Jump to content

Μικρά & χρήσιμα freeware προγραμματάκια


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχει αναφερθει ξανα αλλα δεν απαντησε κανεις. Εχω λαπτοπ με ενσωματωμενη καμερα αλλα το pc δεν ειχε καποιο προγραμματακι προεγκατεστημενο ωστε να τραβαει βιντεο και φωτο.

Εχετε να προτεινεται κατι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδια εχει αναφερθει ξανα αλλα δεν απαντησε κανεις. Εχω λαπτοπ με ενσωματωμενη καμερα αλλα το pc δεν ειχε καποιο προγραμματακι προεγκατεστημενο ωστε να τραβαει βιντεο και φωτο.

Εχετε να προτεινεται κατι?

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχει κάτι. Πήγαινε στο μαγαζί που αγόρασες το λάπτοπ και ρώτησέ τους.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το mptrim για να κόβω τραγούδια αλλά αυτά που είναι μεγάλα με μέγεθος δεν τα κόβει. Υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση να κάνω για να τα δέχεται και αυτά η κάποιο άλλλο προγραμματάκι?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

wavepad. Πολυ χρησιμο εργαλιο για να κοψεις και να επεξεργαστεις ευκολα κομματια!!

:D

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο καλό και εύκολο προγραμματάκι για επεξεργασία βίντεο?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

wavepad. Πολυ χρησιμο εργαλιο για να κοψεις και να επεξεργαστεις ευκολα κομματια!!

:D

 

tsoump σε ευχαριστώ.που θα το βρω αυτό το εργαλίο???

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τρομερο! Κιαν εχεις product key, κοβεις και video... :D:D

Πολλες λειτουργιες και ευχρηστο!!!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.επειδη δεν ξερω που πρεπει ακριβως να αναφερω ενα προβλημα που αντιμετωπιζω,το παραθετω εδω..

μετα απο μια δοκιμησε ενα registry cleaner που εκανα,χαθηκε το language task bar ,και τωρα καθε φορα που ανοιγω τα windows xp home ,που χρησιμοποιω,πρεπει καθε φορα να κανω δεξι κλικ πανω στην μπαρα που βρισκετα στο κατω μερος της επιφανειας εργασιας,να απο επιλεγω απο την γραμμη εργαλειων την γραμμη γλωσσας και να επιλεγω στην συνεχεια την γραμμη γλωσσας με το ιδιο τροπο,ωστε να φορτωθει το συγκεκριμενο εικονιδιο,ειδαλως δεν μπορω να κανω ενναλαγη στα ελληνικα ενα θελω να πληκτρολογησω κατι που θελω οπουδηποτε,ειτε στον firefox,ειτε στο word.

υπαρχει καποιο registry fix?

δοκιμασα registry restore ,αλλα δεν..

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ειναι τρομερο! Κιαν εχεις product key, κοβεις και video... :D:D

Πολλες λειτουργιες και ευχρηστο!!!

το κατέβασα σας ευχαριστώ. είναι πολύ τέλειο!

Link to comment
Share on other sites

το κατέβασα σας ευχαριστώ. είναι πολύ τέλειο!

 

Έχω κάποιο πρόβλημα με το πρόγραμμα. Το save που πρέπει να γίνεται και πως γιατί δεν παίζουν στο κινητό μου τα τραγούδια.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποιο πρόβλημα με το πρόγραμμα. Το save που πρέπει να γίνεται και πως γιατί δεν παίζουν στο κινητό μου τα τραγούδια.

 

To save που κανεις , μαλλον ειναι απερισκεπτο σε wma. Δεν εχεις κοιταξει κατω απο οπου ονομαζεις το προγραμα - εν' ωρα αποθηκευσης- υπαρχει μια επιλογη : αποθηκευση ως: WMA ή MP3 ή 10002! :)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς να προτείνει ευχρηστο free πρόγραμμα για κλείδωμα αρχείων στο pc αλλά και σε εξωτερικο σκληρο δισκο;

Ο δικός μου seagate εξωτερικος εχει ένα άθλιο software που κάνει encrypt σε αρχεία, όμως μετά δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις αν δεν τα κάνεις decrypt πάλι, και διαρκεί πολύ ώρα το encrypt/decrypt.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
έχει κανείς να προτείνει ευχρηστο free πρόγραμμα για κλείδωμα αρχείων στο pc αλλά και σε εξωτερικο σκληρο δισκο;

Ο δικός μου seagate εξωτερικος εχει ένα άθλιο software που κάνει encrypt σε αρχεία, όμως μετά δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις αν δεν τα κάνεις decrypt πάλι, και διαρκεί πολύ ώρα το encrypt/decrypt.

 

Να διορθώσω την ερώτησή μου:

Έχω ψάξει στο φόρουμ, υπάρχουν πολλές προτάσεις, αλλά δεν βοηθά και πολύ η παράθεση προγραμμάτων χωρίς τη γνώμη όσων τα δοκιμάζουν. Θα ήθελα λοιπόν αν κάποιος γνωρίζει πρόγραμμα για κλείδωμα αρχείων με τα εξής χαρακτηριστικά:

1)Freeware 2)να κλειδώνει αρχεία σε διάφορες θέσεις (όχι μόνο σε ένα τοπικό δίσκο) 3)το ξεκλείδωμα του αρχείου να το κάνει πλήρως προσβάσιμο/αναγνώσιμο 4.)να κλειδώνει κι εξωτερικό σκληρό που όμως να μπορεί να ξεκλειδωθεί-διαβαστεί και σε άλο υπολογιστή.

Αν κανείς μπορεί να βοηθήσει...:O, ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα μια ταινία σε μορφή avi αλλά ήταν 'σπασμένη' σε κομμάτια της μορφής avi.001 κτλ.Χρησιμοποίησα το HJSplit για τα ενώσω,παράγεται μεν ένα τελικό αρχείο αλλά το VLC δεν το παίζει. Είχε κανείς κανά τέτοιο πρόβλημα και αν ναι με τι πρόγραμμα το έλυσε?
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα μια ταινία σε μορφή avi αλλά ήταν 'σπασμένη' σε κομμάτια της μορφής avi.001 κτλ.Χρησιμοποίησα το HJSplit για τα ενώσω,παράγεται μεν ένα τελικό αρχείο αλλά το VLC δεν το παίζει. Είχε κανείς κανά τέτοιο πρόβλημα και αν ναι με τι πρόγραμμα το έλυσε?

 

Εφοσον στα κανει join δεν πιστευω οτι ειναι θεμα hjsplit.

 

κανε update στα codecs ffdshow και δοκιμασε αλλον player mpc, bsplayer για να αναπαραγεις το συγκεκριμενο αρχειο.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε ο mcde, κάνε open with με το winrar το .001 και δες αν ανοίγει και μέσα έχει το .avi. Αν όντως ανοίγει, κάνε extract το avi κάπου.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενας υποφερτος free pdf editor να μου συστησετε? Δε θελω τραγικα πραγματα... Να μπορω να γραψω λιγο, υπογραμμισεις και τετοια...

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

έχετε 4GB ραμ και 32bit xp ή vista, μην πάει χαμένο το 1GB.

 

Εκανα αυτό που έγραψες στην σελίδα 111, αλλα μου παρουσιάζει θέμα στην υπόλοιπη μνήμη, και θα το βγάλω. Εκανα εγκατάσταση το RamDrive, πέρασα και την εγγραφή στη Registry, αλλα είτε του δηλώσω pagefile είτε όχι, αμέσως μετά το startup μου δίνει 600ΜΒ ελέυθερα μνήμης. Απο τα 3 που έχω. Και μετά απο λίγα δευτερόλεπτα πέφτει στα 1.10 Free Ram. Ενώ κανονικά έχω 2GB free μετά το άνοιγμα των Windows.

Τί να πω... φαίνεται οτι για να κρατήσει όρθιο τον χώρο του 1GB, καταναλώνει την φυσική μνήμη του συστήματος. Αρα κέρδος 0. Κριμα και σαν ιδέα ήταν ωραία.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω εγκατάσταση από ένα cd ένα αρχείο το οποίο περιέχει τεστ για την οδήγηση αυτοκινήτου και λέει ότι πρώτα πρέπει να ρυθμίσω την ανάλυση οθόνης σε 1024*768 και με μεγάλα large γράμματα. Την ρύθμισα έκανα install πέρασα το αρχείο αλλά όταν πάω να το ανοίξω μου λέει ότι το πρόγραμμα δεν τρέχει εάν δεν ρυθμίσω την ανάλυση της οθόνης. Εγώ την έχω ρυθμίσει. Μήπως θέλουν ρύθμιση και τα γράμματα από κάπου?Γιατί δεν παίζει το αρχείο?
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αλλάξεις και τα dpi.

 

http://img34.imageshack.us/img34/4272/14974692.gif

 

 

(Αυτός που έγραψε το πρόγραμμα είναι μέγας μ***κας. Άκου εκεί να είναι υποχρεωτικό να αλλάξεις ανάλυση και dpi :angry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αλλάξεις και τα dpi.

 

http://img34.imageshack.us/img34/4272/14974692.gif

 

 

(Αυτός που έγραψε το πρόγραμμα είναι μέγας μ***κας. Άκου εκεί να είναι υποχρεωτικό να αλλάξεις ανάλυση και dpi :angry:[/QUOΤ

 

ΤΑ ΑΛΛΑΞΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ. ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ΝΑ ΑΛΛΑΖΩ ΑΝΑΛΥΣΗ Κ ΜΕΓΕΘΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει κανενα προγραμματακι ετσι ωστε να μπλοκαρει τις διαφημισεις στα διαφορα σαιτ στο ιντερνετ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...