Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά VOIPDISCOUNT και Ν95 8GB γίνεται (όχι μέσω fring); Έχω βρει αυτό το link και έκανα ότι λέει, παρ'όλα αυτά δεν μπορώ να συνδεθώ! (unable to register service)! http://blog.najmanowicz.com/2007/10/30/nokia-n95-just-because-im-cheap/

Υπάρχει καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κατι που παρατηρησα να μου πει καποιος αν ειναι λογικα η αν εχω προβλημα. Οταν συνδεω το κινητο μεσω το Nokia PC Suite με τον υπολογιστη η μπαταρια μου αδειαζει και σβηνει το κινητο (το παρατηρησα 2 φορες που ειχα λιγη μπαταρια). Λογικο ειναι?
Link to comment
Share on other sites

κατι που παρατηρησα να μου πει καποιος αν ειναι λογικα η αν εχω προβλημα. Οταν συνδεω το κινητο μεσω το Nokia PC Suite με τον υπολογιστη η μπαταρια μου αδειαζει και σβηνει το κινητο (το παρατηρησα 2 φορες που ειχα λιγη μπαταρια). Λογικο ειναι?

Είναι γεγονός ότι καταναλώνει περισσότερη ενέργεια όταν είναι συνδεδεμένο με το καλώδιο στον υπολογιστή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

H ιδεα σου ειναι. φιλικα

 

 

Τελικά δεν είναι ιδέα μου.Όταν στις ρυθμίσεις μηνυμάτων έχεις επιλέξει "αποθήκευση στη μνήμη τηλεφώνου", ΔΕΝ αργεί καθόλου.

Όταν επιλέξεις "αποθήκευση στη μαζική μνήμη",τότε κάνει 5 δευτερόλεπτα να ανοίξει τα μηνύματα.

 

Μπορεί να το δοκιμάσει και κάποιος άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Ποιο software προτείνετε ως αντικαταστάτη του Nokia Maps ρε παιδιά; Πραγματικά το πρόγραμμα αυτό είναι τόσο αργό που καταντάει εκνευριστικό...(έκανα και το update και δεν είδα διαφορά)...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

New major data package version 2.0 has been released for RM-320 Europe

variants.

Changes/improvements made from MCU SW 10.0.021 to version 11.0.026:

- Telephony

- Improvements to PDP context management

- Audio routing improvements

- Browser

- General stability improvements for browser

- Improvements to DRM rights upgrade

- Messaging

- Displaying of GIF animation improved

- Improvements to USB flashing

- Middlet installation default location changed from mass memory to internal memory.

- Improvements to maps startup

- Improvements to video center

- Improvements to boot up after language change

- Improvements to maps AP selection

- Localization improvements

 

New minor data package version 2.01 has been released for RM-320 Europe

variants.

Changes/improvements made to minor data package v 2.01:

- Support for new product variants added

Link to comment
Share on other sites

Kalispera paidia, Endiaferomai gia tin agora tou N95 8GB, Ontos fenete kalo, 8a h8ela omos na rwtisw osa paidia 3eroun h to exoun sto 8ema tou GPS an einai kalo, diladi sto autokinito 8a einai to idio me mia siskevi GPS ?? Yparxei kapia xreosh oso afora to gps ??

H apolia ypodoxis kartwn mnimis pos sas fenete? (8a mou pei kaneis 8 gb men...alla...)

Oso afora Camera?? To flash einai kalo ?? H photo pou bgazei se sxesi me to LG ku990(viewty) einai to idio ? -Kaliteres ?

Sorry an rwtaw pi8anon idia pragmata kai kourastika gia esas...apla prokite na kanw agora tou kinitou kai ta 730 europoulakia den einai kai liga.. kai oses fores eixa nokia den emina KA8OLOU ikanopoihmenos... :cry:

Perimeno ena Help apo esas :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kalispera paidia, Endiaferomai gia tin agora tou N95 8GB, Ontos fenete kalo, 8a h8ela omos na rwtisw osa paidia 3eroun h to exoun sto 8ema tou GPS an einai kalo, diladi sto autokinito 8a einai to idio me mia siskevi GPS ?? Yparxei kapia xreosh oso afora to gps ??

H apolia ypodoxis kartwn mnimis pos sas fenete? (8a mou pei kaneis 8 gb men...alla...)

Oso afora Camera?? To flash einai kalo ?? H photo pou bgazei se sxesi me to LG ku990(viewty) einai to idio ? -Kaliteres ?

Sorry an rwtaw pi8anon idia pragmata kai kourastika gia esas...apla prokite na kanw agora tou kinitou kai ta 730 europoulakia den einai kai liga.. kai oses fores eixa nokia den emina KA8OLOU ikanopoihmenos... :cry:

Perimeno ena Help apo esas :O

 

καλησπερα!!

το gps του ειναι δωρεαν,κλειδωνει περιπου σε 6λεπτα και απο

εκει και περα σε 2,3λεπτα.στο αυτοκινητο ειναι μια χαρα.

βγαζει αρκετα καλες foto δεν ξερω για το lg δεν το ειχα.

το φλας(led)μην περιμενεις και πολλα για βραδυ(μονο κοντινες)

δες το αναλογο θεμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791 :!::)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ακουσα οτι στο gps οι δρόμοι ειναι με λατινικους χαρακτήρες και αυτο φυσικα δημιουργεί πρόβλημα, ισχυει??

 

Επίσης η ποιοτητα κατασκευής? τα πλαστικα του είναι καλης ποιότητας?

http://www5.picfront.org/picture/ppt2du2p1/img/banner-new-2008-09_WeCapture_YouWatch.jpg

http://www.eikonostoixeio.eu/

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν είναι ιδέα μου.Όταν στις ρυθμίσεις μηνυμάτων έχεις επιλέξει "αποθήκευση στη μνήμη τηλεφώνου", ΔΕΝ αργεί καθόλου.

Όταν επιλέξεις "αποθήκευση στη μαζική μνήμη",τότε κάνει 5 δευτερόλεπτα να ανοίξει τα μηνύματα.

 

Μπορεί να το δοκιμάσει και κάποιος άλλος;

Πάντα υπήρχε μια μεγαλύτερη καθυστέρηση στα μηνύματα όταν άλλαζες από την εσωτερική μνήμη στην επέκταση ή στο σκληρό στη περίπτωση του N91.

 

Δεν είναι κάτι το περίεργο, μην ανησυχείς.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ακουσα οτι στο gps οι δρόμοι ειναι με λατινικους χαρακτήρες και αυτο φυσικα δημιουργεί πρόβλημα, ισχυει??

 

Προσωπικά το δουλεύω στα αγγλικά και τα searches τα κάνω επίσης στα αγγλικά και δεν έχω πρόβλημα

 

Επίσης η ποιοτητα κατασκευής? τα πλαστικα του είναι καλης ποιότητας?

 

Καλή αλλά όχι κορυφαία. Δεν έχει τριξίματα κλπ, αλλά το slider παίζει λιγαααααααααακι, και τα κουμπιά της πρόσοψης δεν είναι και τα καλύτερα δυνατά (είναι πολύ "clicky" για τα γούστα μου). Αλλά σίγουρα δεν πάσχει συγκριτικά με τα περισσότερα άλλα N-series τηλέφωνα (με εξαίρεση το Ν82 που δεν το χω δει από κοντά, οπότε δεν μπορώ να κρίνω).

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά αυτο με τους δρόμους είναι θέμα software, θελω να πιστευώ ότι κάποια στιγμή θα διορθωθει.. :S

http://www5.picfront.org/picture/ppt2du2p1/img/banner-new-2008-09_WeCapture_YouWatch.jpg

http://www.eikonostoixeio.eu/

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να κανω backup και στο τελος μου λεει οτι καποια αρχεια δν μπορουν να γινουν.εχω βγαλει την προστασια απο το spiderman και το welcome video αλλα στο spiderman εχει μεινει το κλειδακι.ειναι εντελως καινουργια η συσκευη και δεν εχω περασει τπτ μεσα.τι λετε να φταιει? thx προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να κανω backup και στο τελος μου λεει οτι καποια αρχεια δν μπορουν να γινουν.εχω βγαλει την προστασια απο το spiderman και το welcome video αλλα στο spiderman εχει μεινει το κλειδακι.ειναι εντελως καινουργια η συσκευη και δεν εχω περασει τπτ μεσα.τι λετε να φταιει? thx προκαταβολικα

 

Και μένα μου το βγαλε αυτό (υπόψιν ότι δεν έκανα backup την mass storage, μόνο την "onboard" μνήμη). Πάντως μετά έκανα update και restore το backup και το spiderman έπαιξε κανονικά, αν σε απασχολεί αυτό ;)

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν φταίει το ότι μένω στο κέντρο της Αθήνας που είναι γεμάτο πολυκατοικίες, αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος από το GPS! Έχω δοκιμάσει και το ΝΟΚΙΑ ΜΑpS και το garmin Mobile xt
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εχω ακουσει απο αρκετους που εχουν το Ν95 οτι εχουν παραξενες χρεωσεις (το κινητο κανει απο μονο του?? συνδεση στο ιντερνετ).Σε vodafone καταστημα μου ειπαν και ενα τελειως κουφο οτι το gps σε χρεώνει ανα χλμ!!!!!.Αυτο που θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρεισ καποιος ειναι αν μπορώ να απενεργοποιήσω το gprs μιας και δεν με ενδιαφερουν τα mms kai to vodafone live .Αν γίνεται το κινητο να συνδέεται στο ιντερνετ μονο μεσω wi-fi!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εχω ακουσει απο αρκετους που εχουν το Ν95 οτι εχουν παραξενες χρεωσεις (το κινητο κανει απο μονο του?? συνδεση στο ιντερνετ).Σε vodafone καταστημα μου ειπαν και ενα τελειως κουφο οτι το gps σε χρεώνει ανα χλμ!!!!!.Αυτο που θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρεισ καποιος ειναι αν μπορώ να απενεργοποιήσω το gprs μιας και δεν με ενδιαφερουν τα mms kai to vodafone live .Αν γίνεται το κινητο να συνδέεται στο ιντερνετ μονο μεσω wi-fi!

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο για το GPS.

 

Για να απενεργοποιήσεις το GPRS απλά θα διαγράψεις όλα τα σημεία πρόσβασης…

Πήγαινε στις Ρυθμίσεις > Σύνδεση > Σημεία πρόσβασης και διέγραψέ τα όλα!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχουν ανοιχτό το A-GPS το οποίο κάνει χρήση packet data (και δίνει στίγμα στο GPS πολύ πιο γρήγορα). Το A-GPS το κλείνεις από τα positioning services στα settings. Επίσης νομίζω ότι αρκεί απλά να βάλεις το Nokia maps να ΜΗΝ κάνει χρήση του δικτύου.

 

edit: Και ένα ερώτημα. Πόση ώρα σας παίρνει να γράψετε 1 gigabyte στην μνήμη του κινητού;

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο για το GPS.

 

Για να απενεργοποιήσεις το GPRS απλά θα διαγράψεις όλα τα σημεία πρόσβασης…

Πήγαινε στις Ρυθμίσεις > Σύνδεση > Σημεία πρόσβασης και διέγραψέ τα όλα!

 

ευχαριστω για την απαντηση,αυτο θα κανω!;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχουν ανοιχτό το A-GPS το οποίο κάνει χρήση packet data (και δίνει στίγμα στο GPS πολύ πιο γρήγορα). Το A-GPS το κλείνεις από τα positioning services στα settings. Επίσης νομίζω ότι αρκεί απλά να βάλεις το Nokia maps να ΜΗΝ κάνει χρήση του δικτύου.

 

edit: Και ένα ερώτημα. Πόση ώρα σας παίρνει να γράψετε 1 gigabyte στην μνήμη του κινητού;

 

και αυτο σωστο ,ελπιζω να το βρω αυτο το Α-GPS και να το απενεργοποιησω.Οσο για τη μεταφορα δεδομένων ειναι αρκετα γρήγορη,χρονο ακριβως δεν ξερω αλλα περασα 2 ταινιες ,τραγουδια

και φόρτωνε :shoot:

Link to comment
Share on other sites

Απλά πέρασα γύρω στο 1.5 γίγα πράμματα και πρέπει να έκανε γύρω στο μισάωρο...οπότε προσπαθώ να δω αν είναι normal αυτό...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Απλά πέρασα γύρω στο 1.5 γίγα πράμματα και πρέπει να έκανε γύρω στο μισάωρο...οπότε προσπαθώ να δω αν είναι normal αυτό...

 

Ειναι φυσιολογικό...δυστυχώς. Τα τζιμάνια (μηχανικοί και μαρκετινιστες) δηλώνουν ως έκδοση 2.0 το USB (δηλαδή περίπου 25 μβ/δτ στην πράξη) τη θύρα του κινητού ενώ στην πραγματικότητα είναι μια αργή 1.1.

 

Οσες φορές και αν έγραψα αρχεία (μικρά και μεγάλα) ποτέ δεν έπιασα πάνω από 800+ κβ/δτ.

Είναι λίγο της υπομονής η όλη ιστορία.

 

Το αρνητικό της μη ύπαρξης αποσπώμενης κάρτας , φαίνεται εδώ. Δεν είναι φυσικά και κάτι πολύ τραγικό αλλά σίγουρα είναι ενοχλητικό όταν βιάζεσαι η απλά θέλεις να ξεμπερδεύεις...

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα πραγματικά.

 

Και υποψιάζομαι ότι ένας από τους λόγους που μερικά προγράμματα δεν παίζουν γρήγορα από την ενσωματομένη μνήμη, είναι η αργή ταχύτητά της.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Το έλεγα εγώ ότι θα έχει μειονεκτήματα η fixed flash μνήμη.

Αν το Ν95-8GB είχε υποδοχή κάρτας μνήμης πιθανότατα δεν θα υπήρχαν αυτά τα προβλήματα. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...