμα του VF Live) και μετά το πήγα πίσω σε R4C (επειδή η R6C δε είχε ελληνικά). Όλα αυτά χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα... Χρησιμοποίησα όμως τα σπασμένα firmwares από το h**p://www.cellular-support.com MOD EDIT: Όχι απευθείας links σε τέτοια sites παρακαλώ
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το link, ήταν λάθος από απροσεξία...

 

Όσο για την αναβάθμιση, για να ξηλώσω το live, μετά την αναβάθμιση των firmware (AVR και ARM) αντικατέστησα και το GDFS που είχε το τηλέφωνο με το original (για να φύγουν τα προεγκατεστημένα θέματα, εικόνες κτλ του Live.

Link to comment
Share on other sites

re pedia, vlepontas auta pou eftiakse o Carpedi3m sto FMA (Scripts) epatha fisiologika tin plaka mou, alla skeftika oti tha itan para poli kalo an ipirxe ena aplo executable, pou na leitourgei me scripts kai na ine mono ena eikonidio sto tasktray pou to mono option pou tou dineis na einai to location tou script (h tou kentrikou script an iparxoun polla) kai na sou dinei dinatotites elenxou pano sto PC sou (elenxos stis efarmoges kai sto sistima genika) mono elenxos tou PC sou apo to T610 kai na exei updates me neotera scripts gia diorthoseis tyxwn bugs kai prosthiki neoterwn programatwn.. (kati san to T610 Remote tou FMA alla aneksartiti kai apli efarmogi pou na exei kai mikro megethos...)

Pos sas fenete ena tetoio programa? an den exei dimiourgithei akoma tha thelate na dimiourgithei ena? kai ti idiotites kai programata tha thelate na elenxei? peite mou tin gnomi sas

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson T610i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...