Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To default programma pou exoun ta HTC se endiaferei?

 

Cyberion Voice Speed Dial v1.2.0.1 build 070626

 

με ενδιαφερει να εχω ενα προγραμμα που θα μπορω να βαλω τα δικα μου voice tags στις επαφες(για να ανοιγω προγραμματα δεν με ενδιαφερει)και να μπορω να το ξεκινησω απο το ακουστικο χωρις να πατησω τπτ στο x600.Αυτη τη στιγμη επειδη εχει ως default το cyberon voice commander πατωντας το κουμπακι του ακουστικου ανοιγει αυτο και οχι το vito που κανει ολα τα παραπανω που θελω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
  • Administrators
με ενδιαφερει να εχω ενα προγραμμα που θα μπορω να βαλω τα δικα μου voice tags στις επαφες(για να ανοιγω προγραμματα δεν με ενδιαφερει)και να μπορω να το ξεκινησω απο το ακουστικο χωρις να πατησω τπτ στο x600.Αυτη τη στιγμη επειδη εχει ως default το cyberon voice commander πατωντας το κουμπακι του ακουστικου ανοιγει αυτο και οχι το vito που κανει ολα τα παραπανω που θελω.

 

Afta akribws pou thes kanei kai afto pou sou esteila. Dokimase to kai ean den sou kanei... to petas. Ean antimetwpiseis problima sto na energopoieitai me to patima tou bluetooth... tha se boithisw na to lyseis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό και δεν αξίζει να πάρεις από expansys για 40 ευρώ μόνο διαφορά (τόσο βγαίνει αν βάλεις και τα μεταφορικά)...

 

(Επίσης η expansys θέλει εταιρεία με ΑΦΜ για ενδοκοινοτικές συναλλαγές, πράγμα λίγο δύσκολο να βρεις, για να γλυτώσεις το ΦΠΑ. Αλλά αυτό αφορά εμένα και κάποιους άλλους που παίρνουν χωρίς ΦΠΑ μέσω εταιρείας...)

 

 

φίλε μου εγώ γλίτωσα 82 ευρώ και όχι 40 νομίζω πως είναι καλά έτσι?

παντός μου έκανε μεγάλη εντύπωση η διαφορά + το οτι το ήθελα στα Αγγλικά το τηλέφωνο!(να πω το οτι το πήρα μέσω εταιρείας)

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να πάρετε κάτι εξτρά, πάρτε οπωσδήποτε μια 2η μπαταρία (από 6 ευρώ έχει στο ebay), γιατί ακόμη και με τα πάντα κλειστά έχει μεγάλη κατανάλωση....
I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου εγώ γλίτωσα 82 ευρώ και όχι 40 νομίζω πως είναι καλά έτσι?

παντός μου έκανε μεγάλη εντύπωση η διαφορά + το οτι το ήθελα στα Αγγλικά το τηλέφωνο!(να πω το οτι το πήρα μέσω εταιρείας)

 

326 + 15 μεταφορικά = 340 η expansys χωρίς ΦΠΑ

 

377 το Πλαισιο χωρίς ΦΠΑ

 

Η διαφορά είναι μόλις 37 ευρώ (εκτός αν πρόκειται για ομαδική παραγγελία και σας έκαναν καλύτερη τιμή)

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

 

 

Σε ευχαριστω για τον κοπο σου, αλλα εψαχνα για κατι αμεσο απο ελληνικο e-shop.

Μεχρι να μου ερθει απο Αγγλια-Αμερικη με ταχυδρομειο, παιζει και να εχω δωσει τη συσκευη...:ninja::)

Σε καθε περιπτωση, οι τιμουλες απο e-bay ειναι πολυ καλες για αυτες τις θηκες.

Link to comment
Share on other sites

Afta akribws pou thes kanei kai afto pou sou esteila. Dokimase to kai ean den sou kanei... to petas. Ean antimetwpiseis problima sto na energopoieitai me to patima tou bluetooth... tha se boithisw na to lyseis.

 

το κατεβασα και το εγκατεστησα αλλα τα ιδια με το vito,δεν ξεκιναει απο το ακουστικο.Απο οτι διαβασα πειραζεις καποιο registry και διορθωνεται αλλα πως....???

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε ευχαριστω για τον κοπο σου, αλλα εψαχνα για κατι αμεσο απο ελληνικο e-shop.

Μεχρι να μου ερθει απο Αγγλια-Αμερικη με ταχυδρομειο, παιζει και να εχω δωσει τη συσκευη...:ninja::)

Σε καθε περιπτωση, οι τιμουλες απο e-bay ειναι πολυ καλες για αυτες τις θηκες.

 

Mi nomizeis, to poly mesa se mia ebdomada tha tin exeis sta xeria sou akoma kai an tin pareis apo HongKong. Sou milaw basi empeirias exontas agorasei polla antistoixa proionta apo toso makrya. Tha sou proteina tin PDair mias kai einai poly kales poiotika alla kai o SiemShop (o pwlitis) einai akrws aksiopistos stelnontas sou synexeia enimerwtika e-mail gia tin katastasi tis paraggelias sou alla kai tracking number gia na elegxeis pou brisketai to paketo sou.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Mi nomizeis, to poly mesa se mia ebdomada tha tin exeis sta xeria sou akoma kai an tin pareis apo HongKong. Sou milaw basi empeirias exontas agorasei polla antistoixa proionta apo toso makrya. Tha sou proteina tin PDair mias kai einai poly kales poiotika alla kai o SiemShop (o pwlitis) einai akrws aksiopistos stelnontas sou synexeia enimerwtika e-mail gia tin katastasi tis paraggelias sou alla kai tracking number gia na elegxeis pou brisketai to paketo sou.

 

 

Oκ φιλε μου, να εισαι καλα :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το κατεβασα και το εγκατεστησα αλλα τα ιδια με το vito,δεν ξεκιναει απο το ακουστικο.Απο οτι διαβασα πειραζεις καποιο registry και διορθωνεται αλλα πως....???

 

Kane ta eksis 2:

 

Pigaine me enan registry editor sto path HKLM\Software\OEM\VoiceCommand\path\ kai sigourepsou oti exei mesa \Windows\SDDialer.exe kai swsto.

 

Pigaine meta sto path HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Bluetooth\AudioGateway\BTAGExtModule kai sigourepsou oti exei mesa OEMAGW.dll kai swsto.

 

Kane ena soft reset kai meta prepei na sou doulevei.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Kane ta eksis 2:

 

Pigaine me enan registry editor sto path HKLM\Software\OEM\VoiceCommand\path\ kai sigourepsou oti exei mesa \Windows\SDDialer.exe kai swsto.

 

Pigaine meta sto path HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Bluetooth\AudioGateway\BTAGExtModule kai sigourepsou oti exei mesa OEMAGW.dll kai swsto.

 

Kane ena soft reset kai meta prepei na sou doulevei.

 

Δεν τα ειχε αυτα που λες μεσα.Να τα κανω edit οπως μου τα εγραψες???

Link to comment
Share on other sites

με ενδιαφερει να εχω ενα προγραμμα που θα μπορω να βαλω τα δικα μου voice tags στις επαφες(για να ανοιγω προγραμματα δεν με ενδιαφερει)και να μπορω να το ξεκινησω απο το ακουστικο χωρις να πατησω τπτ στο x600.Αυτη τη στιγμη επειδη εχει ως default το cyberon voice commander πατωντας το κουμπακι του ακουστικου ανοιγει αυτο και οχι το vito που κανει ολα τα παραπανω που θελω.

 

Μια χαρά δουλεύει και το cyberon για τις επαφές...

 

Πήγαινε Programs- Voice Commander - Voice Commander Settings και φτιάξε voice tags...

 

Εκτός από το όνομα, πρέπει μετά να πεις και yes για να καλέσει, όταν σε ρωτήσει Call XXXXX yes or no?

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει και το cyberon για τις επαφές...

 

Πήγαινε Programs- Voice Commander - Voice Commander Settings και φτιάξε voice tags...

 

Εκτός από το όνομα, πρέπει μετά να πεις και yes για να καλέσει, όταν σε ρωτήσει Call XXXXX yes or no?

 

ναι φιλε μου το εχω κανει ηδη,αλλα αν ειναι για να καλεις ενα νουμερο να προσπαθεις 1.000 φορες δε λεει.Ειναι πολυ πατατα προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν τα ειχε αυτα που λες μεσα.Να τα κανω edit οπως μου τα εγραψες???

 

Φυσικά... γιαυτό σου τα έγραψα άλλωστε! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά... γιαυτό σου τα έγραψα άλλωστε! ;)

 

εκανα ολα τα παραπανω σωστα αλλα το μονο που κανει τωρα πατωντας το κουμπι ειναι να ανοιγει το πληκτρολογιο του τηλεφωνου(αυτο με τα νουμερα).Ειναι δοκιμασμενο σε χ600?Μηπως το εγκαθιστα καπου αλλου απο τα παραπανω και τα στοιχεια δεν ειναι σωστα?ευχαριστω οπως και να εχει....

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου το εχω κανει ηδη,αλλα αν ειναι για να καλεις ενα νουμερο να προσπαθεις 1.000 φορες δε λεει.Ειναι πολυ πατατα προγραμμα.

 

Βάλτο στο sensitive

Γράψε τα tags από το τηλέφωνο όχι το bluetooth

Ξετικάρισε όλα τα προγράμματα από τη λίστα

Άρχισε την εντολή με το call ONOMA αντί σκέτο το ΟΝΟΜΑ

 

Βελτιώνεται αισθητά με τα παραπάνω το cyberon σε εμένα έπιασε 10 στα 10 διαφορετικά ονόματα που έδωσα...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Για οσους ενδιαφερονται τα καταφερα με το vito voice dialer χωρις να πειραξω registry και με μια πολυ απλη λυση η οποια μου πηρε 7 ωρες ψαξιμο(το καλο πραγμα αργει να γινει).1)Κανουμε εγκατασταση το vito(*****ed κατα προτιμηση) και μετονομοζουμε το voicedialer.exe σε voicecommander.exe 2)κανουμε αντιγραφη ολων των περιεχομενων στο φακελο που ειναι το vito και τα πεταμε στο φακελο που ειναι το voice commander αφου πρωτα κανουμε backup το voicecommander.exe σε περιπτωση που θελουμε να το ξαναεχουμε.Δουλευει αψογα και με πολυ καλυτερη αναγνωριση φωνης απο το voicecommander(ειδικα στο αυτοκινητο δεν παιζεται).Ευχαριστω τον athanaso77 για το χρονο που αφιερωσε να με βοηθησει τους γονεις μου τους δασκαλους μου κλπ κλπ....¨)
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως 367.95 θα πληρώσω:)

απ'οτι είδα έχει ξεκινήσει να έρχεται!!!:D

Mobile User: ETEN glofiish X600 - Sony Ericsson T280i - Sony Ericsson K500i
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κανείς εχει χρησιμοποιήσει φορτιστη αυτοκινήτου ΜΟΤΟΡΟΛΑ για το Χ600 και αν ναι ποιόν? Γιατί από το ΠΛΑΙΣΙΟ μου πρότειναν να πάρω του ΗΤC ο οποίος κοστίζει 30-40Ε και πιστεύω οτι είναι χαμένα λεφτά.
Link to comment
Share on other sites

To ΠΛΑΙΣΙΟ δεν αξιώθηκε να φέρει ακόμα. Γι αυτο σκέφτηκα να πάρω έναν ΜΟΤΟΡΟΛΑ που είναι και επώνυμος και φθηνός. Αλλά θα ήθελα να είμαι σίγουρος.
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να σε βοηθήσω εγώ μιας και ακόμα δεν έχω ψαχτεί για φορτιστή αυτοκινήτου άλλα προτιμώ να βρω τον κατάλληλο για το Χ600:rolleyes
Mobile User: ETEN glofiish X600 - Sony Ericsson T280i - Sony Ericsson K500i
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν μπορώ να σε βοηθήσω εγώ μιας και ακόμα δεν έχω ψαχτεί για φορτιστή αυτοκινήτου άλλα προτιμώ να βρω τον κατάλληλο για το Χ600:rolleyes

 

Και αυτός των Motorola δουλεύει απροβλημάτιστα και άφοβα, αρκεί να μπαίνει σε miniUSB θύρα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...