Jump to content

Ερωτήσεις για φορητότητα


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να κανεις; Πρεπει να περιμενεις μεχρι την ημερομηνια φορητοτητας και τοτε θα σταματησει η παλια σιμ κ θα πας στην καινουργια

Αν ήταν απενεργοποιημένη θα έλεγε ή ‘’Ανενεργή SIM’’ ή ‘’Απόρρψη από δίκτυο’’.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 800
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τελικώς η ημερομηνία μου είπανε που θα ολοκληρωθεί η μεταβίβαση είναι την τετάρτη.εκείνη τη μέρα μου λένε ότι θα μειωθεί η θα χαθεί το σήμα και τότε πρέπει να βάλω την cosmote μέσα.αλλά δεν καταλαβαίνω η cosmote γιατί δίνει 3G καρτα USIM? νόμιζα ότι δεν χρειάζεται να έχεις τέτοιου είδους κάρτα για να έχεις 3g τουλάχιστον στην vodafone και στην wind δεν άκουσα ποτέ να έχουν τέτοιες
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Τότε μην κάνει κανένας φορητότητα σε γερμανό... 5/1 έκανα την αίτηση 6/2 μου είπαν ότι θα έχει ολοκληρωθεί...
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Τότε μην κάνει κανένας φορητότητα σε γερμανό... 5/1 έκανα την αίτηση 6/2 μου είπαν ότι θα έχει ολοκληρωθεί...

Τι;:blink:.Εγώ μόνο στο Γερμανό έχω κάνει φορητότητες γιατί η Κέρκυρα δεν διαθέτει Cosmote Shops οπότε ο Γερμανός είναι η μόνη λύση.Μήπως ο υπάλληλος που σε εξυπηρέτησε είναι άσχετος επί του θέματος;:worry:

Link to comment
Share on other sites

την έκανα 5/1 και χθες που πήρα τηλεφωνο να ρωτήσω τί γίνεται μου απάντησε πως 6/2 θα έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία... Τί να πω, ίσως έπεσα στην περίπτωση.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
την έκανα 5/1 και χθες που πήρα τηλεφωνο να ρωτήσω τί γίνεται μου απάντησε πως 6/2 θα έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία... Τί να πω, ίσως έπεσα στην περίπτωση.

 

Βασει ΕΕΤΤ το οριο ειναι 10 με 15 εργασιμες:

 

Και για τη σταθερή και για την κινητή τηλεφωνία, η υλοποίηση της φορητότητας των αριθμών των συνδρομητών θα πρέπει να ολοκληρωθεί το αργότερο σε 10 εργάσιμες μέρες από την υποβολή της αίτησης φορητότητας. Ειδικότερα, για την κινητή τηλεφωνία, δίνεται η δυνατότητα στους συνδρομητές να καθορίσουν διαφορετικό χρονικό διάστημα το οποίο όμως δεν μπορεί να υπερβαίνει τις 15 εργάσιμες ημέρες.

 

Link

 

Mε λιγα λογια παρανομως στο ειπε αυτο ο Γερμανος.

Ξαναπαρτους και πες τους τα πιο πανω

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εδω και 10 μερες προσπαθω να μεταφερω το καρτοκινητο μου q σε κοσμοκαρτα.Το προβλημα ειναι οτι οι καρτες της q δεν εχουν μονο ψηφια αλλα και ενα γραμμα στο τελος το οποιο δεν το δεχετε το συστημα της κοσμοτε για να κανει την φορητοτητα.Εχει κανεις καμια λυση γιατι δεν βλεπω φως...Να φανταστείτε οτι εκανα αλλαγη της sim αλλα και η νεα που μου δωσανε εχει και αυτη γραμμα στο τελος...Γινεται να μεταφερω με καποιο αλλο τροπο το νουμερο μου στην κοσμοτε η να το ξεχασω?Να συμπληρώσω οτι με την αλλαγη της sim εδωσα ολα τα στοιχεια μου στην q,αρα το καρτοκινητο ειναι και στο ονομα μου πλεον...Στο γερμανο λενε οτι δεν μπορουν να κανουν κατι γιατι δεν περναει στο συστημα...Αν καποιος ξερει που να απευθυνθώ για να κανω την δουλεια μου,θα του ήμουν υπόχρεος.:)
Link to comment
Share on other sites

Εδω και 10 μερες προσπαθω να μεταφερω το καρτοκινητο μου q σε κοσμοκαρτα.Το προβλημα ειναι οτι οι καρτες της q δεν εχουν μονο ψηφια αλλα και ενα γραμμα στο τελος το οποιο δεν το δεχετε το συστημα της κοσμοτε για να κανει την φορητοτητα.Εχει κανεις καμια λυση γιατι δεν βλεπω φως...Να φανταστείτε οτι εκανα αλλαγη της sim αλλα και η νεα που μου δωσανε εχει και αυτη γραμμα στο τελος...Γινεται να μεταφερω με καποιο αλλο τροπο το νουμερο μου στην κοσμοτε η να το ξεχασω?Να συμπληρώσω οτι με την αλλαγη της sim εδωσα ολα τα στοιχεια μου στην q,αρα το καρτοκινητο ειναι και στο ονομα μου πλεον...Στο γερμανο λενε οτι δεν μπορουν να κανουν κατι γιατι δεν περναει στο συστημα...Αν καποιος ξερει που να απευθυνθώ για να κανω την δουλεια μου,θα του ήμουν υπόχρεος.:)

Θα πάρεις τηλ. από το καρτοκινητό σου Q, το 13897 (δωρεάν), είναι η φορητότητα της COSMOTE (καλύτερα πάρε πρωινές ώρες). Θα δώσεις τα στοιχεία που θα σου ζητήσουν και θα σου στείλουν την cosmoκάρτα με courier, χωρίς χρέωση (μαζί με άλλο ένα καρτοκινητό δώρο, what's up ή cosmoκάρτα που θαέχει 3 ευρώ χρόνο ομιλίας). Έχω κάνει φορητότητα πολλές φορές με αυτόν τον τρόπο από Q σε cosmoκάρτα χωρίς κανένα πρόβλημα. Το γράμμα F στο τέλος του αρ. της sim της Q δεν αποτελεί εμπόδιο.

Link to comment
Share on other sites

παρατηρείται και σε άλλους καθυστέρηση στη φορητότητα προς κοσμοτε? πέρασαν 10 μέρες εργάσιμες (χωρις Σ/Κ) και ακόμη ουτε φωνή ουτε ακρόαση.
Link to comment
Share on other sites

μπορει να παρει μεχρι και 15 εργασιμες μερες..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Το τι λέει η ΕΕΤΤ το ξέρω. Λέω αν παρατηρείται γενικά κάθυστέρηση τον καιρό αυτό παρά τις υποχρεώσεις της εταιρίας.
Link to comment
Share on other sites

ολες εχουν...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Εχω έναν αριθμό CIAO και θέλω να τον κάνω Cosmokarta. Παιρνω τηλ. στο 13897 και μου λέει ο αριθμός δεν χρησιμοποιείται. Γιατί?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω έναν αριθμό CIAO και θέλω να τον κάνω Cosmokarta. Παιρνω τηλ. στο 13897 και μου λέει ο αριθμός δεν χρησιμοποιείται. Γιατί?

Γιατί το Ciao είναι της Cosmote και οι αριθμοί Cosmote δεν μπορούν να καλέσουν το 13897.:)

Link to comment
Share on other sites

παρε στο τμημα εξυπηρετησης και πες μηπως μπορεις να αλλαξεις με χρεωση.ειδαλλως διπλη φορητοτητα!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας, σήμερα ενεργοποιήθηκε η φορητότητά μου σε cosmoκάρτα από συμβόλαιο Wind. Η ερώτηση μου είναι η εξής:

 

Θα συνεχίσει να μου έρχεται πάγιο από την Wind ή απλά θα χάσω την επιδότηση που είχα? Το συμβόλαιο μου του ενός έτους δεν είχε λήξει. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

αφου δεν ειχε περασει ετος τοτε δεν θα σε αφηναν να κανεις φορητοτητα εκτος και αν εδινες τα παγια. εσυ τι κανονισες...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω μπλεχτει στις τοσες σελιδες που διαβασα!

 

Μπορω να παω απο καρτοκινητο μιας εταιριας που ειμαι(π.χ wind)σε καρτοκινητο αλλης εταιριας(π.χ vodafone) κρατώντας μπροστα το 693?

 

Αν γινεται αυτο μετα θα ψωνιζω καρτες vodafone??

 

Eυχαριστω!

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολυ για την αμμεση απαντηση!

 

Κατι ακομα!Θα πρεπει να παω σε καταστημα wind για την μεταφορα?

 

Το κοστος ειναι στα 21 ευρω και θα πρεπε ινα περιμενω 15 ημερες οπως διαβασα πιο πριν ετσι?

 

Ευχαριστω και παλι!

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...