Jump to content

Μικρά & χρήσιμα freeware προγραμματάκια


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω ότι το έχουν και τα starter. Πήγαινε έναρξη και κάνε αναζήτηση "Disk Management" να δεις αν υπάρχει.

Δες το παρακάτω βίντεο για το πώς να ενώσεις τα 2 partitions.

 

Επίσης ένα άλλο πρόγραμμα, που είχα χρησιμοποιήσει πριν λίγο καιρό, είναι το easeus partition manager, αρκετά εύκολο και καλό.

 

Σε κάθε περίπτωση πάντως κράτα ένα backup.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Νομίζω ότι το έχουν και τα starter. Πήγαινε έναρξη και κάνε αναζήτηση "Disk Management" να δεις αν υπάρχει.

Δες το παρακάτω βίντεο για το πώς να ενώσεις τα 2 partitions.

 

Επίσης ένα άλλο πρόγραμμα, που είχα χρησιμοποιήσει πριν λίγο καιρό, είναι το easeus partition manager, αρκετά εύκολο και καλό.

 

Σε κάθε περίπτωση πάντως κράτα ένα backup.

το δοκιμασα και αυτο,ενω τον καταργω...μετα μου βγαζει σφαλμα οταν παω να τον ενωσω.

θα ψαξω αν βρω το προγραμμα που αναφερεις να δοκιμασω και αυτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια καλησπερα. αγορασα πριν 5 ημερες το netbook samsung NF310 με εγκατεστημενα πανω τα windows 7 starter, θελω να αλλαξω την εικονα για φοντο και οπως διαβασα σε καποια forum δεν μπορει λεει να αλλαχθει.ξερει καποιος κανενα προγραμματακι να βαζω την φωτογραφια που θελω φοντο.ευχαριστω πολυ

 

 

Εχω και εγω ενα netbook με τα starter 7. Σε αυτα δεν μπορεις να αλλαξεις το φοντο. Εγω εχω βαλει το Oceanis Change Background Windows 7 και λειτουργει κανονικα

http://oceanis-change-background-windows-7.software.informer.com/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
το spybot κυρίως ''προνοεί'' και δεν ''μετανοεί'' ;) κοινώς προφυλάσσει πρωτίστως και δευτερευόντως καθαρίζει..;)
Link to comment
Share on other sites

το spybot κυρίως ''προνοεί'' και δεν ''μετανοεί'' ;) κοινώς προφυλάσσει πρωτίστως και δευτερευόντως καθαρίζει..;)

 

Άρα απ'ότι κατάλαβα, το spybot είναι καλύτερο από το ccleaner;;;

Link to comment
Share on other sites

θα σου πω μόνο ότι σχεδόν την τελευταία πενταετία, το spybot είναι πάντα στον υπολογιστή μου, τόσο στον σταθερό, όσο και στον φορητό...του κάνω update τα definitions 1-2 φορές την βδομάδα και μέχρι σήμερα (εννοείται μαζί με το antivirus) δεν είχα ποτέ το παραμικρό πρόβλημα..:)
Link to comment
Share on other sites

Άρα απ'ότι κατάλαβα, το spybot είναι καλύτερο από το ccleaner;;;

εγω θεωρω διαφορετικο προγραμμα το ενα με το αλλο.το ccleaner δεν σε προστατευει.αντιθετως σε βοηθαει να καθαρισεις τον υπολογιστη και να απεγκαταστησεις ευκολοτερα προγραμματα.

το spybot κι'εγω το εχω παντα στους υπολογιστες μου..και πραγματικα οσες φορες το χρειαστηκα με'σωσε στην κυριολεξεια.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To spybot είναι malware/spyware remover/cleaner, το ccleaner καθαρίζει cache, temp files κλπ. παρόμοια. Δεν έχει σχέση το ένα με το άλλο.
Link to comment
Share on other sites

To spybot είναι malware/spyware remover/cleaner, το ccleaner καθαρίζει cache, temp files κλπ. παρόμοια. Δεν έχει σχέση το ένα με το άλλο.

 

Εγώ χρησιμοποιώ τόσο το Ccleaner με το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος για την χρήση που αναφέρεις, όσο και το Malwarebytes Antimalware από το οποίο είμαι επίσης "καλυμμένος" τόσο για καθάρισμα από spyware, malware κλπ όσο και από την online προστασία που προσφέρει (εφόσον έχει κανείς κωδικό εγγραφής).

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Ξερει κανεις να με βοηθησε να βρω ενα προγραμμα που να μπορώ να απομονώμω αντικειμενα απο φωτογραφίες? Μπορω με το photoshop αλλα ειναι 1 gb προγραμμα και βαριεμαι να βαλω το trial απλα και μονο για να κανω μερικες αστειες φωτος. Οπως γιαα παραδειγμα να παρω ενα γατο και να τον βαλω στον αέρα.
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

με τις δυνατότητες του photoshop, αλλά ελεύθερο είναι το GIMP

 

το δοκιμάζεις και αποφασίζεις..

Link to comment
Share on other sites

με τις δυνατότητες του photoshop, αλλά ελεύθερο είναι το GIMP

 

το δοκιμάζεις και αποφασίζεις..

 

Ευχαριστώ. Το εβαλα εχτες οταν ποσταρα εδω αλλά εσυ μου εδειξες οτι υπάρχει η 2.8 εκδοση. Εγω ειχα βάλει τη 1.6 :wacko:

Καλο προγραμμα αλλα δεν βρηκα magic eraser

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Το εβαλα εχτες οταν ποσταρα εδω αλλά εσυ μου εδειξες οτι υπάρχει η 2.8 εκδοση. Εγω ειχα βάλει τη 1.6 :wacko:

Καλο προγραμμα αλλα δεν βρηκα magic eraser

Σίγουρα θα βρεις το εργαλείο που θέλεις, το χρησιμοποιούν πολλοί για "ισάξιο" του photoshop...;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπερα,μηπως μπορει να μου πει καποιος κανενα προγραμμα για να βαζω δικα μου wallpapers στα windows 7 starter.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ενα προγραμμα δωρεαν που ειναι αυτο.:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς είναι το spybot?:O

Spybot - Search & Destroy detects and removes spyware, a relatively new kind of threat not yet covered by common anti-virus applications

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς είναι το spybot?:O

Πρόγραμμα που κάνει το παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ξερετε κανενα προγραμμα (free) για να κανει update τους drivers??

 

Αυτό λέει ότι κάνει αυτή την δουλειά

 

Επίσης και αυτό

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε καποιο προγραμμα επεξεργασιας εικονας?

Θελω πχ να αλλαζω κεφαλι σε καποια φωτογραφια.Μερος της φωτογραφιας πανω σε αλλη φωτο κλπ..

Ειχα παλιοτερα καποιο αλλα το εχασα.Οσο πιο απλο γινεται κ βασικα να ειναι free.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...