Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από το rotateMe και από το Landscape Pro γλίτωσες, αν θέλεις όμως να βάλεις οποιαδήποτε εφαρμογή που χρησιμοποιεί το accelerometer (π.χ.: NokMote, ShakeLock, Lock n' Scroll κλπ), δε γλιτώνεις από το N95_Accelerometer_Plugin. Σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να απενεργοποιήσεις το ενσωματωμένο auto rotation. ;)

 

δεν ξερω φιλε μου αν γινεται ετσι,παντως εβαλα το shake sms και δουλευει μια χαρα με το rotation στο auto!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kalimera se olous mporei kapios pou exei asxolithei me to gps tou sigkekrimenou tilefonou ektetamena,na mou proteinei kapio kalo programma kai kapio link pou mporo na to bro me odigies egkatastasis: eyxaristo poli ek ton proteron
Link to comment
Share on other sites

kalimera se olous mporei kapios pou exei asxolithei me to gps tou sigkekrimenou tilefonou ektetamena,na mou proteinei kapio kalo programma kai kapio link pou mporo na to bro me odigies egkatastasis: eyxaristo poli ek ton proteron

 

garmin φιλε!αν ψαξεις στο forum με τισ εφαρμογες θα δεις εχει οδηγιες αναλυτικα!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=193327&highlight=garmin

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

geia sas paides....

Re paidia exo kai ego auto to teleio kata thn apopsh mou kinhto ths nokia kai exo kaei na kano sign... :( kai ola auta gia to rotate me kai to shake me.. (an exete na proteinete kati kalo se tetoio style tha einai euprosdekto) Mporeite na me voithisete gia na kano sign????

thx prokatavolika..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

My Aprilia SXV 450

Link to comment
Share on other sites

geia sas paides....

Re paidia exo kai ego auto to teleio kata thn apopsh mou kinhto ths nokia kai exo kaei na kano sign... :( kai ola auta gia to rotate me kai to shake me.. (an exete na proteinete kati kalo se tetoio style tha einai euprosdekto) Mporeite na me voithisete gia na kano sign????

thx prokatavolika..

 

καλημερα. ακολουθησε τα βηματα που περιγραφονται στο πρωτο ποστ εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=179447&page=64 και μετα θα μπορεις να υπογραφεις ολες τις εφαρμογες σου. διαβασε και απο την σελιδα 64 εως το τελος του παραπανω θεματος και θα βρεις και αλλη λυση. αν θελεις γραφε με ελληνικους χαρακτηρες για να ειναι πιο ευκολο να διαβασουμε τι γραφεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Οκ φιλε μου.. ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σου.. :) θα ακολουθησω την συμβουλη σου.. Να ρωτησω και κατι αλλο... Αν περασω το τελευταιο firmware θα εχω και αυτόματη περιστροφη? καταλαβα σωστα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

My Aprilia SXV 450

Link to comment
Share on other sites

Οκ φιλε μου.. ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σου.. :) θα ακολουθησω την συμβουλη σου.. Να ρωτησω και κατι αλλο... Αν περασω το τελευταιο firmware θα εχω και αυτόματη περιστροφη? καταλαβα σωστα?

 

σωστα καταλαβες. και το hack δουλευει με την τελευταια αναβαθμιση κανονικα. μονο ΜΗΝ ΠΕΡΑΣΕΙΣ το τελευταιο nokia pc suite (6.86)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Γεια σε ολους! Εχω περασει την τελευταια εκδοση του firmware, και το κινητο ειναι ποιο αργο μεσα στο menu. Επισης η οθονη τρεμπαιζει οταν ενεργοποιειται το screen saver. Και κατι τελευταιο: Χθες εκανα την πρωτη φορτιση περιπου 10 ωρες σερφαρα μιση ωρα μεσω wifi, ακουσα καμια ωρα mp3 το εκλεισα και σημερα το πρωι ειναι στις 2 γραμμες η μπαταρια....
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω ολους.

 

Δοκιμασα με το Ν95-2 να κανω αναβαθμιση απο 15.0.015 σε 20.0.016

με τα Vista.

Ενω βλεπει τη νεα εκδοση ( 20.0.016 ) την κατεβαζει και αρχιζει να την περναει

μου γραφει οτι απομενουν 15 λεπτα και ξαφνικα βγαζει σφαλμα και τερματισμο λειτουργιας του Update .

Με αποτελεσμα να μενη ασπρη η οθονη του κινητου ( και η καρδια μου να πηγαινει στην κουλουρη ) και πρεπει να βγαλω και να βαλω την μπαταρια για να

αναψει το κινητο .

 

Εχω την τελευταια εκδοση Nokia Software Updater στα αγγλικα .

 

Συγνωμη αν σας κουρασα καθε βοηθεια δεκτη . . .

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω ολους.

 

Δοκιμασα με το Ν95-2 να κανω αναβαθμιση απο 15.0.015 σε 20.0.016

με τα Vista.

Ενω βλεπει τη νεα εκδοση ( 20.0.016 ) την κατεβαζει και αρχιζει να την περναει

μου γραφει οτι απομενουν 15 λεπτα και ξαφνικα βγαζει σφαλμα και τερματισμο λειτουργιας του Update .

Με αποτελεσμα να μενη ασπρη η οθονη του κινητου ( και η καρδια μου να πηγαινει στην κουλουρη ) και πρεπει να βγαλω και να βαλω την μπαταρια για να

αναψει το κινητο .

 

Εχω την τελευταια εκδοση Nokia Software Updater στα αγγλικα .

 

Συγνωμη αν σας κουρασα καθε βοηθεια δεκτη . . .

Καλημερα ,δες αυτο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2312986#post2312986

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ακολουθησε τα βηματα που περιγραφονται στο πρωτο ποστ εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=179447&page=64 και μετα θα μπορεις να υπογραφεις ολες τις εφαρμογες σου.

 

παιδια εγω παντος δεν μπορω να κανω αυτα που λεει στο ποστ.... ενω κανω κατα λεξη αυτα που λεει δεν μπορω να τρεξω το αρχείο hack_perms_s60v3.1.py.. το κανω edit με το notepad για να αλλαξω το com και μετα δεν κανει κατι... ουτε προγραμμα βλεπω να τρεχει ουτε τπτ..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

My Aprilia SXV 450

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω παντος δεν μπορω να κανω αυτα που λεει στο ποστ.... ενω κανω κατα λεξη αυτα που λεει δεν μπορω να τρεξω το αρχείο hack_perms_s60v3.1.py.. το κανω edit με το notepad για να αλλαξω το com και μετα δεν κανει κατι... ουτε προγραμμα βλεπω να τρεχει ουτε τπτ..

 

Φρόντισε να έχεις εγκατεστημένο το Python στον υπολογιστή σου και με συνδεδεμένο το κινητό σε λειτουργία PC Suite, βρες την USB port του τηλεφώνου σου από τη διαχείριση υλικού του υπολογιστή.

 

Καλύτερα να συνεχίσουμε στο κανονικό θέμα, ας μη βγαίνουμε offtopic. :O

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τα νεύρα μου παίδες... Προσπαθώ να περάσω ελληνικά στο Ν95-2 της αδερφής μου, ακριβώς όπως το έκανα και στο δικό μου, ακολουθώντας το γνωστό οδηγό. Κάνω εγκατάσταση λοιπόν το NSS και όταν το ανοίγω και πατάω να ανιχνέυσει τη συσκευή δε βρίσκει τίποτα.. Το κινητό σε τι mode πρέπει να είναι? PCsuite ή μαζική αποθήκευση? Επίσης το nss όταν το εγκαθιστώ με ρωτάει ποιά από 5 επιλογές θέλω να χρησιμοποιήσω και επέλεξα την nemesis usb multi-flashing device. Είναι σωστό αυτό? Τι φταίει??
Link to comment
Share on other sites

Τα νεύρα μου παίδες... Προσπαθώ να περάσω ελληνικά στο Ν95-2 της αδερφής μου, ακριβώς όπως το έκανα και στο δικό μου, ακολουθώντας το γνωστό οδηγό. Κάνω εγκατάσταση λοιπόν το NSS και όταν το ανοίγω και πατάω να ανιχνέυσει τη συσκευή δε βρίσκει τίποτα.. Το κινητό σε τι mode πρέπει να είναι? PCsuite ή μαζική αποθήκευση? Επίσης το nss όταν το εγκαθιστώ με ρωτάει ποιά από 5 επιλογές θέλω να χρησιμοποιήσω και επέλεξα την nemesis usb multi-flashing device. Είναι σωστό αυτό? Τι φταίει??

Επιλέγεις τη λειτουργία PC suite και κατά την εγκατάσταση του nss επιλέγεις την πρώτη επιλογή «Virtual USB Device».

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Itchrist86 σε ευχαριστώ που με πήγες στο επόμενο στάδιο, στο οποίο και πάλι κόλησα γιατί μου βγάζει: reading values.... error! Το ίδιο όταν πατάω scan για να βρει τη συσκευή. Όλα αυτά στο phone info. Το προσπάθησα σε υπολογιστή με xp καθώς και σε άλλον με vista. Τζίφος, δε βρίσκει τη συσκευή..
Link to comment
Share on other sites

geia sas paides....

Re paidia exo kai ego auto to teleio kata thn apopsh mou kinhto ths nokia kai exo kaei na kano sign... :( kai ola auta gia to rotate me kai to shake me.. (an exete na proteinete kati kalo se tetoio style tha einai euprosdekto) Mporeite na me voithisete gia na kano sign????

thx prokatavolika..

 

 

Το rotateme το έβαλα χωρίς sign.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , καλό πάσχα , επειδή έχω κολλήση λίγο θέλω μια πληροφορία , το Ν95 8GB έχει μετά την αναβάθμιση (20) install το Νokia maps σαν εφαρμογή ΑΛΛΑ ΧΑΡΤΕΣ δεν έχει φορτωμένους σωστά ? πρέπει να τους κατεβάσουμε -nokia map loader- και να τους βάλουμε στό κινητό είναι σωστό αυτό ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , καλό πάσχα , επειδή έχω κολλήση λίγο θέλω μια πληροφορία , το Ν95 8GB έχει μετά την αναβάθμιση (20) install το Νokia maps σαν εφαρμογή ΑΛΛΑ ΧΑΡΤΕΣ δεν έχει φορτωμένους σωστά ? πρέπει να τους κατεβάσουμε -nokia map loader- και να τους βάλουμε στό κινητό είναι σωστό αυτό ?

Ναι έτσι είναι, έχει εγκατεστημένη την εφαρμογή Χάρτες αλλά δεν έχει περασμένους μέσα στο τηλέφωνο κάποιους χάρτες. Θα περάσεις αυτούς που θες μέσω του map loader.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι είναι, έχει εγκατεστημένη την εφαρμογή Χάρτες αλλά δεν έχει περασμένους μέσα στο τηλέφωνο κάποιους χάρτες. Θα περάσεις αυτούς που θες μέσω του map loader.

Eυχαριστώ πολύ για την απάντηση , περασα την αναβάθμιση και είχα την εντύπωση ότι είχε και χαρτες που δεν τους πέρασα .

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Ρε παιδια ουτε μια απαντηση? Αν δεν κανει σε καποιον κοπο μπορει να μου πει γιατι οταν εχω την μνημη μαζικης αποθηκευσης τσεκαρισμενη οταν τραβαω βιντεο εχουν συνεχεια σπασιματα? Ελπιζω να απαντησει καποιος!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
θα πρεπει να κανεις format..και ξανακανε αναβαθμηση...εχει ξαναγινει...

 

Ευχαριστω για την απαντηση.... Αυτο σκεφτομουν και εγω, ελπιζω να διορθωθει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...