Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

(από βιασύνη και κατα λαθος πατησα υποβολή πριν-μια καλημερα παραπανω δεν βλαπτει!1)

 

Γνωρίζει κανείς πως μορώ να απαλαγώ από τις επιπλέον κατηγορίες που εχεουν δημιουργηθεί στις επαφές και το ημερολόγιο και δεν χρησιμοποιύνται ? Δημιουργήθηκαν την πρώτη φορά που συγχρόνισα με το outlook και εκτοτε εμειναν?

 

Thx

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Οταν καταχωρείς επαφή ή συναντησηι στο ημερολόγιο μπορείς να ορίσεις και μια κατηγορία,(πρωσοπικά, εργασία κλπ) Και αντιστοιχα μπορείς όταν ανοίξουν οι επαφες για παραδειγμα με το φιλτρο να εμφανίσεις μονο αυτες στα πρωσοπικά και ουτω καθ'εξης. Κατι παρόμοιο γίνεται και στο Outollook με την διαφορά ότι αυτο έχει καμμια 50αρια default. Από προηγούμενο pda εχουν μεταφερθεί μεσω Outlook και φτασανε και στο Χ600 περισσότερες κατηγορίες από οσες χρειάζομαι.

 

Στο outolook δεν εμφανίζονται για να τις διαγραψω και στο Χ600 που μπορείς να τις δεις μαζεμενες όταν πας να ορίσεις σε μια νεα επαφη την κατηγορία παλι δεν μπορείς να σβήσεις καποια κατηγορία ακόμα και αν δεν χρησιμοποιείται από καμμια επαφή.

 

Δεν ειναι κανα σοβαρό θεμα αλλα παιδέυτηκα αρκετα χωρίς αποτέλεσμα

 

Ευχαριστω και παλι

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Αν την βάλεις πάνω από την Αγγλική 264 θα μπορέσεις μετά να κάνεις restore από backup που έχεις πάρει με το Sprite Backup; Το έχει δοκιμάσει κανείς; Η θετική απάντιση θα έκανε πιο απλά τα πράγματα.

 

 

οταν βαζεις αλλη ρομ κανεις σεταρισμα απο την αρχη

Link to comment
Share on other sites

και οι 3 ειναι light αλλα δινω και extrom με τα ετεν προγραμματα σε cab

εδω http://depositfiles.com/files/5306981

με τη πανω σειρα εχουμε

 

http://depositfiles.com/en/files/5583860

 

http://rghost.ru/7585

 

http://slil.ru/25863219

 

Μήπως σου είναι ευκολο να βάλεις την τελευταία rom σε rapidshare γιατί δεν κατεβαίνει με τίποτα απο το site!(αν μπορεις και την έχεις στο pc σου βέβαια)

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως σου είναι ευκολο να βάλεις την τελευταία rom σε rapidshare γιατί δεν κατεβαίνει με τίποτα απο το site!(αν μπορεις και την έχεις στο pc σου βέβαια)

 

:)

 

στην ανεβασα εδω

 

http://rapidshare.com/files/121770279/SETUP_X600_61_ENG_04-06-2008_V308.EXE

Link to comment
Share on other sites

Για τις ROM θα χρειαστείτε αυτό τον τρόπο για να τις περάσετε (είτε έχετε ελληνική είτε αγγλική ROM πάνω):

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=4528

 

Κάποιες βγάζουν error κατά την εγκατάσταση στη συσκευή αν πάτε απλά να τρέξετε το .exe... (Πιθανώς επειδή προέρχονται από ρώσικες ROM)

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

ακριβως για το λογο που λες ,ρωσικη ρομ, καλα κανεις και το επισημενεις

αν και τοχω γραψει και γω στο παρελθον(μηνυμα 1278)

και μαλιστα υπαρχουν και δυο αναφορες και στο eten-users.eu

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Σχετικά με το πρόβλημα που παρουσιάζεται ανα διαστήματα να ΜΗΝ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΙΣ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ, δηλαδή να σε καλούνε αλλά στο κινητό να μη δείχνει τίποτα, υπάρχει κάποια λύση ???

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΓΡΑΦΤΕΙ..

ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ.

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ Χ600 ΜΕ 263 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ROM. TO MONO ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ, ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΣΒΗΣΤΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ. ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΑΝ ΠΑΤΑΩ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ, ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΠ'ΤΗΝ ΑΡΧΗ, ΣΑΝ ΝΑ ΤΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ RESET.

 

ΕΡΩΤΗΣΕΙ: ΟΤΑΝ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΧΑΝΕΙ ΚΛΗΣΕΙΣ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ?

ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ. ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ ΚΑΠΟΙΑΣ ΑΛΛΗΣ ROM, ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΙΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ ΠΙΟ ΠΑΝΩ?

ΑΝ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑΤΟΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Σχετικά με το πρόβλημα που παρουσιάζεται ανα διαστήματα να ΜΗΝ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΙΣ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ, δηλαδή να σε καλούνε αλλά στο κινητό να μη δείχνει τίποτα, υπάρχει κάποια λύση ???

 

Βάλε μια από τις τελευταίες ROM και αν συνεχίσει να στο κάνει, μια εφαρμογή για restart του τηλεφώνου (αυτόματα με το Cyberhorse Autoflight, με το χέρι με το spb mobile shell 2 κλπ.)

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΓΡΑΦΤΕΙ..

ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ.

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ Χ600 ΜΕ 263 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ROM. TO MONO ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ, ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΣΒΗΣΤΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ. ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΑΝ ΠΑΤΑΩ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ, ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΠ'ΤΗΝ ΑΡΧΗ, ΣΑΝ ΝΑ ΤΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ RESET.

 

ΕΡΩΤΗΣΕΙ: ΟΤΑΝ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΧΑΝΕΙ ΚΛΗΣΕΙΣ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ?

ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ. ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ ΚΑΠΟΙΑΣ ΑΛΛΗΣ ROM, ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΙΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ ΠΙΟ ΠΑΝΩ?

ΑΝ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑΤΟΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..

 

καλως ηρθες

σχετικα με τις αποριες σου 99% θα βρεις τις απαντησεις αν διαβασεις τις προηγουμενες σελιδες

τωρα οσο μπορω στα γρηγορα σου απανταω στα εξης

χαμενες κλησεις εννοουμε οτι ενω ειναι ανοιχτο το κινητο και μας περνουν τηλεφωνο δε χτυπαει και μπορει να σου δειξει αργοτερα την κληση σαν αναπαντητη

το προβλημα σου μπορει να οφειλεται στην ρομ(γνωμη μου) αλλα και λογω στο καπακι του κινητου που μπορει να μην ειχε κουμπωσει καλα

εγγραφη δε χρειαζεται ,τουλαχιστον στα links που εχω γραψει πιο πανω (απλα κατεβασμα της ρομ χρειζεται)

επειδη η ρομ που εχεις ειναι στα ελληνικα οποια ρομ με αλλη γλωσσα και να βαλεις δε στη δεχεται εκτος και αν κανεις αυτα που ανφεροναται εδω

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=4528

να ξερεις ομως οτι οι ρομ που υπαρχουν ειναι ανεπισημες και χανεις την εγγυηση

επισης θελει μια σχετικη γνωση για να βαλεις αλλη ρομ

αρα

αν δεν εχεις προβλημα με το κινητο σου μην κανεις κατι και απλα περιμενε μια ελληνικη ρομ αναβαθμισμενη (ποτε?κανεις δεν ξερει)

Link to comment
Share on other sites

@djivo

 

Άλλο πρόβλημα έχεις εσύ...

Αν το καπάκι της μπαταρίας είναι καλά κλειστό δεν πρέπει να στο κάνει αυτό.

Καλό θα ήταν να πας τη συσκευή στο Πλαίσιο...

Επίσης καλό θα ήταν να ΜΗΝ αλλάξεις ROM και βάλεις άλλη αν είναι να το πας πίσω...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Έχουν πάει πίσω συσκευές για service στο Πλαίσιο με άλλες ROM και τις δέχθηκαν χωρίς πρόβλημα, οπότε δεν παίζει ρόλο για αυτούς τι ROM έχεις πάνω...
I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους σας για τις απαντησεις! Δεν ειχα σκοπο να αλλαξω τη rom απλα θελω να τις εχω στην ακρη μην τυχον γινει κατι μελλοντικα.. Και δε ξερω αν ειναι σωστο να παω τη συσκευη πισω γιατι πες οτι μου το αλλαζουν και παιρνω ενα που να εχει ολα τα προβληματα που αναφεροντε πιο πανω, τι κανω..

Κατα τα αλλα ολα μα ολα τα υπολοιπα δουλευουν ρολοϊ: κλησεις, μηνυματα, ΒΤ, gps με destinator 7(αντιγραφη των αρχειων απο MLS στην sd).

Οσο για το καπακι τις μπαταριας, χωρις αυτο δεν ανοιγει καθολου η συσκευη. Φανταζομαι το ιδιο και σε σας.

Η γνωστη θηκη που συνοδευει τη συσκευη εχει κατι μαγνητακια για να κουμπωνει, μηπως.. λεω μηπως υπαρχει καμια περιπτωση να οφειλεται απο εκει?

Οσες φορες το εχω εκτος δεν εκλεισε ποτε.

Ευχαριστω και παλι..

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δηλαδή υπάρχει κάποια απο αυτές τις ROM που σίγουρα διορθώνει το πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις??

Τις κλήσεις δεν τις δείχνει μετά σαν αναπάντητες..Δεν τις δείχνει καθόλου!

Και δεν καταλαβαίνεις καν ότι σε έχουν πάρει..

Πρέπει απλά να το δοκιμάζεις κάθε τόσο!

Και δεν θεωρώ λογική τη λύση του να κάνεις reset!

Είχα το memory optimizer να κάνει reset στις 6 το πρωί.

17-21 το απογευματάκι δεν είχα καθόλου κλήσεις, μέχρι που το κατάλαβα και έκανα reset!

Κάποια σίγουρη λύση για το πρόβλημα δεν υπάρχει?

Είναι καθαρά δλδ πρόβλημα του μοντέλου?

Είναι η δεύτερη φορά που το πάω πίσω στο Πλαίσιο, και μου λένε και ότι δεν το έχουνε ξανακούσει αυτό.

Σκέφτομαι να διαλέξω πλεον κάτι καλύτερο εαν δεν λύνετε αυτό το πρόβλημα.

Είναι πολύ σημαντικό να έχω μια αξιόπιστη συσκευή, και όχι να σκέφτομαι , τώρα θα παίζει-δεν θα παίζει..

Αν κάποιος έχει βρει κάποια καλή λύση ας μου πει pls..

Link to comment
Share on other sites

kalimera.prin mia vdomada imoun exoteriko kai piga na mpw sto internet me to TIM NON STOP.afou girisa stin ellada kai evala karta prospathisa na mpw alla den porously.telika esvisa tis rithmiseis kai tis xana ekana apo tin arhi.telika doulepse an kai eskasa mehri na to kano.twra omws dimiourgithike ena allo provlima.otan sindeome me wifi kai paw na mpw se kapia selida ston internet den mpenei.etsi kathe fora prepi na alla zw hirokinita tin epilogi apo ta setting , apo TIM WAP GPRS se My ISP.Ektos apo tin pio apli lisi tou hard reset iparhei allos tropos?euharistw.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...