Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς αν υπάρχει ανθεκτικό ασύρματο με σχετικά καλή εμβέλεια(μέχρι 80 μέτρα πραγματική εμβέλεια, μέσα απο 2-3 τοίχους και ανάμεσα σε μεγάλα μεταλλικά μηχανήματα);

Το θέλω για βαριά χρήση(σκόνες, πεσίματα) και το PANASONIC KX-TCD 200 που έχω τώρα, εκτός του ότι δεν είναι ανθεκτικό. στα 50 μέτρα χάνει το σήμα εντελώς

Siemens E450:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για τις υποδείξεις παιδιά.Θα κοιτάξω το Ε450 και θα σας πω εντυπώσεις.
Τα πάντα ήταν διαφορετικά, πριν αλλάξουν όλα.
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν αυτό είναι ρατσισμός...

 

σήμερα το πρωί μου το έφερε ένα κούριερ και χωρίς να έχω ενημερωθεί, έσκασα 6 ευρώ για να το πάρω για τη μεταφορά....

 

οι άνθρωποι θέλουν πολύ ξύλο....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αν και σε λαθος ενοτητα ολο το θεμα:wacko: :wacko: :wacko: θα συμφωνησω με τον προλαλησαντα και θα προσθεσω και το fs loox 500 το οποιο κυκλοφορει ακομα και μαλιστα σε πακετο με destinator pn:) :) :)

[sIGPIC][/sIGPIC] ........Ο Χρόνος είναι Χρήμα ! ! ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Aν κάνετε ένα κλικ πιο πέρα :p

θα βρείτε το forum των windows mobile pcs.

 

Θα βρείτε ό,τι ψάχνετε για pda+gps.

Συνέχεια εκεί.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η iriver κάθε νέα χρονία και χειρότερη στα MP3 Players σκληρού δίσκου...Απλά δεν συγκρίνεται το H10 με το X5...

Τα παλιά της μοντέλα H3xx και Η1xx ήταν πολύ καλά.

Πάντως το iriver Η1XX ηχητικά είναι κορυφαίο MP3 Player και το μοναδικό με Optical In/Out.

Αν βέβαια κάποιος ενδιαφέρεται για φωτογραφίες, βίντεο και μικρό μέγεθος ας το ξεχάσει...άν τον νοιάζει το απόλυτο σε ήχο, είναι η σίγουρη επιλογή.

Προσωπικά αν το X5 είχε έστω Optical Out θα το αγόραζα για να αντικαταστήσει το H140 μου.

Το Χ5 από τα νέα μοντέλα της αγοράς απλά είναι κορυφαίο και πανέμορφο.

Δεν θα αναφερθώ στο ipod αφού είναι εντελώς διαφορετικής φιλοσοφίας(μια φιλοσοφία που δυστυχώς αρχίζει να ασπάζεται η iriver)...πάντως στο είδος του είναι κορυφή.

Φίλε καλορίζικο το Χ5, και άν σε παίρνει οικονομικά αγόρασε ένα ζευγάρι καλά ακουστικά (κοίτα προς Ultimate Ears για In-Ear και προς Grado για ανοικτού τύπου ακουστικά)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
handsfree!! mipos kseri kanis poy mporo na vro adaptora poy na mpeni se kinito alla anti gia to akoystiko/psira toy handsfree na mporoyme na baloyme kanoniko akoystiko tilefonoy megalo :)...to eida apo kapion poy to xe gia plaka kai rotao an kseri kanis tipotis...eyxaristozz
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα sony Mini Disk HiMD... MZ-RH710

http://www.sony.gr/view/ShowProduct.action?product=MZ-RH710&site=odw_el_GR&pageType=Overview&category=PAW+MiniDisc+%26+Net+MD+Walkman

 

Α και το βρήκα με 81 Euros αλλά είναι διαφορετική η φωτό...http://limnaios.gr/view.asp?ID=4682

Τι παίζει?

 

Βασικά έχω ήδη ένα Creative Muvo 512mb... Αξίζει να πάρω το mini disk?

Λέει πως αποθηκεύει σε δισκάκια 1gb... Αλήθεια αυτά πόσο κοστίζουν? Έχει κανείς HiMD να μου πεί αν αξίζει?:worry:

Όσο με τους κραδασμούς τι παίζει? Μήπως χαλάνε εύκολα σε αντιστοιχία με ένα usb?:worry:

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ καλο. εγω εχω κατι χρονια και αν ειναι hi mini disc εισαι πλυ τυχερος σ αυτη τη τιμη. πραγματι καθε δισκακι χωραει 1 γιγα σε μορφη ΑΤΡΑC 3 PLUS. Αν θελεις περισσοτερες πληροφοριες ευχαριστως να βοηθησω.

Αυτο το μοντελο δεν ειναι HI και καθε δισκετα χωραει απο 1-4 cd περιπου αναλογα τη ποιοτητα.

ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ :stupid:
Link to comment
Share on other sites

Η μεταφορά δεδομένων είναι εύκολή υπόθεση? Εννοώ τι χρειάζεται για να βάλουμε ένα word document ας πουμε στο HiMD? Για τα mp3 πρέπει να έχουν μετατραπεί απο ειδικό πρόγραμμα της Sony? Απο τους κραδασμούς πως τα πηγαίνει?:O
Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδες μολις αγορασα μια camcorder που χρησιμοποιει κασσετες τυπου micro mv.Ξερεις κανεις σας καποιο καταστημα που να πουλαει τετοιες κασσετες σε καλη τιμη.Ευχαριστω :)

γυψινα πιατα για σπασιμο

www.spasta.gr

πιατα για σπασιμο πιατα για σπασιμο www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους!

Εχω ενα USB stick και θα ηθελα να το χρησιμοποιω στο αυτοκινητο για να ακουω mp3 απο το radio-cd. Βρηκα ενα gadget που μπαινει στον αναπτηρα και στελνει την μουσικη σε συχνοτητες του ραδιοφωνου (http://sewelldirect.com/Audio/FMTransmitters). Θα ηθελα να ρωτησω εαν o χειρισμος των mp3 θα γινεται απο το υπαρχον radio-cd (skip,forward,etc) η μεσω αυτων των fm-transmitters, καθως πολλα απο αυτα εχουν πανω τους βασικα πληκτρα(pause,play,forward,etc).Οσα δεν εχουν, να υποθεσω οτι η αναπαραγωγη των mp3 γινεται συνεχομενα? Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και ο χειρισμός θα γίνεται από την πηγή, που στην προκειμένη περίπτωση θα είναι το stick σου.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ραδιο-cd αυτοκινητου που να εχει usb port για μνημη? Επισεις ξερει κανεις αν υπαρχει στην Ελληνικη αγορα radio με mp3 player me hdd για το αυτοκινητο;
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Υπαρχει ραδιο-cd αυτοκινητου που να εχει usb port για μνημη? Επισεις ξερει κανεις αν υπαρχει στην Ελληνικη αγορα radio με mp3 player me hdd για το αυτοκινητο;
Τι εννοείς Usb για μνήμη;Υπάρχει ένα JVC που το πήραμε πριν κανά μήνα και έχει usb θύρα.Μοντέλο τώρα δεν θυμάμαι ακριβώς...Θα το κοιτάξω και θα επανέλθω.Είναι και mp3 πάντως όχι μόνο radio-cd.Παίζει μέσω της θύρας με το ipod και προφανώς με οτιδήποτε έχει μέσα μουσικά κομμάτια όπως usb sticks κλπ.Το πήραμε από Praktiker περίπου στα 250 ευρώ.:)
Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια στο επισημασμένο thread για κάμερες

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...