Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκίμασα το q-tek 8310 με ενα κιτ φορτιστών αυτοκινήτου με 6,5 € απο lidl και φόρτιζε μια χαρά.

Θα δοκιμάσω και το χ600 ελπίζω να μην το παρω στο χέρι!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Παιδιά η εύρεση ανταλλακτικών (πχ πενάκια, προστατευτικά οθόνης κλπ) είναι εύκολη γενικά?

 

Briskeis ta panta.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς σ' ευχαριστώ για την απάντηση,

προστατευτικό οθόνης λίγο που το έψαξα βρήκα μόνο στο expansys, αλλά είδα κάτι comments ότι δεν ταιριάζουν ακριβώς με την οθόνη.Αληθεύει κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει προστατευτικό οθόνης μέσα στην συσκευασία?με ενδιαφέρει κι εμένα το θέμα με τα ανταλλακτικά!:rolleyes:
Mobile User: ETEN glofiish X600 - Sony Ericsson T280i - Sony Ericsson K500i
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κατ' αρχάς σ' ευχαριστώ για την απάντηση,

προστατευτικό οθόνης λίγο που το έψαξα βρήκα μόνο στο expansys, αλλά είδα κάτι comments ότι δεν ταιριάζουν ακριβώς με την οθόνη.Αληθεύει κάτι τέτοιο?

 

Tha sou synistousa na baleis ena apo afta pou einai epwnyma, poly fthina, poiotika kai dokimasmena! ;) O sygkekrimenos pwlitis (siemshop) einai parapanw apo aksiopistos!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δεν έχω διαβάσει καθόλου το υπόλοιπο θέμα και το search δεν με βοήθησε.

 

Ο κολλητός μου έχει το Χ600 και χθες που το σκαλίζαμε κλείδωσε το πρόγραμμα που μπαίνεις στα WLAN. Εννοώ το "Ασύρματη Διαχείριση"... Πηγαίναμε να συνδεθούμε σε WLAN με WEP key και μόλις βάζαμε το τελευταίο γράμμα του κωδικού έλεγε "The software is expired κτλ...".

 

Τί πρέπει να κάνουμε τώρα για να δουλέψει σωστά, εκτός από hard reset?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δεν έχω διαβάσει καθόλου το υπόλοιπο θέμα και το search δεν με βοήθησε.

 

Ο κολλητός μου έχει το Χ600 και χθες που το σκαλίζαμε κλείδωσε το πρόγραμμα που μπαίνεις στα WLAN. Εννοώ το "Ασύρματη Διαχείριση"... Πηγαίναμε να συνδεθούμε σε WLAN με WEP key και μόλις βάζαμε το τελευταίο γράμμα του κωδικού έλεγε "The software is expired κτλ...".

 

Τί πρέπει να κάνουμε τώρα για να δουλέψει σωστά, εκτός από hard reset?

 

Δοκιμάστε να το κάνετε uninstall το wireless manager, και να το επαναφέρετε από το utilities--> application recovery

 

 

**Για το θέμα της προστασίας οθόνης, στα Χ600 του Πλαισίου έχει μια μέσα στη συσκευασία, η οποία είναι μια χαρά...

 

 

**Ο φορτιστής του Eten δίνει 5Volt 1A... Αν το φορτίσετε με άλλους φορτιστές, όπως του motorola, αυτοί συνήθως λιγότερα Ampere και θα αργεί να φορτίσει ή δε θα μπορεί να φορτίσει στο αμάξι...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

δλδ στα Χ600 έκτος πλαισίου δεν έχει μέσα την προστατευτική μεμβράνη? σαν ανταλλακτικό έχει το πλαίσιο?
Mobile User: ETEN glofiish X600 - Sony Ericsson T280i - Sony Ericsson K500i
Link to comment
Share on other sites

δλδ στα Χ600 έκτος πλαισίου δεν έχει μέσα την προστατευτική μεμβράνη? σαν ανταλλακτικό έχει το πλαίσιο?

 

Δεν ξέρω να σου πω για άλλα, εγώ το πήρα από εκεί, και το αναφέρω γιατί δεν το γράφει στη σελίδα του πλαισίου ενώ το περιέχει:

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977961&product=1056336

 

Κάποιος που πήρε από expansys να μας πει αν είχε μέσα....

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω να σου πω για άλλα, εγώ το πήρα από εκεί, και το αναφέρω γιατί δεν το γράφει στη σελίδα του πλαισίου ενώ το περιέχει:

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977961&product=1056336

 

Κάποιος που πήρε από expansys να μας πει αν είχε μέσα....

 

;)ελπίζω να περιέχει άλλωστε το πλαίσιο δεν τα ανοίγει η όχι?

ως ανταλλακτικό έψαξες πληροφοριακά αν υπάρχει ?

Mobile User: ETEN glofiish X600 - Sony Ericsson T280i - Sony Ericsson K500i
Link to comment
Share on other sites

;)ελπίζω να περιέχει άλλωστε το πλαίσιο δεν τα ανοίγει η όχι?

ως ανταλλακτικό έψαξες πληροφοριακά αν υπάρχει ?

 

Τα ανοίγει για να περάσει τη ROM (ίσως?) και να βάλει το ελληνικό εγχειρίδιο. Η συσκευασία δεν είναι κλειστή με ζελατίνα... Αν την προστασία τη βάζουν αυτοί δεν το γνωρίζω... Για ανταλλακτικό επίσης δε γνωρίζω αν υπάρχει...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω σχεδον καταληξει στο να παρω το Χ600. Προσωπικα το βρισκω πολυ ομορφο απο εμφανιση και απο δυνατοτητες σε σχεση με το κοστος ειναι super! Μονο κανα δυο αποριες...

1. Προγραμματα παιρνει τα παντα? Ας πουμε οτι θελω να βαλω skype, ειναι εφικτο? Προγραμματα δεχεται μονο τα δικα του ή και αλλα μικρα σε μνηνη προγραμματα? (Χωρις να σερνεται!)

2. Απο οθονη πως παει? Ξερω οτι η φωτογραφικη του δεν ειναι καλη (δεν με απασχολει ιδιαιτερα) αλλα αν βαλω μεσα φωτογραφιες απο την ψηφιακη μου μηχανη τι ποιοτητα θα εχουν (Αυτη τη στιγμη εχω ενα Ericsson W580, μετρια φωτογραφικη αλλα η ποιοτητα οθονης ειναι σχεδον αψογη)

3. Απο μπαταρια, αν δεν χρησιμοποιω destinator, wi-fi και με μετρια χρηση με βγαζει 3 μερες?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω σχεδον καταληξει στο να παρω το Χ600. Προσωπικα το βρισκω πολυ ομορφο απο εμφανιση και απο δυνατοτητες σε σχεση με το κοστος ειναι super! Μονο κανα δυο αποριες...

1. Προγραμματα παιρνει τα παντα? Ας πουμε οτι θελω να βαλω skype, ειναι εφικτο? Προγραμματα δεχεται μονο τα δικα του ή και αλλα μικρα σε μνηνη προγραμματα? (Χωρις να σερνεται!)

2. Απο οθονη πως παει? Ξερω οτι η φωτογραφικη του δεν ειναι καλη (δεν με απασχολει ιδιαιτερα) αλλα αν βαλω μεσα φωτογραφιες απο την ψηφιακη μου μηχανη τι ποιοτητα θα εχουν (Αυτη τη στιγμη εχω ενα Ericsson W580, μετρια φωτογραφικη αλλα η ποιοτητα οθονης ειναι σχεδον αψογη)

3. Απο μπαταρια, αν δεν χρησιμοποιω destinator, wi-fi και με μετρια χρηση με βγαζει 3 μερες?

Ευχαριστω

 

3 μέρες??Εμένα μου κρατάει ένα 24ωρο με το ζόρι!Αν δε χρησιμοποιείς τιποτα απο αυτά ισως σε βγάλει 2 μερες!Δεν ξέρω τα άλλα παιδιά που το έχουν πόσο τους κρατάει η μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω σχεδον καταληξει στο να παρω το Χ600. Προσωπικα το βρισκω πολυ ομορφο απο εμφανιση και απο δυνατοτητες σε σχεση με το κοστος ειναι super! Μονο κανα δυο αποριες...

1. Προγραμματα παιρνει τα παντα? Ας πουμε οτι θελω να βαλω skype, ειναι εφικτο? Προγραμματα δεχεται μονο τα δικα του ή και αλλα μικρα σε μνηνη προγραμματα? (Χωρις να σερνεται!)

2. Απο οθονη πως παει? Ξερω οτι η φωτογραφικη του δεν ειναι καλη (δεν με απασχολει ιδιαιτερα) αλλα αν βαλω μεσα φωτογραφιες απο την ψηφιακη μου μηχανη τι ποιοτητα θα εχουν (Αυτη τη στιγμη εχω ενα Ericsson W580, μετρια φωτογραφικη αλλα η ποιοτητα οθονης ειναι σχεδον αψογη)

3. Απο μπαταρια, αν δεν χρησιμοποιω destinator, wi-fi και με μετρια χρηση με βγαζει 3 μερες?

Ευχαριστω

 

1. Ότι παίζει σε windows mobile 5-6, ναι και skype...

2. Η οθόνη είναι πολύ καλή

3. Εδώ μας τα χαλάει λίγο, μάλλον 2 μέρες...

 

paides aksizei i syskeyi?

apo to 6500 slide na metabw se x600?

moy gialise to mati..... kai 8elw na petaksw kai to 6500 ....

 

Απλά ότι καλύτερο παίρνεις αυτή τη στιγμή σε τιμή/απόδοση σε ppc-κινητό...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

1. Ότι παίζει σε windows mobile 5-6, ναι και skype...

2. Η οθόνη είναι πολύ καλή

3. Εδώ μας τα χαλάει λίγο, μάλλον 2 μέρες...

 

 

 

Απλά ότι καλύτερο παίρνεις αυτή τη στιγμή σε τιμή/απόδοση σε ppc-κινητό...

 

Ευχαριστω φιλε Furious... Oλα καλα, μονο η μπαταρια μου τα χαλαει... Υπαρχει περιπτωση να παρω αλλη πιο δυνατη μπαταρια που πουλιεται στο εμποριο και να ειναι και συμβατη? Η πρεπει να εχω καμια δευτερη παντα στην τσεπη μου?:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οτι το σημα (vodafone) ανεβαινει και κατεβαινει χωρις

να αλλαζω θεση στο κινητο (Χ600).δε ξερω το λογο,μου συμβαινει απο την αρχη που το εχω και το εχω δει και σε αλλα eten .Το αποτελεσμα ειναι να μου κοβεται η γραμμη (εχει τυχει κανα δυο φορες) ή στην καλυτερη να μην μπορω να συννενοηθω .Δεν μου συμβαινει παντα αλλα αρκετες φορες (συνηθως οταν το σημα δεν ειναι "καμπανα").Eχω τεσταρει με αλλες μαρκες (htc,nokia,samsung,8125) και δεν υπαρχει το ιδιο προβλημα

μηπως ξερει κανεις γιατι συμβαινει και τι λυση υπαρχει?

υπαρχουν τιποτα ρυθμισεις διαφορετικες απο τις default που εχουν τα eten?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε Furious... Oλα καλα, μονο η μπαταρια μου τα χαλαει... Υπαρχει περιπτωση να παρω αλλη πιο δυνατη μπαταρια που πουλιεται στο εμποριο και να ειναι και συμβατη? Η πρεπει να εχω καμια δευτερη παντα στην τσεπη μου?:lol::lol::lol:

 

Όχι δεν υπάρχουν μεγαλύτερες, παρά μόνο στο ebay και με διπλάσιο όγκο και βάρος. Η μπαταρία είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα που έχουν τα PPC - γι΄ αυτό και 5 χρόνια μετά ακόμη στα 400-500MHz έχουν κολλήσει οι επεξεργαστές. Αν θέλετε αυτονομία, μην πάρετε PPC. Τα PPC έχουν μεγάλη οθόνη και επεξεργαστή να ταίσουν...:lol:

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχουν μεγαλύτερες, παρά μόνο στο ebay και με διπλάσιο όγκο και βάρος. Η μπαταρία είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα που έχουν τα PPC - γι΄ αυτό και 5 χρόνια μετά ακόμη στα 400-500MHz έχουν κολλήσει οι επεξεργαστές. Αν θέλετε αυτονομία, μην πάρετε PPC. Τα PPC έχουν μεγάλη οθόνη και επεξεργαστή να ταίσουν...:lol:

αρα υπαρχουν:lol:

http://cgi.ebay.com/3600mAh-EXTENDED-CAPACITY-BATTERY-FOR-ETEN-GLOFISH-X600_W0QQitemZ380005900010QQihZ025QQcategoryZ15034QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

οριστε 3600 mAh με 75 ντολαρς,βαλε και κανα 15αρι ντολαρς τα μεταφορικα.δηλαδη με 80 ντολαρς ητοι 57 ευρω εχεις διπλης χωρητικοτητας μπαταρια δηλαδη απο 2 μερες εκτοξευεσαι στις 4:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος για να φορτίσουμε το κινητό και μιλάω για τις πρώτες φορτίσεις!?!όταν γενικά ανοίγουμε καινούριες συσκευές συνήθως είναι μισοφορτισμένες !πρέπει να τα αφήσουμε να ξεφορτιστούν τελείως η να μην τα δουλέψουμε καθόλου και να το βάλουμε για 16 ώρες στην φόρτιση?
Mobile User: ETEN glofiish X600 - Sony Ericsson T280i - Sony Ericsson K500i
Link to comment
Share on other sites

αρα υπαρχουν:lol:

http://cgi.ebay.com/3600mAh-EXTENDED-CAPACITY-BATTERY-FOR-ETEN-GLOFISH-X600_W0QQitemZ380005900010QQihZ025QQcategoryZ15034QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

οριστε 3600 mAh με 75 ντολαρς,βαλε και κανα 15αρι ντολαρς τα μεταφορικα.δηλαδη με 80 ντολαρς ητοι 57 ευρω εχεις διπλης χωρητικοτητας μπαταρια δηλαδη απο 2 μερες εκτοξευεσαι στις 4:lol::lol:

 

Αθλια εμφανιση...και αμα σου την πεσει κανενας στο δρομο του το πετας στο κεφαλι και καθαρισες...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος για να φορτίσουμε το κινητό και μιλάω για τις πρώτες φορτίσεις!?!όταν γενικά ανοίγουμε καινούριες συσκευές συνήθως είναι μισοφορτισμένες !πρέπει να τα αφήσουμε να ξεφορτιστούν τελείως η να μην τα δουλέψουμε καθόλου και να το βάλουμε για 16 ώρες στην φόρτιση?

 

Den yparxei kapoia idiaiteri taktiki gia tin fortisi tis mpatarias twn PDAs. Apla endeiknytai na apofebgoume na afinoume tin mpataria na peftei katw apo 10%.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία έτσι και ανοίξεις το Wi-Fi γίνεται ατμός!!!!Με χρήση σαν απλό κινητό μπορεί να κρατήσει μιαμιση μέρα διαφορετικά σε λιγότερο απο ένα 24ωρο θέλει φώρτιση, Γι αυτό και όπου βρίσκομαι το έχω σε μια πρίζα. Μόνο στο αυτοκίνητο ακόμα δεν το φορτίζω και αυτό γιατί δεν έχω φορτιστή!

Πάνω που είχα αποφασίσει να πάρω τον φορτιστή της MOTOROLA ο φίλος ο furious99 με έβαλε σε σκέψεις. Αλήθεια έχει κανείς από εδώ φορτιστή αυτοκινήτου? και αν ναι ποιόν?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...