Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι λετε ή ξερετε να κανει αυτος ο μινι ιονιστης γραφειου/αυτοκινητου USB?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υποτιθεται οτι καθαριζει τον αερα.Αλλα αμφιβαλω αν ο συγκεκρειμενος κανει οντως δουλεια
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας,

Θα ήθελα να βάλω στο σπίτι μου 8 κάμερες εξωτερικές. Τα ερωτήματα που έχω είναι:

1) Χρειάζεται από κάπου άδεια?? (όπως αστυνομία ή αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων)

2) Λέω να βάλω 16απλό καταγραφικό. Ο εγκαταστάτης μου, μου λέει ότι δεν λειτουργούν καλά και καλό θα ήταν να βάλω 8απλό. Ισχύει κάτι τέτοιο??? Αφού το streaming ως όγκος είναι ίδιος με το 8απλό. Απλά το 16 το θέλω για ενδεχόμενη επέκταση και για το αν καεί κάποια άλλη είσοδος , να έχω και άλλες.

3) από κάμερες μου πρότεινε: EYE-5024 GREEN, P400-1000-V2G, P400-E38-V2G40 (όλες από την εταιρεία http://www.adata.co.uk) είναι καλές?

4) Από καταγραφικά EOS_9708H , EOS_9116S, DVR-TVT-TD-2516HE-EN

 

Τα pdf για όλες τις προτάσεις είναι σε ένα αρχείο.... αν έχετε λίγο χρόνο να με βοηθήσετε!

http://rapidshare.com/share/7D5D94227B132E7841260371B6290DF8

 

 

στόχοι είναι:

1) Να ξέρω αν έφυγαν οι κλέφτες

2) Αν λείπω, να δω περίπου τι έγινε.

3) Το καταγραφικό να το ελέγχω από δίκτυο εξολοκλήρου!

4) να έχει καλή εικόνα και πρωί και σε σκοτάδι.

5) Κάποιες κάμερες θέλω να βλέπουν ....πανοραμικά ...πιο μεγάλο χώρο

 

 

Περιμένω βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.....Έκανα μια χαζομάρα και διέγραψα όλα τα περιεχόμενα της κάρτας μνήμης απ το κινητό μου (galaxy S4). Μου είπαν οτι γίνεται να τα επαναφέρω. Μήπως ξέρει κάποιος το πώς;;;; :(
Link to comment
Share on other sites

Recuva ψαξτο για υπολογιστη .

 

Δείχνει καλό. Ποια η διαφορά με την επι πληρωμή έκδοση;

Love Crete? Prove it.

https://www.facebook.com/lovecrete

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω 2 ιδιες webcam για δωρο. Να εχουν καλη αναλυση, εαν γινεται 1080p και να μη ξεφευγουν και αρκετα στη τιμη.

 

Μια απο αυτες τις 4 λογικα :

 

Trust Zyno Full HD

 

Trust eLight Full HD

Genius WideCam F100

 

Microsoft LifeCam Cinema

Link to comment
Share on other sites

Δεν τις ξέρω αυτές τις κάμερες αλλά θα σου πρότεινα να κοιτούσες καμιά logitech.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

guys καλησπερα! μηπως ξερει κανενας καμια καλη κινεζικη φωτογραφικη μηχανη?

 

ξερω οτι τα κινεζικα κινητα σπερνουν πλεον στην αγορα. Με τις φωτογραφικες υπαρχει καποια αξιοπιστη μαρκα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Θέλω να βάλω στο χωριό μία κάμερα γιατί τώρα που έφυγε ο παππούς και η γιαγιά είναι μόνη φοβόμαστε μήπως και πάθει τίποτα και δεν το μάθουμε εγκαίρως μιας και στο χωριό δεν υπάρχει και κανένας γείτονας..

Στο χωριό δεν μπορούμε να βάλουμε ιντερνετ μιας και είναι χιλιόμετρα από τον πολιτισμό αλλά μπορώ να βάλω στικάκι ίντερνετ έως 8 GB / μήνα και με ένα μαραφέτι (δεν θυμάμαι το όνομα του) να το εκπέμπει ασύρματα.

Ξέρει κανείς καμία κάμερα, που να συνδέεται με το ίντερνετ και να μπορώ να την ανοίγω εγώ από το σπίτι που και πού για να βλέπω τι παίζει?Αν οχι υπάρχει καμία λύση που να είναι κοντά σε αυτό που θέλω??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Θέλω να βάλω στο χωριό μία κάμερα γιατί τώρα που έφυγε ο παππούς και η γιαγιά είναι μόνη φοβόμαστε μήπως και πάθει τίποτα και δεν το μάθουμε εγκαίρως μιας και στο χωριό δεν υπάρχει και κανένας γείτονας..

Στο χωριό δεν μπορούμε να βάλουμε ιντερνετ μιας και είναι χιλιόμετρα από τον πολιτισμό αλλά μπορώ να βάλω στικάκι ίντερνετ έως 8 GB / μήνα και με ένα μαραφέτι (δεν θυμάμαι το όνομα του) να το εκπέμπει ασύρματα.

Ξέρει κανείς καμία κάμερα, που να συνδέεται με το ίντερνετ και να μπορώ να την ανοίγω εγώ από το σπίτι που και πού για να βλέπω τι παίζει?Αν οχι υπάρχει καμία λύση που να είναι κοντά σε αυτό που θέλω??

 

Είσαι σίγουρος οτι έχει 3G στο χωριό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Θέλω να βάλω στο χωριό μία κάμερα γιατί τώρα που έφυγε ο παππούς και η γιαγιά είναι μόνη φοβόμαστε μήπως και πάθει τίποτα και δεν το μάθουμε εγκαίρως μιας και στο χωριό δεν υπάρχει και κανένας γείτονας..

Στο χωριό δεν μπορούμε να βάλουμε ιντερνετ μιας και είναι χιλιόμετρα από τον πολιτισμό αλλά μπορώ να βάλω στικάκι ίντερνετ έως 8 GB / μήνα και με ένα μαραφέτι (δεν θυμάμαι το όνομα του) να το εκπέμπει ασύρματα.

Ξέρει κανείς καμία κάμερα, που να συνδέεται με το ίντερνετ και να μπορώ να την ανοίγω εγώ από το σπίτι που και πού για να βλέπω τι παίζει?Αν οχι υπάρχει καμία λύση που να είναι κοντά σε αυτό που θέλω??

Υπαρχουν ip καμερες.Αυτη συνδεεται σε ρουτερ .Υπαρχει ρουτερ που δεχεται καρτα σιμ οποτε με αυτα τα δυο μπορεις να βλεπεις απομακρυσμενα.Επισης καποιες ip καμερες εχουν και δυνατοτητα καταγραφης σε καρτα μνημης.

Το θεμα ειναι τι ταχυτητα πιανεις εκει πανω γιατι το 3γ ειναι οριακο σε ταχυτητα και προτιμοτερο το hsdpa.

Eπισης αν κανεις αναζητηση 3g καμερες θα βρεις αρκετες.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν ip καμερες.Αυτη συνδεεται σε ρουτερ .Υπαρχει ρουτερ που δεχεται καρτα σιμ οποτε με αυτα τα δυο μπορεις να βλεπεις απομακρυσμενα.Επισης καποιες ip καμερες εχουν και δυνατοτητα καταγραφης σε καρτα μνημης.

Το θεμα ειναι τι ταχυτητα πιανεις εκει πανω γιατι το 3γ ειναι οριακο σε ταχυτητα και προτιμοτερο το hsdpa.

Eπισης αν κανεις αναζητηση 3g καμερες θα βρεις αρκετες.

 

Ευχαριστώ,έψαξα και βρήκα κάποιες αλλά δεν ξέρω πόσα δεδομένα 3G θα καταναλώνει η κάμερα.

Το στικάκι έχει χαρακτιριστικά Ταχύτητα download: 21 Mbps / Ταχύτητα upload: 5,76 Mbps και το σήμα είναι της vodafone πιάνει καμπάνα.

Τα 10GB (οχι 8 που έλεγα αρχικά) θα είναι αρκετά?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Εδώ και περίπου ένα μήνα έχω αγοράσει 2 foscam 9831 hd, αλλά απότι φαίνεται πρέπει να σπουδάσω στο mit για να τις συνδέσω :lol: Το θέμα είναι ότι μόνο μέσα στο σπίτι και μέσω του wifi μου μπορώ να τις δω. Ξέρει κάποιος πως μπορώ να τις δω μέσω android και pc? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ,έψαξα και βρήκα κάποιες αλλά δεν ξέρω πόσα δεδομένα 3G θα καταναλώνει η κάμερα.

Το στικάκι έχει χαρακτιριστικά Ταχύτητα download: 21 Mbps / Ταχύτητα upload: 5,76 Mbps και το σήμα είναι της vodafone πιάνει καμπάνα.

Τα 10GB (οχι 8 που έλεγα αρχικά) θα είναι αρκετά?

 

Καλημέρα, μόνο μη βάλεις foscam κάμερες, οι καλύτερες μεν σε ποιότητα-χαρακτηριστικά-ανάλυση, αλλά ούτε ο θεός δε μπορεί να τις συνδέσει με 3g. D-link και είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Η θεωρία, την οποία ξέρω περιληπτικά, λέει οτι αν έχεις dynamic IP από τον πάροχό σου, πρέπει

α. να φτιάξεις ενα dns server που θα παραπέμπει στην εκάστοτε ΙΡ του ρουτερ σου στο σπίτι (πχ mycam.dyndns.org),

β. να ρυθμίσεις το ρουτερ σου ώστε οτι request παίρνει απέξω να το συνδέει με την εσωτερική ΙΡ που έχει η καμερα στο δίκτυό σου (θέλει ρυθμίσεις ρούτερ και port forwarding),

γ. αν έχεις φτιάξει τα προηγούμενα δύο, τότε το λιγότερο προβληματικό είνια να διαλέξεις το app μέσα από το οποίο θα συνδέεσαι, όπως αυτό που σου προτείνει ο φίλος πιο πάνω ή αυτό που έχω εγώ

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alexvas.dvr&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Πριν 1 χρόνο αγόρασα για την κόρη μου μια φωτογραφική μηχανή Nikon Coolpix L27 στην τιμή των 69€.

Της έπεσε όμως και έσπασε η οθόνη, οι υπόλοιπες λειτουργίες δουλεύουν μια χαρά. Αφού την άνοιξα, αφαίρεσα σχετικά εύκολα την οθόνη, αλλά δεν μπορώ να βρω site ή μαγαζί να αγοράσω για να την αντικαταστήσω....

 

Υπάρχει καμιά βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν φοβάσαι και πληρώνεις με PayPal δοκίμασε την τύχη σου με τους Ρώσσους http://www.lcd32.ru/index.php?route=product/product&product_id=190

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν φοβάσαι και πληρώνεις με PayPal δοκίμασε την τύχη σου με τους Ρώσσους http://www.lcd32.ru/index.php?route=product/product&product_id=190

 

thanks... θα το ψάξω!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...