Jump to content

Ερωτήσεις για φορητότητα


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθενα να μου απαντήσει κάποιος αν μπορώ να κάνω το παρακάτω υποθετικό σενάριο.

 

Είμαι συνδρομιτης της wind με οικογενειακό (3νούμερα). Τα μετατρέπω σε καρτοκινητά, και τα κάνω φοριτότητα στην cosmote. Επειδή όμως έχω συσκευές και εκτός αυτού, δέν θέλω 12μηνη δέσμευση, θέλω αν "δέν μου κάνει" να φύγω πάλι.

Άν όμως μου κάνει θέλω να κάνω 12μηνο και να έχω έκπτωση παγίου αντί της επιδότισης συσκευής για τον επόμενο ένα χρόνο.

 

Πόλλα θέλω..αλλα δεν βρίσκω κάποιο κόλημα στην όλη διαδικασία!

Εσείς?

μπορεις να κανεις φορητοτητα σε cosmote συνδεσεις χωρις να χρησιμοποιησεις επιδοτησεις η εκπτωσεις παγιου ετσι θα εισαι αοριστου αλλα θα εχεις οποιο προγραμμα θελεις χωρις δευσμευση...αν μετα θελεις επιδοτηση τα κανεις καρτοκινητα και μετα ξανα συνδεση αλλα χρησιμοποιεις την επιδοτηση σε εκπτωση παγιου και εχεις 12μηνη δευσμευση...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 800
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα,

 

έχει τελειώσει εδώ και πολυ καιρό το συμβόλαιο μου με Vodafone και σκέφτομαι να πάω στην Cosmote.

Μήπως υπάρχει κάποιο τηλ. όπου μπορώ να τους πάρω και να τους ζητήσω να μου κάνουν μια προσφορά λέγοντας τους τις ανάγκες μου? Ρωτάω γιατί έναν φίλο τον πήραν τηλ. και του έκαναν μια πολύ καλή προσφορά αν πήγαινε με φορητότητα απο wind στην cosmote.

 

ας δούμε τι θα μου προσφέρουν και ανάλογα θα αποφασίσω...

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

περνα απο ενα καταστημα θα ελεγα να δεις τι πεζεται και μετα περνει και τηλεφωνο για πιο καλη προσφορα
Link to comment
Share on other sites

γιατί να τρέχω τώρα σε κατάστημα....ένα τηλ. εξυπηρέτησης μη-συνδρομητών cosmote δεν υπάρχει; (στο site πάντως δεν βρήκα!)

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

εννοειτε πως αν σκεφτεσαι να αλλαξεις εταιρια, θα ζητησεις προσφορα! το πιο λογικο ειναι να σου κανουν καποια μειωση/εκπτωση στο παγιο
Link to comment
Share on other sites

πάντως στο site της cosmote δεν γράφει ούτε ένα τηλέφωνο όπου να μπορώ να ζητήσω πληροφορίες ή προσφορά. Εγώ κάνω λάθος και δεν το βλέπω.....?

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το 13897 καλώντας (ατελώς) απο το κινητό τηλέφωνο που σκέφτεσαι να μεταφέρεις στη Cosmote. Το δοκίμασες; Edited by UniqueGR
Link to comment
Share on other sites

σημερα ηταν να ολοκληρωθει η φορητοτητα μου απο βοντα στη κοσμοτε και ενω ενεργοποιηθηκε το σιμακι οταν με παιρνουν απο οποιοδηποτε κινητο λεει οτι ο αριθμος δεν ειναι διαθεσιμος...ενω αν με παιρνουν απο σταθερο τηλεφωνο χτυπαει κανονικα...wtf?

 

επισης εγω μπορω να παρω κανονικα οποιοδηποτε αριθμο

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει λυθεί μέχρι τώρα, κλείσει και άνοιξε και πάλι το κινητό σου. Αν εξακολουθεί να υφίσταται το πρόβλημα κάλεσε το 1212 και ανέφερέ το, δεν έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία της φορητότητας και θα πρέπει να ενημερωθεί η voda γι'αυτό.
Link to comment
Share on other sites

σημερα ηταν να ολοκληρωθει η φορητοτητα μου απο βοντα στη κοσμοτε και ενω ενεργοποιηθηκε το σιμακι οταν με παιρνουν απο οποιοδηποτε κινητο λεει οτι ο αριθμος δεν ειναι διαθεσιμος...ενω αν με παιρνουν απο σταθερο τηλεφωνο χτυπαει κανονικα...wtf?

 

επισης εγω μπορω να παρω κανονικα οποιοδηποτε αριθμο

 

Αυτό γίνεται στις φορητότητες, την πρώτη μέρα. τόσο στα κινητά όσο και στα σταθερά. Από τις 00:00 της επόμενης μέρας όλα τα προβλήματα λύνονται.

Είναι θέμα στο κατά πόσο έχουν ενημερωθεί τα δίκτυα (σταθερής και κινητής τηλεφωνίας) για την φορητότητα.

Τίποτα σπουδαίο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται στις φορητότητες, την πρώτη μέρα. τόσο στα κινητά όσο και στα σταθερά. Από τις 00:00 της επόμενης μέρας όλα τα προβλήματα λύνονται.

Είναι θέμα στο κατά πόσο έχουν ενημερωθεί τα δίκτυα (σταθερής και κινητής τηλεφωνίας) για την φορητότητα.

Τίποτα σπουδαίο.[/QUOT

 

 

 

Υπαρχουν περιπτωσεις που μπορει να κανει και 24ωρες για να ολοκληρωθει η φορητοτητα. Για αυτο απο καποια τηλεφωνα δέχεσαι κλησεις και απο αλλα οχι ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Έχασα την sim που είχα της cosmokarta.Τώρα άμα ζητήσω επανέκδοση θα χρεωθώ?Μπορώ να κάνω φορητότητα σε μια εταιρεία και τον επόμενο μήνα να γυρίσω στην cosmote?Επειδή θέλω να το κάνω αυτό το νούμερο what's up το κάνω απ'ευθείας ή πρώτα πρέπει να το κάνω cosmoκάρτα?
Link to comment
Share on other sites

Έχασα την sim που είχα της cosmokarta.Τώρα άμα ζητήσω επανέκδοση θα χρεωθώ?Μπορώ να κάνω φορητότητα σε μια εταιρεία και τον επόμενο μήνα να γυρίσω στην cosmote?Επειδή θέλω να το κάνω αυτό το νούμερο what's up το κάνω απ'ευθείας ή πρώτα πρέπει να το κάνω cosmoκάρτα?

 

Αν κάνεις επανέκδοση θα χρεωθείς 17,59 ευρώ. Φορητότητα μπορείς να κάνεις μόνο εάν έχεις τους αριθμούς της κάρτας sim (τα αριθμούς που είναι γραμμένους πάνω στην κάρτα).

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχω την κάρτα που λέει τους κωδικούς χρήστη και πιν,πουκ με αυτήν γίνεται τίποτα ή μπα?
Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχω την κάρτα που λέει τους κωδικούς χρήστη και πιν,πουκ με αυτήν γίνεται τίποτα ή μπα?

 

Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις τίποτα με τους κωδικούς Pin και Puk. Χρειάζεσαι οπωσδήποτε τους κωδικούς που αναγράφονται πάνω στην κάρτα sim. Δες εδώ:

http://www.kalodio.net/wp-content/uploads/2008/08/624_iphone_3g_sim_unlock_card_3.jpg

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις επανέκδοση θα χρεωθείς 17,59 ευρώ. Φορητότητα μπορείς να κάνεις μόνο εάν έχεις τους αριθμούς της κάρτας sim (τα αριθμούς που είναι γραμμένους πάνω στην κάρτα).

το ποσο που θα πληρωσεις για νεα καρτα ειναι 13,95 , ο μονος τροπος να τα γλυτωσεις ειναι αν κανεις 2πλη φορητοτητα εφοσον εχεις και τον αριθμο της sim που εχασες , αλλα ενα 2μηνο το λιγοτερο θα το φας , γνωμη μου πανε κανε πρωτα ταυτοποιηση το κινητο σου με το καρτελακι που γραφει επανω το αριθμο της sim και μετα ζητα μια αντικατασταση της καρτας

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση ;

 

Εχω μια παλια συνδεση Vodafone (Οικονομικο 20) και θα ηθελα να την μετατρεψω σε Cosmote καρτα.

 

Μπορω να αιτηθω απευθειας φορητοτητα απο συμβολαιο σε καρτα η' πρωτα πρεπει να παω στην Vodafone , να το μετατρεψω σε καρτοκινητο και στη συνεχεια να κανω την φορητοτητα ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση ;

 

Εχω μια παλια συνδεση Vodafone (Οικονομικο 20) και θα ηθελα να την μετατρεψω σε Cosmote καρτα.

 

Μπορω να αιτηθω απευθειας φορητοτητα απο συμβολαιο σε καρτα η' πρωτα πρεπει να παω στην Vodafone , να το μετατρεψω σε καρτοκινητο και στη συνεχεια να κανω την φορητοτητα ;

 

Κάλεσε το 13897 δωρεάν από το κινητό σου και η φορητότητα γίνεται απευθείας.

Link to comment
Share on other sites

Σε καταστημα δεν γινεται απευθειας ;

 

Ρωταω γιατι εχω μια νεα συνδεση cosmote και θα ηθελα να παρω και μια καρτα sim 2 in 1 με αυτοματη προωθηση κλησεων και θα ηθελα να ρωτησω σχετικα απο κοντα.

Link to comment
Share on other sites

Σε καταστημα δεν γινεται απευθειας ;

 

Ρωταω γιατι εχω μια νεα συνδεση cosmote και θα ηθελα να παρω και μια καρτα sim 2 in 1 με αυτοματη προωθηση κλησεων και θα ηθελα να ρωτησω σχετικα απο κοντα.

 

Όλα γίνονται.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλω 13897 και μου λεει οτι ο αριθμος που καλεσατε δεν χρησιμοποιειται.ποy να παρω για φορητοτητα τωρα? Edited by arkas2004
Link to comment
Share on other sites

cosmote εχεις. αυτο γινεται μονο στην περιπτωση που εχεις κοσμοτε και δεν σε αφηνει να καλεσεις αφου εισαι ηδη στην κοσμοτε...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

καλω 13897 και μου λεει οτι ο αριθμος που καλεσατε δεν χρησιμοποιειται.ποy να παρω για φορητοτητα τωρα?

 

Προσφανώ έχεις cosmote...

Για να κάνεις φορητότητα από cosmote σε:

wind: Κάλεσε 13846 χωρίς χρέωση

vodafone: Κάλεσε 13894 χωρίς χρέωση από το κινητό σου μόνο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
εδω και 10 μερες εχει που εκανα αιτηση φορητοτητας σε whats up. ποτε θα γινει επιτελους? θα με παρουν τηλεφωνο να παω να παρω την καρτα σιμ ή θα πρεπει να περασω ο ιδιος απο το καταστημα γερμνανος που εκανα την αιτηση?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...