Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

euxaristw file mou....

 

Και αλλος ενας ,ετσι για να υπαρχει, ActiveFile

http://developer.symbian.com/wiki/display/devtools/ActiveFile

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εσάς οι χάρτες δεν σας βγάζουν ''κινέζικα''; Εμένα σημεία ,όπως οι σταθμοί του ΗΣΑΠ, ε'ιναι ''κινέζικοι''. Κάνω κάτι λάθος; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

:offtopic:

 

Paidia egw pira to N95 8gb tin paraskeui kai eimai YPEReuxaristimenos...Einai pragmatika ekpliktiko...

 

To mono pou exwpathei einai oti exw na parw Nokia smartphone apo tin epoxi tou 6630 kai tou 6680 kai exw xasei ligo ti mpala me efarmoges gps ktl...

Eixa pese me ta moutra sta Qtek kai sta HTC kai exw xasei arketa episodia sta Nokia:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετώπισε κανείς πρόβλημα με την μετατροπή των mp3 σε aac+ με το Nokia Music Manager.

Στο δικό κατά την μετατροπή παράγει αρχεια πολύ μικρά σε μέγεθος τα οποία παίζουν στο N95 αλλά σε γρήγορες στροφές π.χ. ένα mp3 με μέγεθος 5mb και διάρκεια περίπου 3 λεπτά αν το μετατρέψω σε aac+ θα γίνει περίπου 500kb και διάρκεια λιγότερο από λεπτό.

 

Με το πρόγραμμα (Nokia Music Manager) έχεις ασχοληθεί καθόλου να δεις ρυθμίσεις κλπ?

Κάπου μπορείς να επιλέξεις την ποιότητα της συμπίεσης.Αν θυμάμαι καλά ένα πολύ καλό επίπεδο είναι όταν τα αρχεία σε aac βγαίνουν περίπου στο μισό μέγεθος του ίδιου mp3.

Παίξε λίγο με τη συμπίεση και δες ποια ποιότητα σε ικανοποιεί.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Οπως βλεπετε είμαι νέος χρήστης και γενικότερα ασχετος με τα προηγμένα κινητά.

Σήμερα μου έφεραν δώρο το Ν95 8gb. Αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι το εξής. Το καλύτερο που έχω να κάνω με το gps είναι να ακολουθήσω τα βήματα και να βάλω το Sygic ή κατι άλλο?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Οπως βλεπετε είμαι νέος χρήστης και γενικότερα ασχετος με τα προηγμένα κινητά.

Σήμερα μου έφεραν δώρο το Ν95 8gb. Αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι το εξής. Το καλύτερο που έχω να κάνω με το gps είναι να ακολουθήσω τα βήματα και να βάλω το Sygic ή κατι άλλο?

 

Ευχαριστω

Ναι το καλυτερο είναι αυτό.

Βάλε το Sygic ή το Garmin, και τα δύο είναι εξίσου καλά!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ. Ενδεχομένως θα έχω πολλές ερωτήσεις ακόμα (όποιες μπορώ θα τις λύσω από τα post που υπάρχουν εδώ) και θα χρειαστώ ξανά την βοήθεια σας.

 

Ευχαριστώ ξανα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, όταν χρησιμοποιείται μόνο σαν ένα απλό κινητό (χωρίς την χρήση GPS, wifi, και χωρίς πολλές προβολές Video...), πόσο κρατάει η μπαταρία?
Link to comment
Share on other sites

εμενα 1,5 μερα περιπου με λιγη χρηση απο ολα...το πολυ 2 μερες χωρις πολυ χρηση...;) εσενα ποσο κραταει?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι λίγο περίεργο το θέμα της μπαταρίας.Με την ίδια χρήση δηλ τηλ μηνυματα λίγο wifi gps με μια φορτιση μου κραταει 3μερες και την 4 την μιση μερα με μια παυλα μονο.Στην επομενη φορτιση 2σχεδον μερες ξανα αλλη φορτιση 3-4 στην επομενη 2 κτλ μου το παει εναλλαξ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εσάς οι χάρτες δεν σας βγάζουν ''κινέζικα''; Εμένα σημεία ,όπως οι σταθμοί του ΗΣΑΠ, είναι ''κινέζικα''. Κάνω κάτι λάθος; Ευχαριστώ και συγνώμη
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, όταν χρησιμοποιείται μόνο σαν ένα απλό κινητό (χωρίς την χρήση GPS, wifi, και χωρίς πολλές προβολές Video...), πόσο κρατάει η μπαταρία?

Me normal xrisi paei peripou 3 meres. Tilefona kai fotografies

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από ένα ακόμη κάτοχο Ν95-2 :happy: Μέχρι στιγμής είμαι πολύ ικανοποιημένος από την επιλογή μου. Ήμουν μεταξύ αυτού και του Ν82 αλλά μετά από πολλές ώρες "παιχνιδιού" με το Ν82 δεν κατάφερα να συνηθίσω τα απαράδεκτα για μένα πλήκτρα του. Επίσης η οθόνη του ήταν πολύ μικρή και το χρώμα του όχι τόσο ωραίο (υποκειμενικό αυτό) Στο Ν95 είναι χειρότερη η αίσθηση στιβαρότητας που σου δίνει στο χέρι, αλλά καλύτερη η ποιότητα των πλαστικών.

 

Τελειώνοντας εδώ το σύντομο vs, θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε κάτι για την επόμενη αναβάθμιση του λογισμικού (ήδη έχω την 15)

 

εμενα 1,5 μερα περιπου με λιγη χρηση απο ολα...το πολυ 2 μερες χωρις πολυ χρηση...;) εσενα ποσο κραταει?

 

Και εμένα το ίδιο

Link to comment
Share on other sites

εμενα 1,5 μερα περιπου με λιγη χρηση απο ολα...το πολυ 2 μερες χωρις πολυ χρηση...;) εσενα ποσο κραταει?

Αυτό φίλε δεν είναι νορμάλ.

Εδώ 1,5 μέρα κρατάει και το Ν95 που έχει 20% μικρότερη μπαταρία με χρήση λίγο από όλα.

Εκτός από όταν εννοείς "λίγο", μιλάς για 30+ λεπτά στο ίντερνετ, 30+ λεπτά στο wifi, 30+ λεπτά στη μουσική κλπ

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

για παραδειγμα, το φωρτησα προχθες το βραδακι και μεχρι τωρα εχει 4 μπαρες αλλα με χρηση κανενα 30 wifi, 5' voip, κατι βιντεακια που κοιταγα, καμια 10 φωτογραφιες, αρκετα μνμτα, κατι εφαρμογες που δοκιμαζα+παιχνιδια και συνολο περιπου καμια ωρα ομιλια...

 

Αλλες φορες με καμια ωρα wifi, gps, μουσικη και γενικα χρηση κατι απο ολα κραταει 1,5 μερα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

για παραδειγμα, το φωρτησα προχθες το βραδακι και μεχρι τωρα εχει 4 μπαρες αλλα με χρηση κανενα 30 wifi, 5' voip, κατι βιντεακια που κοιταγα, καμια 10 φωτογραφιες, αρκετα μνμτα, κατι εφαρμογες που δοκιμαζα+παιχνιδια και συνολο περιπου καμια ωρα ομιλια...

 

Αλλες φορες με καμια ωρα wifi, gps, μουσικη και γενικα χρηση κατι απο ολα κραταει 1,5 μερα...

 

 

Και πάμε πάλι..

1 ωρα wifi +1 ώρα gps +1 ώρα μουσική, ή όλα μαζί σύνολο 1 ώρα??

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω ότι έχει αναφερθεί ξανά αλλά μπορούμε να βάλουμε ελληνικούς υπότιτλους στην ταινία spiderman3?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

ξεχωριστα εννοιειται! αν ηταν ετσι θα το πεταγα!

Το βρησκεις λογικο με μια μονο ωρα στο συνολο?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μηπως μπορει καποιος να ανεβασει τους ηχους απο το νοκια ν95 8g.εκανα φορματ ολο το κινητο λογω προβληματος που ειχα και εχασα οτι ειχε σχεση με spiderman.σκασιλα μου για την ταινια απλως ενας ηχος που ειχε για μυνημα με ειχε αρεσει πολλη και δεν ,μπορω να τον βρω πουθενα.αν ειναι ευκολο σασ παρακαλω
Link to comment
Share on other sites

σ'εθχαριστω φιλε για την αμεση απαντηση σου.μηπως υπαρχει πιθανοτιτα να το ανεβασεις σε αλλο σαιτ γιατι αυτο δεν με ανοιγει τωρα
Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Γνωρίζει κάποιος να μου πεί αν το wireless stereo bluetooth headset Nokia HS-12W είναι συμβατο με το Ν 95-2?
Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...