Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το x600 τι λέει από κινητό ? τα προβλήματα που έχει έχουν σταματήσει με την νέα rom ?

Υπάρχει ένας πόλεμος που μαίνεται στο σύμπαν -

αλλά σε σκοτεινούς καιρούς αναδεικνύονται οι μεγάλοι ηγέτες...

Ogame

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
το x600 τι λέει από κινητό ? τα προβλήματα που έχει έχουν σταματήσει με την νέα rom ?

 

Μια χαρά είναι... με την καλύτερη σχέση τιμής/απόδοσης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το μια χαρα ειναι σχετικό. Και εγώ το ιδιο νόμιζα μεχρι που μου είπαν αρκετοι οτι με περνανε τηλεφωνο και δεν το σήκωνα και ανακαλυψα ότι τις περισσότερες φορές που δείχνει εκτος δικτύου δεν δεχεται κλήσεις αλλά για αυτόν που σε περνει φαίνεται ότι εσυ το ακούς. Με αποτέλεσμα να μην ξέρεις ποιος σε πήρε και αν σε πήρε. Επίσης όταν είναι σε αυτή τη φάση ούτε μηνυματα δέχεται ενώ σε αυτόν που στο στέλνει του έρχεται αναφορά παράδοσης!!!
Link to comment
Share on other sites

Το μια χαρα ειναι σχετικό. Και εγώ το ιδιο νόμιζα μεχρι που μου είπαν αρκετοι οτι με περνανε τηλεφωνο και δεν το σήκωνα και ανακαλυψα ότι τις περισσότερες φορές που δείχνει εκτος δικτύου δεν δεχεται κλήσεις αλλά για αυτόν που σε περνει φαίνεται ότι εσυ το ακούς. Με αποτέλεσμα να μην ξέρεις ποιος σε πήρε και αν σε πήρε. Επίσης όταν είναι σε αυτή τη φάση ούτε μηνυματα δέχεται ενώ σε αυτόν που στο στέλνει του έρχεται αναφορά παράδοσης!!!

 

Αυτά φίλε μου πρώτη φορά γράφονται..:worry:

Μήπως πρέπει να επιχειρήσεις να περάσεις νέα rom μήπως και φτιάξει ή να το γυρίσεις πίσω προς αντικατάσταση; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Το Χ600 είναι ίσως οτι καλύτερο μπορεί να αγοράσει κανείς αυτή την στιγμή που μιλάμε,φτηνό,ποιοτικό,τέλειο GPS,μικρό, όμορφο και εξαιρετικά σταθερό.Φυσικά και με κάθε καινούργια rom που θα έρχεται θα αγγίζει την τελειότητα.Οσον αφορά το bluetooth αν κατεβάσετε την ενταση μια η δυο γραμμες τότε ειναι τέλειο γιατι γενικα εχει πολυ μεγάλη ενταση και δημιουργει παρασιτα.Προσωπικη αποψη τα παραπάνω αλλά εχοντας την εμπειρία με όλες σχεδον τις συσκευές που κυκλοφορούν και τώρα αλλα και πριν στο παρελθον.
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με τον keltona

 

μηπως εχει κανεις την X600_ELL_A42_030_0263 να την ανεβασει καπου

γιατι θελω να βαλω την X600_WWE_A42_030_0264 και

θελω να εχω την ελληνικη για στην περιπτωση που θελησω

να το γυρισω πισω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.Εχω περασει στην SDMMC καρτα του GLOFIISH X600 τον

Destinator 7 (Χαρτης- Ελλαδα NGI 2007.Q4 V.77 Greece U),και απ οτι

φαινεται παει μια χαρα.Θα ηθελα αν μπορει κανεις να βοηθησει χαρτη της Αυστριας,γιατι προκειται να ταξιδεψω συντομα,και οδηγιες για το πως θα τον περασω επειδη ειμαι καινουριος στον χωρο των GPS

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΓΙΑ ΧΑΡΤΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΛΟΗΓΗΣΗΣ http://www.pdalink.org ή greek-tracker. ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΘΕΛΟΥΝ REGISTRATION

 

...kai sto ipmart-forum mporei na brei afto pou psaxnei.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτοί στο ΠΛΑΙΣΙΟ δεν ξερουν τι τους γίνεται. Οπως είπα πριν μερικές μέρες μου είπαν ότι μπορώ να περάσω την αγγλική RΟΜ και οτι μάλιστα είναι καλύτερη από την Ελληνικφ χωρίς να χάνεται η εγγύηση εφόσον ηταν η επίσημη ROM της ΕΤΕΝ. Πήγα σήμερα να τους πώ για το πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις που ανέφερα σε προηγούμενο post και με την ευκαιρία ζήτησα να μου κάνουν την αναβάθμιση και μου είπαν ότι με αναβάθμιση με αγγλική ROM χάνεται η εγγύηση!!! Οσον αφορά τοπρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις και SMS μου πρότειναν να κάνω hard reset!! ή να περιμένω την νέα ελληνική ROM που λογικά θα κυκλοφορήσει από την ΕΤΕΝ στο επόμενο διάστημα!!
Link to comment
Share on other sites

To X600 το κράτησαν στο Πλαίσιο εντέλει και πήρα καινούργιο , με το συγχρονισμό βέβαια όπως και πολλόι άλλοι έχω πρόβλημα (μέσω USB και ActiveSync 4.5). Θα το παλέψω και σήμερα !!! Είμαι πολύ περίεργος τι είδους έλεγχο έκαναν :lol: στο service.
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα να τους πώ για το πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις που ανέφερα σε προηγούμενο post και με την ευκαιρία ζήτησα να μου κάνουν την αναβάθμιση και μου είπαν ότι με αναβάθμιση με αγγλική ROM χάνεται η εγγύηση!!!

 

 

Τα εγραφα παραπανω... Ειναι στη διακριτικη τους ευχερεια να κανουν σκηνικο και να σου πουν οτι δε σε καλυπτουν σε ενδεχομενη αναβαθμιση με αγγλικη ROM. Και υπαρχει λογος για αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς με ψίλιασε και δεν έκανα εγώ την αναβάθμιση και ζήτησα από αυτούς να μου την κάνουν. Αλλά ο τεχνικός άλλαξε γνώμη. Βέβαια αν η ΕΤΕΝ (η το ΠΛΑΙΣΙΟ) καθυστερησει κανενα μήνα να βγάλει την ελληνική ROM (10 μέρες είπε ο εχνικός ότι καθυστερεί η ΕΤΕΝ να βγάλει τις ROM σε άλλες γλώσες) τότε θα απαιτήσω να μου βάλουν την αγγλική.

Επίσης και να βγεί η ελληνική ROM όσο υπάρχει το πρόβλημα με τα S/N που δεν γίνεται registration δεν θα μπορέσουμε να την κατεβάσουμε!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς με ψίλιασε και δεν έκανα εγώ την αναβάθμιση και ζήτησα από αυτούς να μου την κάνουν. Αλλά ο τεχνικός άλλαξε γνώμη. Βέβαια αν η ΕΤΕΝ (η το ΠΛΑΙΣΙΟ) καθυστερησει κανενα μήνα να βγάλει την ελληνική ROM (10 μέρες είπε ο εχνικός ότι καθυστερεί η ΕΤΕΝ να βγάλει τις ROM σε άλλες γλώσες) τότε θα απαιτήσω να μου βάλουν την αγγλική.

Επίσης και να βγεί η ελληνική ROM όσο υπάρχει το πρόβλημα με τα S/N που δεν γίνεται registration δεν θα μπορέσουμε να την κατεβάσουμε!

 

paidia to problima me to s/n exei luthei....oute ego borousa kai tora pleon ekana tin egrafi...apla prospathiste ksana

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για registration κάντε το καλύτερα στο :

http://www.etencorp.com/member/registration.php

 

 

και εδω για νέα γενικά και rom ( οι πιο πολλοί τα ξέρετε , αλλά ας τα υπενθυμίσουμε στους νεώτερους )

http://eten-users.eu/index.php?showforum=52

http://www.unicom.pl/index.php?page=11&drvcat=44

Link to comment
Share on other sites

registration

Είχα πρόβλημα και εγώ me mozila αλλά μου λύθηκε αμέσως μολις προσπάθησα με ιντερνετ explorer

Νομίζω εκεί είναι το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

παιδες κανενας με το προβλημα να εμφανιζει μονο του τα sms απευθειας στην οθονη? Απενεργοποιηησα το show sms on screen kai το sms zoom αλλα τπτ.Μολις ερχετε μην το πεταει στν οθονη κατευθειαν.Καμια λυση?

Εχω την 264 ρομ wwe elnglish

TrelosPlanitis.blogspot.com

- ολα τα τρελά εδώ .. -

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς παρά τη χρήση του Iexplorer το προβλημα με το serial no δε λύθηκε. Περιμενω μπασ και κάποια στιγμή περάσουν και το δικό μου.
Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω αυτους που ειχαν η εχουν προβλημα με το registration αν εχουν ενημερωσει το πλαισιο η την eten?
Link to comment
Share on other sites

εχω ενημερωσει τοσο το πλαισιο οσο και την ετεν. Η ΕΤΕΝ δε μου απαντησε το δε ΠΛΑΙΣΙΟ μου απαντησε οτι η ΕΤΕΝ ακομα δεν εχει περασει στο συστημα της τα στοιχεια των συσκευων που πουλαει το πλαισιο!!!
Link to comment
Share on other sites

Το μια χαρα ειναι σχετικό. Και εγώ το ιδιο νόμιζα μεχρι που μου είπαν αρκετοι οτι με περνανε τηλεφωνο και δεν το σήκωνα και ανακαλυψα ότι τις περισσότερες φορές που δείχνει εκτος δικτύου δεν δεχεται κλήσεις αλλά για αυτόν που σε περνει φαίνεται ότι εσυ το ακούς. Με αποτέλεσμα να μην ξέρεις ποιος σε πήρε και αν σε πήρε. Επίσης όταν είναι σε αυτή τη φάση ούτε μηνυματα δέχεται ενώ σε αυτόν που στο στέλνει του έρχεται αναφορά παράδοσης!!!

 

FILE GERAKA AKRIBOS TO IDIO PROBLIMA EXO KAI EGO....EXTHES TO ETEN MOU FENOTAN ANOIXTO APO TIS 5 PM KAI TO KATALABA STIS 12 TO BRADU OTI DEN KOUDOUNIZE..PALI KALA UPARXEI 2h SUSKEUH

Link to comment
Share on other sites

Απο το ΠΛΑΙΣΙΟ μου πρότειναν να κανω hard reset γιατι ίσως να εφταιγε κάποιο από τα προγράμματα που είχα βάλει.Έκανα αλλά δυστυχως η φύση του προβλήματος είναι τέτοια που θα αργήσω να πάρω χαμπάρι αν το πρόβλημα συνεχίζεται!!Για την ώρα φαίνεται ok.
Link to comment
Share on other sites

παιδες κανενας με το προβλημα να εμφανιζει μονο του τα sms απευθειας στην οθονη? Απενεργοποιηησα το show sms on screen kai το sms zoom αλλα τπτ.Μολις ερχετε μην το πεταει στν οθονη κατευθειαν.Καμια λυση?

Εχω την 264 ρομ wwe elnglish

 

Παιδια εχει κανενασ το ιδιο προβλημα πειτε μου παρακαλω....

TrelosPlanitis.blogspot.com

- ολα τα τρελά εδώ .. -

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανενασ το ιδιο προβλημα πειτε μου παρακαλω....

 

δε ξερω αν προβλημα αλλα και σε μενα το εμφανιζει

απλα μεχρι τωρα δε με ενοχλει ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...