Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα...μόλις γύρισα απο το Plaisio..(εχω βαρεθεί την διαδρομή Χαλκίδα-the mall).. η ταλαιπωρία συνεχίζεται..πήγα αρχικα στο service,αφού πέρασε μιάμιση ωρα, τελικά δέχτηκαν την αντικατάσταση..πάντα όμως υπάρχει ένα αλλά!!!δεν είχαν άλλη συσκευή για να μου το αντικαταστήσουν..θα το πάρουν από άλλο κατάστημα και θα το έχω την τρίτη με courier..αυτό που ήθελα ήταν να γίνει το άνοιγμα της συσκευής με ένα πωλητή..και να το δοκιμάσουμε..αυτό δυστυχώς δεν θα γίνει...είπε μια πωλήτρια που έχουμε γίνει γνωστοί μετά απο συνεχόμενες συναντήσεις ότι θα το ελέγξει και μετά θα γίνει η αποστολή..Ίδωμεν...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Τι περιεχει ο My Documents by default??

 

Ringtones, μουσικές, φωτογραφίες, videos και διάφορα άλλα που μπορεί να χρειάζονται προγράμματα που ίσως εγκαταστήσεις. Δεν περιέχουν πάντως αρχεία του συστήματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αυτό που ήθελα ήταν να γίνει το άνοιγμα της συσκευής με ένα πωλητή..και να το δοκιμάσουμε..αυτό δυστυχώς δεν θα γίνει...είπε μια πωλήτρια που έχουμε γίνει γνωστοί μετά απο συνεχόμενες συναντήσεις ότι θα το ελέγξει και μετά θα γίνει η αποστολή..Ίδωμεν...

 

Στατιστικά είναι πολύ δύσκολο να έχεις και με τη νέα συσκευή το ίδιο πρόβλημα, γιαυτό μην ανησυχείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ringtones, μουσικές, φωτογραφίες, videos και διάφορα άλλα που μπορεί να χρειάζονται προγράμματα που ίσως εγκαταστήσεις. Δεν περιέχουν πάντως αρχεία του συστήματος.

 

Ευχαριστω. Τουλαχιστον μου φυγε το μεγαλο αγχος.

Πραγματι από ότι διαπιστωσα δεν εχει καμμια δυσλειτουργια

Τωρα γιατι τα σβησε μονο του.....

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να δουλέψουν gprs & mms Cosmote? Αν ναι ποιές είναι οι ρυθμίσεις? Έχω δοκιμάσει δίαφορους συνδυασμούς αλλά δεν έχω καταφέρει να δουλέψει ακόμη. Κυρίως για mms ενδιαφέρομαι.

 

EDIT:

 

Άκυρο, βρήκα τη λύση εδώ:

 

http://gpspocketpc.gr/phpbb/viewtopic.php?t=1830&sid=907f070e614f95f88af5620405c2e825

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το τηλεφωνο αρνειται να κανει σύνδεση. Συνεχως βγαζει το μηνυμα εκτος δικτύου. Οσα reset και αν εκανα το πρόβλημα συνεχίζεται. Μήπως υπάρχει καμια σκέψη για το τι μπορεί να φταίει και πώς μπορώ να το λύσω? (πριν καταφύγω στο hard reset). H rom που έχω είναι η ελληνική.

Την ΣΙΜ την έβαλα στο παλιό μου τηλέφωνο και δουλεύει κανονικά.

Επίσης θα ήθελα τη γνώμη σας και για το ένα αλλο πρόβλημα που αντιμετωπίζω και αφορά το καινούργιο μου bluetooth το NOKIA BH209 το οποιο μολις συνδεθει με το Χ600 κανει ενα συνεχομενο και πολύ δυνατο σφύριγμα με αποτέλεσμα να μου είναι αχρηστο (ακόμα και αν κατεβάσω στο 0 την ενταση). Αυτό δεν το κάνει με άλλα κινητά. Υπάρχει κάποια λύση σε αυτό το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

PEDIA OUTE MERA DN EKLEISE k exw probl!~! paw na valw pin k tetia gia na to aniksw k opou pataw tin othoni me tin agida patiete to akrivws apenadi simio ti na kanw ?! ekana rr k tetia .evgala bataries sims,alla akoma ! ! !

 

PS soz gia ta greeklish all dn exei ellinika to pc :!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Διαβάζω σε διάφορα site με τα χαρακτηριστικά του κινητού ότι έχει φλασ.Επίσης διάβασα σε άλλο φόρουμ ότι ενώ έχει δεν το υποστηρίζει ακόμα το software!!Tελικά ποιά είναι η αλήθεια?:hypno:

Link to comment
Share on other sites

PEDIA OUTE MERA DN EKLEISE k exw probl!~! paw na valw pin k tetia gia na to aniksw k opou pataw tin othoni me tin agida patiete to akrivws apenadi simio ti na kanw ?! ekana rr k tetia .evgala bataries sims,alla akoma ! ! !

 

PS soz gia ta greeklish all dn exei ellinika to pc :!

Μήπως εγκατέστησες το touchscreen fix? Συνήθως με αυτό δημιουργείται αυτό το πρόβλημα. Αν ναι απεγκατέστησέ το και με μια επανεκκίνηση το πρόβλημα λύνεται. Μπορείς πριν να δοκιμάσεις να κάνεις calibration στην οθόνη πατώντας το κουμπί με το logo των windows και μετά ρυθμίσεις -> σύστημα -> οθόνη-> στοίχηση, αν βέβαια λειτουργεί. Διαφορετικά τελική λύση είναι hard reset για να επανέλθει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά καλησπέρα.

Διαβάζω σε διάφορα site με τα χαρακτηριστικά του κινητού ότι έχει φλασ.Επίσης διάβασα σε άλλο φόρουμ ότι ενώ έχει δεν το υποστηρίζει ακόμα το software!!Tελικά ποιά είναι η αλήθεια?:hypno:

 

Ενώ είναι σαν να έχει... δεν έχει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια υπαρχει κανα προγραμμα για ραδιο(fm-am και οχι internet radio) για να αλλαξω αυτην την πατατα που εχει μεσα το Χ600??

 

Όχι (αυτά πάνε πακέτο με τις ROM)...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερετε πως μπορω να βαλω και που μπορω να βρω java για να μπορει να ανοιγει to opera mini ?

thanks

 

κατεβασε το απο εδω

http://rapidshare.com/files/117588380/JAWA_APPS_1.rar.html

Link to comment
Share on other sites

thanks

τα τρεχω κατευθειαν και ειναι οκ?

 

το αποσυμπιεζεις και τρεχεις το cab για java

εχει και τον opera mini (δυο αρχεια που τα ριχνεις στην καρτα )

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν χρειάζεται για να φορτίσει το κινητό από PC μέσω usb πρέπει να έχει το PC εγκατεστημένο το windows mobile??

Σήμερα προσπάθησα να φορτίσω την μπαταρία σε δύο pc στην δουλειά και ενώ έδειχνε πως φορτίζει από το σχετικό εικονίδιο δεν φόρτισε καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν χρειάζεται για να φορτίσει το κινητό από PC μέσω usb πρέπει να έχει το PC εγκατεστημένο το windows mobile??

Σήμερα προσπάθησα να φορτίσω την μπαταρία σε δύο pc στην δουλειά και ενώ έδειχνε πως φορτίζει από το σχετικό εικονίδιο δεν φόρτισε καθόλου.

 

δεν χρειαζεται να εχεις τιποτα εγκατεστημενο απλα να αναβει το πορτοκαλι φωτακι στην πανω μερια

Link to comment
Share on other sites

το αποσυμπιεζεις και τρεχεις το cab για java

εχει και τον opera mini (δυο αρχεια που τα ριχνεις στην καρτα )

 

MANY THANKS :)

ΠΡΕΠΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΚΑΝΩ UPDATE ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΤΟ JAVA Η ΟΧΙ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να ρωτήσω λίγο? το ****** στο stk toos πως το χρησιμοποιω? Ευχαρστώ./

 

Ας είμαστε λίγο διακριτικοί! :ninja:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση υπάρχει πουθενά καμια λίστα με προγράμματα συμβατά με το κινητό???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...