Jump to content

Sony Ericsson T610i


Tomby
 Κοινοποίηση

tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?  

38 members have voted

  1. 1. tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?

    • NAI
      13
    • OXI
      25


Recommended Posts

Λοιπόν, ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Μου λύσατε αρκετές απορίες.

 

Τώρα μου απομένουν το πρόβλημα του τελικού σίγμα και του ευρετηρίου. Αν περάσω πάντως τα ονόματα από το φορητό, τότε το τελικό σίγμα διορθώνεται. Είναι όμως σπαστικό το πρόγραμμα, όπως είπα και πριν :D . Τέλος πάντων, ας χρησιμοποιήσω κεφαλαία... Σας ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπον πρωτη εντυπωση πολυ καλη.Μικρο ελαφρυ και οχι τουβλο σαν το 7650.Βεβαια εχει κατι "ελλειψεις" οπως ηχους wav για ringtones αλλα θα το υποστουμε.Απο αυτονομια θα δειξει...

 

Δυο - τρεις ερωτησουλες...Για αρχη...

 

Με την ταχεια κλιση που μου ειναι πολυ εξυπηρετικη δεν τα καταφερα οπως λεει το βιβλιαρακι...

 

Μπορει να μην εμφανιζεταοι καθολου το ψηφιακο ρολοι σε κατασταση αναμονης αλλα μονο το screensaver χωρις εντονο φωτισμο της οθονης ???

 

Ελληνικα midi πολυφωνικα ringtones ελπιζω να παιρνει οπως τα αλλα κινητα.Ετσι???

 

Ευχαριστω πολυ. :) :) :)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Γιάννης

 

Λοιπον πρωτη εντυπωση πολυ καλη.Μικρο ελαφρυ και οχι τουβλο σαν το 7650.Βεβαια εχει κατι "ελλειψεις" οπως ηχους wav για ringtones αλλα θα το υποστουμε.Απο αυτονομια θα δειξει...

 

Δυο - τρεις ερωτησουλες...Για αρχη...

 

Με την ταχεια κλιση που μου ειναι πολυ εξυπηρετικη δεν τα καταφερα οπως λεει το βιβλιαρακι...

 

Μπορει να μην εμφανιζεταοι καθολου το ψηφιακο ρολοι σε κατασταση αναμονης αλλα μονο το screensaver χωρις εντονο φωτισμο της οθονης ???

 

Ελληνικα midi πολυφωνικα ringtones ελπιζω να παιρνει οπως τα αλλα κινητα.Ετσι???

 

Ευχαριστω πολυ. :) :) :)

 

 

Για την ταχεια κληση ειχαμε μιλησει πιο πριν σε αυτο το post αλλα τεσπα...

 

Πας Ευρετηριο -> Προηγμενες -> Λιστα Θεσεων. Εκει ρυθμισε τη λιστα ωστε τα 10 πρωτα ονοματα να ειναι αυτα που θες για ταχεια κληση. Αφου τα ρυθμισεις πατα το πισω και το κινητο θα σε ρωτησει αν θες να τα σωσεις στη SIM. Απαντας θετικα, περιμενεις λιγο και εισαι ετοιμος

:cool:

Το ρολογακι δυστυχως δεν υπαρχει τροπος να αλλαξει. Ειχα το ιδιο παραπονο στην αρχη με το t68i μου αλλα ειναι κατι που συνηθιζεται :happy: (αν και στο Τ610 δε φαινεται τοσο οσο στο Τ68i)

 

Τα ringtones, midi να ειναι και δε το πειραζει το κινητο να ειναι και τουρκικα! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πας Ευρετηριο -> Προηγμενες -> Λιστα Θεσεων. Εκει ρυθμισε τη λιστα ωστε τα 10 πρωτα ονοματα να ειναι αυτα που θες για ταχεια κληση. Αφου τα ρυθμισεις πατα το πισω και το κινητο θα σε ρωτησει αν θες να τα σωσεις στη SIM. Απαντας θετικα, περιμενεις λιγο και εισαι ετοιμος

:cool:

 

 

 

Αυτο το εκανα αλλα δεν καταλαβαινω πως θα ρυθμισω τα 10 πρωτα ονοματα.Με παει στον καταλογο με τα τηλεφωνα...Μετα???? Ευχαριστω. :) :)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

 

Κατι τετοιο εψαξα δημερα αλλα ...

Σε 2 ...Γερμανους,σε Telestet center και σε 2 Vodafon shop στην περιοχη Ν.Ιωνια και Ν.Ηρακλειο δεν ειχαν τιποτα...Δεν τους εχουν παει ακομα απο οτι μου ειπαν...Φυσικα ουτε και στο Πλαισιο Μεταμορφωσης που το πηρα χθες ηχαν...Τελικα τι συμβαινει??? Εσυ που την πηρες φιλε μου ??? :( :( :(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καπου το ξαναδιαβασα στις 17 σελιδες αλλα δεν ειχε απαντηση...Τα midi αρχεια που στελνουμε στο κινητο ειναι υπερβολικα χαμηλης εντασης...Καποια λυση δεν βρεθηκε???? :!: :!: :!:

 

Και κατι αλλο...Οι εικονες πρεπει να ειναι 128χ128 ????? :blink: :blink: :blink:

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Γιάννης

 

Καπου το ξαναδιαβασα στις 17 σελιδες αλλα δεν ειχε απαντηση...Τα midi αρχεια που στελνουμε στο κινητο ειναι υπερβολικα χαμηλης εντασης...Καποια λυση δεν βρεθηκε???? :!: :!: :!:

 

Και κατι αλλο...Οι εικονες πρεπει να ειναι 128χ128 ????? :blink: :blink: :blink:

 

 

Για τα midi ξέρω ότι υπάρχει ένα tool δες στο myt610.com δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα γιατί δεν έχω πάρει ακόμα το κινητό αλλά πιστεύω κάνει την δουλειά του

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Γιάννης

 

Κατι τετοιο εψαξα δημερα αλλα ...

Σε 2 ...Γερμανους,σε Telestet center και σε 2 Vodafon shop στην περιοχη Ν.Ιωνια και Ν.Ηρακλειο δεν ειχαν τιποτα...Δεν τους εχουν παει ακομα απο οτι μου ειπαν...Φυσικα ουτε και στο Πλαισιο Μεταμορφωσης που το πηρα χθες ηχαν...Τελικα τι συμβαινει??? Εσυ που την πηρες φιλε μου ??? :( :( :(

 

Εγώ την πήρα από το Vodafone Shop Περιστερίου όπου έτυχε να περάσω τις προάλλες. Ξέρω όμως ότι υπάρχει σίγουρα και στο Vodafone Central στο Μαρούσι, όπου εκεί την πρωτοείδα... ;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Speedy_21/41531/500512/0/yamaha-spin-16.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Speedy

 

Εγώ την πήρα από το Vodafone Shop Περιστερίου όπου έτυχε να περάσω τις προάλλες. Ξέρω όμως ότι υπάρχει σίγουρα και στο Vodafone Central στο Μαρούσι, όπου εκεί την πρωτοείδα... ;)

 

 

Ειναι μονο για το Τ610 ???? Κατι μου θυμιζει η εικονα αλλα ειχα πολλα χρονια να παρω Ericsson....Απο την εποχη που το 788i ηταν το κορυφαιο κινητο!!!!Μηπως ειναι απο παλαιοτερο μοντελο αλλα κανει και για το Τ610 ??? :) :) :) Και ετσι να ειναι ...κανενα προβλημα.Τα ατυχηματα να προλαβουμε.... :) :)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το ρολογακι δυστυχως δεν υπαρχει τροπος να αλλαξει. Ειχα το ιδιο παραπονο στην αρχη με το t68i μου αλλα ειναι κατι που συνηθιζεται :happy: (αν και στο Τ610 δε φαινεται τοσο οσο στο Τ68i)

 

 

 

Αρα δεν καταλαβαινω τι νοημα εχει ενα screensaver οταν αυτη η μ@λ@κι@ πεταγεται εκει που δεν την σπερνουν... :alien: :alien: :alien: :alien:

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Γιάννης

 

Αρα δεν καταλαβαινω τι νοημα εχει ενα screensaver οταν αυτη η μ@λ@κι@ πεταγεται εκει που δεν την σπερνουν... :alien: :alien: :alien: :alien:

 

 

Υποτιθεται οτι ειναι για εξοικονομιση

μπαταριας :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον WizeMan

 

Για τα midi ξέρω ότι υπάρχει ένα tool δες στο myt610.com δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα γιατί δεν έχω πάρει ακόμα το κινητό αλλά πιστεύω κάνει την δουλειά του

 

 

Midi Fixer

MIDI Volume software MIDIFixer is a program that lets you edit volume levels in MIDI files. Increase volume. Normalize volume. Turn off stuck notes. Change speed or tempo.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Γιάννης

 

Κατι τετοιο εψαξα δημερα αλλα ...

Σε 2 ...Γερμανους,σε Telestet center και σε 2 Vodafon shop στην περιοχη Ν.Ιωνια και Ν.Ηρακλειο δεν ειχαν τιποτα...Δεν τους εχουν παει ακομα απο οτι μου ειπαν...Φυσικα ουτε και στο Πλαισιο Μεταμορφωσης που το πηρα χθες ηχαν...Τελικα τι συμβαινει??? Εσυ που την πηρες φιλε μου ??? :( :( :(

 

 

Την είχα βρει στο Πλαίσιο στο κατάστημα της Στουρνάρη.

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Speedy

 

Εγώ την πήρα από το Vodafone Shop Περιστερίου όπου έτυχε να περάσω τις προάλλες. Ξέρω όμως ότι υπάρχει σίγουρα και στο Vodafone Central στο Μαρούσι, όπου εκεί την πρωτοείδα... ;)

 

 

και επίσης στο βόδα-shop στον Πειραιά υπάρχει.

 

δεν είναι φτιαγμένη αποκλειστικά για τ610, το κουτί πάνω λέει ότι κάνει και για R200, T600, T68 κλπ. Ωστόσο αναφέρει το Τ610, που σημαίνει ότι είναι καινούριας σχεδίασης.....ε...χμ...μάλλον :!:

 

Σπύρος

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον lemanis

 

και επίσης στο βόδα-shop στον Πειραιά υπάρχει.

 

δεν είναι φτιαγμένη αποκλειστικά για τ610, το κουτί πάνω λέει ότι κάνει και για R200, T600, T68 κλπ. Ωστόσο αναφέρει το Τ610, που σημαίνει ότι είναι καινούριας σχεδίασης.....ε...χμ...μάλλον :!:

 

Σπύρος

 

 

Μια ξεχασμενη θηκη απο Nokia 6610 (γνησια) εδωσε μια προσωρινη εστω λυση...Χωραει ΑΚΡΙΒΩΣ μεσα....Ουτε φτιαγμενη για το Τ610 να ηταν.Καλυψα και το ονομα NOKIA και ειναι μια χαρα !!!! :) :) :)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ένα "κολπάκι" για το τελικό σίγμα ίσως είναι, όταν έρχεται η στιγμή να το εισάγεις, πιέζοντας δίεση #, να αλλάξεις γλώσσα-αγγλικά- και να το εισάγεις κανονικά από το πλήκτρο 7.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Γιάννης

 

Αυτο το εκανα αλλα δεν καταλαβαινω πως θα ρυθμισω τα 10 πρωτα ονοματα.Με παει στον καταλογο με τα τηλεφωνα...Μετα???? Ευχαριστω. :) :)

 

 

Δεν ειναι κατι δυσκολο... κανεις κλικ πανω στο ονομα (για παραδειγμα στη θεση 22) που θες να μετακινησεις πιεζοντας το μοχλο προς τα μεσα και πας πανω ωσπου να βρεις σε ποια απο τις 10 πρωτες θεσεις θελεις να το βαλεις (για παραδειγμα θελεις το 22 στη θεση 4). Κανεις κλικ για πανω στο 4 και ανταλλασουν θεσεις το 4 με το 22. Αφου ολοκληρωσεις τη διαδικασια με τα 10 νουμερα ταχειας κλησης πατα το κουμπι του πισω και θα σε ρωτησει το κινητο αν θελεις να σωσεις τα ονοματα στη SIM και απαντας θετικα. Αυτα ;) !

Link to comment
Share on other sites

Guest powerulez
Αρχικό Μήνυμα από τον Γιάννης

 

Μια ξεχασμενη θηκη απο Nokia 6610 (γνησια) εδωσε μια προσωρινη εστω λυση...Χωραει ΑΚΡΙΒΩΣ μεσα....Ουτε φτιαγμενη για το Τ610 να ηταν.Καλυψα και το ονομα NOKIA και ειναι μια χαρα !!!! :) :) :)

 

 

to joystick doulevei kanonika mesa stin thiki? epidi exw kai egw mia kai den mporeis na doulepsis to joystick

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον jimmynet

 

Παιδια μια ερωτησουλα.

Επειδη εχω βρει μια ακρη να βγαλω την Live εκδοση απο το Τ610 και να βαλω την original, αν το κανω μετα θα μπορω να μπαινω κανονικα στο Vodafone Live η οχι ;

Ευχαριστω

 

 

 

Θέλει αποστολή με SMS ρυθμίσεων του WAP .Πρέπει να το ζητήσεις από την Voda .Exει άλλη χρέωση εννοέιται από απλό surf....To λέει Vodafone Live WAP ,αλλά αχρηστεύει κάθε άλλη επικοινωνία ,και πρέπει όλα να γίνονται μέσω Live...(εκτός και να ζητήσεις πρώτα τις άλλες ρυθμίσεις και μετά τις Live ,για να δοκιμάσεις αν δουλευουν ανεξάρτητα σαν επιλογή,και να αποφύγεις ξεγελώντας πιθανόν το δικτυο ,υπέρμετρες χρεώσεις Live πχ στα ΜΜS...)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον lemanis

 

αγόρασα σήμερα θηκούλα μεταφοράς αυθεντική της SE από voda-shop με κλιπ ζώνης το οποίο (ευτυχώς) αφαιρείται (αν και με διαβεβαίωσαν για το αντίθετο οι άσχετοι...), είναι κουκλί, προστατεύει το κινητό και κοστίζει 10,60 μπικικίνια...

 

Σπύρος

 

 

Mε 8ε διαφανής εντελώς, με διακριτικό φερμουάρ+ κλιπ από Vodashop N.Σμύρνης

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Gary Kokkin

 

Mε 8ε διαφανής εντελώς, με διακριτικό φερμουάρ+ κλιπ από Vodashop N.Σμύρνης

 

 

Γειτονα Νεοσμυρνιωτη θα την προτιμουσα

παντως χωρις το φερμουαρ. :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Πριν από 3 μέρες το απέκτησα κι εγώ και έχω κατ' ενθουσιαστεί!!!

 

Πείτε μου κάποια πράγματα για αρχή αν γνωρίζετε...

 

1. Μπορούμε να ρυθμίσουμε σε πόσα δλ κλειδώνει το πληκτρολόγιο αυτόματα;

2. Όταν βλέπουμε τη λίστα με τα τελευταία τηλεφωνήματα (εισερχόμενα και εξερχόμενα), για τα τηλεφωνήματα της ίδιας μέρας δείχνει την ώρα, ενώ για αυτά των προηγουμένων ημερών μόνο την ημ/νία. Πώς μπορώ να δω και την ώρα; Ακόμη αν από ένα νούμερο έχω 3 αναπάντητες, μία σήμερα και 2 χτες θα μου δείξει 3 με τη σημερινή ώρα. Μπορώ να ξέρω αναλυτικά πότε έγιναν όλες οι αναπάντητες;

3. Πώς μεταφέρω αρχεία (φωτογραφίες, ήχους) από το κινητό στον υπολογιστή;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά,

Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον WizeMan

 

Αποκλειστικά από τον WizeMan (:P) Τα νέα colors του t610 :P

 

http://www.freegr.gr/t610new.jpg

 

 

δεν ξέρω, αλλά το ασημί που προφανώς έχουμε όλοι μου φαίνεται το πιο κυριλέ από όλα. Από κόντα βέβαια καμιά φορά είναι αλλιώς...

 

Σπύρος

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson T610i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...