Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις την official 411 και το rom configurator ώστε να αφαιρέσεις όλες τις εφαρμογές της ETEN και έτσι να μεγαλώσει ο χώρος της συσκευής.

 

http://eten-users.eu/index.php?showtopic=14946

 

Σε ευχαριστώ πολύ για το link, θα το δοκιμάσω σύντομα και θα επιστρέψω με εντυπώσεις! :)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

με βλεπω να γυρναω στην PDAVIET_ETEN_X600_WM6.1_V5.2_by_erickwill

μια χαρα ητανε

 

δε ξερω αν οι τελευταιες με 6,5 μηπως λενε τιποτα

 

(κοιτα τωρα που παω γυρευοντας για ξενυχτια παλι :lol: )

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα διάφορα beta WM6.5 builds που κυκλοφορούν έχουν ακόμα προβλήματα. Δεν συνιστώ τη χρήση τους μέχρι να δούμε κάτι επίσημο από τη Microsoft.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα διάφορα beta WM6.5 builds που κυκλοφορούν έχουν ακόμα προβλήματα. Δεν συνιστώ τη χρήση τους μέχρι να δούμε κάτι επίσημο από τη Microsoft.

 

Με όσα έχω διαβάσει, δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω: Στη μία δεν υπάρχει υποστήριξη SMS, στην άλλη έχει πρόβλημα σήματος/μπαταρίας/μνήμης, σε κάποια άλλη κρεμάει το σύστημα με το WiFi κλπ.

 

Αυτές οι ROM είναι καλές μόνο για δοκιμή και για να μας φύγει η περιέργεια (ποτέ δεν είχα) για το νέο λειτουργικό... ;)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

τελικα περασα ξανα την PDAVIET_ETEN_X600_WM6.1_V5.2_by_erickwill

δουλευει γρηγορα ξεκιναει με καμμια 30 ΜΒ και με το spb mobile shell το κινητο ανανεωθηκε!!

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

ναι την 3

ξεκιναει με 25,98 ΜΒ με το spb να τρεχει

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

αγόρασα πρόσφατα το x600 και έχω το εξής πρόβλημα:

κατά τη διάρκεια μιας κλήσης ενώ ακούω τον συνομιλητή αλλά αυτός όχι. δοκίμασα αλλαγή ρομ αλλά τίποτα.... το θέμα είναι ότι το πρόβλημα δεν είναι μόνιμο... μπορεί να εμφανιστεί κατά τη διάρκεια της κλήσης ή και καθόλου (και άντε να αποδείξεις στο service οτι δεν είσαι ελέφαντας :p)...

έχει κανείς καμιά ιδέα...??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ποια ROM φοράει η συσκευή σου;

 

Διάβασε προς τα πίσω και σιγουρέψου ότι φοράς την τελευταία επίσημη που κυκλοφορεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό είναι ανησυχητικό! Ειδικά εάν εξακολουθεί και μετά από hard reset και χωρίς να έχεις εγκαταστήσεις τίποτα άλλο στη συσκευή σου για να σιγουρευτείς ότι δεν πρόκειται για softwarικό πρόβλημα. Από που το αγόρασες; Μήπως να τους το πήγαινες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα σήμερα... μετά από hard reset χωρίς να βάλω τίποτα και το πρόβλημα ξαναχτύπησε... το είχα στείλει στην expansys και μου το γύρισαν πίσω χωρίς να βρουν τίποτα (σχόλια: hard reset - tested OK)... προς το παρόν περιμένω απάντηση από την eten και βλέπουμε...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
(σχόλια: hard reset - tested OK)

 

Αυτό θα πει επαγγελματικός έλεγχος! :ninja:

 

Τέλος πάντων... το κακό είναι ότι δεν το κάνει πάντα! Εγώ στη θέση σου θα δοκίμαζα διάφορες άλλες ROM (ακόμα και cooked) αλλά αυτό είναι κάτι που θα έκανα εγώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα σήμερα... μετά από hard reset χωρίς να βάλω τίποτα και το πρόβλημα ξαναχτύπησε... το είχα στείλει στην expansys και μου το γύρισαν πίσω χωρίς να βρουν τίποτα (σχόλια: hard reset - tested OK)... προς το παρόν περιμένω απάντηση από την eten και βλέπουμε...

 

Μήπως είναι το ηχείο στα τελευταία του και παίζει όποτε μπορεί? Ρίξε μια ματιά σε αυτό το θέμα και έχε το υπόψιν σου σαν τελευταία λύση. :wacko:

 

Σε παρακαλώ κράτα μας ενήμερους για τις διαδικασίες κλπ για να ξέρουμε κι εμείς τι θα κάνουμε σε ανάλογη περίπτωση.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

re paidia xerete ana exei vgei to mozilla firefox browser gia windows mobile?

 

Αν και δυσκολεύομαι να διαβάσω το μήνυμά σου λόγω greeklish...Η ομάδα του Mozilla έχει φτιάξει ένα browser για WM με το όνομα Minimo. Σαν browser δε λέει πολλά ακόμα, καθώς όλο το project υπολειτουργεί.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
re paidia xerete ana exei vgei to mozilla firefox browser gia windows mobile?

 

Δοκίμασε καλύτερα τον Opera mini και γράφε ελληνικά αν θέλεις, ενδείκνυται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

help ρε παιδες ,εχω την 381 ελλ και εχω κατεβασει την 411 ελλ,,

μολις παταω να περασει την νεα ρομ και βγαζει τα γραμματα στο χ600 ,,σβηνει και κανει reset και δεν περνει την ρομ,,, κανω καποιο λαθος???

Link to comment
Share on other sites

τρεχω ενα αρχειο setup launcher (χρειαζεται και κατι αλλο?)και μετα απο λιγο ακουγετε να αποσυνδεεται απο το pc και ανοιγει απ'ευθειας με την παλια ρομ :(
Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ προσπαθείς να βάλεις, απο πού την κατέβασες?

Αν είναι αυτή που έχω ανεβάσει εγώ δεν έχει setup launcer αρχείο.

Τα αρχεία που έχει είναι τα εξης: temp.dat, euus.exe, USBDLUpdate_Console.exe και Flash_ROM.bat. Αυτό που πρέπει να τρέξεις είναι το Flash_ROM.bat.

Επίσης επειδή η συγκεκριμένη ρομ είναι βασισμένη στην WWE 0411 πιθανόν να χρειάζεται να περάσεις πρώτα την αγγλική μέσω της μεθόδου εγκατάστασης ρομ αλλης γλώσσας(http://eten-users.eu/index.php?showtopic=10462).

Link to comment
Share on other sites

οκ ολα καλα το προβλημα ηταν στο pc δεν εβλεπε καθολου τον φακελο local settings για να βαλει το αρχειο..απο ελλ σε ελλ πηγα για να μην εχω μπερδεματα αλλα αβυσσος η ψυχη των windows,,,ευχαριστω παντος..
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα στο σερβις του Πλαισίου για δεύτερη φορά για το μεγάφωνο του χ600. Πρώτη αλλαγή στους τρεις μήνες, τώρα στους δώδεκα.

Μάλλιστα μου είπαν πως θα αργήσει «κάπως περισσότερο» γιατί λόγω προβλήματος στη Γερμανία τα στέλνουν Ταϊβάν...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα στο σερβις του Πλαισίου για δεύτερη φορά για το μεγάφωνο του χ600. Πρώτη αλλαγή στους τρεις μήνες, τώρα στους δώδεκα.

Μάλλιστα μου είπαν πως θα αργήσει «κάπως περισσότερο» γιατί λόγω προβλήματος στη Γερμανία τα στέλνουν Ταϊβάν...

 

Μετά από αυτά που έχω διαβάσει για τα ηχεία των ΕΤΕΝ, πιστεύω πως θα έπρεπε να δίνουν ένα επιπλέον στη συσκευασία, μαζί με το φορτιστή και το 2ο πενάκι! :lol:

 

Εύχομαι να επιστρέψει επισκευασμένο και να είναι και η τελευταία φορά που το αποχωρίζεσαι...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...