Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να τσεκάρεις το cClock (έχει φτάσει στην έκδοση 1.18 αν δεν κάνω λάθος).

Εγώ το έχω εγκαταστήσει στο Ν82 μου και παίζει κανονικά. Πλήρες και απόλυτα παραμετροποιήσιμο. Το συστήνω ανεπιφύλακτα.

Θα το βρεις στo xxxxxxxxxxxxxxxx. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Δεν ξέρω αν το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος:

Τις τελευταίες εβδομάδες εγκατέστησα αρκετές εφαρμογές και παιχνίδια. Το θέμα είναι πως πλέον έχω το εξής πρόβλημα:

α) Δεν μπορώ να απεγκαταστήσω κάποια από αυτά (μήνυμα η διαγραφή είναι αδύνατη)

β) όταν πάω να ανοίξω κάποια από αυτά, ανοίγει άλλες εφαρμογές

 

Καμιά συμβουλή; Στο PC Suite δεν βλέπω εντολή απεγκατάστασης

 

Ευχαριστώ

Δοκίμασες να τις απεγκαταστήσεις και από το μενού πατώντας το πλήκτρο C, και από τη Διαχείριση εφαρμογών και δεν τα κατάφερες;

 

Αν τις εφαρμογές και τα θέματα αυτά τα έχεις εγκαταστήσει στη κάρτα μνήμης, δες τα παρακάτω!

 

Για τα θέματα υπάρχει τρόπος άμεσος τρόπος, δες αυτό:

 

Πως μπορώ να διαγράψω θέματα που έχουν εγκατασταθεί, αλλά δεν εμφανίζονται στη «διαχείριση εφαρμογών»;

 

Απάντηση: Κατευθείαν από την κάρτα μνήμης (μέσω Card Reader ή σύνδεσης USB με Η/Υ για μεταφορά δεδομένων, μεταβαίνετε στο φάκελο private > 10207114 > import. Είναι κρυφός φάκελος, οπότε θα πρέπει να έχετε επιλέξει στα Windows την εμφάνιση των... κρυφών αρχείων.

 

Δεύτερη απάντηση: Κάποιοι αναφέρουν ότι θα πρέπει να επέμβετε και σε ένα ακόμη σημείο. Συγκεκριμένα, να διαγράψετε τα σχετικά αρχεία από το φάκελο sys\install\sisregistry\a0000eb\

 

Για τις εφαρμογές έχει μεγαλύτερη φασαρία... γι' αυτό θα σου πρότενα να σώσεις ότι αρχεία θέλεις (εικόνες, βίντεο κλπ) και να της κάνεις format για να ξεμπλέγεις...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Dεν θα συμφωνήσω...Η καμερα του κινητου ειναι πολύ καλή. Ειδικά με την τελευταια αναβάθμιση (δεν ξερω αν ειναι ιδέα μου) μου φαινονται πιο καλές, πιο καθαρες και με πιο λεπτομέριες....

 

δεν μπορεσα ακομη να βγαλω "καλή" φωτογραφια σε συνθήκες δωματίου η χαμηλου φωτισμού.....

 

για την πρωινες ναι μεν ειναι παρα πολυ καλες....αλλα σαν του ν95...

(αλλα και παλι σαν μερικες να μην βγαινουν τοσο καλες....)

τελος παντων τωρα το επεξεργαζομαι το κινητακι σε αυτο το θεμα....:)

θα εχω καλυτερη αποψη για αυτο τις επομενες μερες.....

Link to comment
Share on other sites

τελικα το slider τα 'φτησε οπως ειπα και σε αλλο post. η Νοκια οπως παντα φερνει τ' ανταλακτικα μετα........., αναγκαστικά παραγγελια και 60€ ετσι για την καλη χρονια. Βεβαια η αισθηση σε σχεση με αυτο που ειχε το τηλ. απο την πρωτη μερα, καμια σχεση. Το νεο ειναι απειρος καλυτερο
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ultimate voice recorder σας δουλευει κανονικα......????

 

σε μενα ενω στο απλο 95 ηταν ολα οκ...στο 8g...κανει μπιπ στην ηχογραφηση συνομιλιας....

(4.1 η εκδοση....)

Link to comment
Share on other sites

τελικα το slider τα 'φτησε οπως ειπα και σε αλλο post. η Νοκια οπως παντα φερνει τ' ανταλακτικα μετα........., αναγκαστικά παραγγελια και 60€ ετσι για την καλη χρονια. Βεβαια η αισθηση σε σχεση με αυτο που ειχε το τηλ. απο την πρωτη μερα, καμια σχεση. Το νεο ειναι απειρος καλυτερο

 

Γιατί δεν τα καλύπτει η εγγύηση τα ανταλλακτικα???

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

τελικα το slider τα 'φτησε οπως ειπα και σε αλλο post. η Νοκια οπως παντα φερνει τ' ανταλακτικα μετα........., αναγκαστικά παραγγελια και 60€ ετσι για την καλη χρονια. Βεβαια η αισθηση σε σχεση με αυτο που ειχε το τηλ. απο την πρωτη μερα, καμια σχεση. Το νεο ειναι απειρος καλυτερο

 

Μετά από πόσο καιρό τα'φτησε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ultimate voice recorder σας δουλευει κανονικα......????

 

σε μενα ενω στο απλο 95 ηταν ολα οκ...στο 8g...κανει μπιπ στην ηχογραφηση συνομιλιας....

(4.1 η εκδοση....)

 

Δουλέυει κανονικά στο δικό μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την βοήθεια σας στο εξής:

Αν θελήσω να κάνω αναβάθμιση τους χάρτες που έχει το κινήτο ποιά ακριβός είναι η διαδικασία?

Κατεβάζω το map loader και απο εκέι κάνω εγκατάστη τους καινούργιους?

Η πρέπει προηγουμένος να αφαιρέσω τους παλίους χάρτες.

Στην συνέχεια φαντάζομαι ξανά βάζω τους κωδικούς για την φωνητική πλοήγηση.

Όποιος γνωρίζει ας βοηθήσει:)

Link to comment
Share on other sites

εχω κατεβασει κατι θεματα και τα εχω βαλει μεσα σε ενα φακελο στην μνημη και απο την διαχειρηση δεν μπορω να τα ανοιξω!!! που πρεπει να τα βαλω μεσα στο κινητο για να μπορω να τα ανοιξω???
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την βοήθεια σας στο εξής:

Αν θελήσω να κάνω αναβάθμιση τους χάρτες που έχει το κινήτο ποιά ακριβός είναι η διαδικασία?

Κατεβάζω το map loader και απο εκέι κάνω εγκατάστη τους καινούργιους?

Η πρέπει προηγουμένος να αφαιρέσω τους παλίους χάρτες.

Στην συνέχεια φαντάζομαι ξανά βάζω τους κωδικούς για την φωνητική πλοήγηση.

Όποιος γνωρίζει ας βοηθήσει:)

Για να περάσεις νέους χάρτες θα διαγράψεις πρώτα τους παλιούς και ύστερα να περάσεις τους νέους. Φυσικά όλα αυτά θα γίνουν με το Map Loader.

 

 

εχω κατεβασει κατι θεματα και τα εχω βαλει μεσα σε ενα φακελο στην μνημη και απο την διαχειρηση δεν μπορω να τα ανοιξω!!! που πρεπει να τα βαλω μεσα στο κινητο για να μπορω να τα ανοιξω???

Τι εννοείς ότι δεν μπορείς να τα τρέξεις;

Υποθέτω πως τα θέματα είναι υπό μορφή sis/sisx, έτσι...;

 

Αν εννοείς ότι ξεκινάει η εγκατάσταση αλλά σταματάει, μπορεί να οφείλεται στο ότι δεν είναι συμβατά με το κινητό ή δεν είναι υπογεγραμμένα ή ότι έχει λήξει το πιστοποιητικό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

επισης haris87 οι οδηγιες χρησης θα σε βοηθησουν σε πολλα πραγματα και λιγο διαβασμα δεξια αριστερα για σχετικα θεματα :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

τελικα το slider τα 'φτησε οπως ειπα και σε αλλο post. η Νοκια οπως παντα φερνει τ' ανταλακτικα μετα........., αναγκαστικά παραγγελια και 60€ ετσι για την καλη χρονια. Βεβαια η αισθηση σε σχεση με αυτο που ειχε το τηλ. απο την πρωτη μερα, καμια σχεση. Το νεο ειναι απειρος καλυτερο

 

Εμένα απο τις 10 πρώτες μέρες άρχισε να παίζει ελάχιστα βέβαια αλλα είναι αισθητό,το πήγα στη νόκια για να το επισκευάσουν και όπως το πήγα έτσι μου το έδωσαν πίσω χώρις να το κάνουν λέγοντας πως η νόκια δικαιολογεί να παιζει το slider ως ενα βαθμό,βέβαια λεφτα δε τους δίνω extra αλλα αν ξεχαρβαλώσει τελείως θα το πάω και θα το κάνουν θέλουν δε θέλουν..

Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια καλα λεω εγω οτι κατι δεν παει καλα με την καμερα....

oι photos δεν ειναι καλες........τουλάχιστον αν τις βγαζεις στο "αυτοματο" ακομη και την μερα......

 

σε μενα βγαιναν καπως θολές και με μια παραπανω ασπριλα απο το κανονικο......(πραγμα που δεν υπήρχε στο απλο n95....)...

σημερα εκανα πολλες δοκιμες και ειδα οτι αν σε μια εξωτερική φωτογραφια (μερας)κατεβάσεις την ευαισθησία του "φως" στο χαμηλο οι photos βγαινουν καλύτερες....ενω στο αυτοματο εχουν την θολουρα που λεω παραπανω.....

εγω παντως ειναι πρωτη φορα που εχω τετοιο προβλημα αφου με ολα τα προηγουμενα nokia που ειχα οι αυτοματες ρυθμισεις στην καμερα την μερα κατα 90% ηταν και οι καλύτερες.....

σας ανεβαζω ενα zip αρχειο με 2 μεσημεριανές photos μια στο αυτοματο και μια στην "χαμηλη" ευαισθησια....και δειτε η διαφορα πραγματικα ειναι μεγαλη......:blink:

 

http://rapidshare.com/files/84832456/photos.rar

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν τα καλύπτει η εγγύηση τα ανταλλακτικα???

 

Σε nokia Shop δεν εχουν. Με 'στειλαν στα κεντρικα στην βουλα μπας και.....εχουν. Πιο πολλα τα εξοδα να παω στην βουλα,και η γκρινια, απο το να το βαλω μονος μου και να τελειωνω.

 

Μετά από πόσο καιρό τα'φτησε?

 

Το πηρα στις 27/11 και τα παιξε στις 10/1. 40 μερες. ρεκορ

Link to comment
Share on other sites

κρίμα πραγματικά ιδίως όταν δίνεις τόσα λεφτά.Ελπίζω τουλάχιστον τα δικά μας να έχουν καλύτερη τύχη.Τις προσόψεις θα τις βάλεις μόνος σου?θα βγεις εκτός εγγύησης.
Link to comment
Share on other sites

Για τους κατοχους του Ν95 8gb,αλλα και για οσυς μπορουν να κανουν συγκριση με το απλο εχω ορισμενες αποριες:

 

-Η ενταση του ηχου απο τα ηχειακια ειναι ιδια με αυτη του απλου?Διοτι το MR λεει πως το 8gb ειναι πιο δυνατο ενω το gsmarena εχει μετρησεις που δειχνουν οτι το απλο ειναι δυνατοτερο.Εχει πιο μπασο ηχο απο το απλο Ν95?Εχει αλλαξει η κατασταση με την τελευταια αναβαθμιση?

 

-Η ταχυτητα εγγραφης στην μνημη των 8gb αυξηθει με την τελευταια αναβαθμιση?Επιτεπεται πλεον η μεταφορα μεγαλων αρχειων ή συνεχιζει να crasharei?

 

-H camera εχει διαφορα απο το απλο?Διοτι πολυ χρηστες παραπονιουνται οτι δεν εστιαζει σωστα με αποτελεσμα να υπαρχει θολουρα στις φωτο.Στο MR σε δειγματα φαινεται ξεκαθαρα μια διαφορα.Και παλι,μηπως εχουν βελτιωθει τα πραματα με το update?

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

apo ola ayta poy exo diabasei sto forum exo mperdeyetei. telika as mas pei kapoios tin gnomi toy: axixei na pas na doseis 700 eyro na pareis to nokia n95 8 gb i oxi?
Link to comment
Share on other sites

Για τους κατοχους του Ν95 8gb,αλλα και για οσυς μπορουν να κανουν συγκριση με το απλο εχω ορισμενες αποριες:

 

-Η ενταση του ηχου απο τα ηχειακια ειναι ιδια με αυτη του απλου?Διοτι το MR λεει πως το 8gb ειναι πιο δυνατο ενω το gsmarena εχει μετρησεις που δειχνουν οτι το απλο ειναι δυνατοτερο.Εχει πιο μπασο ηχο απο το απλο Ν95?Εχει αλλαξει η κατασταση με την τελευταια αναβαθμιση?

 

-Η ταχυτητα εγγραφης στην μνημη των 8gb αυξηθει με την τελευταια αναβαθμιση?Επιτεπεται πλεον η μεταφορα μεγαλων αρχειων ή συνεχιζει να crasharei?

 

-H camera εχει διαφορα απο το απλο?Διοτι πολυ χρηστες παραπονιουνται οτι δεν εστιαζει σωστα με αποτελεσμα να υπαρχει θολουρα στις φωτο.Στο MR σε δειγματα φαινεται ξεκαθαρα μια διαφορα.Και παλι,μηπως εχουν βελτιωθει τα πραματα με το update?

 

φιλε μου.....

μπαταρια....πολυ δυνατη καμια σχεση με το απλο 95......

ηχεία...πολυ καλη αποδοση....δεν βρηκα μεγαλες διαφορες απο το απλο.....

 

ταχύτητα με το καλωδιο ειναι καλη...περιμενα πολλα χειροτερα...δεν υπαρχει μεγαλο προβλημα σε αυτο....

 

καμερα...ΝΑΙ υπαρχει προβλημα.....δες μερικα posts μου λιγο πιο πανω...οι αυτοματες ρυθμίσεις ειναι προβληματικές....θελει να ασχοληθείς με την καμερα πραγμα που στο απλό ν95 δεν υπηρχε.....

αλλο ενα παραδειγμα ολων των παραπάνω που λεω εδω....

http://rapidshare.com/files/84905711/photos2.rar

Link to comment
Share on other sites

apo ola ayta poy exo diabasei sto forum exo mperdeyetei. telika as mas pei kapoios tin gnomi toy: axixei na pas na doseis 700 eyro na pareis to nokia n95 8 gb i oxi?

 

einai sugoura to kalitero kinito poy paizei stin agora!tora gia ta lefta,an ta exeis ta dineis!

Link to comment
Share on other sites

einai sugoura to kalitero kinito poy paizei stin agora!tora gia ta lefta,an ta exeis ta dineis!

 

με αρκετα προβληματα στο θεμα "καμερας"...τα οποια ελπιζω να λυθούν στο μελλον.........

πραγματικα εχω ξενερώσει αφανταστα με το θεμα.........

Link to comment
Share on other sites

με αρκετα προβληματα στο θεμα "καμερας"...τα οποια ελπιζω να λυθούν στο μελλον.........

πραγματικα εχω ξενερώσει αφανταστα με το θεμα.........

 

Το κινητο θεωρώ οτι δεν έχει ιδιαιτερο πρόβλημα στην κάμερα,απλα αν βγάλεις φωτό με έντονο ήλιο φαίνονται σα να είναι θολές αυτό όμως είναι γενικό πρόβλημα ακόμα και σε φωτογραφικές μηχανές,έβγαλα φωτό μεσημεριανές στην μια περίπτωση είναι με λίγο φώς(χωρίς έντονο ήλιο) και στην άλλη είναι με ποιο έντονο φώς,δες και μόνος σου:)

 

Υ.Γ:και στο δευτερο παράδειγμα πάλι έχεις κόντρα τον ήλιο βγάλε ημέρα αλλά χωρίς να έχεις κόντρα φώς

http://rapidshare.com/files/84992855/foto.rar.html

Link to comment
Share on other sites

giati to kinito exei mesa mnimi tilefonou kai mass memory?

poia i diafora? ti einai to deftero? afou d exei karta mnimis..kai an exei p tin exei?

d einai ligo kapos na apothikefseis tosa pragmata mesa sto kinito k ama sou xalasei ti kaneis? xaneis ta panta? eno me mia memory card tin bgazeis k ta xeis ola!

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

giati to kinito exei mesa mnimi tilefonou kai mass memory?

poia i diafora? ti einai to deftero? afou d exei karta mnimis..kai an exei p tin exei?

d einai ligo kapos na apothikefseis tosa pragmata mesa sto kinito k ama sou xalasei ti kaneis? xaneis ta panta? eno me mia memory card tin bgazeis k ta xeis ola!

 

το τηλ.εχει 128mb για αποθηκευσει στο τηλ.

και 8gb για ολα τα υπολοιπα foto/video....κ.α

ειναι ξεχωριστω και δεν τα χανεις αμα π.χ.κανεις format.

εχει σκληρο δισκο η αλλιως μια καρτα ενσωματωμενη 8gb.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...