Jump to content

Sony Ericsson T610i


Tomby
 Κοινοποίηση

tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?  

38 members have voted

  1. 1. tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?

    • NAI
      13
    • OXI
      25


Recommended Posts

Το βλέπω απίθανο να το αποσύρουν,ιδίως το συγκεκριμένο που είναι φοβερό τηλεφωνάκι,πουλάει σαν τρελό και έχει ξελασπώσει αγρίως την SE.Το μόνο που μπορεί να γίνει,και το θεωρώ πάρα πολύ πιθανό,είναι να "σταματήσουν" την διανομή του στα καταστήματα απλά και μόνο για να προωθήσουν τα Ζ600 και Τ630 γιατί ουσιαστικά και τα 3 είναι πανομοιότυπα-και συνεπώς άκρως ανταγωνιστικά μεταξύ τους-τηλέφωνα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (20 Νοέ. 2003 , 14:10)

 

Να κάνω άλλη μια ερώτηση.

Αν κατεβάσω ένα παιχνίδι από το vodafone live μπορώ να το στείλω στο PC ή τα κλειδώνει η Voda;

 

Από το τηλέφωνο στο pc δεν μπορείς να στείλεις παιχνίδια μόνο το αντίθετο γίνεται. :)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν διάβασα και τις 48 σελίδες αλλά δεν μπόρεσα να βρώ πουθενά ενα post που είχε κάνει κάποιος (δεν θυμάμαι ακριβώς ποιός και που) απλά έψαξα εδω που είναι πιο λογικό για ενα κολπάκι που κάνεις και βγαίνει απο τον χαιρετισμό όταν ανοίγεις το κινητό το λογότυπο της Voda και επανέρχεται της SE!

Το είχα κάνει και είχε πιάσει απλά προχτές το πήγα για αναβάθμιση και ξαναμπήκε, δεν θυμάμαι το κολπάκι και κάθε φορα που ανοίγω το κινητό το βλέπω και αγριεύομαι! :angry:

Το θυμάται κανείς να μου το πει???

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα και εγω προχτές την R4D στο Τ610 Live κινητό που έχω και όντως τα σήμεια που βελτιώθηκαν είναι αυτά που αναφέρθηκαν παραπάνω σε σχέση πάντα με την R1L που είχα κ εγώ.

Δεν μου άρεσε που άλλαξαν χρώματα ο μετρητής μπαταρίας και σήματος αλλά αυτο δεν πειράζει μιας και παρατήρησα κάτι σημαντικότερο.

Τώρα το κινητό όταν μπαίνει στο live δείχνει μόνο κείμενο και καθόλου εικονίδια, απλά βγάζει την μια επιλογή κάτω απο την άλλη χωρίς καμμιά εικόνα σε όλα τα μενού.

Η ρύθμιση για την εμφάνιση εικόνων είναι ενεργοποιημένη πάντως οχι οτι με χαλάει κ τόσο μιας κ κερδίζω αισθητά σε ταχύτητα μιας και δεν φορτώνει εικονίδια κ ελπίζω για τον ίδιο λόγο να κερδίζω και σε χρήμα αφού θεωρητικά κατεβάζει λιγότερα Κb...

Πήρα στην Voda και μου είπαν οτι είναι θέμα συσκευής και μόνο και πήρα και στην SE και μου είπαν οτι δεν ξέρουν και οτι μάλλον είναι θέμα της έκδοσης...

Κανείς ομοιοπαθής??? :wacko:

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Epishs den xerw ana anafer8hke alla me thn R4 dior8w8hke to bug me ta ellhnika sto katalogo :)

Epitelous :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Privateer2004/7783/221488/0/karaiskakh2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τυχαίνει να έχει κανείς τα αρχεία αναβάθμισης (modem & main flash) R4C ή R6B να κάνω κι εγώ την αναβάθμιση???Έχω ακόμα την R3C...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bad_freddy (25 Ιαν. 2004 , 00:23)

 

Λοιπόν διάβασα και τις 48 σελίδες αλλά δεν μπόρεσα να βρώ πουθενά ενα post που είχε κάνει κάποιος (δεν θυμάμαι ακριβώς ποιός και που) απλά έψαξα εδω που είναι πιο λογικό για ενα κολπάκι που κάνεις και βγαίνει απο τον χαιρετισμό όταν ανοίγεις το κινητό το λογότυπο της Voda και επανέρχεται της SE!

Το είχα κάνει και είχε πιάσει απλά προχτές το πήγα για αναβάθμιση και ξαναμπήκε, δεν θυμάμαι το κολπάκι και κάθε φορα που ανοίγω το κινητό το βλέπω και αγριεύομαι! :angry:

Το θυμάται κανείς να μου το πει???

 

Από την υπογραφή σου καταλαβαίνει κανείς ότι συμπαθεις την voda γιατί σε νευριάζει το λογότυπο; :p. Πάντως γιατί δεν το αλλάζεις από τις ρυθμίσεις τον χαιρετισμό και να βάλεις όποια εικόνα θες εσύ για χαιρετισμό; Είναι πολύ εύκολο. :)
Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να κοιτάξεις εδώ με δική σου ευθύνη !

 

Εχει αρκετά download section. (H τελευταία έκδοση είναι η R6B003 άσχετα αν η SE δεν την διαθέτει ακόμα στυην Ελλάδα...)

 

http://www.cellular-support.com/nuke/postt1204.html&sid=816ddc001ef48d2cff88431235991843

 

http://www.cellular-support.com/nuke/downloads-cat-6.html#cat

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Gka (25 Ιαν. 2004 , 13:08)

 

Από την υπογραφή σου καταλαβαίνει κανείς ότι συμπαθεις την voda γιατί σε νευριάζει το λογότυπο; :p. Πάντως γιατί δεν το αλλάζεις από τις ρυθμίσεις τον χαιρετισμό και να βάλεις όποια εικόνα θες εσύ για χαιρετισμό; Είναι πολύ εύκολο. :)

 

 

Noμίζω ότι στο vodafone-live δε μπορείς να αλλάξεις το αρχικό μήνυμα!

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω οτι την αντιπαθώ απλά είχα συνηθίσει τόσο καιρό το σήμα της SE και τώρα με ψιλοεκνευρίζει...

Πάντως φίλε lewton αυτό που λεω γίνεται γιατί εδώ το είχα διαβάσει, το είχα κάνει και έπιασε απλά τώρα με την αναβάθμιση επανήλθε το Voda... Μια ρύθμιση αλλάζεις ανοιγοκλείνεις μια-δυο φορές το κινητό (αλλά δεν θυμάμαι τι ακριβώς κάνεις) και θα ανοίγει με το κίνητο με το κινούμενο λογότυπο της SE! Αυτό ψάχνω! :confused:

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται η αναβάθμιση??? :worry: Χρειάζεται κάποιος ειδικός εξοπλισμός (καλώδιο) και ποιό είναι αυτό ? Πού το βρίσκουμε ? Εν πάσει περιπτώσει, όποιος κάνει μόνος του αλλαγές στο software ας κάνει ένα post με επεξηγήσεις-οδηγίες, ίσως να ενδιαφέρει και μερικούς άλλους το θέμα... ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bad_freddy (25 Ιαν. 2004 , 00:57)

Λοιπόν έβαλα και εγω προχτές την R4D στο Τ610 Live κινητό που έχω και όντως τα σήμεια που βελτιώθηκαν είναι αυτά που αναφέρθηκαν παραπάνω σε σχέση πάντα με την R1L που είχα κ εγώ.

Δεν μου άρεσε που άλλαξαν χρώματα ο μετρητής μπαταρίας και σήματος αλλά αυτο δεν πειράζει ....

 

Diladi ti allakse ston metriti mpatarias kai simatos?

Mipos tha mporouse episis kapoios na mas pei an oi fotografies einai eksisou xalia h' akoma xeiroteres se sxesi me prin? Psilomperdeutika. :worry:

Thnx. ;)

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cybernec (25 Ιαν. 2004 , 22:06)

 

Πως γίνεται η αναβάθμιση??? :worry: Χρειάζεται κάποιος ειδικός εξοπλισμός (καλώδιο) και ποιό είναι αυτό ? Πού το βρίσκουμε ? Εν πάσει περιπτώσει, όποιος κάνει μόνος του αλλαγές στο software ας κάνει ένα post με επεξηγήσεις-οδηγίες, ίσως να ενδιαφέρει και μερικούς άλλους το θέμα... ;)

 

 

Χρειάζεται φίλε μου ειδικό καλώδιο.Υπάρχουν πολλά βέβαια,ένα από αυτά είναι το SonyEricsson Terminator Dongle το οποίο και έχω και κάνω μόνος μου αναβάθμιση.Μόνο να μπορείς να βρίσκεις τα flash files αλλιώς καλύτερα να μην το αγοράσεις.Πεταμένα λεφτά.

 

Αλλά ας μην το συνεχίσουμε αυτό γιατί είμαστε OFF-TOPIC !!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostas-k (25 Ιαν. 2004 , 17:31)

 

Τα έχω δει αυτά και τα ξέρω απλά δεν υπάρχει ακόμα στα ελληνικά η έκδοση που θέλω.

 

 

Πιστεύω ότι δεν κοίταξες σωστά . Οι "ανεπίσημες" αναβαθμίσεις γίνονται από αρχείο από εκεί ,σε 1-2 μαγαζιά που ξέρω . Θα προσπαθήσω να ρωτήσω μέσα στην βδομάδα πιό συγκεκριμένο αρχείο είναι με Ελληνικά και θα ξαναποστάρω...

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα,υπάρχει η R3C μόνο στα ελληνικά εκεί πέρα.Εγώ ψάχνω την R4C ή την R6B και τα αρχεία Modem flash και Main Flash (EMEA3).

EMEA3=Ελληνικά,που θα το ξέρεις.

Στην R6B & R4C υπάρχει μόνο σε EMEA1 που δεν έχει ελληνικά!

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να μπω στο ιντερνετ χωρις να μπω στο λαιβ?

Αλλαξα και χομ-πειτζ και παλι τιποτα.

 

παρτε και ενα καλο λινκ για free polyphonic ringtones, pictures κλπ.

http://www.tagtag.com

Επισης εδω μπορειτε να δειτε wap σελιδες.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τις προάλες την R4c...

Και δυστηχώς τα ίδια bugs...

Πχ στο Τ9 στη "διαχείρηση λέξεων" - "My Words" δεν σβήνονται κάποιοες προτάσεις όπως Ζώδιο!! (Ουτε κ με master reset φεύγουν, ούτε κ με την αναβάθμιση) :( . .όπως κ με το teris_720® ακόμη μένουν κάποια τουβλάκια στον αέρα...

Δεν ξέρω, τι να πω..

{Να διαλέγαμε στοιχεία από την κάθε έκδοση ξεχωριστά :p }

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alfista (25 Ιαν. 2004 , 22:30)

 

Diladi ti allakse ston metriti mpatarias kai simatos?

Mipos tha mporouse episis kapoios na mas pei an oi fotografies einai eksisou xalia h' akoma xeiroteres se sxesi me prin? Psilomperdeutika. :worry:

Thnx. ;)

 

 

Σε σχέση με την R1L που είχα οι φώτο μου φαίνονται ίδιες. Αυτό που είπα για το μετρητή σήματος είναι ότι είχε πχ η μπάταρια κάποιες διαβαθμίσεις στα χρώματα ανάλογα με την ενέργεια που είχε δηλ. πράσινη-κίτρινη-πορτοκαλί-κόκκινη... Ενώ τώρα είναι γαλάζια και όταν φτάσει στο τέλος-τέλος γίνεται κόκκινη. Το ίδιο και με τον μετρητή σήματος. Στις 5-4 γραμμές ήταν πράσινος, στις 2-3 ήταν κίτρινος και με μία γραμμή ήταν κόκκινος. Τώρα είναι όλος πράσινος και όταν έχει μια γραμμή είναι κόκκινος. :(

Αισθητική λεπτομέρεια... :alien:

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Mporei kapoios na mou pei ti dieuthinsi tou service sto marousi pou kanoun tin anavathimsi se 20 lepta? Piga simera se auto pou einai kifisias kai premetis (apenanti apo to megaro tou ote) kai mou eipan ela na to pareis se miamisi ora. FIsika den to afisa giati de mporousa na perimeno.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως τις διαφορές στους μετρητές μπαταρίας και σήματος δεν τισ βλέπω στην R4C που έχω,νομίζω πως είναι ίδια τα χρώματα με τις προηγούμενες εκδόσεις,εκτός αν δεν το είχα παρατηρήσει.Εντάξει,δε νομίζω να είναι και σημαντικό μειωνέκτημα αυτό!!!

 

Όσο για το tetris_720® που λέει ο φίλος μας παραπάνω αυτό φυσικά και δεν είναι πρόβλημα του firmware του κινητού αλλά πρόβλημα του παιχνιδιού.Σε κάποια νεώτερη έκδοση αν υπάρξει ίσως διορθωθεί.Το firmware δεν έχει καμιά επίπτωση στα παιχνίδια εκτός από την ταχύτητα στα Java.

Link to comment
Share on other sites

Thnx bad_freddy. ;)

Pantws de nomizo na einai kai toso spastiki i diafora sto xroma tis mpatarias. Eukairia na allaksoume ligo. Kai to t68i etsi den itan? To varethika. Ante na allazoume. :cool:

Vasika exo to T610 apo arxes Augoustou kai to exo psilovarethei opote elega na to steilo. Telika leo omos prota na tou doso kamia anavoli mpas kai do kamia kalyteri mera me tin anavathmisi. Elpizo pantws na min arxisei na troei tipota kolimata sto mellon giati mexri simera itan pragmatika sfaira. Gia na doume... ;)

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα με την R4C εμένα πετάει,ούτε κολλήματα ούτε τίποτα και φυσικά πιο γρήγορα.Αν έκαναν και κάτι καλύτερο για την κάμερα όλα καλά.Ας βάζανε και σ'αυτό την επιλογή που έχει το Τ630 για ανάλυση της κάμερας 640x480 έστω και αν μερικοί που το έχουν δει δεν έχει ικανοποιητικά αποτελέσματα.Και επιτέλους αυτός ο ήχος όταν σε καλούν να μην αρχίζει σταδιακά να χτυπάει,δεν μπορούσαν από την αρχή να το κάνουν να επιλέγεις εσύ τι θες?Ωωωωωωωω.............

 

Κατά τ'άλλα θα κρατήσω αυτό το κινητό γιατί μου αρέσει,συνήθως δεν τα κρατάω πολύ καιρο.Αλλά αυτό αφού αντέχει και στα πεσίματα είναι μια χαρά!! :-)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson T610i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...