Jump to content

[Επίσημο] Nokia 2630


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια, ισως να ειμαι ο πρωτος που το λεω αλλα -αν δεν εχω πεσει σε καποια προβληματικη μπαταρια- αντιμετωπίζω προβλημα με τις ωρες ομιλιας (κυρίως) και αναμονης.

Καμία σχέση με αυτα που υποσχεται..:mad:

Έχω κάνει κανονικες φορτίσεις κ με "πάει" με το ζορι μεχρι το μεσημερι με 1-1,5 ωρες ομιλίας...:!:

 

Καμιά ιδέα?

Από πείσμα θα ζω στην έρημη χώρα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 97
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για δευτερο κινητό είναι μιά χαρά γιατί αν εισαι "σκληρός" χρήστης δεν κρατάει η μπαταρία.

Εμένα μου κρατάει 2 μέρες με ελάχιστη ομιλία, 10-15 λεπτά την ημέρα και 5 sms,αλλά συνδεδεμένο συνέχεια σε bluetooth.

Το W880 που έχει ίδιο μέγεθος είναι πολύ μπροστά στο θέμα ομιλίας αυτονομίας.

Κάνω αυτή τη σύγκριση επειδή τα δουλεύω και τα δύο κινητα καθημερινα...

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ισως να ειμαι ο πρωτος που το λεω αλλα -αν δεν εχω πεσει σε καποια προβληματικη μπαταρια- αντιμετωπίζω προβλημα με τις ωρες ομιλιας (κυρίως) και αναμονης.

Καμία σχέση με αυτα που υποσχεται..:mad:

Έχω κάνει κανονικες φορτίσεις κ με "πάει" με το ζορι μεχρι το μεσημερι με 1-1,5 ωρες ομιλίας...:!:

 

Καμιά ιδέα?

 

Εννοεις απο το πρωι μεχρι το μεσημερι :blink: ?

 

Μαλλον καποιο προβλημα θα εχει η μπαταρια (η το κινητο ?) !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχετε παρατηρήσει αν κατά τη διάρκεια της συνομιλίας, δεν ακούγεται πολύ δυνατά ο συνομιλητής σας;;; (Ναι, έχω πάει τέρμα, την ένταση)...

 

Ή αν μιλάτε με το handsfree που δίνει το πακέτο, δεν σας ακούει καλά ο συνομιλητής;;;;

 

Ευχαριστώ!

:)

Link to comment
Share on other sites

........

 

Έβαλα στο 2630 μου κάποια themes και τώρα που θέλω να τα βγάλω, δεν μπορώ γιατί δε βλέπω να υπάρχει πουθενά η επιλογή της "Διαγραφής" τους. Έχεις κανείς ιδέα πώς θα τα σβήσω;;;

 

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να το παρω για δευτερο κινητο για free2go απο θεμα αυτονομιας πως ειναι? με αρκετη ομιλια και με ΒΤ ανοιχτο συνεχεια περιπου ποσο κραταει? εχω τωρα το 6021 και σκεφτομαι να το αντικαταταστησω το οποιο μου κραταει 2-3 μερες μερα-νυχτα με αρκετη ομιλια και ΒΤ ανοιχτο συνεχεια...να το αλλαξω ή να κρατησω το 6021 με ενδιαφερει βασικα η μπαταρια...

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Πηρα σημερα το 2630.Πραγματι πολυ καλο απο εμφανιση και πολυ πρακτικο.Ομως το δικο μου δεν γραφει βιντεο πανω απο 8-10 δευτερολεπτα.Υπαρχει δυνατοτητα ρυθμισης.Επισης πως μπορω να μεγαλωσω τις γραμματοσειρες?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Χαθηκαν τα θεματα και οι ηχοι που ειχε προεγκατεστημανα το κινητο.Το πηρα προχθες ,αλλα εκανα μια επαναφορα στις αρχικες ρυθμισεις.Εχει σχεση αυτο αραγε?Επισης δεν γραφει βιντεο πανω απο 8 δευτερα,κλεινει μονο του.Υπαρχει καποια ιστοσελιδα με ηχους κ.λ.π για 2630?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
v05.20 (06-12-07):)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια θελω τα φωτα σας σε κατι,ενω μου ερχεται ενα ςμς πχ τωρα, μου γραφει οτι το παρελαβα 1 ωρα πριν, αυτο το κανει συνεχεια
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πηγαινεις Μηνυματα - Ρυθμισεις μηνυματων - Μηνυματα κεινενου -

Υποστηριξη χαρακτηρων - Περιορισμενη

Λοιπόν τσίμπησα και εγώ το κινητάκι.

Το παραπάνω έψαχνα και παίζει μια χαρά. Πλέον 160 χαρακτήρες το sms!

Ωραίο φαίνεται, από βδομάδα θα μεταφέρω τα πάντα από ενα παλιό nokia σε αυτό μεσω Nokia PC Suite. Αν παίξει και αυτό και δεν χρειαστεί να περάσω ονόματα με το χέρι θα είναι super :)

Time is what keeps everything from happening at once.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ανάλογα με τη χρήση του καθενός για μια entry-level συσκευή έχει + και - .

Για μένα είναι το τέλειο καλοκαιρινό κινητό ( μιλάμε βέβαια πάντα για Nokia, απο το '97 ).

Δεν καταλαβαίνεις αν έχεις κινητό επάνω σου, τεράστιος τηλεφωνικός κατάλογος με δυνατότητα πολλαπλών αριθμών ανά όνομα και σχετικά μεγάλη αυτονομία.

 

Επιτέλους ξεφορτώθηκα τα Ν73 και 95 που μ΄έχουν "ξεπλατίσει" .....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τσίμπησα και εγώ το κινητάκι.

Το παραπάνω έψαχνα και παίζει μια χαρά. Πλέον 160 χαρακτήρες το sms!

Ωραίο φαίνεται, από βδομάδα θα μεταφέρω τα πάντα από ενα παλιό nokia σε αυτό μεσω Nokia PC Suite. Αν παίξει και αυτό και δεν χρειαστεί να περάσω ονόματα με το χέρι θα είναι super :)

 

 

 

Καλησπέρα. Εγώ βρε παιδια που πήρα τώρα το κινητό από COSMOTE και έκανα αυτες τις ρυθμισεις γιατι συνεχίζει να βγαζει 70 χαρακτήρες? Μπορει κανεις να βοηθήσει ?

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εγώ βρε παιδια που πήρα τώρα το κινητό από COSMOTE και έκανα αυτες τις ρυθμισεις γιατι συνεχίζει να βγαζει 70 χαρακτήρες? Μπορει κανεις να βοηθήσει ?
Ποιά έκδοση λογισμικού έχεις; Georgekatz, εσένα που σου δούλεψε με τη ρύθμιση, ποιά έκδοση έχεις;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητάκι είναι πολύ πρακτικό αλλά όταν πρωτοπατάω ένα κουμπί (π.χ. για να το ξεκλειδώσω ή οταν αρχίζω να πληκτρολογώ ένα νούμερο) καθυστερεί. Το έχετε παρατηρήσει κι εσεις;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αυτη η καθυστερηση εχει να κανει με το λογισμικο

 

Παιδια εμενα μ'αρεσε γιατι ειναι πολυ ελαφρυ και λεπτο,πολυ πρακτικη συσκευη και ξεκουραστη,σκεφτομαι να παρω αλλο ενα για ρεζερβα μονο 79 ευρω εχει απο πλαισιο αυτη τη στιγμη,λιγη περισσοτερη μνημη να ειχαμε μονο να βαζαμε κι αλλα mp3 επανω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εγώ βρε παιδια που πήρα τώρα το κινητό από COSMOTE και έκανα αυτες τις ρυθμισεις γιατι συνεχίζει να βγαζει 70 χαρακτήρες? Μπορει κανεις να βοηθήσει ?

 

Πανε στις ρυθμισεις μηνυματων -- μηνυματα κειμενου -- υποστηριξη χαρακτηρων .

 

Κανε το "Περιορισμενη" !

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητακι αυτο ειναι οντως κορυφαιο για την κατηγορια του,αγορασα ενα απο κοσμοτε και ενα μου ρθε απο το πλαισιο εχθες,με πιασε τρελα με το 2630 κι ας εχει μονο 11 mb μνημη :cool:
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητακι αυτο ειναι οντως κορυφαιο για την κατηγορια του,αγορασα ενα απο κοσμοτε και ενα μου ρθε απο το πλαισιο εχθες,με πιασε τρελα με το 2630 κι ας εχει μονο 11 mb μνημη :cool:

 

για όποιον θέλει ένα απλό κινητό τηλέφωνο,μικρό,ομορφούτσικο και με ραδιόφωνο ειναι μια χαρα!πολύ καλή επιλογή για κάποιον που θα το χρησιμοποιήσει για μνμ και τηλέφωνα + ράδιο!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το πήρα για δεύτερο και για αποκλειστική χρήση την αποστολή μηνυμάτων και κυρίως την αποθήκευσή τους ή στο Nokia Photos ή στο Lifeblog.

Το μεν πρώτο δεν το βλέπει καν (μιλάμε πάντα για σύνδεση μέσω bluetooth) και το δεύτερο το βλέπει αλλά μου λέει ότι "Η συσκευή δεν έχει εγκατεστημένο το Lifeblog".

 

Υπάρχει τρόπος να του περάσω το Lifeblog ή κάποιος άλλος τρόπος να μεταφέρω τα μηνύματα στο PC;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να γράψει τον ελληνικό product code ?

Θα ξεκλειδώσει απ'το αγγλικο δίκτυο της Orange αν περάσω το ελληνικό firmware ?

Link to comment
Share on other sites

Θα ξεκλειδώσει απ'το αγγλικο δίκτυο της Orange αν περάσω το ελληνικό firmware ?

 

Οχι :( ....

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του έχει πέσει στα 74€ στη VF πλέον. Όπως προ-είπαν κι οι προηγούμενοι το κινητό αυτό ταιριάζει μόνο για κλήσεις-sms-radio και ως 2ο...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...