Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτήν την εβδομάδα στην γνωστή αλυσίδα σούπερ μάρκετ LIDL "τρέχει" μια προσφορά όσον αφορά ένα δορυφορικό σύστημα με αρκετά προσιτή τιμή (111 €). Περισσότερες πληροφορίες

 

http://www.lidl.gr/gr/index.nsf/pages/c.o.oow.20040503.p.djkdjdjdjdj

 

Επειδή όμως οι γνώσεις μου σε αυτό το πεδίο είναι εντελώς νηπιακές θα ήθελα αν μπορούσε κάποιος με σαφώς περισσότερες γνώσεις να μου προτείνει αν αξίζει να το αγοράσω ή όχι. Να ξεκαθαρίσω από την αρχή ότι με ενδιαφέρει η ελεύθερη λήψη δορυφορικών τηλεοπτικών καναλιών

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/despangel/35639/476962/1/2003_9_johnnycash912.jpg R.I.P. - m8
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τρέχα να το πάρεις τώρα που είναι σε προσφορά.

Το αγόρασα το Μάρτιο και συνολικά μου βγήκε γύρω στα 230 με μεταφορικά και φπα.

Το μόνο μειονέκτημα που έχει, είναι πως η μέγιστη έντασή του είναι λίγο χαμηλή. Δηλαδή αν θες κάποια στιγμή να ακούσεις πολύ δυνατά μουσική, ίσως να ψιλοαπογοητευτείς από την χαμηλή ένταση.

Link to comment
Share on other sites

Tote mporeis na anevaseis tin entasi ton mp3 me ena programataki kai meta na akous dinata.;)

Eiha tetoio provlima me to stereofoniko mou kai tora lithike.

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ακριβό μου φαίνεται. Με τόσα λεφτά παίρνεις φορητό mp3 player με CD.

Ή πάρε αυτό με τα 4GB. Τόσα λεφτά για 1,5GB; Δεν ξέρω.. :worry:

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα περιμένα το mpio hd200. μπορείς να το δεις εδώ:

http://www.tomshardware.fr/articletendance.php?IdArticle=584&NumPage=2

 

είναι το πιο όμορφο και πλήρες που υπάρχει, δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη, σύντομα όμως...

 

επίσης, επειδή η εταιρία είναι κορυφαία, το rio nitrus. εδώ:

http://www.digimania.gr/rionitrus.htm

Link to comment
Share on other sites

DEN SYMFEREI h etairia auti.Πολυ ακριβη...ως προς ευρω και μεγκαμπαιτ.το Μουβο και εγω το σκεφτομαι...καλη επιλογη.κυριως το 4 γιγα.οτι πρεπει.γιατι ολα τα αλλα μοντελα πανε κατεθ8ειαν στα 20 γιγα!!ε δεν ειμαι και dj...
Link to comment
Share on other sites

Τα jukebox της Creative δεν εμφανίζονται στο my computer σαν δίσκοι όπως ένας απλός εξωτερικό δίσκος usb/firewire. Για να έχεις παρόμοια λειτουργικότητα (αν και σε καμία περίπτωση τόσο καλή) θα πρέπει να εγκαταστήσεις τον file manager της Creative. Με αυτόν θα μπορείς να μεταφέρεις αρχεία με το jukebox. Για τα mp3 πρέπει να χρησιμοποιήσεις αναγκαστικά το mediacenter που θα κατεβάσεις επίσης από την creative: http://www.nomadworld.com
Link to comment
Share on other sites

Επειδή παραγγέλνω πολύ τακτικά από Αμερική μέσω ebay, συμφωνώ με τους προλαλήσαντες που έθιξαν το θέμα. Η εμπειρία μου λέει ότι αν παραγγέλνετε μικρά αντικείμενα (usb flash disks, εργαλεία, ακόμη και σκληρούς δίσκους) και ζητήσετε από τον αποστολέα να το δηλώσει σαν demo/gift με αξία όχι μεγαλύτερη από 40 δολάρια, δε θα έχετε πρόβλημα (μάλλον).
:)
Link to comment
Share on other sites

Εαν επιστρεψεις απο Αμερικη μεσω καποιας Ευρωπαικης πολης, οι βαλιτσες δεν ελεγχονται. Οποτε, don't worry!

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία...τα iRiver mp3 players φυσικά! :D

Οι κοπέλες είναι δώρο? :up:

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω κατι κι οποιος ξερει,αν θελει ας απαντησει...Η αδερφη μου θελει να αγορασει ενα mp3 player,το mpio fl100 το οποιο δεχεται και επεκταση μνημης με καρτα sd/mmc...Το ζητουμενο μου ειναι το εξης:Υπαρχει περιπτωση η δυνατοτητα επεκτασης να ειναι περιορισμενη,δηλ.να μην μπορει να χρησιμοποιησει καρτα πανω απο 256 mb;Σε σχετικα reviews στο internet οι μισοι λενε πως μπορει να χρησιμοποιησει κανεις compact flash memory μεχρι 256 mb ενω οι υπολοιποι οτι μπορει να χρησιμοποιηθει ακομα και καρτα 1 gb και βαλε!Τελικα τι ισχυει;Επικοινωνησαμε με την digimania hellas που φερνει τα mpio στην ελλαδα αλλα δεν μας ειπε κατι διαφωτιστικο...
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το πιο πανω dvdrw για να φτιαξω απο κασσετες VHS dvd και ολα ειναι ΟΚ εκτος και η κασετα εχει "κενα" εγγραφης (μαυρη οθονη , χιονια κλπ) αναμεσα σε διαδοχικες εγγραφες απο προσωπικο αρχειο.Τοτε το comet κανει απο μονο του pause στο rec και σταματαει.Απο την αντιπροσωπεια μου ειπαν οτι σε ολα τα dvdrw επιτραπεζια γινεται αυτο για λογους προστασιας.Μαλιστα μου ειπαν οτι το συγκεκριμενο μηχανημα ειναι ιδιο με το Philips.....(δεν θυμαμαι μοντελο).Ξερει κανεις αν αυτα που λενε ευσταθουν τεχνικα???Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

βεβαίως μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάρτα μνήμης μεγαλύτερη από 256ΜΒ. πραγματικά δεν βλέπω τον λόγο γιατί να μην μπορείς. δεν πιστεύω ότι η μάρκα της κάρτας έχει κάποια σχέση.
Link to comment
Share on other sites

Εχω εγω φιλε μου το iriver - ihp 120.Ειναι πολυ τελειο μηχανημα και το εψαχνα πολυ καιρο μεχρι που κατεληξα σε αυτο...Ρωτησε με οτι θες να σου πω γιατι θυμαμαι κι εγω κατι εποχες, πριν το αγορασω, που εριχνα αγγελιες στο myphone να πληρωσω καποιον που το εχει για να το δω.:)

Και ολα αυτα για να μην παρω γουρουνι στο σακι...500 ευρω ηταν αυτα...

Αλλα τελικα οσο και αν εψαξα δεν βρηκα εναν ελληνα που να το εχει.Τελοσπαντων, οπως προειπα ρωτησε με οοοοοοοτι θελεις.

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο καμμια δεκαρια μέρες αγορασα ενα cd-mp3 player, το imp-550 της iriver.Το μηχανημα δουλευε μια χαρα με το εξωτερικό κιτ μπαταριών, αλλα όταν το συνέδεα με το φορτιστή του ούτε επαιζε ούτε φορτιζε. Τεσπα,χρησιμοποιησα ενα δικό μου παρόμοιο φορτιστή και φορτιζε κανονικα.

Μετά ομως απο μερικές φορτίσεις παλι τα ιδια.Και μαλιστα μετα απο μια προσπαθεια να το φορτισω το μηχανημα προφανως καηκε γιατι δεν επαιζε καθολου.

Λοιπον τι με συμβουλεύετε?

Θα μου το αντικαταστήσουν? Μηπως χρειαζεται να αποκρύψω κατι(πχ το γεγονος οτι χρησιμοποιησα αλλο φορτιστή)? ;)Με παιρνει να ζητησω αντικατάσταση?

Ειμαι ασχετος στο θεμα των εγγυησεων(δε μου χρειαστηκε εως τωρα)

οποτε οποιαδήποτε πληροφορία ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ευπροσδεκτη.

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ γιατι με 10 μερες που δουλεψε το αγαπησα και όσο να ναι με πονεσε που αποδήμησε. :cry:

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...