Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πιο άμεσο είναι να έχεις μαζί σου κάποιον που να γνωρίζει καλά από κινητά S60 ώστε να διακρίνει αμέσως αν πρόκειται για μαϊμού, από διάφορα σημεία του γραφικού περιβάλλοντος.

Δυστυχώς αυτό δεν είναι εφικτό. :(

Και το κακό είναι ότι προσωπικά δεν έχω εμπειρία από γραφικό περιβάλλον S60 αυτής της έκδοσης (εδώ και τρία χρόνια είμαι με το S40 Nokia 6288 ενώ πριν από αυτό είχα το S60 Nokia 7650).

 

Έχω διαβάσει ότι στα μαϊμού N95 απουσιάζει οπωσδήποτε το GPS και κατά συνέπεια δεν υπάρχει το σχετικό εικονίδιο στο μενού...

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

FONTS

Για μεγαλύτερα νούμερα και γράμματα (ιδίως όταν γράφεις μηνύματα) μήπως υπάρχει καμία λύση για μας τους γεροντότερους :mad: ?

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω πως η ενσωματομένη επιλογή στις Ρυθμίσεις δεν σε κάλυψε...

Υπάρχει η εφαρμογή Psiloc Font Magnifier.

Περισσότερα για εφαρμογές όμως, στο ανάλογο θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

FONTS

Για μεγαλύτερα νούμερα και γράμματα (ιδίως όταν γράφεις μηνύματα) μήπως υπάρχει καμία λύση για μας τους γεροντότερους :mad: ?

 

Ναί, κάπου στις ρυθμίσεις υπάρχειεπιλογή για μέγεθος γραμματοσηράς. :geek:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, εχω το Ν95-2 εδω και σχεδον 2 χρονια τωρα και μου παρουσιασε ενα προβλημα. Δεν μπορω να βγαλω φωτογραφιες με το κουμπι της φωτογραφικης!! Ενω σαν κουμπι δουλευει (δηλαδη το πατας και ανοιγει η φωτογραφικη... το γυρνας στο βιντεο και αν πατησεις το κουμπι γραφει βιντεο...!?!?!?) δεν μπορω να πατησω και να βγαλει φωτογραφια. Αν το βαλω στην επιλογη που βγαζει μονο του φωτογραφια σε καποιο χρονο βγαζει!!! Τρελαθηκα με ολα αυτα και ειπα εφαγε κολημα το λειτουργικο του! Κανω μια επαναφορα εργοστασιακων τιποτα--- κανω φορματ σε μνημες (και στις 2) τιποτα --- κανω και μια επανεγκατασταση την καινουργια εκδοση λειτουργικου που ηδη ειχα τιποτα --- ειπα να το πεταξω στον τοιχο αλλα εδωσα και αρκετα ευρω πριν 2 χρονια οποτε ειπα να το παω στο νοκια κλαμπ. Εκει μου ειπανε για επανεγκατασταση λειτουργικου που θα κανουν αυτοι και ειναι λεει εντελως διαφορετικη απο αυτη που κανουμε εμεις γιατι βαζουν τα παντα απο την αρχη. Ακομα περιμενω να το παρω... Εχει τυχει σε κανεναν κατι αντιστοιχο; Ξερει κανεις αν ισχυει αυτο με την αναβαθμηση στα νοκια κλαμπ;;
mpanos
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

εχω εδω και 2 μηνες το κινητο και προχτες εβαλα να γραψω βιντεο. στα 10 δευτερολεπτα αρχιζει το κινητο να κολλαει (παγωνει εκεινη την ωρα το βιντεο) και ξαναεπανερχεται και ξανατραβαει...και μετα απο 5 δευτερα ξανακολλαει...και αυτο γινεται συνεχεια.

δοκιμασα να κατεβασω την ποιοτητα εγραφης αλλα τιποτα.

εχει κανεις καμια ιδεα? να δοκιμασω κανα φορματ?

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις μορφοποίηση στην 8αρα μνήμη και θα διορθωθεί το πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους & όλες!

Παρ' ό,τι έχω διαβάσει όλες τις σελίδες, τώρα που χρειάζομαι επειγόντως έναν ισχυρό pdf reader (έστω και για αγορά) δε θυμάμαι που είχα διαβάσει ποιός είναι ο "καλύτερος"... Μήπως κάποια βοήθεια;

Πριν λίγο κατέβασα το miniTube (μέσω κινητού μόνο επιτρέπεται) από τη διεύθυνση http://m.youtube.com/app, και δουλεύει υπέροχα!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το miniTube τι ειναι? Καποιow youtube client?

Είναι η εκδοχή του youtube για τα κινητά. Πάντως δεν λείπει κάποια βασική λειτουργία...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους...Χθες ήμουν στον δρόμο με την μηχανή κ έφαγα αρκετή βροχή....μαζί με μένα κ το κιν μου....ενα ΝΟΚΙΑ Ν95 8G...σκέφτομαι να το πάω στον Γερμανό...ξέρει κανείς περίπου κόστος...και φυσικά αν επιδιορθώνετε?Ευχαριστώ εκ των προτέρων....κ συγγνώμη αν δεν βρίσκομαι στο σωστό μέρος....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους...Χθες ήμουν στον δρόμο με την μηχανή κ έφαγα αρκετή βροχή....μαζί με μένα κ το κιν μου....ενα ΝΟΚΙΑ Ν95 8G...σκέφτομαι να το πάω στον Γερμανό...ξέρει κανείς περίπου κόστος...και φυσικά αν επιδιορθώνετε?Ευχαριστώ εκ των προτέρων....κ συγγνώμη αν δεν βρίσκομαι στο σωστό μέρος....

καλημερα φιλε μου εχει κατι το κινητο?δουλευει?

εχει καποιο προβλημα?αν ναι ανοιξε το καπακι της μπαταριασ κ στεγνωσε το με ενα σε σεσουαρ το κινητο η πηγαινε σε εναν τεχνικο να στο κανει

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχω ενα nokia n95 απο αγγλια (vodafone) το οποιο ξεκλειδωθηκε εκει. Δουλευει κανονικα με την ελληνικη sim (καρτοκινητο wind) αλλα οταν με καλουν ενω εντοπιζει τον αριθμο αλλα δεν εμφανιζεται το ονομα (ενοειται πως ειναι το νουμερο περασμενο στον καταλογο).

 

Τι θα μπορουσα να κανω;

 

P.S αμα καλεσω απο αγγλικο νουμερο τοτε εμφανιζει κανονικα ονομα και αριθμο

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα σε Nokia Shop.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα σοβαρο προβλημα με τον συγχρονισμο και επειδη με ενδιαφερει πολυ λογω της δουλειας μου σας παρακαλω , οποιος μπορει , να με βοηθησει :)

 

ειχα εγκαταστησει το pc suite και ολα δουλευαν μια χαρα. Ειχα την φαεινη ιδεα να εγκαταστησω το ovi suite και να συγχρονισω με την νεα σουιτα χωρις να εχω αφαιρεσει το pc suite.

 

Ενδεχομενως να φταιει και το συστημα στο γραφειο μου το οποιο μετεφερε την διευθυνση του ms office ( ειμαι ασχετος με το αντικειμενο "εφαρμογες").

 

μπαχαλο. :blink:

κολλησε το συστημα και δεν γινεται τιποτα. :rolleyes:

 

τι πρεπει να κανω ?

1. reinstall software ? δεν θα το ηθελα

2. υπαρχει τροπος να δω αν το pc suite εχει τις σωστες ρυθμισεις ;

 

ευχαριστω πολυ

VirtusJunxitMorsNonSeparabit
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια επειδη το κινητο ειναι σε απελπιστικη κατασταση(κανει περιπου μισο λεπτο να ανοιξει ενα μηνυμα πχ) λεω να του κανω ενα φορματ.αν το περασω την τελευταια αναβαθμιση και κανω φορματ στην μνημη ειμαι οκ? η πρεπει να κανω φορματ και στο τηλεφωνο και μετα να περασω την αναβαθμιση?

 

τα μηνυματα υπαρχει τροποσ να τα κρατησω χειροκινητα?γιατι οσες φορες τα κραταω με το pcsuite,και τα επαναφερω στο κινητο,χανεται το περιεχομενο του μηνυματος,το βλεπεις αλλα δν ανοιγει δλδ. υπαρχει επισης τροπος να διαβαζω τα μηνυματα απο το pc?

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα θα κανεις αναβαθιση μετα format στην συσκευη και format την καρτα μεσα απο το κινητο.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253385#post2253385

 

Για τα μηνυματα θα κρατησεις ολοκληρο το φακελο Mail2 που θα βρεις στο private\ 1000484b\ ...Mail2 και θα τον βαλεις στην ιδια διαδρομη της καινουργιας καρτας.

 

Δες και το παρακατω link δεν το εχω δοκιμασει:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2307340#post2307340

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω.μπορεις να μου πεις πως μπορω να κρατησω το messenger της cosmote?για να μην χρεωθω να το κατεβασω παλι??

 

ο φακελος που λες για τα μηνυματα ειναι στην μνημη συσκευης ετσι?εκει τα εχω.τις φωτο απο τα mms θα τις κρατησει? πως θα δω τον private φακελο απο το pc??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας! εχω μια απορια, οταν χρησιμοποιουμε το νοκια μαπσ, αποτι εχω καταλαβει η φωνητικη καθοδηση( με χρεωσγ φυσικα) ειναι εξτρα και χρειαζεται την αδεια. απο μονο του το προγραμμα, εχω διαβασει οτι θελει πχ 4-5 kb για να κλειδωσει δορυφορο χωρισ την αδεια. τωρα, μπορει να εχει καποιοσ το προγραμμα, χωρις τη φωνητικη, και παρολα αυτα, να σχεδιασει μια διαδρομη απο ενα σημειο Α σε σημειο Β? δλδ χωρισ να τον οδηγει φωνητικα, απλα να εχει highlited τη διαδρομη?το κανει το προγραμμα απο μονο του χωρισ την αδεια χρησησ, δλδ τη φωνητικη? ή απλα δειχνει το χαρτη και το σημειο οπου βρισκεσαι την καθε στιγμη?

 

ευχαριστω για την υπομονη σας

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεις να σχεδιασεις διαδρομη απλα δεν θα χει φωνητικη καθοδηγηση.

Και αυτο που λες για το οτι σε χρεωνει λιγο στο κλειδωμα μπορεις να το αποφυγεις.

Ριξε μια ματια στο Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ.

Θα σου λυσει αρκετες αποριες.;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεις να σχεδιασεις διαδρομη απλα δεν θα χει φωνητικη καθοδηγηση.

Και αυτο που λες για το οτι σε χρεωνει λιγο στο κλειδωμα μπορεις να το αποφυγεις.

Ριξε μια ματια στο Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ.

Θα σου λυσει αρκετες αποριες.;)

ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ ΛΙΝΚ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ..ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΙΟΛΑΣ! ΑΠΛΑ ΘΕΛΗΣΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΛΙΓΟ..ΝΙΑΝΙΑ..ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΕΤΣΙ! ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ! ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΤΟ GPS ΘΑ ΤΟ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΜΙΑ ΣΤΟ ΤΟΣΟ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ, ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΕΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ! ΠΑΝΤΩΣ ΑΦΟΥ ΣΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ....ΟΚ ΑΣ ΜΗ ΜΙΛΑΕΙ!! ENJOY THE SILENCE!!

Link to comment
Share on other sites

Nαι εγω το λινκ σου το εδωσα να διαβασεις για τις χρεωσεις που προκειπτουν για το κλειδωμα των δορυφορων και οχι για την απορια που ειχες..;)

 

ΥΓ μην γραφεις με κεφαλαια ειναι σαν να φωναζεις και ειναι δυσαναγνωστα..:)

Link to comment
Share on other sites

zaxarias10 & makismas μην γράφετε με κεφαλαία.

Είναι σαν να φωνάζετε και απαγορεύεται από τους Όρους Χρήσης & Πρόσβασης!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...