Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ φίλε μου αλλά δεν βλέπω φως δυστυχώς. πάλι τα ίδια βλέπω. σκέφτομαι να το πήγαινα στη Νοκια να του έριχναν μια ματιά μπας και διορθώνεται το πρόβλημα. ευχαριστώ πολύ παιδιά για τη βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα

 

έκανα ένα hard reset με *#7370# και format την 8gb μνήμη και ο λόγος για όλα αυτά γιατί δεν άνοιγε το εικονίδιο με τις εφαρμογές.

Τελικά μετά τα παραπάνω άνοιξαν οι εφαρμογές αλλά λέω να κάνω μέσω phoenix REFURBISH .

Έχω κατεβάσει μέσω navifirm τα αρχεία αλλά λείπει το rm320_030_000_m020.fpsx και δεν "προχωράει" το REFURBISH . Πού μπορώ να το βρω καθώς επίσης είναι η σωστή διαδικασία αυτή που προσπαθώ να ακολουθήσω ;

 

Σάς ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν βοηθήσει αλλά βρήκα αυτό για τον φίλο από πάνω...

 

xxxxx

 

Γενικά αν πατήσεις στο google το αρχείο όπως το αναφέρεις εδώ μαζί με +download θα βρεις την άκρη... Έτσι έχω κάνει με άλλο κινητό και δούλεψε. :O

Edited by gianpithio

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Οδηγός υπάρχει Εδώ. Απαγορεύετε η αναζήτηση του συγκεκριμένου "υλικού" στις σελίδες του forum. Ευχαριστώ.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ευχαριστώ για τις απαντησεις σας, τωρα καταφερα να μπω στο forum. Εγώ την αναβάθμιση λογισμικού την έκανα μέσω του Nokia Software Updater. προσπάθησα να βγάλω τη sim και μου έλεγε ότι δεν μπορεί να συνεχιστεί η διαδικασία χωρίς sim. Επίσης hard format πώς κάνω? το λέει κάπου στο forum? τέλος να πω ότι το θέμα με την οθόνη μου φαίνεται πως είναι κατασκευαστικό το πρόβλημα και όχι λειτουργικό. μήπως από τα πεσίματα του κινητού σιγά σιγά άρχισε να μην κάνει καλή επαφή το πορτάκι, γι αυτό κάθε φορά που το ανεβοκατεβάζω να σβήνει και η οθόνη. Οι συμβουλές σας πολύτιμες :p

Μετά από αρκετό καιρό ανοιξα την σελίδα και είδα το μήνυμα σου. Επειδή μου έτυχε και μένα, το πρόβλημα ήταν στο συρόμενο πορτάκι και μου το κάλυψε γιατί ήταν στην έγγύηση η NOKIA. Μη παιδεύεσαι με format κτλ , μόνο στο service για αλλαγή στα συρματάκια της επαφής ανοίγματος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
:D Καλησπέρα κ χρόνια πολλα!!!έχω μια ερώτηση για το νοκια ν 95 8 gb το χει ένα φίλος μου κ του κάνει το εξής:Οταν το Κλείδωμα του wifi είναι Wep2 δεν φορτώνει τις ιστοσελίδες με γνωστό το κωδικό!!Γιατί γίνεται αυτο;το πήγε σε ένα κατάστημα κ του είπαν να του κάνουν αναβάθμιση έναντι κάποιου ποσού!αναβάθμιση όμως έκανε κ ο ίδιος μέσω του Νοκια pc suite!!αυτήν εννοούσαν;οποίος γνωρίζει κάτι ας βοηθήσει!!!!:up:
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το κινητό βρε παιδιά γαζώνει κανονικά ακόμα και σήμερα..

Βάζει κάτω πολύ νεότερες συσκευές άνετααααα..

Link to comment
Share on other sites

αναβάθμιση όμως έκανε κ ο ίδιος μέσω του Νοκια pc suite!!αυτήν εννοούσαν;οποίος γνωρίζει κάτι ας βοηθήσει!!!!:up:

 

αυτη θα ηταν η αναβαθμιση που θα εκαναν. αν δεν ηταν σε εγγυηση θα πληρωνε καπου 15€. αν ηταν η αναβαθμιση θα γινοταν δωρεαν.

ομως το εκανε πολυ απλα μονος του μεσω pc suite :D

 

 

 

ισως εχεις δικιο sakisxas αλλα σε ποιους τομεις και ποιες συσκευες βαζει κατω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας, θέλω τις γνώσεις σας.

Έχω ψάξει αρκετά αλλά δεν μπορώ να βρω κάτι σχετικό.

Θέλω να βρω που καταχωρούνται οι επαφές σε ένα τηλεφωνο nokia n95.

Τα μηνύματα πχ καταχωρούνται στο C:Private\100048b\Mail2

οι επαφές που στο καλό θα τις βρω;

και δεν θέλω αυτές από bacup στο E:\Others\Contacts,

στο C:\ ????? σε ποιό αρχείο είναι?

Αν ξέρει κάποιος περιμένω...

Ευχαριστώ πολύ.

καθε μερα αλλη μερα

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αυτη θα ηταν η αναβαθμιση που θα εκαναν. αν δεν ηταν σε εγγυηση θα πληρωνε καπου 15€. αν ηταν η αναβαθμιση θα γινοταν δωρεαν.

ομως το εκανε πολυ απλα μονος του μεσω pc suite :D

 

 

 

Πάνω απο 15€ του είπαν:lol::lol:!!!ποια είναι η τελευταία αναβάθμιση;

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

:(:(Κανείς δεν ξέρει γιατί δεν φορτώνει απο ασύρματο δίκτυο με γνωστό κωδικό?:(:worry:
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Είναι πιθανό να μην παίρνει σωστή IP απο το router! Αυτό έχει ώς αποτέλεσμα να φαίνεται οτι συνδέεται με το δίκτυο αλλά δεν μπορεί να στείλει και να πάρει δεδομένα με αποτέλεσμα να μην ανοίγει καμία σελίδα! Aυτο μπορείς να το ελέγξεις αν βάλεις άλλο router ή να δοκιμάσεις σε άλλο wifi. Επίσης έλεγξε πριν κάνεις οτιδήποτε αν το key index συμφωνεί με αυτό του router. Μπορείς να επιλέξεις απο το router key index 1 μέχρι 4 και το ίδιο να βάλεις στο κινητό σου.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ρε παιδια, να ρωτησω κατι: Χρονομετρο δεν εχει το τηλεφωνο;;;

Από όσο θυμάμαι όχι. Μπορείς να κάνεις μια αναζήτηση την λέξη "χρονόμετρο" στις : [s60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ και θα βρεις :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπέρα παιδιά εχω ένα πρόβλημα το το N95 8gb πέρα από τα μικρά ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ που τρώει δεν δουλεύει το WLAN δηλ πατάω WLAN και μου λέει σφαλμα συστ. μήπως ξέρει κάποιος τη μπορώ να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά εχω ένα πρόβλημα το το N95 8gb πέρα από τα μικρά ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ που τρώει δεν δουλεύει το WLAN δηλ πατάω WLAN και μου λέει σφαλμα συστ. μήπως ξέρει κάποιος τη μπορώ να κάνω?

Καλώς ήρθες στο myphone.

Έτσι ξαφνικά στο παρουσίασε το πρόβλημα? Μήπως τώρα τελευταία πέρασες καμία εφαρμογή και μετά παρουσιάστηκε το πρόβλημα? Θα σου έλεγα να κάνεις ένα hard format να δεις αν θα διορθωθεί και αν παραμένει το πρόβλημα τότε πιθανότατα να είναι πρόβλημα στο hardware.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

έκανα hard format το πρόβλημα παραμένει μπορώ να κάνω κάποια αναβαθμίσει μήπως και στρώσει?? αν πως γίνετε η αναβάθμιση η ένα γενικό φορματ στο κινητό π.χ όπως στους υπολογιστές
Link to comment
Share on other sites

V15.0.015

11-12-07

RM-320

nokia N95 (07.01)

αυτά λέει όταν πατάω *#0000#

έκανα ένα reset και λύθηκε το πρόβλημα σε το μόνο που εμινε σε κάποια φάση να κάνω και μια αναβάθμιση λογισμικού

 

καλά όλα αυτά με τις οδηγίες αλλά δεν βλέπω πουθενά στη συσκευή μου να λέει κάτι τέτοιο «Ενημέρωση λογισμικού». η κάποια από τα παρακάτω βήματα των οδηγιών

δηλ έτσι απλά με το καλώδιο usb και το Nokia Software Updater μπορώ να αλλάξω το λογισμικό σε μια νεώτερη έκδοση?

εχω ακούσει από διάφορους να λένε ότι έχουν κάνει αναβάθμιση τα κινητά τους και μετά είχαν προβλήματα είτε με την γλώσσα είτε με εφαρμογές ή το κινητό είχε άλλα προβλήματα στην λειτουργίας του παίζει κάτι τέτοιο? εγώ το έκανα hart reset και είναι τελείως άδειο δεν έχει τίποτα μέσα μόνο κάτι επαφές η έκδοση ει ναι V15.0.015

11-12-07

RM-320

nokia N95 (07.01)

να το ρισκάρω??? βασικά κολλάω και σας ζαλίζω γιατί δεν εχω κάνει ποτέ κάτι τέτοιο και γενικά δεν εχω ψαχτεί τόσο βαθιά με κινητό...

sorry αν γίνομε κουραστικός

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

κανε αναβαθμιση εχεις σχεδον το αρχικο firmware.

δηλαδη πολυ παλιο.

 

θα δεις μεγαλες διαφορες

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μόλις έκανα αναβάθμιση από V15.0.015 σε 35.0.001 εχω την εντύπωση ότι δουλεύει ποιο γρήγορα από πριν υπάρχει νεότερη έκδοση?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μόλις έκανα αναβάθμιση από V15.0.015 σε 35.0.001 εχω την εντύπωση ότι δουλεύει ποιο γρήγορα από πριν υπάρχει νεότερη έκδοση?

 

Oχι αυτη ειναι η τελευταια

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ωραία ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας παιδιά

 

τιποτα φιλε, enjoy την κινηταρα!!

 

Ν95 = Respect

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...