Jump to content

Μικρά & χρήσιμα freeware προγραμματάκια


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Minilyrics

 

Πρόγραμμα που εμφανίζει τους στίχους απο οποιο τραγούδι ακούτε μεσω Winamp ή Media Player.

 

Αρκετά καλό. :)

ayto pos leitourgei?to exo kateasei kai eno paei na anoixei mou bgezei 3 rpiloges buy now enter code kai exit..exei kapoio *****??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Βρες το αρχείο C:\Program Files\Winamp\Plugins\milkdrop_config.ini (ή όπου είναι στο σύστημά σου) και φτιάξε τις παρακάτω επιλογές. 0 σημαίνει δεν το δείχνει, και 1 σημαίνει ότι το δείχνει. Να έχεις κλειστό το Winamp όταν κάνεις τις αλλαγές.

 

bShowFPS=0

bShowRating=0

bShowPresetInfo=0

bShowSongTitle=1

bShowSongTime=1

bShowSongLen=0

Άψογος electric! Στο δικό μου ini δεν υπήρχαν πουθενά τα συγκριμένα strings, τα προσθεσά εγώ και κανένα πρόβλημα! Ευχαριστω πολύ!

Link to comment
Share on other sites

ayto pos leitourgei?to exo kateasei kai eno paei na anoixei mou bgezei 3 rpiloges buy now enter code kai exit..exei kapoio *****??

Aν πατήσεις το now enter code σε βάζει κανονικά στην εφαρμογή.Επίσης αν θυμάμαι,υπάρχει επιλογή να τσεκάρεις ώστε να μην εμφανίζεται κάθε φορά που το ανοίγεις.

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Greeklisg2GR

Εχει ξαναγίνει σχετικό ποστ.

Αν δεν το βρίσκεις, PM me ;)

Το βρήκα αλλα τώρα έχω πρόβλημα με τα tags. Πολλοί mp3 players διαβάζουν αυτά αντί για τον τίτλο.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μήπως υπάρχει κανένα καλό Plugin για το Yahoo Messenger για εμφάνιση ό,τι ακούμε από Winamp και από Windows Media Player; Είχα ένα παλιότερα αλλά είχε κι ένα διαφημιστικό εκνευριστικό στον τίτλο.
Link to comment
Share on other sites

παιδια κανενα προγραμμα για αυξηση της ταχυτητας του <επεξεργαστη> υπαρχει?ή γενικοτερα για επεμβαση στον επεξεργαστη?
Link to comment
Share on other sites

α και κατι αλλο.θελω να κανω συνδεση laptop και υπολογιστη με παραλληλη θυρα αλλα δεν γινεται τιποτα.μηπως χρειαζοντε καποιοι οδηγοι αν οποιος γνωριζει κατι ας μου πει γιατι προσπαθω πολυ καιρο.ισως ειμαι λιγο εκτος θεματος.
Link to comment
Share on other sites

α και κατι αλλο.θελω να κανω συνδεση laptop και υπολογιστη με παραλληλη θυρα αλλα δεν γινεται τιποτα.μηπως χρειαζοντε καποιοι οδηγοι αν οποιος γνωριζει κατι ας μου πει γιατι προσπαθω πολυ καιρο.ισως ειμαι λιγο εκτος θεματος.

 

Όχι με παράλληλο αλλά με σειριακό καλώδιο. Και ο ένας γίνεται master και ο άλλος slave. Αυτά όμως επί εποχής DOS... δεν ξέρω αν υπάρχουν πλέον στα windows... :rolleyes:

 

Γιατί δεν παίρνεις μια απλή κάρτα δικτύου για το πισί (το πολύ 15 ευρώ) και ένα αντεστραμμένο UTP καλώδιο να κάνεις απλά και όμορφα την δουλειά σου; :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι με παράλληλο αλλά με σειριακό καλώδιο. Και ο ένας γίνεται master και ο άλλος slave. Αυτά όμως επί εποχής DOS... δεν ξέρω αν υπάρχουν πλέον στα windows... :rolleyes:

 

Γιατί δεν παίρνεις μια απλή κάρτα δικτύου για το πισί (το πολύ 15 ευρώ) και ένα αντεστραμμένο UTP καλώδιο να κάνεις απλά και όμορφα την δουλειά σου; :cool:

 

σωστος!ευχαριστω φιλε μου.για αυξηση ταχυτητας επεξεργαστη τιποτα?α και το προγραμμα motherboard monitor 5 επειδη δεν ξερω τι μητρικη εχω γινεται να το βρει μονο του?

Link to comment
Share on other sites

α και κατι αλλο.θελω να κανω συνδεση laptop και υπολογιστη με παραλληλη θυρα αλλα δεν γινεται τιποτα.μηπως χρειαζοντε καποιοι οδηγοι αν οποιος γνωριζει κατι ας μου πει γιατι προσπαθω πολυ καιρο.ισως ειμαι λιγο εκτος θεματος.

Αυτό το έκανα εγώ παλαιότερα με παράλληλο crossover καλώδιο και την "Απευθείας καλωδιακή σύνδεση" που είχαν τα Windows 98, δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο στα XP και πως λέγεται. Μια αναζήτηση όμως στο Google θα σε διαφωτίσει σίγουρα. Έχε υπ'όψιν σου όμως πως οι ταχύτητες θα είναι από απογοητευτικές ως ελεεινές.

Link to comment
Share on other sites

Yparei kai sta XP gia parallhlh kai seiriakh syndesh.

Bebaia opws grapsane kai oi apapano einai kai 8ema taxythtas.

Alla apo thn allh kai 8ema Kostous. An den yparxei Karta dyktiou ston ypologisth h Laptop 9a kostisei kati parapanw apo oti h lysh me to sketo kalwdio.

Link to comment
Share on other sites

α και κατι αλλο.θελω να κανω συνδεση laptop και υπολογιστη με παραλληλη θυρα αλλα δεν γινεται τιποτα.μηπως χρειαζοντε καποιοι οδηγοι αν οποιος γνωριζει κατι ας μου πει γιατι προσπαθω πολυ καιρο.ισως ειμαι λιγο εκτος θεματος.

Υπαρχει το προγραμμα laplink που δουλευει σε DOS.Το βαζεις και στα δυο πισι και συνδεεσαι ειτε με σειρακο καλωδιο ειτε με παραλληλο.Εχω να το χρησιμοποιησω πολλα χρονια παντως.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
υπαρχει καποιο προγραμα να δημιουργει δισκετα εκκινησης;

 

Δεν χρειαζεται ειδικο προγραμμα για αυτο.Απλα κανεις δεξι κλικ στο εικονιδιο της δισκετας και επιλεγεις διαμορφωση και υστερα δημιουργια δισκετας εκκινησης.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Elpizo na grafo sto sosto thread...

 

Mhpos gnorizete kapoio link,oste na mporeso katevaso dorean ston ypologisth kapoio programma poy anagnorizei fakeloys typoy .rar;

Link to comment
Share on other sites

Elpizo na grafo sto sosto thread...

 

Mhpos gnorizete kapoio link,oste na mporeso katevaso dorean ston ypologisth kapoio programma poy anagnorizei fakeloys typoy .rar;

 

WinRar 3.5

Link to comment
Share on other sites

http://www.nirsoft.net/ -> Τρομερή σελίδα στην οποία περιέχοντε εργαλεία που σας επιτρέπον να δείτε τα password της συνδεσης internet του υπολογιστή που το τρέχετε του hotmail και του yahoo τών κλειδωμένων αρχείων access κ.λ.π Υπάρχουν βέβαια και άλλες μικρές εφαρμογούλες που θα φανούν χρήσιμες σε πολλούς, ρίχτε του μια ματία αξίζει ;)
Link to comment
Share on other sites

paidia xeretai kanena programmataki pou otan erxetai ena email sto outlook na emfanizei ena fantasmataki pou na sou leei oti exeis ena kainourgio email? to eida stin tv kai den xero pos mporo na to vro

 

λογικα πρεπει να ειναι το incredimail που ζητας, η τζαμπα εκδοση ειναι γεματη διαφημισεις ομως

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Εχω να προτεινω 2 αρκετα χρησιμα utilities για αυτους που εχουν eBooks και θελουν να τα οργανωσουν.

 

Το πρωτο ειναι το eLibPro (πληροφοριες και download ΕΔΩ ) και το δευτερο το Bookinfo (πληροφοριες και download ΕΔΩ ). :)

 

eLibPro screenshot:

http://img228.imageshack.us/img228/9983/elibpro118mq.th.png

 

Bookinfo screenshot:

http://img228.imageshack.us/img228/9311/bookinfo10final4qz.th.png

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...