Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω το activesync 4.5 sto ypologysti alla to x 600 den epoikinonei kanei na xekinisi alla kremaei to activesynh ekana reset sto x 600 ekana format alla tipota ola ta alla doyleyoyn kanonika forao tin 263 rom kai na thelo na allaxo rom den mporo ;;;;; kapoia idea kapoia voithia eyxaristo ek proteron!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω το activesync 4.5 sto ypologysti alla to x 600 den epoikinonei kanei na xekinisi alla kremaei to activesynh ekana reset sto x 600 ekana format alla tipota ola ta alla doyleyoyn kanonika forao tin 263 rom kai na thelo na allaxo rom den mporo ;;;;; kapoia idea kapoia voithia eyxaristo ek proteron!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Το άλλο με τα greeklish το ξέρεις? Για δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/announcement.php?f=2&a=90

 

Στο θέμα μας τώρα: Μήπως έχει πρόβλημα το Activesync στο pc? δοκίμασες να το απεγκαταστήσεις και να το περάσεις από την αρχή?

 

Μπορείς να δοκιμάσεις να αλλάξεις ROM αλλά άστο σαν τελευταία επιλογή. Με τη συγκεκριμένη είχες πρόβλημα με το Activesync από την αρχή ή το έβγαλε στην πορεία?

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

to x6oo to exo 16 mines to provlima to exo 2 meres to apegkatestisa apeires fores reset ypologisti kai pola alla

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish», καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παδια, τα προβληματα συνεχίζονται.

Αρκετα συχνά μετα απο soft reset δε ξεκινάει το bluetooth της συσκευής.

Εχει καποιος αντιστοιχο πρόβλημα ή καμία ιδέα.(Χ600 wm6 382 EN rom)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παδια, τα προβληματα συνεχίζονται.

Αρκετα συχνά μετα απο soft reset δε ξεκινάει το bluetooth της συσκευής.

Εχει καποιος αντιστοιχο πρόβλημα ή καμία ιδέα.(Χ600 wm6 382 EN rom)

Ευχαριστώ

 

Έχω και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, το οποίο εμφανίζεται τυχαία (και πολύ σπάνια) και με μερικά soft resets (επίσης τυχαία σε αριθμό) το πρόβλημα λύνεται. Έχω την x600 WM6 411WWE official [επίσης έχω εγκαταστήσει το SPB Mobile Shell 3]. Η αλήθεια είναι οτι πριν απο αυτή είχα την 263 EL και την 381 EL με το Mobile Shell 1 & 2 αντίστοιχα και δεν είχα παρατηρήσει το πρόβλημα.

????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το κοινο σημειο του προβληματος μας ειναι το spb shell 3, καποια ασυμβατοτητα υπαρχει, διοτι όποτε ξεκιναω το bluetooth απο το wm κανονικα, δεν παρουσιαζει προβλημα.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα sos

έχω ένα Χ600 και έκανα χθες Hard reset.

τοτηλέφωνο ξεκίνησε και όταν πήγα να φορτώσω τα back up τελείωσε η μπαταρία.

Όταν το έβαλα για φόρτιση και ξανάνοιξε μόλις φθάνει και βλέπω την οθόνη Windows mobile σταματάει και δεν κάνει τίποτε άλλο. Του έκανα κάμποσα hard reset αλλά τίποτε

προσπάθησα να το συνδέω με PC (active synch -win XP &windows mobile -VISTA) αλλά δεν το βλέπει καθόλου

Υπάρχει τρόπος να το επαναφέρω ή να το στείλω για επισκευή;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

 

Το Χ600 μου πριν 4 μέρες παρουσίασε καμία 20ρια κόκκινα pixels σε μία μίκρη περιοχή. Είχα τρομοκρατηθεί από αυτό γιατί δεν μου είχε πέσει εκείνες τις μέρες. Μέχρι το βράδυ όμως, τα Pixel είχαν εξαφανιστεί και δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα. Την επόμενη μέρα, παρουσιάστηκε μία κόκκινη γραμμή στα 2/3 της οθόνης, η οποία και αυτή είχε εξαφανιστεί μέχρι το βράδυ. Τώρα πάλι έχει εμφανιστεί.

 

Είχε κανείς κάποιο παρόμοιο πρόβλημα ή ξέρει τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Το Χ600 μου πριν 4 μέρες παρουσίασε καμία 20ρια κόκκινα pixels σε μία μίκρη περιοχή. Είχα τρομοκρατηθεί από αυτό γιατί δεν μου είχε πέσει εκείνες τις μέρες. Μέχρι το βράδυ όμως, τα Pixel είχαν εξαφανιστεί και δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα. Την επόμενη μέρα, παρουσιάστηκε μία κόκκινη γραμμή στα 2/3 της οθόνης, η οποία και αυτή είχε εξαφανιστεί μέχρι το βράδυ. Τώρα πάλι έχει εμφανιστεί.

 

Είχε κανείς κάποιο παρόμοιο πρόβλημα ή ξέρει τι μπορεί να φταίει?

 

Αν πιέσεις ελαφρά την οθόνη σε εκείνο το σημείο βλέπεις κάποια διαφορά όσον αφορά στην εμφάνισή των κόκκινων pixels?

Η περιοχή στην οποία εμφανίζονται αυτά τα pixels αποκρίνεται στο πάτημα ή όχι?

 

Μου μυρίζει πρόβλημα της οθόνης αφής, γι'αυτό και ρωτάω... :worry:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Το Χ600 μου πριν 4 μέρες παρουσίασε καμία 20ρια κόκκινα pixels σε μία μίκρη περιοχή. Είχα τρομοκρατηθεί από αυτό γιατί δεν μου είχε πέσει εκείνες τις μέρες. Μέχρι το βράδυ όμως, τα Pixel είχαν εξαφανιστεί και δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα. Την επόμενη μέρα, παρουσιάστηκε μία κόκκινη γραμμή στα 2/3 της οθόνης, η οποία και αυτή είχε εξαφανιστεί μέχρι το βράδυ. Τώρα πάλι έχει εμφανιστεί.

 

Είχε κανείς κάποιο παρόμοιο πρόβλημα ή ξέρει τι μπορεί να φταίει?

 

 

 

μηπως το αφησες πουθενα κατω απο ηλιο κτλ ???

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη ανταποκρίνεται κανονικά όταν πιέζω στη γραμμή, και όχι δεν το άφησα στον ήλιο. Οταν πιέζω την οθόνη δεν φαίνεται καμία διαφορά στη γραμμή, συνεχίζει να είναι εκει
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2605543#post2605543

 

νομιζω δεν υπαρχει λυση στελε το για επισκευη, το δικο μου ηταν εκτος εγγυησης και το αποδεκτηκα.. :(

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2605543#post2605543

 

νομιζω δεν υπαρχει λυση στελε το για επισκευη, το δικο μου ηταν εκτος εγγυησης και το αποδεκτηκα.. :(

 

ενημερωτικά, πόσο σου κόστισε ?

 

να ρωτησω κ εγω, ξαφνικα, οταν μιλάω ο συνομιλητής μου δεν με ακούει ενω εγω τον ακούω κανονικα.

συμβαίνει τακτικά αλλά οχι πάντα.

συνήθως οταν έχω καλέσει εγω.

εχει συμβεί σε κανεναν αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators
Μήπως χρειάζεται να βάλεις κάποια πιο καινούργια έκδοση λογισμικού; Διάβασε πιο πίσω για να δεις τι κυκλοφορεί αλλά και τι φοράει η συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικά, πόσο σου κόστισε ?

 

δε δεχθηκα να το επισκευάσω

αποδεκτηκα να ΜΗ το φτιαξω... απλα υπαρχει μια γραμμη( κανω οτι δε τη βλεπω)

:)

Η δυναμη της συνηθειας

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχο την τελευταία έκδοση της ROM του ΕΤΕΝ Χ600 από τον ErickWill

http://erickwill.4shared.com (Eten.X600.Core23060.V20),

και αν εξαιρέσουμε κάποια ηχώ που ακούγεται κατα καιρούς στο τηλέφωνο, είναι μια θαυμάσια έκδοση του Windows Mobile 6.5 για το κινητό αυτό.

 

Πως να φλασάρετε το κινητό (υπό δική σας ευθύνη διότι χάνεται και η εγγύηση)

 

Οδηγίες:

1. ΚΑΝΟΥΜΕ BACKUP ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΦΑΙΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ (Η ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ ΘΑ ΣΒΗΣΤΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΑΦΑΙΡΕΘΕΙ)

2. Ενώνουμε το κινητό με το ActiveSynch 4.5 (Προτιμήστε XP - το Vista κάνει περίεργα)

3. Τρέχουμε το αρχείο Flash_ROM.bat

4. Next, Next, Next κ.λ.π

 

Κάντε reboot το κινητό και είστε έτοιμοι!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ελπίζω να μπορειτε να με βοηθήσετε εχω φρικάρει!! Προσπάθησα να κάνω αλλαγή στην rom μέσω usb ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ!!!!!! Για κάποιον λόγο έχασαν επικοινωνία μεταξύ pc- x600 και πλέον είναι νεκρό!! προσπάθησα να μπω στο boomenu πατώντας συνδυασμο πλήκτρων που διάβασα παραπάνω έχοντας κάνει φορματ fat και βάζοντας τα αρχεία στην microsd αλλά εξακολουθεί να μην ανοίγει με τίποτα καμία αντίδραση η οθόνη!!! Η μόνη ένδειξη είναι το κόκκινο λαμπάκι της φόρτισης και μόνο όταν είναι στην φόρτιση!! Θέλω να αποφυγω να το στείλω Γερμανία από Κέρκυρα γιατί θα κάνει πάνω από μήνα αλλά.....
Link to comment
Share on other sites

Το να μπεις σε bootloader δεν είναι πολύ εύκολο. Δοκίμασε ξανά, χρειάστηκαν αρκετές προσπάθειες για να το καταφέρω την πρώτη φορά. Προσπάθησε να ακολουθήσεις ακριβώς τη διαδικασία, και ψάξε στο internet και για άλλες αναφορές για το πως γίνεται αν δεν τα καταφέρεις.
Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία που κάνω είναι σωστή δηλαδή με τον συνδυασμό πλήκτρων κλπ το θέμα είναι ότι δεν κάνει το οτιδήποτε. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ!!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εχω ενα ETEN Glofiish X600 και μενει "παγωμενο" στην αρχικη οθονη ( αυτη που γραφει Glofiish). Εκανα hard reset αλλα και παλι παραμενει το ιδιο ? Του αφαιρεσα την μπαταρια , το ανοιγω , κολαει "παγωμενο" στην αρχικη οθονη ( αυτη που γραφει Glofiish) και δεν κλεινει !!!! Καποιος φιλος εχει καποια γνωμη ?
:)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω ενα ETEN Glofiish X600 και μενει "παγωμενο" στην αρχικη οθονη ( αυτη που γραφει Glofiish). Εκανα hard reset αλλα και παλι παραμενει το ιδιο ? Του αφαιρεσα την μπαταρια , το ανοιγω , κολαει "παγωμενο" στην αρχικη οθονη ( αυτη που γραφει Glofiish) και δεν κλεινει !!!! Καποιος φιλος εχει καποια γνωμη ?

 

Είσαι σίγουρος ότι έκανες hard reset και όχι soft reset;

 

http://www.hardreset.eu/eten_glofiish_x600_hard_reset_soft_reset_en.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι έκανες hard reset και όχι soft reset;

 

http://www.hardreset.eu/eten_glofiish_x600_hard_reset_soft_reset_en.html

εκανα ΑΚΡΙΒΩΣ αυτα ........ και μαλιστα με το END BUTTON ..............

 

αλλα το "παγωμα" δεν φευγει με τιποτα !!!!! Για να το κλεισω πρεπει να βγαλω την μπαταρια του ........ !!!

:)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αφού έβγαλες την μπαταρία για να κλείσει. Μετά (και αφού την ξαναέβαλες) έκανες τον συνδυασμό των πλήκτρων για να κάνει κατευθείαν hard reset;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αφού έβγαλες την μπαταρία για να κλείσει. Μετά (και αφού την ξαναέβαλες) έκανες τον συνδυασμό των πλήκτρων για να κάνει κατευθείαν hard reset;

 

Βαζω την μπαταρια και το ανοιγω απο το διπλανο πληκτρο (οn/off). Κανω HARD RESET και επειδη δεν ξεκολαει πατω συνεχως ( για ποση ωρα ομως ? ) το END BUTTON ..... αλλα και παλι μενει κολλημενο στην αρχικη οθονη ( αυτη που γραφει Glofiish ). Τωρα , το διπλανο πληκτρο (οn/off) δεν δουλευει πλεον και για να το κλεισω πρεπει να βγαλω την μπαταρια ..... αρα εχει χοντρο κολλημα !!!!

:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...