Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Katarhas na zitisio signoni gia ta greeklish.grafo apo pc pou ehei germanika windows.Antikatestisa telika tin siskei mou X600 sto plaisio opos sas eipa kai auto pou prosexa einai i apistefti diafora stin litourgia.ola anigoun pio grigora gsm ,wifi,bluetooth,efarmoges,radio k.a.

na protimate lipon agglika windows giati ta ellinika distihos den tin palevoun.otan to pira stenahorethika giati ehw to mio kai oaei sfera kai to X600 me ta ellinika windows mou fanike halia.alla twra malist.na sa pw episis oti i version tou litourgikou einai i exis WWE 030 0321.

na rwtisw twra to exeis,kanontas restart emfanizei katw aristera to 2008/03/04 kai 17:55. ti simenei auto? euharistw gia to thavmasio forum kai na zitisw kai pali signomi gia ta greeklish.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Katarhas na zitisio signoni gia ta greeklish.grafo apo pc pou ehei germanika windows.Antikatestisa telika tin siskei mou X600 sto plaisio opos sas eipa kai auto pou prosexa einai i apistefti diafora stin litourgia.ola anigoun pio grigora gsm ,wifi,bluetooth,efarmoges,radio k.a.

na protimate lipon agglika windows giati ta ellinika distihos den tin palevoun.otan to pira stenahorethika giati ehw to mio kai oaei sfera kai to X600 me ta ellinika windows mou fanike halia.alla twra malist.na sa pw episis oti i version tou litourgikou einai i exis WWE 030 0321.

na rwtisw twra to exeis,kanontas restart emfanizei katw aristera to 2008/03/04 kai 17:55. ti simenei auto? euharistw gia to thavmasio forum kai na zitisw kai pali signomi gia ta greeklish.

 

2008/03/04 17:57 γραφει το δικο μου ,ειναι η ημερομηνια που φτιαχτηκε η συγκεκριμενη ρομ ,μου κανει ομως εντυπωση οτι το πλαισιο το πουλαει με αυτη τη ρομ μιας και τη x600 ver a42 wwe 030 0321 τη βρηκα σε πολωνικο site (το εχω βαλει στο φορουμ ) και ειναι ανεπισημη ρομ(φτιαγμενη απο ρωσσους) και οχι ρομ που διατιθεται στο site της ετεν αφου μεχρι και σημερα

στο site της ετεν υπαρχει η wwe 0264

Link to comment
Share on other sites

Katarhas na zitisio signoni gia ta greeklish.grafo apo pc pou ehei germanika windows.Antikatestisa telika tin siskei mou X600 sto plaisio opos sas eipa kai auto pou prosexa einai i apistefti diafora stin litourgia.ola anigoun pio grigora gsm ,wifi,bluetooth,efarmoges,radio k.a.

na protimate lipon agglika windows giati ta ellinika distihos den tin palevoun.otan to pira stenahorethika giati ehw to mio kai oaei sfera kai to X600 me ta ellinika windows mou fanike halia.alla twra malist.na sa pw episis oti i version tou litourgikou einai i exis WWE 030 0321.

na rwtisw twra to exeis,kanontas restart emfanizei katw aristera to 2008/03/04 kai 17:55. ti simenei auto? euharistw gia to thavmasio forum kai na zitisw kai pali signomi gia ta greeklish.

 

Αυτο που σου γραφει ειναι η ημερομηνια και η ωρα που κατασκευαστηκε η rom!

αλλα να σε ρωτησω οταν το πηρες φορουσε αυτη την rom που αναφερεις??απο τη μανα του δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

nai me aytin tin rom to pira apo katastima tou plaisio me paragelia giati ehoun mono me ellinika windows.pantos gia na einai se sfragismeno kouti, episimi tha einai apla den tha tin ehoun valoi akoma sto site malon.alios den xerw pos dikeologite.pantos paei poli kala...
Link to comment
Share on other sites

nai me aytin tin rom to pira apo katastima tou plaisio me paragelia giati ehoun mono me ellinika windows.pantos gia na einai se sfragismeno kouti, episimi tha einai apla den tha tin ehoun valoi akoma sto site malon.alios den xerw pos dikeologite.pantos paei poli kala...

 

οταν εννοεις σφραγισμενο τι εννοεις?

το κουτι που εχει το χ600 ειναι ανοιχτο (δεν υπαρχει αυτοκολλητο )

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι καλησπέρα, μετά από 2 έτη χρήσης του qtek s100 είμαι πλέον και εγώ κάτοχος του χ600.

Μια ερώτηση: Μήπως έχει βρει κανεις θήκη σιλικόνης για το χ600; Όσο και αν έψαξα σε e-bay, amazon δεν βρήκα τίποτα...οποιος εχει βρει κάτι ας ρίξει καμια address. Thanx a lot.

Link to comment
Share on other sites

kalispera.mipos ehei kapios to resco keyboard na mou to stilei se PM?euharistw.

 

κοιτα αυτο εδω που ειναι και δωρεαν

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=5652

Link to comment
Share on other sites

αγορασα σημερα bt ακουστικα

sony ericsson HBH PV-703 στο πλαισιο με 29 ευρω

πολυ καλη ακουστικη χωρις echo χωρις σκρατς και για μενα και για τον συνομιλιτη μου

(εχω βαλει x600 wwe 321 rom)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα άλλο με την ελληνική ρομ και την αργή ανταπόκριση της συσκευής και έβαλα την αγγλική 264, που πραγματικά είναι αρκετά ταχύτερη. Και όσο για τα ελληνικα, τα πέρασα στην αγγλική ρομ. Η διαδικασία είναι σχετικά απλή:

Κατεβάστε τα αρχεία με την ελληνική μετάφραση από εδω:

http://rapidshare.com/files/108744761/GreekMUIwm6.rar

Αντιγράψτε τα αρχεία που βρίσκονται στο συμπιεσμένο αρχείο σε ένα φάκελο στην συσκευή ή στην κάρτα μνήμης, και μετά με το total commander ή το resco explorer αντιγράψτε τα στο φάκελο windows της συσκευής. Έπειτα μετονομάστε το φάλελο startup σε Εκκίνηση και το φάκελο programs σε Προγράμματα(βρίσκονται και στο \windows & \windows\start menu αντίστοιχα), κάντε μια επανεκκίνηση στη συσκευή και είστε έτοιμοι.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα άλλο με την ελληνική ρομ και την αργή ανταπόκριση της συσκευής και έβαλα την αγγλική 264, που πραγματικά είναι αρκετά ταχύτερη. Και όσο για τα ελληνικα, τα πέρασα στην αγγλική ρομ. Η διαδικασία είναι σχετικά απλή:

Κατεβάστε τα αρχεία με την ελληνική μετάφραση από εδω:

http://rapidshare.com/files/108744761/GreekMUIwm6.rar

Αντιγράψτε τα αρχεία που βρίσκονται στο συμπιεσμένο αρχείο σε ένα φάκελο στην συσκευή ή στην κάρτα μνήμης, και μετά με το total commander ή το resco explorer αντιγράψτε τα στο φάκελο windows της συσκευής. Έπειτα μετονομάστε το φάλελο startup σε Εκκίνηση και το φάκελο programs σε Προγράμματα(βρίσκονται και στο \windows & \windows\start menu αντίστοιχα), κάντε μια επανεκκίνηση στη συσκευή και είστε έτοιμοι.

 

σου δουλευει κανονικα?

γιατι το ειχα κανει προ καιρου αλλα δεν υπηρχε σωστη ροη (κολληματα,δεν ηταν ολα αρχεια ελληνικα ) και κατι αλλο τα αρχεια δε πρεπει να κανεις sign και απο 408 να τα μετονομασεις σε 409?

Link to comment
Share on other sites

ήθελα να κάνω 3 ερωτήσεις αλλά τώρα θυμάμαι μόνο τις 2 (οκ τη θυμήθηκα!)

1. ο registration code που βρίσκεται;

2. υπάρχει κάποιο πρόγραμμα αντίστοιχο του bsplayer για το ppc; δηλαδή να ενσωματώνει ξεχωριστά αρχεία υποτίτλων!

3. το πρόγραμμα gps viewer έχει τις μονάδες του σε feet και miles. πως μπορώ να το αλλάξω σε μέτρα και χιλιόμετρα;

Link to comment
Share on other sites

ήθελα να κάνω 3 ερωτήσεις αλλά τώρα θυμάμαι μόνο τις 2 (οκ τη θυμήθηκα!)

3. το πρόγραμμα gps viewer έχει τις μονάδες του σε feet και miles. πως μπορώ να το αλλάξω σε μέτρα και χιλιόμετρα;

 

πατα με τη γραφιδα εκει που σου δειχνει miles και θα αλλαξει σε μετρα και χιλιομετρα

Link to comment
Share on other sites

ήθελα να κάνω 3 ερωτήσεις αλλά τώρα θυμάμαι μόνο τις 2 (οκ τη θυμήθηκα!)

1. ο registration code που βρίσκεται;

 

γιατι πραγμα ειναι αυτο?

(το imei εννοεις ή το serial nuber?)

Link to comment
Share on other sites

σου δουλευει κανονικα?

γιατι το ειχα κανει προ καιρου αλλα δεν υπηρχε σωστη ροη (κολληματα,δεν ηταν ολα αρχεια ελληνικα ) και κατι αλλο τα αρχεια δε πρεπει να κανεις sign και απο 408 να τα μετονομασεις σε 409?

Μέχρι στιγμής εντάξει φαίνεται να λειτουργεί (δεν έχει κλείσει ούτε 24ωρο βέβαια ακόμη).

Τα αρχεία που παραθέτω παραπάνω είναι έτοιμα, και δεν χρειάζονται τίποτα άλλο παρά απλή μεταφορά στη συσκευή. Το ότι η μετάφραση δεν είναι ολοκληρωμένη το γνωρίζω, αλλά δεν κατάφερα να αντιγραψω τα ελληνικά αρχεία από την ελληνική ρομ(και αυτη βέβαια έχει αρκετά προγράμματα που δεν είναι μεταφρασμένα) και έτσι χρησιμοποίησα αυτά από τον wm6 emulator.

Link to comment
Share on other sites

2. υπάρχει κάποιο πρόγραμμα αντίστοιχο του bsplayer για το ppc; δηλαδή να ενσωματώνει ξεχωριστά αρχεία υποτίτλων!

 

http://rapidshare.com/files/108802779/tcpmp.pocketpc.0.72RC1.rar.html

 

Τρέχετε το cab και μετά την εγκατάσταση βάζετε το subs.plg στο φάκελο του TCPMP.

 

Με το subtitle workshop http://www.softpedia.com/progDownload/Subtitle-Workshop-Download-5315.html

μετατρέπετε τον υπότιτλο .srt σε .smi (open και μετά save as επιλέγετε .smi).

 

Τρέχετε το πρόγραμμα και πάτε options -->settings -->select page-->subtitles και ενεργοποιείτε τους υπότιτλους και επιλέγετε μέγεθος κλπ. Αν οι υπότιτλοι έχουν το ίδιο όνομα με την ταινία παίζουν αυτόματα...

 

Για να μετατρέψετε τα divx (avi) αρχεία σε μορφή κατάλληλη για ppc χρησιμοποιήστε το spb mobile dvd (στο ipmart-forum)

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

Σε λίγο καιρό θα πάρω καινούριο κινητό & έχω βάλει στο μάτι το X600.

Μου φαίνεται πραγματικό κελεπούρι, ένα PDA-κινητό-GPS χωρίς ουσιαστικό μειονέκτημα, να κοστίζει μόλις 380 ευρώ.

Δυστυχώς όμως η μόνη επαφή που έχω με τα windows mobile, είναι ένα PDA-GPS (Mio P350) που χρησιμοποιώ αποκλειστικά στη δουλειά μου σαν πλοηγό.

Ήθελα να ρωτήσω εσάς, τους χρήστες της συσκευής, ορισμένα πράγματα που δεν γνωρίζω, όπως:

  • Πόσο αξιόπιστο είναι το X600 (& το λειτουργικό WM) σαν κινητό. Τρώει συχνά 'κολλήματα'?

  • Το service της συσκευής το αναλαμβάνει το Πλαίσιο? Ποιά η γνώμη σας για τις υπηρεσίες που προσφέρουν (για όσους χρειάστηκαν να το χρησιμοποιήσουν)?

  • Υπάρχει ελληνικό πληκτρολόγιο στη συσκευή & πόσο εύχρηστο είναι? Έχει μόνο κεφαλαία ή & πεζά? Θα χρειαστεί να περάσω κάποιο άλλο, περισσότερο εύχρηστο?

  • Το sms έχει 160 χαρακτήρες? Μπορεί να στείλει η συσκευή περισσότερα από 1 sms μαζί?

  • Η αναζήτηση στον κατάλογο είναι εύκολη υπόθεση? Στις επαφές μπορεί να επισυναφθεί ήχος κλήσης ή φωτογραφία?

  • & τέλος, για όλους όσους χρησιμοποιούσαν παλαιότερα 'απλά' κινητά τηλέφωνα, τί είναι αυτό που τους λείπει περισσότερο. Ποιό είναι το μεγαλύτερο μειονέκτημα της συσκευής & τι θα άλλαζαν αν ήταν στο χέρι τους.

Αυτά τα λίγα έχω να ρωτήσω. Ευχαριστώ για την υπομονή σας!

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

Σε λίγο καιρό θα πάρω καινούριο κινητό & έχω βάλει στο μάτι το X600.

Μου φαίνεται πραγματικό κελεπούρι, ένα PDA-κινητό-GPS χωρίς ουσιαστικό μειονέκτημα, να κοστίζει μόλις 380 ευρώ.

Δυστυχώς όμως η μόνη επαφή που έχω με τα windows mobile, είναι ένα PDA-GPS (Mio P350) που χρησιμοποιώ αποκλειστικά στη δουλειά μου σαν πλοηγό.

Ήθελα να ρωτήσω εσάς, τους χρήστες της συσκευής, ορισμένα πράγματα που δεν γνωρίζω, όπως:

  • Πόσο αξιόπιστο είναι το X600 (& το λειτουργικό WM) σαν κινητό. Τρώει συχνά 'κολλήματα'?

  • Το service της συσκευής το αναλαμβάνει το Πλαίσιο? Ποιά η γνώμη σας για τις υπηρεσίες που προσφέρουν (για όσους χρειάστηκαν να το χρησιμοποιήσουν)?

  • Υπάρχει ελληνικό πληκτρολόγιο στη συσκευή & πόσο εύχρηστο είναι? Έχει μόνο κεφαλαία ή & πεζά? Θα χρειαστεί να περάσω κάποιο άλλο, περισσότερο εύχρηστο?

  • Το sms έχει 160 χαρακτήρες? Μπορεί να στείλει η συσκευή περισσότερα από 1 sms μαζί?

  • Η αναζήτηση στον κατάλογο είναι εύκολη υπόθεση? Στις επαφές μπορεί να επισυναφθεί ήχος κλήσης ή φωτογραφία?

  • & τέλος, για όλους όσους χρησιμοποιούσαν παλαιότερα 'απλά' κινητά τηλέφωνα, τί είναι αυτό που τους λείπει περισσότερο. Ποιό είναι το μεγαλύτερο μειονέκτημα της συσκευής & τι θα άλλαζαν αν ήταν στο χέρι τους.

Αυτά τα λίγα έχω να ρωτήσω. Ευχαριστώ για την υπομονή σας!

- σαν τηλεφωνο του λειπει η αξιοπιστια (ολα δουλευουν με βαση τα windows μς οτι συνεπαγεται αυτο,γιαυτο και ολα τα pda υστερουν)

-πλαισιο (δεν τα επισκευαζει απλα τα στελνει γερμανια περιπου 40 μερες,κανονικο service )

-και ελληνικο υπαρχει και αλλα υπαρχουν για να σε καλυψουν

-για τα sms δε ξερω

-ευκολος καταλογος,μπορεις να βαλεις και φωτο και ηχους

-καλυτερο και πιο σταθερο σημα,καλτερη ακουστικη

αλλα ακομα δεν εχουν φτασει τα pda-phones σαυτο το σημειο

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

  • Πόσο αξιόπιστο είναι το X600 (& το λειτουργικό WM) σαν κινητό. Τρώει συχνά 'κολλήματα'?

 

Εγώ θα έλεγα ότι τα πάει μια χαρά σε αυτό τον τομέα.

 

  • Το sms έχει 160 χαρακτήρες? Μπορεί να στείλει η συσκευή περισσότερα από 1 sms μαζί?

 

Ναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις πως μπορω να αλλαξω περιβαλλον στο desktop?Εχω δει σε εναν φιλο που το desktop ειναι διαφορετικο και πολυ πιο ευχρηστο στις λειτπυργιες και εντολες του (πχ. εχει βαλει το mort player να ειναι κατω, μαζι με skype κλπ.)

 

το βρηκα σημερα

ριξε μια ματια

http://pachome1.pacific.net.sg/~welic/claunch.html

 

και κατεβασε το απο εδω

 

https://sourceforge.net/projects/claunch/

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κατάφερε κανείς να λύσει τα προβλήματα του ενσύρματου hands free?

Έχει αναφερθεί και πιο πριν αλλά δεν διάβασα κάποια λύση.

Δεν παίζει ήχο σε βίντεο και μουσική (μόνο σε κλήσεις ουσιαστικά δουλεύει) και το κουμπί του δεν λειτουργεί.

 

υγ: επίσης αν κάποιος κατάφερε να παίξει το ραδιόφωνο από το εξωτερικό ηχείο στα ελληνικά WM6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...