Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είναι εύκολο κανείς να εξηγήσει τι περιλαμβάνει η ROM στην οποία γίνεται αναφορά στο post #2026, πχ. ποια προγραμματα έχει και ποιες αλλαγές. και επισης συμαντικο αν έχει προβληματα συμβατότητας με προγραμματα κλπ. Γινεται αν την περάσω μετά να ξαναγυρίσω στην official? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πως να κάνω restore τις επαφές μου τις οποίες έχω κάνει backup με το προγραμματάκι τησ eten που είχε η 264 ROM αλλά που ΔΕΝ έχει η 411 rom που μόλις εγκατεστησά (έχει το PIM BACKUP) ???????
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορεί κάποιος να μου πει πως να κάνω restore τις επαφές μου τις οποίες έχω κάνει backup με το προγραμματάκι τησ eten που είχε η 264 ROM αλλά που ΔΕΝ έχει η 411 rom που μόλις εγκατεστησά (έχει το PIM BACKUP) ???????

 

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-pim-backup-v2-8.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το έχει το πρόγραμμα αυτό προεγκατεστημένο αλλά δεν ¨βλέπει ¨ το αρχείο που δημιουργήθηκε απο το backup πρόγραμμα της eten:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν ¨βλέπει ¨ το αρχείο που δημιουργήθηκε απο το backup πρόγραμμα της eten:(:(:(

 

Ναι... αυτό έχει πάρει σε διαφορετικό format το backup και δεν είναι συμβατό. Κάνε μια αναζήτηση μήπως το βρεις στο web ή στο eten-users.eu

 

Θυμάσαι πως λέγεται το πρόγραμμα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα λέγοταν backup utility και δεν βρίσκω πουθενά!!

Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει γιατί έχω χάσει όλες τις επαφές μου :(:(

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο κανείς να εξηγήσει τι περιλαμβάνει η ROM στην οποία γίνεται αναφορά στο post #2026, πχ. ποια προγραμματα έχει και ποιες αλλαγές. και επισης συμαντικο αν έχει προβληματα συμβατότητας με προγραμματα κλπ. Γινεται αν την περάσω μετά να ξαναγυρίσω στην official? Ευχαριστώ.

εχει τα βασικα προγραμματα που σου χρειάζονται :

addringtone

gprs wizard 3.1 (poy to allazeiw amesvw me to 3.0)

staellite update

screen KB

Task manager + ακομα εναν task manager Πιο καλό

wireless manager

WLAN utility 2.0

Memory optimazation

Multimedia manager

SIM manager

SMS, MMS

PIM backup

PHM registry

Black bars

synchro time

 

και κατι παιχνιδακια

 

Εβαλα επιπλεον τον windows live msn

Εχει ενσωματομενο και HTC theme αλλα δεν κολλαει, δουλευει πολύ στρωτα όπως ολη η συσκευή. Προβληματα συμβατοτητας δεν εχω βρει μεχρι στιγμης destinator κτλ δουλευουν

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα λέγοταν backup utility και δεν βρίσκω πουθενά!!

Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει γιατί έχω χάσει όλες τις επαφές μου :(:(

Το αρχείο που ζητάς περιλαμβάνεται σε αυτό το rar:

http://rapidshare.com/files/147247603/EXTROM_ELL381.rar

 

Είναι το "PREI_BkupRsto.3.2.AllLan.CAB"

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το ανέβασα εδώ το GPRS Wizard που θέλεις ;) :http://rapidshare.com/files/164077528/PREI_GPRSWIZARD.CAB.html

Τώρα γιατί δεν ανανεώνει την εικόνα πραγματικά δεν ξέρω... Σε μένα γίνεται μια χαρούλα... Το msn όντως δεν το έχει... Στο iPmart όλο και κάτι θα βρεις. ;)

Λοιπόν...Για το ActiveSync. Επειδή το φόρμαρα χθες πάλι το pda και έκανα ένα 2ωράκι να τα ξαναπεράσω όλα (ο μπούφος δεν είχα κρατήσει backup), και είχα πρόβλημα κι εγώ πάλι, άκου πως λύθηκε asap. Πήγα στο Application Recovery επέλεξα το GPRS Wizard και πάτησα install. Έκανα restart, πήγα να δοκιμάσω αν είναι οk αλλά μπααα... Πέρασα λοιπόν το GPRS Wizard 3.0, έκανα restart, το σύνδεσα στον υπολογιστή κι όλα οk!! Ελπίζω να σε βοήθησα όσο γίνεται. Τυχόν απορίες που μπορώ να βοηθήσω εγώ ή κάποιος άλλος φίλος...καλοδεχούμενες!! :)

dead link αν γίνεται να το ξανανεβασεις το gprs wizard 3.0. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Eγω εχω την 381 EL και θελω να βαλω παλι ελληνικη ρομ,η 411 εχει βγει μονο σε αγγλικη???...εαν εχει βγει σε ελληνικη μπορει να την ανεβασει καποιος??

Το προβλημα με την μπαταρια παραμενει????

γιατι εκτος απο αυτο δεν εχω καποιο αλλο προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Eγω εχω την 381 EL και θελω να βαλω παλι ελληνικη ρομ,η 411 εχει βγει μονο σε αγγλικη???...εαν εχει βγει σε ελληνικη μπορει να την ανεβασει καποιος??

Το προβλημα με την μπαταρια παραμενει????

γιατι εκτος απο αυτο δεν εχω καποιο αλλο προβλημα...

 

ΚΑΙ εγω ειχα το γνοστο προβλημα με την μπαταρια ,ΑΛΛΑ εβαλα την 411 cocked pdaviet και ειναι ΓΑΜ..........ΤΙ !!!!!!!!!με την καλη ενοια ,και το βασικοτερο λυθηκε το προβλημα μου με την ΜΠΑΤΑΡΙΑΑΑΑΑ

Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο που ζητάς περιλαμβάνεται σε αυτό το rar:

http://rapidshare.com/files/147247603/EXTROM_ELL381.rar

 

Είναι το "PREI_BkupRsto.3.2.AllLan.CAB"

 

ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!! το backuprestore δεν δουλευει στα wm6.1 (ρομ 411) και μπλοκαρει το τηλ (θελει hard reset μετα)

Link to comment
Share on other sites

dead link αν γίνεται να το ξανανεβασεις το gprs wizard 3.0. Ευχαριστώ.

 

Εδώ το έχω ξανανεβάσει φίλε μου: http://rapidshare.com/files/165615681/PREI_GPRSWIZARD.CAB.html

Δεν ξέρω γιατί έγινε dead link...

 

δεν νομιζω να πεζει ελληνικη 411 cocked!!!!

 

Επειδή και μένα θα με βόλευε αν έβρισκα ελληνική με λύπη μου μπορώ να πω πως κατά 99% δεν υπάρχει αυτή η έκδοση στα ελληνικά. Εκτός και αν κάποιο "τσακάλι" μπορέσει και την φτιάξει....:p Δε με χαλάει καθόλου και στα αγγλικά βέβαια γιατί μπορώ να γράψω sms ελληνικά, να βρω τις επαφές μου κ.α. Όλα ok και από μεριάς μπαταρίας. Ήμουν σε ταξίδι και όταν γύριασα η μπαταρία είχε φτάσει τα 15% κανονικότατα!

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μήπως ξέρει κανένας κανά καλό hands-free για το ετενάκι μας γιατί αυτό που έχει δεν παλεύεται ρε αδερφέ... Κάπου είχε πάρει το μάτι μου κάπου στο ebay που έλεγαν παιδιά από εδω μέσα πως έχει καλύτερη κεραία στο ράδιο, αλλά δεν θυμάμαι ποιο ήταν.... Έχει αγοράσει κανένας να καταθέσει την εμπειρία του??

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Έχω τα ελληνικά αρχεία για τα wm6.1 αλλά δυστυχώς όταν τα βάλω σε κάποια ρομ απο pdaviet το αποτέλεσμα είναι η συσκευή να κολλάει στην welcome screen και να χρειάζεται hard reset. Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει γιατί τα αρχεία είναι signed(το ίδιο πρόβλημα είχα και σε wm6 σε ipap hx2490 με pdaviet roms). Αν τελικά κατάφέρω να λειτουργήσουν θα σας ενημερώσω.

 

Αν κάποιος πάντως θέλει ελληνικό περιβάλλον στην 411 wm6, μπορεί να χρησιμοποιήσει το language extender της paragon, ή να αντιγράψει απευθείας τα ελληνικά αρχεία(πιο ριψοκίνδυνη λύση γιατι μπορεί να συμβεί αυτό που αναφέρω παραπάνω, αν και σε official roms εμένα μου λειτουργούσαν πάντα)

 

τα ελληνικά αρχεία για wm6 είναι εδώ:

http://rapidshare.com/files/108744761/GreekMUIwm6.rar

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!! το backuprestore δεν δουλευει στα wm6.1 (ρομ 411) και μπλοκαρει το τηλ (θελει hard reset μετα)

 

zaxus και nicks_6 ευχαριστώ για την άμεση βοήθειά σας αλλά τελικά δεν το γλείτωσα το hard reset ...

 

Με την 411 παρατήρησα πως η εφαρμογή του τηλεφώνου δεν κάνει αναζήτηση των επαφών όταν πληκτρολογείς κάποιο αριθμό ή γράμμα.Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί αυτό με κάποιο τρόπο ή να βάλουμε κάποιο άλλο πρόγραμμα?

Όπως επίσης δεν κατάφερα (και δεν ξέρω αν γίνεται ) να αλλάξω τα προγράμματα-συντομεύσεις που έχει προεπιλέξει το HTC στο today screen ...

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια και εγω με την σειρα μου,

εχει κανενας VISTA και δεν εχει προβλημα με το activesync ,

γιατι εγω εχω ,και μεγαλο ,δεν το βρησκει το τηλ. αλλα και αν το βρει το χανει σε 1 λεπτο.

Link to comment
Share on other sites

zaxus και nicks_6 ευχαριστώ για την άμεση βοήθειά σας αλλά τελικά δεν το γλείτωσα το hard reset ...

 

Με την 411 παρατήρησα πως η εφαρμογή του τηλεφώνου δεν κάνει αναζήτηση των επαφών όταν πληκτρολογείς κάποιο αριθμό ή γράμμα.Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί αυτό με κάποιο τρόπο ή να βάλουμε κάποιο άλλο πρόγραμμα?

Όπως επίσης δεν κατάφερα (και δεν ξέρω αν γίνεται ) να αλλάξω τα προγράμματα-συντομεύσεις που έχει προεπιλέξει το HTC στο today screen ...

 

Με το PocketCM πάντως πληκτρολογώντας έναν αριθμό σου κάνει search στο δικό μου Χ600. Έχει και ωραίο interface. Try it... Και για αναζήτηση με γράμματα. Μπορείς να βάλεις εσύ ότι πρόγραμμα-συντόμευση θέλεις. Σε δύο από τα tab θα πρόσεξες πως υπάρχει ένα "X". Πατώντας πάνω του σου βγάζει x πάνω σε κάθε εικονίδιο. Πατώντας πάνω σε οποιοδήποτε το βγάζεις. Στη θέση του σου βγάζει ένα "+". Πατώντας τώρα πάνω σε αυτό σου εμφανίζει μια μπάρα (με λίγη καθυστέρηση βέβαια) με όλα τα προγράμματα. Κάτι αντίστοιχο γίνεται και με τις αγαπημένες επαφές στο HTC Theme.

 

μια βοηθεια και εγω με την σειρα μου,

εχει κανενας VISTA και δεν εχει προβλημα με το activesync ,

γιατι εγω εχω ,και μεγαλο ,δεν το βρησκει το τηλ. αλλα και αν το βρει το χανει σε 1 λεπτο.

 

Εγώ δυστυχώς δεν έχω vista φίλε μου... XP only...

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι... αυτό έχει πάρει σε διαφορετικό format το backup και δεν είναι συμβατό. Κάνε μια αναζήτηση μήπως το βρεις στο web ή στο eten-users.eu

 

Θυμάσαι πως λέγεται το πρόγραμμα;

 

αν βρειτε τροπο να κανετε μετατροπη πειτε και σε μας.

Link to comment
Share on other sites

zaxus και nicks_6 ευχαριστώ για την άμεση βοήθειά σας αλλά τελικά δεν το γλείτωσα το hard reset ...

 

Με την 411 παρατήρησα πως η εφαρμογή του τηλεφώνου δεν κάνει αναζήτηση των επαφών όταν πληκτρολογείς κάποιο αριθμό ή γράμμα.Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί αυτό με κάποιο τρόπο ή να βάλουμε κάποιο άλλο πρόγραμμα?

Όπως επίσης δεν κατάφερα (και δεν ξέρω αν γίνεται ) να αλλάξω τα προγράμματα-συντομεύσεις που έχει προεπιλέξει το HTC στο today screen ...

 

Πρoσωπικα δε με πειραζει που δε κανει αναζητηση αλλα μου αρεσει περισσοτερο το keypad.

Προγραμματα υπαρχουν πολλα, εχω δοκιμασει τα περισσοτερα, δυσκολα θα βρεις κατι που να ειναι απλό ευχρηστοο και γρηγορο, εγω δε βρηκα, δεν εχεις παρα να δοκιμασεις

Να αλλαξεις τις συντομευσεις τοσο στα προγραμματα οσο και στις επαφες (με τις φωτο) ειναι τοσο απλο ωστε να χτυπας το κεφαλι σου στο τοιχο- αλλα μου το πανε και μενα. Ειμαι σιγουρος οτι εχεις δεις ενα κοκκινο τετραγωνακι με ενα X στην τελευταια κατω δεξια συντόμευση. Οταν το πατησεις γίνεται βελακι ενω όλες οι συντομευσεις παιρνουν ενα κοκκινο τετραγωνακι. Τοτε οποια συντομευση πατησεις διαγραφεται και στην θεση της παει ενα τετραγωνο με ενα + για να προσθέσεις μια νεα.... :)

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις το GPS Tuner 5,2 ή 5,3 a-b ή c ??? Εχει προβλήματα ?

 

Επίσης εγκατεστησα το GPS Speed Sentry και στα setting του GPS μου βγαζει μια λιστα με ολες τις com πορτε και για την com4 λεει GPA Device ενω για την com7 λεει AGPS.

ΠΟια διαλεγω και τι ειναι το AGPS ??

 

Εντοπισα και αλλο θεμα παραπλήσιο. ΤΟ Destinator βρίσκει gps και στην COM 4 και στην COM 7. Όταν κανω ευρεση GPS στην 4 βαζει μονο του ταχύτητα 56700 στην 7 115000. Και στις 2 δουλευει κανονικα με μαι διαφορα στο υψόμετρο αν δεν κανω λαθος. Ειναι φυσιολογικόνα υπαρχει και στις 2 com Gps???

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις το GPS Tuner 5,2 ή 5,3 a-b ή c ??? Εχει προβλήματα ?

 

Επίσης εγκατεστησα το GPS Speed Sentry και στα setting του GPS μου βγαζει μια λιστα με ολες τις com πορτε και για την com4 λεει GPA Device ενω για την com7 λεει AGPS.

ΠΟια διαλεγω και τι ειναι το AGPS ??

 

Εντοπισα και αλλο θεμα παραπλήσιο. ΤΟ Destinator βρίσκει gps και στην COM 4 και στην COM 7. Όταν κανω ευρεση GPS στην 4 βαζει μονο του ταχύτητα 56700 στην 7 115000. Και στις 2 δουλευει κανονικα με μαι διαφορα στο υψόμετρο αν δεν κανω λαθος. Ειναι φυσιολογικόνα υπαρχει και στις 2 com Gps???

 

Έχω δοκιμάσει αν δεν κάνω λάθος το 5.2 GPS Tuner και μου έτρεχε μια χαρά. Απλά άλλαξα τις ρυθμίσεις μέσα από το πρόγραμμα στο gps και έβαλα COM4-57600. Δεν γνωρίζω τι είναι το AGPS ακριβώς... Απλά στο Destinator το δικό μου δεν βγάζει 2 GPS... Ίσως γιατί έχω το TCM στο off... Απλά το έχει και αυτό COM4-4800...

 

Κανείς για Hands-free παιδιά?? Έχει αγοράσει κανένας κάποιο άλλο εκτός από το εργοστασιακό και να είδε διαφορά??

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...