Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,

έχει βρεθεί καμία λύση με το θέμα της ημερομηνίας που πάει μπροστά

και με του ξηπνητηριού που χτυπάει μόνο μία φορά όταν είναι κλειστό;

 

Ευχαριστώ πολύ,

Μάνος

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Του έκανα αναβάθμιση λογισμικού έφτιαξε ο φάκελος games... τώρα έχει μείνει είναι ένα κόκκινο τετραγωνάκι στο φάκελο εφαρμογές οποίος ανοίγει κανονικά και εκεί που λέει ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ.

Είναι φυσιολογικό αυτά τα κόκκινα τετραγωνάκια?

Αν όχι τι να κάνω?

 

Aνεβασε μας ενα screenshot για να καταλαβουμε.. :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Γνωρίζει κανείς κάποιο πρόγραμματάκι για GPS στο N95 8gb? Γιατί έκανα το λάθος και μπήκα απο Nokia Maps κ χρεώθηκα..Πολύ..

 

Ευχαριστώ..

| JailBreak Means System Customization |
Link to comment
Share on other sites

- NDrive

- Sygic

- Garmin

Διαλέγεις και παίρνεις.

Οδηγίες υπάρχουν στα αντίστοιχα θέματα της ενότητας.

 

Τέλος, σου συνιστώ να διαβάσεις το S60 3rd Edition Platform FAQ.

Το "χρησιμοποίησα το Nokia Maps και χρεώθηκα..." είναι πολύ γενικό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες.. :)

 

Μπορεις να διαβασεις τα πρωτα post απο τα επισημα θεματα των προγραμματων και θα καταλαβεις.

 

Ριξε μια ματια και στο θεμα με τιτλο: Καλυτερο προγραμμα πλοηγησης.

 

Edit:

Καλυτερα ενημερωσε και το avatar σου για να γνωριζουμε ποια συσκευη εχεις ειναι χρησιμο σε ολους μας.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα. Κάτι τελευταίο.. Νομίζω το Nokia Maps είναι με χρέωση..Σωστά? Το Garmin που σκεφτομαι να βάλω είναι κ αυτό έτσι? Χρεώνει?
| JailBreak Means System Customization |
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα. Κάτι τελευταίο.. Νομίζω το Nokia Maps είναι με χρέωση..Σωστά? Το Garmin που σκεφτομαι να βάλω είναι κ αυτό έτσι? Χρεώνει?

 

Το nokia maps χρεωνει μονο την φωνητικη πλοηγηση. Ολα τα υπολοιπα ειναι δωρεαν.

Στο garmin και στα υπολοιπα προγραμματα ειναι ολα δωρεαν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Εχω προβλημα με το N95. Οτι και να κανω μου λεει "ανεπαρκης μνημη για την ενεργεια αυτη, παρακαλω διαγραψτε αρχεια". Προσπαθησα να του προσθεσω antivirus για ελεγχο, δεν μπορει να μου το ανοιξει, τσουπ.. μου πεταει το alert. Βρηκα ενα αλλο προγραμμα το Jbak taskman, το οποιο βλεπει τι process τρεχουν, για να διαγραψω εναν server του Lifeblog, αλλα παλι δεν μπορουσε να ανοιξει. Το κινητο δεν ειναι δικο μου, σε μια φιλη μου ανοικει κ μου ειπε οτι απ τον καιρο που εγκατεστησε αυτο το Lifeblog, δημιουργηθηκε αυτο το προβλημα.

 

Γνωριζει κανενας τι μπορω να κανω;;;

 

Btw ουτε backup δεν μπορω να κανω, μου βγαζει παλι αυτο το alert.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλως ηρθες.. :)

 

Γενικα το antivirus δεν χρειαζεται αλλα οταν λες οτι δεν μπορει να το ανοιξει? Σου βγαζει καποιο μηνυμα λαθους?

 

Δοκιμασες να κανεις απεγκατασταση το Lifeblog? Oι αλλες εφαρμογες κανουν εγκατασταση κανονικα? Δοκιμασε την παρακατω και πες μας:

http://nokia-n95-8gb-software.smartphoneware.com/screen_snap.php

 

Backup πως προσπαθεις να παρεις?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω gianpithio που μ απαντησες.

Antivirus ειπα να χρησιμοποιησω σε περιπτωση που εχω κολλησει καποιο ιο. Το Lifeblog δεν μπορω να το κανω απεγκατασταση, δεν μ αφηνει νομιζω. Το backup, μεσω του Nokia Nseries PC Suite, υπαρχει ενα προγραμμα που λεγεται Content Copier. Στα μισα μ αφηνει, μου βγαζει το μηνυμα για ανεπαρκης μνημη στην οθονη του κινητου.

Οταν ανοιγω το κινητο μου λεει "μνημη πληρης" και "Carousel χρησιμοποιητε", δεν γνωριζω τι ειναι αυτο.

Το προγραμμα που μου δωσες να κατεβασω, δεν νομιζω να μπορεσω να το εγκαταστησω στο κινητο γιατι εχω δοκιμασει κ με το antivirus και δεν μ αφηνει. Θα πειραματιστω παντως, σ ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να το εγκαταστησεις και πες μας το αποτελεσμα. Σε περιπτωση που δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα σκεφτομαι να κρατησεις οτι χρειαζεσαι χειροκινητα και hard format στην συσκευη - format στην μνημη μετα να τα περασεις ολα απο την αρχη. Θα σου παρει λιγο χρονο αλλα θα ξερεις οτι η συσκευη εγινε σαν καινουρια..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπα, με τιποτα δεν μ αφηνει να κανω εγκατασταση οποιουδηποτε αρχειου. Μηπως να καταληξω σε format; Αν ναι, πως γινεται;
Link to comment
Share on other sites

S60 3rd Edition Platform FAQ ερωτηση #12

 

Πρωτα πρεπει να κρατησεις οτι χρειαζεσαι π.χ. επαφες κ.τ.λ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδες χρειαζομαι τη βοηθεια σας. Αυτο που θα ρωτησω ισως το εχετε συζητηση αλλα ειναι τοσα πολλα τα ποστ που δεν μπορω να τα διαβασω. Προσπαθω να εγκαταστησω καποια θεματα και το κινητο δεν τα δεχεται βγαζωντας το παρακατο μηνυμα. "Σφαλμα πιστοποιητικου. επικοινωνηστε με το ......"

Εχει καποιος λυση?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδες χρειαζομαι τη βοηθεια σας. Αυτο που θα ρωτησω ισως το εχετε συζητηση αλλα ειναι τοσα πολλα τα ποστ που δεν μπορω να τα διαβασω. Προσπαθω να εγκαταστησω καποια θεματα και το κινητο δεν τα δεχεται βγαζωντας το παρακατο μηνυμα. "Σφαλμα πιστοποιητικου. επικοινωνηστε με το ......"

Εχει καποιος λυση?

Ευχαριστω

 

Καλησπερα !

 

Ειναι πολλες οι σελιδες ,αλλα υπαρχει αυτο:

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253351#post2253351

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται.

Kaput το κινητο... επελεξα τις εργοστασιακες ρυθμισεις μεσω των επιλογων του κινητου και τα παιξε! Οταν ανοιγω το κινητο μου λεει "η εκκινηση του τηλεφωνου απετυχε. Επικοινωνηστε με τον αντιπροσωπο". Δεν το γλυτωσαμε!

 

SUPER! τελικα ολα δουλευουν ρολοϊ! ...δεν θα επισκεφτουμε τον αντιπροσωπο! Χρειαστηκε να το κλεισω, να επιλεξω το πρασινο πληκτρο κλησης, το * και το 3.. κ επανηλθαν ολα καινουργια! ...

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

παίδες έχω Ν95 8gb 6 μήνες τώρα. Είναι Vodafone branded αλλά γενικά δεν έχω προβλήματα. η αναβάθμιση που προσφέρει η εταιρεία είναι η 20.0.016.

Σκέφτομαι να κάνω debrand αλλά δεν ξέρω αν αξίζει να χάσω την εγγύηση. δεν έχω πρόβλημα με την "υπογραφή" εφαρμογών, απλά σκεφτομαι μήπως έχουν προσθέσει κάποια features που δεν έχει το δικό μου, λόγω παλαιότητος.

Απ' όσα έχετε διαβάσει, ακούσει και προσωπική εμπειρία, αξίζει να χάσω την εγγύηση? έχει γίνει κάποια σοβαρή αναβάθμιση?

επίσης, μπορεί να σφίξει το κομμάτι του κινητού που φέρει την οθόνη και να μην "παλαντζάρει"? ένας φίλος μου πήγε και άλλαξε πρόσοψη στο παλιό του ν95 και νομίζω ότι κουνιέται λιγότερο. ξέρετε κάτι ή είναι ιδέα μου?

Τόσα χρόνια βαρελάς, τέτοιον πάτο δεν ξανάδα!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου επιτρέπει στην χρήση USB την επιλογή "μαζικη αποθηκευση". Σε πολλούς έχει παρουσιαστεί αυτό (και σε μένα στο απλό 95άρι) Βρέθηκε καμία λύση στο θέμα?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου επιτρέπει στην χρήση USB την επιλογή "μαζικη αποθηκευση". Σε πολλούς έχει παρουσιαστεί αυτό (και σε μένα στο απλό 95άρι) Βρέθηκε καμία λύση στο θέμα?

Σου βγαζει το μηνυμα οτι η μνημη μαζικης αποθηκευσης χρησιμοποιηται?

Καποια εφαρμογη σου δημιουργει το προβλημα.

Ειναι καποια που εβαλες προσφατα λογικα.

Εγω το παθαινα με την handy blacklist. Αν την βρεις και την διαγραψεις το προβλημα λυνεται.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια .

εχω ενα Ν95 8 gb και εχω ενα προβλημα απο τοτε που εκανα φορματ γενικο .καθε φορα που το ανοιγω μου βγαζει εγκατασαση και μετα απο 2-3 λεπτα "αδυνατη η εγκατασταση απο τη μνημη μαζικης αποθηκευσης επιλεξτε αλλο...."

 

αν ξερεις καποιος καποια λυθση εκτος φορματ

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια .

εχω ενα Ν95 8 gb και εχω ενα προβλημα απο τοτε που εκανα φορματ γενικο .καθε φορα που το ανοιγω μου βγαζει εγκατασαση και μετα απο 2-3 λεπτα "αδυνατη η εγκατασταση απο τη μνημη μαζικης αποθηκευσης επιλεξτε αλλο...."

 

αν ξερεις καποιος καποια λυθση εκτος φορματ

 

ευχαριστω

 

Εχει μεινει καποιο προγραμμα μεσα.

Κανε ενα σωστο format στην 8αρα μνημη και στην μνημη του τηλεφωνου και μετα περασε μεσα προσεχτικα τα προγραμματα που θελεις η και τα θεματα ακομη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει μεινει καποιο προγραμμα μεσα.

Κανε ενα σωστο format στην 8αρα μνημη και στην μνημη του τηλεφωνου και μετα περασε μεσα προσεχτικα τα προγραμματα που θελεις η και τα θεματα ακομη.

αυτο το ξερω αλλα εχω πολλα προγραμματα και βαρειμαι να το κανω.Μηπως υπαρχει καποιο προγραμμα που να βρισκει ποιο ειναι αυτο η καποιος αλλος τροπος μηπως.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνα να διαγράφεις τα προγράμματα και θέματα που έχεις εγκαταστήσει στην μαζική μνήμη μέχρι να εξαφανιστεί το πρόβλημα. Να ξέρεις όμως ότι πάντοτε, για να καθαρίσει εντελώς η συσκευή μας, η μόνη σίγουρη λύση είναι το φορμάρισμα σε μαζική και εσωτερική και επαναφορά των δεδομένων μας χωρίς τις ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑ

Έχω πολλά τραγούδια τα οποία φαίνονται σαν κινέζικα. Τι μπορώ να κάνω ώστε να το διορθώσω. Είναι θέμα γραμματοσειράς αλλά πως θα την αλλάξω. Κάτι είχε αναφερθεί παλαιότερα αλλά δεν μπορώ να το ξαναβρώ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...