Jump to content

Sony Ericsson T610i


Tomby
 Κοινοποίηση

tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?  

38 members have voted

  1. 1. tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?

    • NAI
      13
    • OXI
      25


Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον GiorgosH

 

Nai, kai meta? Pou mu tis apothikevei sto PC?

Den yparxei kapoio utility na kanw download oti thelw apo to kinito sto pc kai tautoxrona na pernw backup sms, phonebook, images etc etc, kai episis na mprow na kanw edit to phonebook (kai na yposthrizei kai ellinika of course)???

 

το pc τις αποθηκευει στην επιφανεια εργασιας ... τουλαχιστον το δικο μου. :rolleyes: ...τις επαφες και το ημερολογιο με το outlook μπορεις να τις χειριστεις .... ειδικο προγαμμα για τα υπολοιπα που λες δεν ξερω και δεν εχω ακουσει τιποτε τετοιο
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Se euxaristo poli gia ti boi8ia!Basika tora pou to 8imi8ika otan eixa kanei master reset eixa 2Mb kai kati eleu8era!Meta esbisa kati ikones kai anti na megalosei o eleu8eros xoros mikrine!!!!

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον john75

 

Se euxaristo poli gia ti boi8ia!Basika tora pou to 8imi8ika otan eixa kanei master reset eixa 2Mb kai kati eleu8era!Meta esbisa kati ikones kai anti na megalosei o eleu8eros xoros mikrine!!!!

 

otan omos piges na tis sbisis fortosan oi ipolipes opote eki exases mnimi! anyway! elpizo na ta kataferis! ego na do me to umsg ti tha kano!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον xagios

 

Διαλεγεις την εικονα στο τηλ πας προσθετα και εκει διαλεγεις ή υπερυθρες ή bluetooth...... αναλογα τι εχεις εσυ

 

 

Ίσως το έχω ξαναρωτήσει αλλά τι γίνεται αν έχω desktop χωρίς φυσικά υπερυθρες? Πώς μεταφέρω δεδομένα απο το κινητό στο PC? Υπάρχει κάτι σα bluetooth adapter? Και αν ναι που το προμηθεύομαι? Το θέμα είναι ότι το καλώδιο συνδεσης με το PC είναι μόνο για download από PC σε κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Bρε παιδιά νισάφι πιά.....αρχίζει να μοιάζει με ανέκδοτο....!

Στις 3-4 τελευταίες σελίδες οι ερωτήσεις είναι πανομοιότυπες....Απαντούνται και ξαναυποβάλονται αυτούσιες από άλλους χρήστες....... :wacko:

 

Καταλαβαίνω πως μπορεί να βαριέστε να διαβάσετε 20 ή 30 σελίδες αλλά πριν ποστάρετε τις ερωτήσεις σας δείτε τις δύο ή τρεις τελευταίες σελίδες ή έστω την σελίδα στην οποία ποστάρετε.... :confused:

 

Είναι κρίμα να χαραμίζουμε έτσι το forum....! :'(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον christ-k

 

Bρε παιδιά νισάφι πιά.....αρχίζει να μοιάζει με ανέκδοτο....!

Στις 3-4 τελευταίες σελίδες οι ερωτήσεις είναι πανομοιότυπες....Απαντούνται και ξαναυποβάλονται αυτούσιες από άλλους χρήστες....... :wacko:

 

Καταλαβαίνω πως μπορεί να βαριέστε να διαβάσετε 20 ή 30 σελίδες αλλά πριν ποστάρετε τις ερωτήσεις σας δείτε τις δύο ή τρεις τελευταίες σελίδες ή έστω την σελίδα στην οποία ποστάρετε.... :confused:

 

Είναι κρίμα να χαραμίζουμε έτσι το forum....! :'(

 

 

Έχεις απόλυτο δίκιο. Απλά εχασα μια σελιδα κ δεν ειδα την απαντηση προς εμενα. My apologies... :o

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τί ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να στέλνω αρχεία στο Τ610 με το Gigabyte bluetooth?

Από το κινητό στο pc στέλνω κανονικά,αλλά στο αντίθετο μου λέει Failed to open ftp connection

Τί να κάνω?

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

αν μπορει καποιος να πει αναλυτικα τιμες και ονοματα καταστηματων που εχουβ bluetooth adapters θα βοηθουσε πολυ την κατασταση!

 

Και αν εχει, και εντυπωσεις απο τη συσκευη του!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο αξεσουαρ που να δινει τη δυνατοτητα να εχει ραδιοφωνο το τηλεφωνο?π.χ.handsfree h bluetooth handsfree με ενσωματωμενο ραδιοφωνο?thx
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον kamilaris

 

Υπαρχει καποιο αξεσουαρ που να δινει τη δυνατοτητα να εχει ραδιοφωνο το τηλεφωνο?π.χ.handsfree h bluetooth handsfree με ενσωματωμενο ραδιοφωνο?thx

 

κοιτα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=1848
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Pwpwpw, exw apogoiteutei me tin fwt. mihani tu t610!! Ti halia einai auta re paidia? Perasa mia photo sto pc kai einai A-8-L-I-A!!!! Giati etsi?

H camerula pu bainei sto T310 einai kalyterh apo tin enswmatomeni tu T610?

Pezei se kapia new sw version na diorthwthei tpt i mpaaaaaaaa?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον GiorgosH

 

Pwpwpw, exw apogoiteutei me tin fwt. mihani tu t610!! Ti halia einai auta re paidia? Perasa mia photo sto pc kai einai A-8-L-I-A!!!! Giati etsi?

H camerula pu bainei sto T310 einai kalyterh apo tin enswmatomeni tu T610?

Pezei se kapia new sw version na diorthwthei tpt i mpaaaaaaaa?

 

 

 

Οσο και να προσπαθησουν να βελτιωσουν την διαχειρηση της απο το λειτουργικο του κινητου , δεν μπορουν να βελτιωσουν την ποιοτητα του φακου του . :(

 

Αυτο σημαινει οτι θεαματικη βελτιωση δεν προκειται να δουμε ποτε .

 

Ομως δεν πρεπει να ξεχναμε οτι η καμερα σε αυτο το κινητο ειναι για φωτογραφιες οι οποιες εχουν σαν κυριο προορισμο την οθονη του ιδιου του κινητου και τα MMS .

Δεν σχεδιαστηκε για να βγαζει τοπια και πιθανον αλλες φωτογραφιες τις οποιες θελουμε να κρατησουμε στον υπολογιστη μας .

Αν το δει καποιος απο αυτη την οπτικη γωνια , η καμερα του ειναι σχετικα καλη .

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλα τα μέλη!

 

Χθες πήρα κι εγώ το Τ610. Πολύ καλό, αυτό ακριβώς που περίμενα, με τα θετικά του και τα αρνητικά του. Όσο για τον φωτισμό της κάμερας, πηγαίνωντας το joystick πάνω ή κάτω αθξάνεις ή μειώνεις τη φωτεινότητα(όταν είσαι εκτός night vision mode και ενοείται πριν τραβήξεις φωτογραφία).

Θέλω να κάνω όμως μερικές ερωτήσεις..

Καταρχάς..δεν έχει ζουμ η κάμερα; και αν έχει πως γίνεται;

Έχω την έκδοση R1A081..έχω ακούσει πολλούς να λένε ότι η νέα έκδοση είναι καλύτερη..και άλλους τόσους να λένε το αντίθετο..τελικά τι ισχύει;;

Επίσης.. έχει βγάλει η SE Mp3 player? πόσο κάνει;

Μπρος στα μάτια μου, περνάνε...
Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπαρχει καποιος τροπος (οποιοσδηποτε) να διαγραφουν οι εικονες που ειχε μεσα?Απο τα 2000kb πανω απο τα 600kb ειναι δεσμευμενα!Αδικια!! :mad:
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω διαβάζοντας τα προηγούμενα post ,κανένας να μην συμφωνεί

για το πόσο καλύτερο είναι το νέο firmware (έτσι όπως το θέτεις...)

 

What's New for the R1L Firmware:

- Network signal is improved, Look like add 1 more bar.

- New Font For StandBy Clock. Easier to see.

- The Menu & phone system seen a bit faster.

- WAP Browser Startup time & browsing is faster

- New Java Startup Logo, Not sure if it is newer Java VM.

- the "Size" at "Picture Info" is removed. Don't know Why..?

- Screensavers Run Faster & Better.

- At The "Memory Status" Page, the Size of "My Sound" is fixed.

(Before always Show 0 kb)

 

Function Added:

 

When T610 in camera mode....

- Joystick up or down ~Adjust Shutter speed. You can have

brighter/darker Picture.

- Press Key 1 ~Change Picture (Large/Small) Size.

- Press Key 2 ~Change Picture (Day/Night) Mode.

- Press Key 3 ~Change Picture (Effect) Like B/W, -ve, ...

- Press Key 4 ~Activate (SelfTimer)

- All change will activated at real time & can see by the screen

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Gary Kokkin

 

- New Java Startup Logo, Not sure if it is newer Java VM.

- the "Size" at "Picture Info" is removed. Don't know Why..?

 

 

 

1.

Εχει αυξηθει καθολου η συμβατοτητα με εφαρμογες σχεδιασμενες πανω στις γενικες απαιτησεις της J2ME ?

Εχω βαρεθει να βλεπω το invalid application . :(

 

1.

Λογικο δεν ειναι να το αφαιρεσουν?

Αφου ετσι και αλλιως εκει εδειχνε το πραγματικο μεγεθος την φωτογραφιας και οχι τον ογκο που καταλαμβανει απο την μνημη του κινητου .

Απλα αντι να διορθωσουν το προβλημα εξαφανισαν ενα απο τα στοιχεια που δειχνουν οτι υπαρχει προβλημα . :) :) :alien:

Καποιο μπορει να ισχυριζονται οτι ετσι ειναι σχεδιασμενα τα SE αλλα αυτο δεν μου λεει τιποτα .

Δεν ειναι οι μονοι που εχουν εγχρωμα κινητα .

Ομως ειναι οι μονοι που κανουν κατι τετοιο , αν οντως ειναι επιλογη τους .

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον augerinos_gr

 

Επίσης.. έχει βγάλει η SE Mp3 player? πόσο κάνει;

 

 

eimaste stin anamoni gia to mp3 player.

Sto L8shop exei mia timi gurw sta 189 lires agglias

(nomizw ligo akribo 8a einai...)

 

Des to antistoixo 8ema... HBM-30...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον R.I.P.

 

1.

Εχει αυξηθει καθολου η συμβατοτητα με εφαρμογες σχεδιασμενες πανω στις γενικες απαιτησεις της J2ME ?

Εχω βαρεθει να βλεπω το invalid application . :(

 

1.

Λογικο δεν ειναι να το αφαιρεσουν?

Αφου ετσι και αλλιως εκει εδειχνε το πραγματικο μεγεθος την φωτογραφιας και οχι τον ογκο που καταλαμβανει απο την μνημη του κινητου .

Απλα αντι να διορθωσουν το προβλημα εξαφανισαν ενα απο τα στοιχεια που δειχνουν οτι υπαρχει προβλημα . :) :) :alien:

Καποιο μπορει να ισχυριζονται οτι ετσι ειναι σχεδιασμενα τα SE αλλα αυτο δεν μου λεει τιποτα .

Δεν ειναι οι μονοι που εχουν εγχρωμα κινητα .

Ομως ειναι οι μονοι που κανουν κατι τετοιο , αν οντως ειναι επιλογη τους .

 

 

To παραπάνω post μου για τo software R1L ,είναι αναδημοσίευση από συντάκτη του Esato.com βασιζόμενος σε επίσημη release info της SE...

 

-Θεωρητικά η Java στην νέα έκδοση πρέπει να είναι βελτιωμένη ,αλλά οι υπάρχουσες εφαρμογές προφανώς είναι παλαιότερες....(ή το αντίστροφο όπως το βλέπουμε εμείς σαν χρήστες ?).

- Σε κάθε περίπτωση υποθέτω οι εφαρμογές Java, επειδή γίνονται από συνήθεις υπολογιστές, δεν μπορεί να είναι συμβατές με τις ιδιαιτερότητες κάθε μάρκας συσκευής (που δεν μπορεί- ακόμα και να ακολουθεί θεωρητικά τις βασικές προδιαγραφές-), να αποδώσει από το "διαφορετικό hardware". Διαβάζω ότι και σε Νokia 72χχ τα ίδια γίνονται.....

 

-"Απλα αντι να διορθωσουν το προβλημα εξαφανισαν ενα απο τα στοιχεια που δειχνουν οτι υπαρχει προβλημα" για τον όγκο από την μνήμη του κινητού που καταναλώνεται.....

 

Δεν καταλαβαίνω γενικά την λογική της SE στην συσκευή αυτή (διάδοχο του T68ι) αντί να βελτιώσουν τις όποιες αδυναμίες (σε σχέση με τον πρόγονο) βάζοντας και νέες λειτoυργίες , ξέφυγαν από τα θετικά στοιχεία SE του παρελθόντος ,παρουσίασαν μία ψιλο-Nokia "απομίμηση" συσκευή χωρίς λόγο....εκτός αν θεωρούν εμπορικά πετυχημένο την αναβάθμιση software,στυλ t68m-t68i ,και στο μέλλον γίνει κάτι παρόμοιο-και ας ταλαιπωρούνται οι πρώτοι καταναλωτές -για χατήρι της SE να προλάβει εμπορικά τις αγορές σε σχέση με τον ανταγωνισμό ! (όπως και έγινε με τεράστια επιτυχία λόγω ποιότητας/τιμής ,αλλά μπορεί να της γυρίσει boomerang στο τέλος αν συνεχιστεί αυτό -και σε νέα μοντέλα -ή

σαν πολιτική...)

 

Λειτουργίες απλές αλλά και πρακτικές από την βελτίωση του software : πχ οπως ένδειξη από το υπάρχον λαμπάκι φόρτισης ότι η συσκευή είναι ανοικτή ή αλλαγή χρώματος -ένδειξη για BT- δεν νομίζω ότι αυξάνουν το κόστος της συσκευής ,ούτε είναι τόσο δύσκολο να διατηρηθεί η διάταξη των χαρακτήρων-συμβόλων όπως στο T68i ή το κλείδωμα της συσκευής ....για να βολεύει σαν συνήθεια και παλαιούς χρήστες ...

 

Ελπίζω στην νέα έκδοση software τέλη Σεπτεμβρίου (από φημολογία) να

διορθωθούν μερικά πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

kala re pedia o tropos iparxi! http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=1159&perpage=20&pagenumber=2 dite edo! to exo bali to link kai pio pano! ego pantos to exo kataferi diabaste kala kai tha to kanete kai esis!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Gary Kokkin

 

To παραπάνω post μου για τo software R1L ,είναι αναδημοσίευση από συντάκτη του Esato.com βασιζόμενος σε επίσημη release info της SE...

 

-Θεωρητικά η Java στην νέα έκδοση πρέπει να είναι βελτιωμένη ,αλλά οι υπάρχουσες εφαρμογές προφανώς είναι παλαιότερες....(ή το αντίστροφο όπως το βλέπουμε εμείς σαν χρήστες ?).

- Σε κάθε περίπτωση υποθέτω οι εφαρμογές Java, επειδή γίνονται από συνήθεις υπολογιστές, δεν μπορεί να είναι συμβατές με τις ιδιαιτερότητες κάθε μάρκας συσκευής (που δεν μπορεί- ακόμα και να ακολουθεί θεωρητικά τις βασικές προδιαγραφές-), να αποδώσει από το "διαφορετικό hardware". Διαβάζω ότι και σε Νokia 72χχ τα ίδια γίνονται.....

 

-"Απλα αντι να διορθωσουν το προβλημα εξαφανισαν ενα απο τα στοιχεια που δειχνουν οτι υπαρχει προβλημα" για τον όγκο από την μνήμη του κινητού που καταναλώνεται.....

 

Δεν καταλαβαίνω γενικά την λογική της SE στην συσκευή αυτή (διάδοχο του T68ι) αντί να βελτιώσουν τις όποιες αδυναμίες (σε σχέση με τον πρόγονο) βάζοντας και νέες λειτoυργίες , ξέφυγαν από τα θετικά στοιχεία SE του παρελθόντος ,παρουσίασαν μία ψιλο-Nokia "απομίμηση" συσκευή χωρίς λόγο....εκτός αν θεωρούν εμπορικά πετυχημένο την αναβάθμιση software,στυλ t68m-t68i ,και στο μέλλον γίνει κάτι παρόμοιο-και ας ταλαιπωρούνται οι πρώτοι καταναλωτές -για χατήρι της SE να προλάβει εμπορικά τις αγορές σε σχέση με τον ανταγωνισμό ! (όπως και έγινε με τεράστια επιτυχία λόγω ποιότητας/τιμής ,αλλά μπορεί να της γυρίσει boomerang στο τέλος αν συνεχιστεί αυτό -και σε νέα μοντέλα -ή

σαν πολιτική...)

 

Λειτουργίες απλές αλλά και πρακτικές από την βελτίωση του software : πχ οπως ένδειξη από το υπάρχον λαμπάκι φόρτισης ότι η συσκευή είναι ανοικτή ή αλλαγή χρώματος -ένδειξη για BT- δεν νομίζω ότι αυξάνουν το κόστος της συσκευής ,ούτε είναι τόσο δύσκολο να διατηρηθεί η διάταξη των χαρακτήρων-συμβόλων όπως στο T68i ή το κλείδωμα της συσκευής ....για να βολεύει σαν συνήθεια και παλαιούς χρήστες ...

 

Ελπίζω στην νέα έκδοση software τέλη Σεπτεμβρίου (από φημολογία) να

διορθωθούν μερικά πράγματα...

 

 

 

Υπαρχουν καποια γενικα API's τα οποια κανονικα θα επρεπε να υποστηριζονται απο ολες τις συσκευες ανεξαρτητως κατασκευαστη , οι οποιες υποστηριζουν το MIDP 1.0

Στο Τ610 εχω συναντησει το μεγαλυτερο ποσοστο ασυμβατοτητας απο οτι σε οποιαδηποτε αλλη συσκευη εχει πεσει στα χερια μου , με εξαιρεση τα series 40 της Νοκια , οπου η κατασταση ειναι απαραδεκτη .

Πηρε για πρωτη φορα αποφαση η SE να ενσωματωσει σε ενα κινητο της αυτη την δυνατοτητα (το Ρ00 ειναι smartphone), θα μπορουσε να το κανει πολυ καλυτερα .

Ενταξει , τα mophun μπορει να ειναι καλυτερα , γρηγοροτερα κλπ , αλλα αν δεν μπορουσε να "παιξει" στην κατηγορια κινητων με Java οπως πρεπει , ας μην την υποστηριζε καθολου .

 

Οσο για τις υπολοιπες "ατελειες" αυτου του κινητου , εκει πλεον ειναι εμφανες οτι δεν βαζουν μυαλο με τιποτα .

25 φωτογραφιες καταλαμβανουν σχεδον 1 ΜΒ μνημης , και αντι να διορθωσουν την κατασταση αφαιρουν την μονη ενδειξη του οτι κατι δεν παει καλα (την πληροφορια του πραγματικου μεγεθους καθε φωτογραφιας) .

Δηλαδη πρεπει να ανοιγει τις φωτογραφιες πιο γρηγορα , και την εχει απο πριν ετοιμη (χονδρικα , η αποψη των υποστηρικτων αυτου του bug)

Και τι εγινε δηλαδη αν κανει 2 δευτερολεπτα να την ανοιξει ?

Ενα 3650 ή ακομα και ενα Ρ800 αργουν περισσοτερο (μιλαμε για λιγοτερο απο δευτερολεπτο , αλλα υπαρχει διαφορα)

γιατι πρεπει να επιλεξουν μια λυση η οποια κοστιζει στον χρηστη απιστευτα ποσα μνημης .

Εδω μιλαμε οτι μια φωτο των 15 ΚΒ μπορει να πιασει εως και 60 ΚΒ κατι που σημαινει 4 φορες μεγαλυτερο ογκο . :eek: :wacko: :wacko:

 

Και η λιστα συνεχιζεται και με αλλα .

Καλυτερα ομως να σταματησω εδω , γιατι δεν υπαρχει λογος να κραξω και αλλο το κινητο , ουτε να μετατραπει σε διαξιφισμο η συζητηση .

Link to comment
Share on other sites

I think RIP is right. Add to the list that the phone displays manufacturing problems causing dead pixels in the display and that its claimed GPRS stability is questionable.

 

So, what remains? A mid-class phone that is overpriced and WILL cause problems to its owner one way or another due to hardware failure or weak implementations of various features in the firmware.

 

If there were a Siemens S55 with a more colourful screen, I'd certainly go for it. Pity there is not.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Morpheus

 

its claimed GPRS stability is questionable.

 

 

Ποια σταθεροτητα ?

Που την ειδαν και δεν την βλεπω και εγω? :worry:

Ενταξει , απο τα προηγουμενα SE σιγουρα ειναι καλυτερο .

Αλλα οχι οτι ειναι και οτι καλυτερο κυκλοφορει στην αγορα σε θεματα αξιοπιστιας , ταχυτητας και γενικως αποδοσης του GPRS .

Τι να το κανω το θεωρητικο 4+1 οταν μονιμως βλεπεις ενα 30-38 kbps ?

Ενταξει , εχω δει και εγω (οπως ελεγαν και αλλοι οτι εχουν δει ) 48.800 -53.600 bps .

Αλλα τι να το κανω αν ειναι για συντομο χρονικο διαστημα και δεν μπορει να παραμεινει σταθερο σε αυτη την ταχυτητα ?

 

(Εδω εξηγησεις του στυλ αναβαθμισεις με βελτιωση κλπ δεν ισχυουν . Για αλλη μια φορα , αν δεν μπορεις να κανεις κατι σωστα απο την αρχη μην το κανεις καθολου ή τουλαχιστον βγαλε το κινητο στην αγορα οταν ειναι ετοιμο να προσφερει πραγματικα αυτα που ισχυριζεται )

 

Τελικα εχω την εντυπωση οτι προκειται για μια "φουσκα" η επιτυχια αυτου του κινητου η οποια οσο περναει ο καιρος "ξεφουσκωνει" σιγα σιγα , αφου βγαινουν στην επιφανεια ολες οι αδυναμιες του κινητου , τις οποιες η SE προφανως δεν ασχοληθηκε να εξαλλειψει .

Ακομα και ενω τις ηξερε απο προηγουμενα κινητα , και ενω σιγουρα ειχε την δυνατοτητα να τις εξαλλειψει .

Link to comment
Share on other sites

-H ταχύτητα GPRS δεν είναι και η καλύτερη διαθέσιμη από σταθερότητα σε όλες τις περιοχές της Ελλάδας (και όλες τις ώρες) από όλες τις εταιρίες ,οπότε δεν φταίει απαραίτητα η συσκευή....(κατά τα άλλα γίνονται επενδύσεις από τις εταιρίες κινητής....)

 

-Ο ανταγωνισμός δεν προσφέρει τίποτε καλύτερο σε τιμή/ποιότητα,οπότε

αυτός είναι ο λόγος της εμπορικής του επιτυχίας του Τ610 διεθνώς αυτή την στιγμή....

 

-Ελάχιστες πλέον συσκευές από όλες τις μάρκες και κατηγορίες είναι "πλήρης" στην πρώτη γνωριμία τους με τους καταναλωτές (ούτε το Siemens S55 που αναφέρθηκε -δείτε πόσα firmware updates και γι'αυτό, από το αρχικό μοντέλο .....)

 

Είναι μέγα (ή εσκεμένο) "λάθος" των εταιριων να προσφέρουν ημιτελή προιόντα να προλάβουν τις διεθνής αγορές ,.....μετά να μπαίνουν στο παιχνίδι οι εταιρίες κινητής με επιδοτήσεις .....και να συνεχίζεται όσο οι καταναλώτες δεν αγοράζουν τελικά αυτό που τους εξυπηρετεί (από ελλειπή ενημέρωση) ,αλλά με την τιμή να παίζει ρόλο ,να επιζητούν κάποιες συσκευές τεχνολογίας που μπορεί να μην τους χρειάζονται....

 

Μην τα "ισοπεδώνουμε" όλα σε άποψη για το Τ610 όταν βλέπουμε γενικά τι γίνεται στην αγορά/καταναλωτής/προιόντα....οπότε αναγκαστικά να περιμένουμε συνεχείς αναβαθμίσεις μέχρι να κλείσει εμπορικά τον κύκλο της η συσκευή......(εξάλλου άλλες εταιρίες -και ο νοών νοείτο- τις αναβαθμίσεις αποφεύγουν και να τις κάνουν ,όταν κάθε 2 μήνες παρουσιάζουν παρόμοιο νέο μοντέλο -πως θα το πωλήσουν ? )

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson T610i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...