Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθω να εγκαταστησω μια ρομ (την 264) αλλα στο τριτο βημα δεν εμφανιζεται το κουμπι "upgrade" και μολις το χ600 δειξει στην οθονη το "figure 1" διακοπτεται και η συνδεση με το pc και μαλλον αυτο φταιει που δεν προχωραει η εγκατασταση. Εχω windows vista εχει σχεση αυτο;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προσπαθω να εγκαταστησω μια ρομ (την 264) αλλα στο τριτο βημα δεν εμφανιζεται το κουμπι "upgrade" και μολις το χ600 δειξει στην οθονη το "figure 1" διακοπτεται και η συνδεση με το pc και μαλλον αυτο φταιει που δεν προχωραει η εγκατασταση. Εχω windows vista εχει σχεση αυτο;

 

εχω windows xp και δε μπορω να σε βοηθησω

(ακολουθεις τις οδηγιες για αναβαθμιση σε αλλη γλωσσα?)

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω σε pc με xp, γιατι δεν μπορω να βρω το αρχειο temp.dat. Στις οδηγειες λεει οτι ισχυουν για xp.Ευχαριστω για τη βοηθεια θα επανελθω μολις το δοκιμασω!
Link to comment
Share on other sites

H 381 ελληνική είναι η ίδια με την 382 αγγλική ή μήπως η 382 ειναι πιο βελτιωμένη?
HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση:

οταν γραφω στα ελληνικα μου βγαινουν μονο 70 γραμματα για εισαγωγη σε μηνυματα. οταν απενεργοποιω τη χρηση unicode μπορει να γραφω 160 γραμματα αλλα σε αυτον που περνει το μηνυμα μου, του εμφανιζονται ερωτηματικα (??????). χρησημοποιω το pcm keyboand και το spb full screen keyboard.

ξερει κανεις τη λυση για να εχω και τα δυο??? :O

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

οταν γραφω στα ελληνικα μου βγαινουν μονο 70 γραμματα για εισαγωγη σε μηνυματα. οταν απενεργοποιω τη χρηση unicode μπορει να γραφω 160 γραμματα αλλα σε αυτον που περνει το μηνυμα μου, του εμφανιζονται ερωτηματικα (??????). χρησημοποιω το pcm keyboand και το spb full screen keyboard.

 

Bale ta ellinika gia to PCM Keyboard apo edw kai de tha exeis problima. Bale kai to iphone skin kai petakse to SPB. ;) Otan to kaneis afto... na exeis energopoiimeni tin epilogi Unicode.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Bale ta ellinika gia to PCM Keyboard apo edw kai de tha exeis problima. Bale kai to iphone skin kai petakse to SPB. ;) Otan to kaneis afto... na exeis energopoiimeni tin epilogi Unicode.

 

απο εκει το εχω παρει. θα δοκιμασω και αυτο με το skin που μου ειπες.

αλλα παιζει ρολο το τι skin χρεισιμοποιεις? οταν εχω ενεργο το unicode γραφει με 70. (με κεφαλαια παντα..).

ευχαριστω παντος..

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Sto menu tou PCM exeis kanei akribws tis epiloges pou leei to site pou edwsa? Kati ekei den exei epilegei swsta pistevw. Doulevei sigoura to PCM file mou. Psaksto ligo kai tha to deis! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ειναι ενταξει τωρα..

σορρυ πριν δεν εδωσα σημασια σε αυτο που ειπες για να πεταξω το spb..

το εκανα και αυτο ηταν το κολλημα του..

 

χιλια ευχαριστω athannaso.. :rolleyes:

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

ΠΩΛΕΙΤΑΙ GLOFIISH ETEN X600 ΣΕ ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΛΑ EXTRA.

 

ΟΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ (ΣΟΒΑΡΑ ΜΟΝΟ) ------> mitsaklis@gmail.com

 

extra:

 

- ΒΑΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΦΟΡΤΙΣΤΗ

- ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ

- ΒΑΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΕ ΥΠΟΔΩΧΗ ΓΙΑ 2η ΜΠΑΤΑΡΙΑ

- ΜΝΗΜΗ 4 Gb

 

ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΔΩΣΑΝ ΑΠΟ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ

 

Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΟΥΛΑΩ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΚΟΥΡΑΣΑΝ ΤΑ WINDOWS MOBILE

 

H ΕΓΓΥΗΣΗ ΤΟΥ ΠΛΑΙΣΙΟΥ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ 1.5 ΧΡΟΝΟ ΠΕΡΙΠΟΥ

 

ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΧΑΡΤΙΑ, ΚΑΛΩΔΙΑ, ΚΟΥΤΙΑ ΚΤΛ

 

 

ΤΙΜΗ : 250 €

Link to comment
Share on other sites

ο yury_z κυκλοφόρησε νεα RΟΜ η οποία είναι στημένη πάνω στην νεα ROM της ΕΤΕΝ με διορθωμένη την ποιότητα ήχου και με το GSM software της ΕΤΕΝ, μήπως τη δοκίμασε κανείς ?Ειμαι σε δίλλημα αν θα βάλω αυτή ή την official.

 

ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ τελικα η ROM ειναι για το Χ650. Δυστυχως δεν το προσεξα και την εβαλα απο πάνω απο την προηγούμενη!!!!

Ευτυχως μπορεσα να βάλω την νεα ρομ της ΕΤΕΝ με τη διαδικασία αλλαγής γλώσσας

Link to comment
Share on other sites

ο yury_z κυκλοφόρησε νεα RΟΜ η οποία είναι στημένη πάνω στην νεα ROM της ΕΤΕΝ με διορθωμένη την ποιότητα ήχου και με το GSM software της ΕΤΕΝ, μήπως τη δοκίμασε κανείς ?Ειμαι σε δίλλημα αν θα βάλω αυτή ή την official.

 

ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ τελικα η ROM ειναι για το Χ650. Δυστυχως δεν το προσεξα και την εβαλα απο πάνω απο την προηγούμενη!!!!

Ευτυχως μπορεσα να βάλω την νεα ρομ της ΕΤΕΝ με τη διαδικασία αλλαγής γλώσσας

 

αν εννοεις αυτη x600 WWE WM6.1Pro OS 5.2.19585(Build 19212 1.0.3) ειναι παλια

(και μηνα παλια) και αυτη εχω επανω (με καποιες δοκιμες απο καποιες αλλες)

εχω την πρασινη εκδοση αν και τον ειχα ρωτησει για την κοκκινη και μαυρη (που υπηρχαν για το χ650) και μου τις ανεβασε για qvga για το χ600

σε ερωτημα μου πριν απο μερες αν θα βγαλει καποια πιο νεα ρομ (τη ρωσικη στα αγγλικα)μου ειπε οτι θα βγαλει οταν θα βρει χρονο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

ποιο να προτιμήσω:

Χ600 ή HTC Touch Dual με εξωτερικό GPS;

Και τα δυο θα μου βγουν γύρω στα 320€ (εννοείται καινούργια).

Τι προτείνετε;

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις αυτη x600 WWE WM6.1Pro OS 5.2.19585(Build 19212 1.0.3) ειναι παλια

(και μηνα παλια) και αυτη εχω επανω (με καποιες δοκιμες απο καποιες αλλες)

εχω την πρασινη εκδοση αν και τον ειχα ρωτησει για την κοκκινη και μαυρη (που υπηρχαν για το χ650) και μου τις ανεβασε για qvga για το χ600

σε ερωτημα μου πριν απο μερες αν θα βγαλει καποια πιο νεα ρομ (τη ρωσικη στα αγγλικα)μου ειπε οτι θα βγαλει οταν θα βρει χρονο

 

Για αυτή τη version μιλάω:

SETUP_X650_G_WWE_light_341_400 [/b]WM6.1Pro OS 5.2.20262 (Build 20226.1.3.0) english language (όπως είπα ηταν version για το Χ650)

Από το ETEN forums το βρήκα. Υπάρχει και κάποιο άλλο forum που μπορώ να βρω πληροφοριες για το Χ600??

Link to comment
Share on other sites

Για αυτή τη version μιλάω:

SETUP_X650_G_WWE_light_341_400 [/b]WM6.1Pro OS 5.2.20262 (Build 20226.1.3.0) english language (όπως είπα ηταν version για το Χ650)

Από το ETEN forums το βρήκα. Υπάρχει και κάποιο άλλο forum που μπορώ να βρω πληροφοριες για το Χ600??

 

αυτη η ρομ ειναι για χ650 και οχι για το χ600

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και κάποιο άλλο forum που μπορώ να βρω πληροφοριες για το Χ600??

 

http://www.navimania.gr/forumdisplay.php?f=42

Link to comment
Share on other sites

παιδια πριν λιγο περασα την 382 official αλλα δεν μου αναγνωριζει με τπτ την SIM,εκανα hard reset αλλα παλι τπτ,δοκιμασα την καρτα σε αλλο κιν κ ολλα οκ

δεν ξερω τι μπορει να φτεει.....καμια ιδεα κανενας???

 

EDIT:περασα παλι την 321 κ ολα οκ..

αλλα γιατι να μην αναγνωριζει την σιμ η 381??

δεν μου δεχοταν ουτε καν το πιν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Μόλις περασα την X600 VER A42 WWE 030 0382.

Και οσο εγκαθιστα τις εφαρμογες θα ηθαλε να ρωτησω. Με την αγγλική αυτη έδκοση θα μπορώ να έχω το κλασσικο πληκτρολόγιο που εχουν απο μαμας το X600 και στα ελληνικά? Και αν ναι πως?

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Μόλις περασα την X600 VER A42 WWE 030 0382.

Και οσο εγκαθιστα τις εφαρμογες θα ηθαλε να ρωτησω. Με την αγγλική αυτη έδκοση θα μπορώ να έχω το κλασσικο πληκτρολόγιο που εχουν απο μαμας το X600 και στα ελληνικά? Και αν ναι πως?

 

φιλε μου πεσ μου αν σου αναγνωρισει την σιμ γιατι εμενα δεν την αναγνωριζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα μολις ανοιξε αφου εκανε restart εγραψε κατευθειαν comsote τηλεφωνο παιρνει οποτε φανταζομαι έιμαι ενταξει.

 

Κατι ακομα που θα θελα να ρωτησω ειναι οτι οταν περναγε η καινουρια Rom στο παραθυρο που εδειχνε τα διαφορα σταδια (step 1,2 κλπ) σε ενα βημα εελεγε οτι φορτωνε τα windows mobile 5. Ισχυει?

 

Τελικα πω θα περασω ελληνική γραμματοσειρα στο μαμισιο πληκτρολογιο. Οσο και ανακουγεταιο περιεργο με εχει βολεψει περισσοτερο απο pcm και διαφορα αλλα !!

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα μολις ανοιξε αφου εκανε restart εγραψε κατευθειαν comsote τηλεφωνο παιρνει οποτε φανταζομαι έιμαι ενταξει.

 

Κατι ακομα που θα θελα να ρωτησω ειναι οτι οταν περναγε η καινουρια Rom στο παραθυρο που εδειχνε τα διαφορα σταδια (step 1,2 κλπ) σε ενα βημα εελεγε οτι φορτωνε τα windows mobile 5. Ισχυει?

 

Τελικα πω θα περασω ελληνική γραμματοσειρα στο μαμισιο πληκτρολογιο. Οσο και ανακουγεταιο περιεργο με εχει βολεψει περισσοτερο απο pcm και διαφορα αλλα !!

 

εμενα γραφει no service....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...