Jump to content

ETEN Glofiish M800


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 70
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρακαλώ να μείνει το δικό μου και του mtg να κλειδωθεί.:grin:

 

Αρχοντας...!!!!:lol:

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟΣ θα ηθελα να ειναι ο λογος που υπαρχει το φορουμ του myphone..

Για να βοηθαμε οι πιο παλιοι και ψαγμενοι,τους νεους αγοραστες,να επιλεγουν ΣΩΣΤΕΣ και value for money συσκευες και ΟΧΙ οτι τους πασαρει το marketing..

Εγω τουλαχιστον,2 φιλους που με ρωτησαν και ηταν αναμεσα στο Αρτεμις και το Χ500,τους ειπα τα καλα και τα κακα της καθε συσκευης,ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ...Παροτι ηταν γνωστη η λατρεια μου προς το ΕΤΕΝ και η απεχθεια μου για το Αρτεμις...

Με ρωτησαν λοιπον..

-Ποιο εχει καλυτερη ακουστικη σα τηλεφωνο?

-Ποιο εχει καλυτερη καμερα?

-Ποιο ειναι πιο ομορφο και εχει καλυτερη ποιοτητα κατασκευης?

-Ποιο εχει σερβις στην Ελλαδα?

-Ποιο εχει τα λιγοτερα bugs?

Και ρωταω εγω..

-Δε σας νοιαζει "να ειναι γρηγορο" για να περασετε καποιες εξτρα εφαρμογες και να μπορει να τις διαχειριστει? ΟΧΙ μου λενε..Αντε που και που να ανοιγουμε κανενα Office..Δε προκειται να το "πειραξουμε",περνοντας αλλες εφαρμογες..Οτι εχει μεσα...

-Το GPS δε σας ενδιαφερει να ειναι γρηγορο?..ΑΠΑΝΤΗΣΗ..Τι ειναι το GPS κατι σαν το GPRS ενα πραμα?

Οπως καταλαβαινετε τους ειπα ΠΑΡΤΕ το ΑΡΤΕΜΙΣ..Ειναι πιο απροβληματιστο και πιο κοντα στις απαιτησεις σας..

Και πηραν το αρτεμις..

Ειμαι σιγουρος οτι αρκετοι "κολλημενοι" εδω μεσα,θα εσκιζαν τα ρουχα τους και θα προτειναν το Χ500...

Αυτο ειναι το κακο...

 

Φίλε μου,συνήθως δεν ασχολούμαι με κουτσομπολιό, αλλά με συγχωρείς με αυτά που γράφεις δεν γίνεται να μην σχολιάσω :lol::lol::lol:

 

Τι το ήθελαν τότε οι φίλοι σου το smartphone, αφού δεν θα χρησιμοποιούσαν ούτε εφαρμογές ούτε gps? Aς έπαιρναν στο φινάλε ένα φτηνό symbian πχ nokia 6290, που όσα θέλουν οι φίλοι σου τα έχει και με το παραπάνω και στοιχίζει 280-300 ευρώ. Εσύ τους πρότεινες δηλαδή ένα κινητό 620 ευρώ (διπλά πεταμένα λεφτά), με λειτουργίες που δεν χρειάζονται και θεωρείς πως είσαι "ψαγμένος" καταναλωτής,τους πρότεινες συσκευλη value for money και μας το λες και περήφανα?

 

Δες τι γράφεις:

Για να βοηθαμε οι πιο παλιοι και ψαγμενοι,τους νεους αγοραστες,να επιλεγουν ΣΩΣΤΕΣ και value for money συσκευες και ΟΧΙ οτι τους πασαρει το marketing..

 

Τώρα φταίω εγώ να σε πειράξω φιλικά και να πω ένα omg και 3 λολ?

:D:D:D:lol::rolleyes:

 

Η διάθεση μου είναι περιπαιχτική μην το θεωρήσεις ειρωνεία, απλά για να ευθυμήσουμε λίγο.;)

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω ότι πάνω απο το 10% των ατόμων που έχουν Kaiser εδώ το πήραν στα χέρια τους και μετά το αγόρασαν. είχαμε διαβάσει όμως και καμιά 300αρια reviews και απόψεις και το χτυπήσαμε σε χρόνο μηδέν.

 

θα συμφωνήσω με το σχόλιο του "είσαι σαν χριστουγγενιάτικο φωτάκι" για το Eten. Τέλος για να το λύσουμε το θέμα σαν gadgetakides μετά το σχολείο, κάτω απο την διάβαση αγώνα μέχρι τελικής πτώσης..... HTCάκηδες vs ETENάκηδες. επίσημος χορηγός... MyPhone.gr

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου,συνήθως δεν ασχολούμαι με κουτσομπολιό, αλλά με συγχωρείς με αυτά που γράφεις δεν γίνεται να μην σχολιάσω :lol::lol::lol:

 

Τι το ήθελαν τότε οι φίλοι σου το smartphone, αφού δεν θα χρησιμοποιούσαν ούτε εφαρμογές ούτε gps? Aς έπαιρναν στο φινάλε ένα φτηνό symbian πχ nokia 6290, που όσα θέλουν οι φίλοι σου τα έχει και με το παραπάνω και στοιχίζει 280-300 ευρώ. Εσύ τους πρότεινες δηλαδή ένα κινητό 620 ευρώ (διπλά πεταμένα λεφτά), με λειτουργίες που δεν χρειάζονται και θεωρείς πως είσαι "ψαγμένος" καταναλωτής,τους πρότεινες συσκευλη value for money και μας το λες και περήφανα?

 

Δες τι γράφεις:

 

 

Τώρα φταίω εγώ να σε πειράξω φιλικά και να πω ένα omg και 3 λολ?

:D:D:D:lol::rolleyes:

 

Η διάθεση μου είναι περιπαιχτική μην το θεωρήσεις ειρωνεία, απλά για να ευθυμήσουμε λίγο.;)

 

Πρωτα-πρωτα "τιμη μου" που απο το 2004 που εισαι γραμμενος στο φορουμ,ειναι μολις το 5ο μηνυμα σου και αναφερεται σε μενα..

Φαινεται πως εδω και 3 χρονια το μονο σοβαρο μηνυμα που διαβασες και θελησες να σχολιασεις,ηταν το δικο μου..

Δευτερον,δεν ξερεις σε τι οικονομικη κατασταση ειναι οι δυο αυτοι φιλοι μου και το που "εχουν γραμμενα" τα 300 η 3000 η 30000 ευρω που θα μπορουσαν να "γλυτωσουν" αγοραζοντας ενα απλο smartphone"...

Τριτον,απο τη στιγμη που εκαναν ΜΟΝΟΙ τους μια ερευνα αγορας και κατεληξαν σε 2 μοντελα,πολυ απλα ζητησαν την αποψη μου για το πιο να διαλεξουν,απο τα 2 ΑΥΤΑ μοντελα..

Τεταρτον,εγω δεν ειμαι υπαλληλος καταστηματος κινητης τηλεφωνιας,για να καθομαι να τους αναλυω τα πλεονεκτηματα και τα μειονεκτηματα των 100 συσκευων που κυκλοφορουν,ωστε να βρουν πιο απο τα 100 ταιριαζει καλυτερα στις απαιτησεις τους...

Δικα τους ειναι τα λεφτα και γουσταρουν να τα πεταξουν...Σε αυτο δε μου πεφτει ουτε εμενα,ουτε εσενα λογος..

Καλημερα..;)

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω ότι πάνω απο το 10% των ατόμων που έχουν Kaiser εδώ το πήραν στα χέρια τους και μετά το αγόρασαν. είχαμε διαβάσει όμως και καμιά 300αρια reviews και απόψεις και το χτυπήσαμε σε χρόνο μηδέν.

 

θα συμφωνήσω με το σχόλιο του "είσαι σαν χριστουγγενιάτικο φωτάκι" για το Eten. Τέλος για να το λύσουμε το θέμα σαν gadgetakides μετά το σχολείο, κάτω απο την διάβαση αγώνα μέχρι τελικής πτώσης..... HTCάκηδες vs ETENάκηδες. επίσημος χορηγός... MyPhone.gr

Αυτο ειναι το λαθος...

Δε πρεπει να χωριζομαστε σε HTCάκηδες vs ETENάκηδες..

Παρα ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ να κρινουμε τη καθε συσκευη και οχι να ειμαστε κολλημενοι σε μια μαρκα..

Μου θυμιζεις το thread 3300 vs X500 που ορισμενοι κολλημενοι,θελανε να μας πεισουν πως το 3300 ηταν καλυτερη συσκευη απο το Χ500 στο συνολο...Που οταν τρεχαν 4-5 εφαρμογες στο background του 3300 επρεπε να αναψεις τσιγαρο και να περιμενεις για να ανοιξει και να τρεξει η 6η..

Αμαν πια με τους "εγωισμους" εδω μεσα...Το δικο μου ειναι καλυτερο..ΟΧΙ ρε ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ειναι καλυτερο..:chair::kill::shoot::rocket::whip::chair:

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

djdog το παραπάνω μήνυμα ήταν αστείο (πρώτον)

 

δεύτερον θα δεις ότι τα περισσότερα posts εδώ αναφέρουν το Kaiser μέσα. έτσι ήρθε και η πλάκα HTCάκηδες. εξάλλου εγώ το είπα. αν δεν έπερνα το Kaiser, θα έπερνα το X800.

Link to comment
Share on other sites

djdog το παραπάνω μήνυμα ήταν αστείο (πρώτον)

 

δεύτερον θα δεις ότι τα περισσότερα posts εδώ αναφέρουν το Kaiser μέσα. έτσι ήρθε και η πλάκα HTCάκηδες. εξάλλου εγώ το είπα. αν δεν έπερνα το Kaiser, θα έπερνα το X800.

Κι εγω αναμεσα σε αυτα τα δυο θα ημουνα...

Αλλωστε το πληκτρολογιο δε με "τρελλαινει" κι ολας...

Και να σου πω την αληθεια,ΔΕΝ εχω γραψει ακομα μηνυμα με το πληκτρολογιο...Τοσα χρονια εχω συνηθισει τη γραφιδα...

Τζαμπα το εξτρα βαρος..

Ειναι ΠΟΛΥ ομορφο ομως το ατιμο...Και η διαφορα ποιοτητας κατασκευης με εχει εντυπωσιασει...

Ειχα να αισθανθω τετοια χλιδη στα χερια μου απο το Qtek 2020...

Και το S100 βεβαια που εφερε την επανασταση με τη 2.8 και εκανε πιο προσιτα τα PPC Phones...

Και θυμηθηκα τωρα την ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ δερματινη θηκη που ειχε το 2020 στη συσκευασια..Καμμια σχεση με του Καιζερ (ποιο πολυ σε θηκη ΕΤΕΝ "μου φερνει")

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αμα "σκασει μυτη" ταυτοχρονα περιπου στην αγορα και το i-mate 9502...

Δε τη βλεπω καλα την ΕΤΕΝ...

Οπως και εμενα...

Μαλλον θα προλαβει το Καιζερ "να στολισει δεντρο"...αλλα για παρελαση την 25 Μαρτιου...ΧΛΩΜΟ!!!:lol::lol::lol:

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Αμα "σκασει μυτη" ταυτοχρονα περιπου στην αγορα και το i-mate 9502...

Δε τη βλεπω καλα την ΕΤΕΝ...

Οπως και εμενα...

Μαλλον θα προλαβει το Καιζερ "να στολισει δεντρο"...αλλα για παρελαση την 25 Μαρτιου...ΧΛΩΜΟ!!!:lol::lol::lol:

 

Εμενα με προλαβε το Καισερ μιας και χρειαζομαι το 3G και δεν εχω χρονο να περιμενω αλλο!

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

E-Ten Glofiish M800 approved by the FCC

 

The US Federal Communications Commission (FCC) has certified E-Ten Glofiish M800 communicator. This is a successor to the X800.

The Glofiish M800 is packed in the slider form with the side slide out QWERTY-keyboard.

 

http://img140.imageshack.us/img140/194/eten20glofiish20m800fccaq8.jpg

 

Specification:

• Networks - GSM/GPRS/EDGE (class 10) 850/900/1800/1900 MHz, UMTS/HSDPA 2100/1900/850 MHz

• OS - Windows Mobile 6 Professional

• CPU - Samsung SC32442, 500 MHz

• 256 MB ROM, 64 MB SDRAM

• Display – 2.8” touchscreen (640x480 pixels, 65K colors)

• Bluetooth2.0 + EDR

• Wi-Fi 802.11 b/g

• Built-in GPS-receiver (SiRF Star III)

• microSD-slot

• Camera - 2-megapixel with auto focus and flash

• 0.3-megapixel camera for video calls

• Battery – Li-Ion 1530 mAh

• Dimensions – 113.8x57.8x18.4 mm

• Weight - 178 gr

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει παρομοια τιμη με το Χ800 θα πουλισει αρκετα !Μου αρεσουν τα κουμπακια στο πληκτρολογιο που τα εχει τερμα αριστερα και τερμα δεξια οπως και το Μ700 ειναι πιο βολικα τελικα απο την διαταξη του καισερ!

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ανακοινωθηκε.

είναι σαν το χ800 με πληκτρολόγιο

http://img213.imageshack.us/img213/1731/wey20071116glofiishm800yl4.jpg

 

περισσότερα ΕΔΩ KAI ΕΔΩ

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Έχει πάρει κανείς το M800 για να πει εντυπώσεις από πραγματική χρήση?

 

Σκέφτομαι να το πάρω από το http://www.clove.co.uk, το έχει 370 λίρες, περίπου 500 ευρώ, πες 540 με τα ταχυδρομικά:

 

http://www.clove.co.uk/viewProduct.aspx?Manufacturer=E-TEN&Item=E-TENGlofiishM800&Product=A3749B7D-A097-4375-95C0-1FF4C333E83B&Category=

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εχω το Μ800 εδω και τρεις μερες.Το προηγουμενο μου τηλ ηταν το HTC Tytn II,to Kaiser δηλαδη το οποιο μου το εκλεψαν.Το Μ800 ειναι καλυτερο απο το Kaiser στην οθονη κατα πολυ,και στην αναλυση και στην καθαροτητα των χρωματων,στην πρακτικοτητα μεσω του μενου του,στην ποιοτητα κλησης,στην ποιοτητα ληψης και ισχυς σηματος,στην αποκριση του μενου που ειναι αμεση παρα την αναλυση vga.Το gps και στα 2 τηλεφωνα το βρισκω αψογο και με το destinator 6 και με το 7.Το μονο μειονεκτημα του Μ800 ειναι δυστυχως η ποιοτητα κατασκευης του .Σε σχεση με την HTC η ΕΤΕΝ εχει μελλον σε αυτο τον τομεα αν και ειναι πολυ καλυτερο το Μ800 σε σχεση με το Μ700.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • Administrators
Το Μ800 ειναι καλυτερο απο το Kaiser στην οθονη κατα πολυ,και στην αναλυση και στην καθαροτητα των χρωματων,στην πρακτικοτητα μεσω του μενου του,στην ποιοτητα κλησης,στην ποιοτητα ληψης και ισχυς σηματος,στην αποκριση του μενου που ειναι αμεση παρα την αναλυση vga.

 

Entypwsiako! Den to perimena!

 

Το μονο μειονεκτημα του Μ800 ειναι δυστυχως η ποιοτητα κατασκευης του

 

To perimena! :happy:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Να συμπληρωσω οτι μου επεσε κατω και χρειαστηκε να το στειλω για σερβις και το εχω εκτος τωρα 2 μηνες
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish M800

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...