Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bettytsa (28 Ιούλ. 2004 , 20:32)

 

sto sigkekrimeno katastima ola einai se 30 % ekptosi kai an den iparxoun diathesima sta fernoun tin epomeni mera sto pio kontino sou kotsovolo

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?postid=496030#post496030

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bettytsa (28 Ιούλ. 2004 , 20:33)

 

oso afora to thema oti einai paraeisagogis den paizei rolo giati i sony exei entos europis 1 xrono eggiisis

 

 

Mονο που πληρώνεις μόνος σου την βλάβη ,και πας να πάρεις τα χρήματα από το κατάστημα (και αυτό από την αντιπροσωπεία) όπως γίνεται και για προιόντα που είναι αγορασμένα από χώρα της ΕΕ (ή eshop του εξωτερικού και στις 2 περιπτώσεις, σε πολύ καλύτερη τιμή από Ελλάδα) .

 

Αλλά και να σε εξυπηρετήσουν στο service ,να αναλάβουν αυτοί τις διαδικασίες αν δεν εχουν δουλειά ,πάλι κάτι θα βρούν (με πλάγιο τρόπο) να σε χρεώσουν λέγοντας ότι δεν καλύπτεται από την εγγύηση,για τον χρόνο που ασχολήθηκαν με σένα....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dinosss (29 Ιούλ. 2004 , 00:19)

 

Να ρωτησω, ποια η διαφορα του απλου memory stick απο το pro?

 

 

Θεωρητικά βγήκε για πιο γρήγορη αποθήκευση video clip.

Aλλά πλέον η χωρητικότητα των MS αυξάνεται σε αυτό το πρότυπο.

Δες και δώ : http://www.dpgr.gr/forum/index.php?board=81;action=display;threadid=373

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!

ΤΕΛΙΚΑ ΤΗΝ ΣΥΝΔΕΣΑ ΜΕ FIREWIRE KAI ME TO WINDOWS MOVIES MAKER ANTΕΓΡΑΨΑ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ.ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΟ POWER VINTEO CONVERTER EKANACONVERT AΠΟ ΑVI ΣΕ MPEG2.

XΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 4 ΩΡΕΣ.

ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ?

clulakisgr
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Έχω μια ΨΦΜ HP 945 και αναρωτιέμαι μήπως υπάρχει κανένας τρόπος για να τραβώ φωτογραφίες με την φωτογραφική μου μέσω τηλεκοντρόλ ή άλλης πατέντας. Ξέρω ότι κάποιες ΨΦΜ έχουν κοντρολ και θα ήθελα και εγώ κάτι παρόμοιο για την δικιά μου που δεν έχει. Μπορεί να γίνει κάτι ???
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος HellRazer ( 2 Αύγ. 2004 , 00:16)

 

Γεια σας παιδιά. Έχω μια ΨΦΜ HP 945 και αναρωτιέμαι μήπως υπάρχει κανένας τρόπος για να τραβώ φωτογραφίες με την φωτογραφική μου μέσω τηλεκοντρόλ ή άλλης πατέντας. Ξέρω ότι κάποιες ΨΦΜ έχουν κοντρολ και θα ήθελα και εγώ κάτι παρόμοιο για την δικιά μου που δεν έχει. Μπορεί να γίνει κάτι ???

 

 

OXI

Link to comment
Share on other sites

geia sou file. kai ego exo diafora pmr kai asxoloume ligo me ayta kai oxi mono.i apodosi tous exartatai apo tin isxy pou den eiani se ola idia an kai poulounte gia 500mw.pantos oi dynatotites tous einai megales logo tis syxnotitas 446 mz pou ekpempoun
manolisa05
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τέτοια συσκευή; Μιλάω για σύνδεση σε PSTN σταθερό αλλά να δέχεται 2 γραμμές. Έχω βρει αρκετά ενσύρματα, αλλά κανένα ασύρματο. Υπάρχει μήπως εναλλακτική λύση;

 

ΥΓ. Mods αν δεν είναι η κατάλληλη κατηγορία plz move it.

Link to comment
Share on other sites

Για ενσυρματο εχω και εγω πολλα να σου προτεινω, αλλα ασυρματο...

Εαν δεν απατωμαι, η PANASONIC πρεπει να εχει καποιο.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος KillaBee (10 Αύγ. 2004 , 13:16)

 

Poio einai to fthnotero BT GPS apo Ellada h apo exwteriko pou na einai simvato me ton parapanw syndyasmo?

 

Euxaristw poly

 

 

Χμμμ όλα ίσως... ?

Link to comment
Share on other sites

Σημαίνει ότι οποιοδήποτε BT GPS και να χρησιμοποιήσεις, θα δουλεύει κανονικά. Δεν τίθεται κανένα θέμα ασυμβατότητας. Απλά τσέκαρε γιατί δεν θυμάμαι, εάν το PowerNavigation βγαίνει για Symbian UIQ.
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις μια έρευνα στο internet, θα βρεις πολλά μοντέλα πλέον και σε διάφορες τιμές... τα φτηνότερα νομίζω κυμαίνονται στα 140 - 150€.
Link to comment
Share on other sites

Αναζητωντας ενα φθηνο flash mp3 player βρηκα αυτο στο Πλαισιο.

Ειναι το το φθηνοτερο που κυκλοφορει με 128 mb, ραδιο κλπ αλλα δεν υπαρχει πουθενα αλλου παρα μονο στο πλαισιο.

 

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=957&Nav_Section_Id=779&Catalog_Id=1&Product_Id=192012&Merchant_Id=1&sts_cid=3

 

Μηπως το εχει παρει κανεις σας να μου πει τι λεει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

 

Απέκτησα πριν απο λίγο ένα πρόβλημα με μία compact flash μνήμη 256 ΜΒ.

Δεν μπορεί να την διαβάσει ούτε το card reader αλλά ούτε και η ψηφιακή φωτογραφική μηχανή;

 

Και όλα αυτά ενω χθες δούλευε κανονικά.

 

Ξεφορτωσα της φωτό που είχε μέσα και μετά όταν ξανατοποθετηθηκε στην μηχανή δεν δουλευει.

 

Εχει κανείς καμία ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει;;

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασα ένα standalone dvdr και μετέφερα απο το βίντεο την πρίζα της κεραίας (που έρχεται απο τον τοίχο). Αφήνω το βίντεο στην πριζα του ρεύματος όμως για να μην χαθούν ρυθμίσεις (ωρας, καναλιών) γιατί το θέλω για να μεταφέρω μερικές βιντεοκασσέτες σε dvd.

 

Το 1ο πρόβλημα είναι ότι ακουμπώντας το δοκιμαστικό κατσαβίδι επάνω στο μεταλικό περίβλημα του βίντεο αυτό άνάβει(ένδειξη οτι υπάρχει ρεύμα). Εβαλα ένα αλλο καλώδιο απο την κεραία στο βίντεο και αυτό σταμάτησε άρα μάλλον το καλώδιο της κεραίας είναι γειωμένο.. κάτι τέτοιο. Αυτό οκ..

 

ΤΟ 2ο τώρα .. συναντώ αν και υπάρχει καλώδιο κεραίας στο dvdr και εκεί μερικές φορές ρεύμα οχι βέβαια συνεχόμενο .. αλλά ανάβει το κατσαβίδι στιγμιαία και σβήνει. Αυτό είναι στατικός ηλεκτρίσμός?? Και γιατί δημιουργείται? Τι μπορώ να γειώσω ακόμη έτσι ώστε να μην συμβαίνει? και πως?Είναι επικίνδυνο .. ??

Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή κατεβαίνω ΟΑΚΑ για τους Ολυμπιακούς.

Θέλω να ρωτήσω στο φόρουμ αν τελικά μπήκε κανείς με κάμερα στο ΟΑΚΑ ή του την πήραν στην πόρτα, λόγω κανονίσμών.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...