Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Bάλε το Best Taskman, τρέξτο και πήγαινε στα processes και κλείσε όσα τρέχουν. Κάποια εφαρμογή τρέχει συνέχεια στο background και σου δεσμεύει την 8άρα μνήμη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως έχεις βάλει να αποθηκεύονται τα μηνύματα στην 8άρα μνήμη? Μήπως έχεις αλλάξει γραμματοσειρά? Τσέκαρες αν τρέχει καμία εφαρμογή η οποία είναι περασμένη στην 8άρα μνήμη?

 

οχι τα εχω στην μνημη τηλ. να πηγαινουν .οταν λες να αλλαξα γραμματοσειρα...εχω βαλει μεγεθος γραμματοσειρας μικρο ...λες νανε αυτο?και δεν τρεχει καμια εφαρμογει παντως:cool:ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον:)

 

mirrorofsorrow εχω βαλει το handy taskman και βλεπω οτι δεν τρεχει τιποτα...

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

οχι τα εχω στην μνημη τηλ. να πηγαινουν .οταν λες να αλλαξα γραμματοσειρα...εχω βαλει μεγεθος γραμματοσειρας μικρο ...λες νανε αυτο?και δεν τρεχει καμια εφαρμογει παντως:cool:ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον:)

 

mirrorofsorrow εχω βαλει το handy taskman και βλεπω οτι δεν τρεχει τιποτα...

Εννούσα αν έχεις αλλάξει τύπο γραμματοσειράς, όχι μέγεθος. Βάλε το best taskman καλύτερα και δες τι τρέχει. Μπορεί να είναι κρυφή εμφαρμογή και να μην την δειχνει το handy taskman.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εννούσα αν έχεις αλλάξει τύπο γραμματοσειράς, όχι μέγεθος. Βάλε το best taskman καλύτερα και δες τι τρέχει. Μπορεί να είναι κρυφή εμφαρμογή και να μην την δειχνει το handy taskman.

 

οκ θα παω να το κατεβασω και θα το βαλω για να δω....ευχαριστω παντως:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

οκ θα παω να το κατεβασω και θα το βαλω για να δω....ευχαριστω παντως:)

Μήπως έχεις επιλέξει κάποιο θέμα το οποίο είναι αποθηκευμένο στην 8άρα μνήμη?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

To Best Taskman είναι η τελευταία σου ελπίδα. Βλέπει όλα τα αρχεία (όχι μόνο εφαρμογές) που τρέχουν την κάθε στιγμή. Μερικά αρχεία είναι του συστήματος και δεν μπορείς να τα κλείσεις. Αυτά σίγουρα ΔΕΝ δημιουργούν το πρόβλημα. Όλα τα υπόλοιπα, προσπάθησε να τα τερματίσεις.

 

Αν δε σου δουλέψει ούτε αυτό, που δε νομίζω, κλείσε το τηλέφωνο, σύνδεσε το καλώδιο και άνοιξέ το ενώ αυτό είναι συνδεδεμένο.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ρε παιδια για την βοηθεια εβαλα το best taskman που μου ειπατε και τα εκλεισα ολα ...τωρα συνδεεται κανονικα :)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Άστο λοιπόν και κάθε φορά που σου βγάζει μήνυμα οτι η 8άρα χρησιμοποιείται, κλείνε τα proccesses για να κάνεις την δουλειά σου.
Link to comment
Share on other sites

Καμια καινούρια αναβάθμιση θα βγάλει η ΝΟΚΙΑ για το Ν95? Δεν πέρασε καιρος? Αν και δεν έχω κάποιο προβλημε με αυτη που έχουμε τώρα, καλό θα ήταν να διορθωθούν κάποια μικροπροβληματάκια...
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

οταν σου βγαζει σφαλμα πιστοποιητικου οταν πας να εγκαταστησεις μια εφαρμογη τη γινετε?:p εχω καιρο να ασχολειθω σοβαρα με συμπιαν και εχω μεινει λιγω πισω:)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ με κάποιο τρόπο να αφαιρέσω από την αρχική οθόνη τις 3 γραμμές (σχετικά με αναζ. διαδ., καταχωρήσεις και WLAN) χωρίς όμως να αφαιρέσω τα 7 shortcuts που βρίσκονται από πάνω?
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ με κάποιο τρόπο να αφαιρέσω από την αρχική οθόνη τις 3 γραμμές (σχετικά με αναζ. διαδ., καταχωρήσεις και WLAN) χωρίς όμως να αφαιρέσω τα 7 shortcuts που βρίσκονται από πάνω?

Θα πρέπεις να περάσεις το ROMPatcher στο κινητό σου και μετά θα περάσεις τα αντίστοιχα patchακια για να αφαιρέσεις τις γραμμές που θες.

Διάβασε το αντίστοιχο θέμα για πιο πολλές πληροφορίες S60 - Hacks & Patches.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

οταν σου βγαζει σφαλμα πιστοποιητικου οταν πας να εγκαταστησεις μια εφαρμογη τη γινετε?:p εχω καιρο να ασχολειθω σοβαρα με συμπιαν και εχω μεινει λιγω πισω:)

 

Σφάλμα πιστοποιητικού

Σ' αυτή τη περίπτωση θα πρέπει να εκδώσουμε το δικό μας (προσωπικό) πιστοποιητικό

ώστε να μπορούμε να υπογράφουμε και να εγκαθιστούμε τις εφαρμογές που δεν είναι υπογεγραμμένες.

Ο τρόπος που μπορείτε να ακολουθήσετε βρίσκεται εδώ.

Το πιστοποιητικό έχει λήξει

Σ' αυτή τη περίπτωση αλλάζουμε την ημερομηνία του κινητού ένα εξάμηνο πίσω και ξανακάνουμε

εγκατάσταση. Αν δεν γίνει και πάλι τίποτα, τη βάζουμε ακόμη πιο πίσω. Σκοπός αυτού είναι να βρεθούμε

στη περίοδο που ίσχυε το πιστοποιητικό. Μετά το πέρας της εγκατάστασης ξαναγυρνάμε στη σωστή ημερομηνία.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μόλις αναβω το κινητο μου, ή οταν αποσυνδέω το καλώδιο απο mass storage μου βγαζει ένα μνμ εγκατάστασης και μου λέει untrusted software found on mass memory, use application manager to install...Εχω περασει μονο τον γαρμιν, panoman, mobilex και messenger....Χθες προσπαθούσα να περάσω το smartmovie,προσπαθησα να το κανω register, δεν τα καταφερα και το εβγαλα. Μια λύση είναι το φορματ αλλά θα ήθελα να το αποφύγω αν δεν ειναι απαραίτητο. Έχουν μεινει πουθενα αρχεια και αν ναι που μπορει να βρισκονται και τι ειδους;

 

Παρεπιπτοντως υπαρχει video player εκτος του smarmovie που να παιζει και υποτιτλους; Ο divx κανει για παραδειγμα;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Σφάλμα πιστοποιητικού

Σ' αυτή τη περίπτωση θα πρέπει να εκδώσουμε το δικό μας (προσωπικό) πιστοποιητικό

ώστε να μπορούμε να υπογράφουμε και να εγκαθιστούμε τις εφαρμογές που δεν είναι υπογεγραμμένες.

Ο τρόπος που μπορείτε να ακολουθήσετε βρίσκεται εδώ.

Το πιστοποιητικό έχει λήξει

Σ' αυτή τη περίπτωση αλλάζουμε την ημερομηνία του κινητού ένα εξάμηνο πίσω και ξανακάνουμε

εγκατάσταση. Αν δεν γίνει και πάλι τίποτα, τη βάζουμε ακόμη πιο πίσω. Σκοπός αυτού είναι να βρεθούμε

στη περίοδο που ίσχυε το πιστοποιητικό. Μετά το πέρας της εγκατάστασης ξαναγυρνάμε στη σωστή ημερομηνία.

 

 

και παλη ευχαριστω mirrorofsorrow:)

το κινητο το εχω μερικες μερες και απο οτι βλεπω με εχει καληψη πληρος....καθε 2-3 μηνες ψαχνομε για αλλο αλλα με αυτο νομιζω θα παω παραπανω:p

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Ιδιο προβλημα με τον Mihalakis22 και εγω..εχει κανεις ιδεα τι παιζει? Εμενα μου το εβγαλε πρωτη φορα αφου εγκατεστησα στην 8αρα καποια θεματα..Πλεον οταν ανοιγω το κινητο ή οταν αφαιρω το καλωδιο απο pc σε λειτουργια Mass Storage το πεταει αυτο.. Αλλα το προβλημα ειναι οτι ειναι πολλα τα θεματα και δε μπορω να τα αφαιρεσω ολα και παλι απο την αρχη..
Link to comment
Share on other sites

Ιδιο προβλημα με τον Mihalakis22 και εγω..εχει κανεις ιδεα τι παιζει? Εμενα μου το εβγαλε πρωτη φορα αφου εγκατεστησα στην 8αρα καποια θεματα..Πλεον οταν ανοιγω το κινητο ή οταν αφαιρω το καλωδιο απο pc σε λειτουργια Mass Storage το πεταει αυτο.. Αλλα το προβλημα ειναι οτι ειναι πολλα τα θεματα και δε μπορω να τα αφαιρεσω ολα και παλι απο την αρχη..

 

 

εμενα μου το εβγαζε αυτο οταν εκανα εγκατασταση ενα θεμα που μου εμφανισε και ενα εικονιδιο στο μενου το εκανα απεγκατασταση εκανα και delete το εικονιδιο και ολα καλα .:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου το εβγαζε αυτο οταν εκανα εγκατασταση ενα θεμα που μου εμφανισε και ενα εικονιδιο στο μενου το εκανα απεγκατασταση εκανα και delete το εικονιδιο και ολα καλα .:)

 

Μάλλον ήμουν τυχερός. Είχα μόλις ένα θέμα εγκατεστημένο και μόλις το απεγκατέστησα σταμάτησε να εμφανίζει το συγκεκριμένο μνμ. Αν βοηθάει, το θέμα ήταν κατεβασμένο από babinokia.

Eυχαριστώ για την πρόταση

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ολα οκ. απεγκατεστησα ολα μου τα θεματα κ αφησα ενα μονο κ δεν υπαρχει προβλημα πλεον..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια.Κανω εγκατασταση 2 συγκεκριμενα θεματα και δεν μου τα εμφανιζει στο μενου θεματα για να τα ενεργοποιησω.Ψαχνω και στην διαχ.αρχειων και διαχ.εφαρμογων και δεν εμφανιζονται ουτε και εκει...:blink:

Ειναι σιγουρα εγκατεστημενα γιατι οταν δοκιμαζω να τα ξαναεγκαταστησω μου βγαζει μηνυμα ''αντικ. θεμα χ εκδοση 00 με θεμα χ εκδοση 00?Εκει το κινητο το βλεπει.Καμια ιδεα κανεις??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ.ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΤΟ Ν95 8GB ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΣΥΝΔΕΩ ΜΕ ΤΟ PC H ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΒΡΙΣΚΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ Η ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΣΥΝΔΕΘΗΚΕ Ο ΦΟΡΤΙΣΤΗΣ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΦΟΡΤΙΖΕΙ.ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ?

 

ΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΕΜΕΝΑ PRODUCTS CODE EXEI TON ΕΞΗΣ.0529331.

 

ΑΥΤΑ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Συνδέεις μέσω του USB το κινητό με τον υπολογιστή και σου βγάζει πως συνδέθηκε ο φορτιστής...;:blink:

Τότε σίγουρα κάτι δεν πάει καλά με τη συσκευή σου. Πήγαινε τη πίσω για αντικατάσταση (εφόσον δεν έχει περάσει μια εβδομάδα από την αγορά της) ή για service.

 

:!:

Θα σε παρακαλούσα να γράφεις με πεζά γράμματα και όχι με κεφαλαία.

Είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Ειχα ενα lg shine και ο πατερας μου στα γεραματα πηρε το Ν95 8gb. :lol:

 

Καταφερα να τον πεισω οτι το lg ειναι 10 φορες καλυτερο και ετσι εκανα τραμπα... :grin: :devil:

 

Τωρα το θεμα ειναι οτι το εχω στα χερακια μου αλλα εχω χασει τα αυγα και τα πασχαλια! :p

Link to comment
Share on other sites

@PRATINAS εαν θελεις διαβασε το παρακατω θα σε βοηθησει παρα πολυ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200090

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ.

Η αληθεια ειναι οτι εχω να ασχοληθω με νοκια 3 χρονια αλλα θα βγαλω ακρη...

 

Το 1ο προβλημα που εχω ειναι οτι ενω εχω περασει τις επαφες μου,

οταν μου κανουν αναπαντητη και παω μετα να δω την κληση, δεν μοθ βγαζει τιποτα στην λιστα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...