Jump to content

[Επίσημο] Nokia E51


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τελευταιο F/W ειναι το 400.34.011 / 26-05-2009
Ευχαριστώ...Αξίζει να την κάνω ή όχι;:worry:
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ...Αξίζει να την κάνω ή όχι;:worry:

 

Εγω καποια διαφορα απο την 300 δεν εχω δει, αλλα ουτε κ καποιο προβλημα.

Καποια παιδια βεβαια εχουν προβλημα στην εγκατασταση εφαρμογων,δες λιγα ποστ ποιο πανω κ θα καταλαβεις.

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ...Αξίζει να την κάνω ή όχι;:worry:

Η 300 είχε πρόβλημα με το ξυπνητήρι.

Στη 400 δείχνει να έχει διορθωθεί.

Προσωπικά θα σου πρότεινα να κάνεις αναβάθμιση.

Εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Η 300 είχε πρόβλημα με το ξυπνητήρι.

Στη 400 δείχνει να έχει διορθωθεί.

Προσωπικά θα σου πρότεινα να κάνεις αναβάθμιση.

Εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

 

Eπειδή το ξυπνητήρι μου χρειάζεται, ΄τί πρόβλημα παρουσίαζε; Δεν χτύπαγε κανονικα;:worry:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά πιο πίσω, έχει αναφερθεί.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εγω με την 300 δεν ειχα ποτε προβλημα με το ξυπνητηρι ουτε και με το αλλο προβλημα που πηγαινε η ωρα 1 ωρα μπροστα οταν το εκλεινες. Επιπλεον το να μην μπορει να hackαριστει το κινητο το θεωρω υπερτατο μειονεκτημα οποτε η νεα εκδοση εχει ηδη φαει ακυρο απο μενα.

Το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι το hands free ακουγεται απελπιστικα χαμηλα, ιδιο προβλημα με το gx30. Απορω ποιος μπορει να ακουσει μουσικη η οτιδηποτε με τοσο χαμηλη ενταση...

 

Παιδια τι λετε γι αυτη την μπαταρια απο ebay:

 

http://cgi.ebay.co.uk/GENUINE-NOKIA-BP-6MT-BATTERY-FOR-N81-8GB-N82-E51-N78_W0QQitemZ120446187801QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneBatteries?hash=item1c0b26f919&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12|66%3A2|39%3A1|72%3A2136|293%3A1|294%3A50

Link to comment
Share on other sites

έχει μαζέψει αρκετή σκόνη κάτω από το τζαμάκι το Ε51 μου...ξέρει κανείς αν είναι εύκολο να ανοίξω το μπροστά πλαστικό να το καθαρίσω? είναι απλά κουμπωτό ή θέλει και ξεβίδωμα σε καμιά torx βίδα? το έχει κάνει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

έχει μαζέψει αρκετή σκόνη κάτω από το τζαμάκι το Ε51 μου...ξέρει κανείς αν είναι εύκολο να ανοίξω το μπροστά πλαστικό να το καθαρίσω? είναι απλά κουμπωτό ή θέλει και ξεβίδωμα σε καμιά torx βίδα? το έχει κάνει κανείς?

Πανευκολο ειναι. Ξεβιδωνεις 4 βιδες πισω απο το πισω καπακι της μπαταριας και αμεσως βγαινει το μπροστα καλυμα το οποιο ποιανει μονο πανω στο ακουστικο.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ και τους δύο...θα το τσεκάρω αύριο..:)

 

edit: τελικά ήταν όντως πανεύκολο...με ένα κατσαβιδάκι torx No6 έβγαλα τις 4 βίδες και το καπάκι ξεκούμπωσε πανεύκολα..:)

καθάρισα προσεχτικά την σκόνη και τα χνούδια και έγινε σα καινούργιο..:up: thaaaanks..:)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. σήμερα πήρα ένα e51. δεν το ψαχούλεψα πολύ για να δω τι παίζει, αλλά μου φαίνεται κάπως περίεργο που τα κουμπιά, ειδικά το μεγάλο το κεντρικό κάνει έναν θόρυβο κρατσ κρατσ λες κ είναι χαλασμένο. Έτσι είναι όλα ή να το πάω σε κάποιο κατάστημα nokia club να το δουν? (από Online κατάστημα το αγόρασα καινούριο σφραγισμένο).
Link to comment
Share on other sites

να το πας. και έμενα έκανε θόρυβο το αριστερό πλήκτρο και μου το αλλάξανε. (σε καταστημα cosmote και η αγορα και η αλλαγη)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :)

Και ναι , μετά από πολλές ταλαιπωρήσεις από τα αμέτρητα restart του κινητού μου αποφάσισα να κάνω αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση που υπάρχει.

Έκανα backup μέσω του PC Suite με επιτυχία.

Στην επαναφορά του backup με την νέα πλέον έκδοση κάνοντας την διαδικασία να επαναφέρω τα αρχεία μου πίσω ενώ μου έβγαλε μήνυμα ότι έγινε επιτυχώς η διαδικασία , δεν μπορώ να δω τις σημειώσεις μου και του ημερολογίου πουθενα :(

Τι μπορεί να έχει συμβεί;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :)

Και ναι , μετά από πολλές ταλαιπωρήσεις από τα αμέτρητα restart του κινητού μου αποφάσισα να κάνω αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση που υπάρχει.

Έκανα backup μέσω του PC Suite με επιτυχία.

Στην επαναφορά του backup με την νέα πλέον έκδοση κάνοντας την διαδικασία να επαναφέρω τα αρχεία μου πίσω ενώ μου έβγαλε μήνυμα ότι έγινε επιτυχώς η διαδικασία , δεν μπορώ να δω τις σημειώσεις μου και του ημερολογίου πουθενα :(

Τι μπορεί να έχει συμβεί;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Το backup μέσω pcsuite είναι μια βλακεία και μισή. Ποτέ δεν λειτουργεί σωστά.

Να υποθέσω ότι τις σημειώσεις τις είχες να αποθηκεύονται στο τηέφωνο και όχι στην κάρτα? Τότε νομίζω ότι χάθηκαν....

 

Για το ημερολόγιο, δεν είχες κάνει συγχρονισμό με το outlook??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το backup μέσω pcsuite είναι μια βλακεία και μισή. Ποτέ δεν λειτουργεί σωστά.

Να υποθέσω ότι τις σημειώσεις τις είχες να αποθηκεύονται στο τηέφωνο και όχι στην κάρτα? Τότε νομίζω ότι χάθηκαν....

 

Για το ημερολόγιο, δεν είχες κάνει συγχρονισμό με το outlook??

 

Oops δεν το θυμάμαι αυτό που αναφέρεις...:wacko:

Για το ημερολόγιο όχι δεν είχα κάνει... :O

 

Να υποθέσω τότε πως άσκοπα ψάχνομαι ε;:confused:

Υπάρχει κάποιο άλλο δηλαδήπου μπορώ να κάνω την δουλειά που κάνει το Pc Suite;:rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Oops δεν το θυμάμαι αυτό που αναφέρεις...:wacko:

Για το ημερολόγιο όχι δεν είχα κάνει... :O

 

Να υποθέσω τότε πως άσκοπα ψάχνομαι ε;:confused:

Υπάρχει κάποιο άλλο δηλαδήπου μπορώ να κάνω την δουλειά που κάνει το Pc Suite;:rolleyes:

 

Αν είχες αποθηκεύσει τις σημειώσεις στην κάρτα μνήμης, θα τις βρείς εκεί. Καλύτερα, βάλε την κάρτα σε ένα reader και ψάξε τους φακέλους από το pc σου. Είναι πιο εύκολο.

 

Κάποιος τρόπος να κάνεις backup τις εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει, δεν υπάρχει. Το έχω ψάξει πολύ. Τιε ρυθμίσεις όμως (πχ προφίλ) μπορείς να τα κάνεις backup στην κάρτα μνήμης (εργαλέια>μνήμη>αντιγρ.μνήμης τηλεφώνου).

 

Το ημερολόγιο και τις επαφές, μόνο μέσω συγχρονισμού με Outlook. Ειδικά τις επαφές σου , μπορείς να τις κάνεις backup και στην κάρτα μνήμης (πας επαφές>επιλογή όλων>αντιγραφή>στην κάρτα μνήμης).

 

Τα αρχεία σου (φωτογραφίες, τραγούδια κλπ) απλά τα αντιγράφεις κάπου αλλού (πχ κάρτα μνήμης, pc ).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες αποθηκεύσει τις σημειώσεις στην κάρτα μνήμης, θα τις βρείς εκεί. Καλύτερα, βάλε την κάρτα σε ένα reader και ψάξε τους φακέλους από το pc σου. Είναι πιο εύκολο.

 

Κάποιος τρόπος να κάνεις backup τις εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει, δεν υπάρχει. Το έχω ψάξει πολύ. Τιε ρυθμίσεις όμως (πχ προφίλ) μπορείς να τα κάνεις backup στην κάρτα μνήμης (εργαλέια>μνήμη>αντιγρ.μνήμης τηλεφώνου).

 

Το ημερολόγιο και τις επαφές, μόνο μέσω συγχρονισμού με Outlook. Ειδικά τις επαφές σου , μπορείς να τις κάνεις backup και στην κάρτα μνήμης (πας επαφές>επιλογή όλων>αντιγραφή>στην κάρτα μνήμης).

 

Τα αρχεία σου (φωτογραφίες, τραγούδια κλπ) απλά τα αντιγράφεις κάπου αλλού (πχ κάρτα μνήμης, pc ).

 

 

Σ ευχαριστώ πολύ για όλα , θα ενημερώσω :)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι πρόβλημα έχει ο kormos με το backup, αλλά ας αποφεύγουμε τους αφορισμούς τύπου "backup με pcsuite είναι μια βλακεία και μισή..." και άλλα τέτοια επιχειρήματα...Ας αρκεστούμε στις προσωπικές μας εκτιμήσεις γιατί πολύς κόσμος μπορεί να έχει τελείως διαφορετική άποψη και εδώ δεν είμαστε για να συγχυζόμαστε....

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι πρόβλημα έχει ο kormos με το backup, αλλά ας αποφεύγουμε τους αφορισμούς τύπου "backup με pcsuite είναι μια βλακεία και μισή..." και άλλα τέτοια επιχειρήματα...Ας αρκεστούμε στις προσωπικές μας εκτιμήσεις γιατί πολύς κόσμος μπορεί να έχει τελείως διαφορετική άποψη και εδώ δεν είμαστε για να συγχυζόμαστε....
Δεκτή η αποψή σου, όπως και του φίλου....Αποτελούν άλλωστε όλες προσωπικές εκτιμήσεις ισότιμης αξίας....Προσυπογράφω πάντως την άποψη του φίλου, που αναφέρεσαι....Το pcsuite τις περισσότερες φορές μπερδεύει τα πράγματα, παρά τα απλοποιεί....Τέλος πάντων ο καθένας μπορεί να έχει τις απόψεις του και να τις εκφράζει όπως νομίζει....;)
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και αρκετά χρόνια που χρησιμοποιώ το PcSuite και το backup του δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα. Προβλήματα στην μεταφορά και γενικώς στην επικοινωνία παρουσιάζονται όταν το καλώδιο δεν συνδέεται κατευθείαν πάνω στην usb του pc αλλά μεσολαβεί κάποια προέκταση usb η κάποιο usb hub. Όταν λοιπόν αναβαθμίζουμε το κινητό μας ή κάνουμε backup καλό είναι να τα αποφεύγουμε για να μην έχουμε προβλήματα γιατί συνήθως ενώ δείχνει οτι δουλεύει κανονικά τα data "σκουπιδιάζουν" πολλές φορές με ανεπιθύμητα αποτελέσματα!
Link to comment
Share on other sites

Φορτιση μεσω usb δεν μπορει να γινει; Γιατι οσο το δοκιμασα δεν καταφερα να κανω κατι...Ευχαριστω
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και αρκετά χρόνια που χρησιμοποιώ το PcSuite και το backup του δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα. Προβλήματα στην μεταφορά και γενικώς στην επικοινωνία παρουσιάζονται όταν το καλώδιο δεν συνδέεται κατευθείαν πάνω στην usb του pc αλλά μεσολαβεί κάποια προέκταση usb η κάποιο usb hub. Όταν λοιπόν αναβαθμίζουμε το κινητό μας ή κάνουμε backup καλό είναι να τα αποφεύγουμε για να μην έχουμε προβλήματα γιατί συνήθως ενώ δείχνει οτι δουλεύει κανονικά τα data "σκουπιδιάζουν" πολλές φορές με ανεπιθύμητα αποτελέσματα!

 

Ποτέ μου δεν χρησιμοποίησα επέκταση αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι απέγινε...και το καλύτερο απ όλα είναι πως πέρα του ότι πρίν κάνω την αναβάθμιση και backup είχα ήδη κάνει εγκατάσταση την τελευταία έκδοση του PC Suite.

 

 

Φορτιση μεσω usb δεν μπορει να γινει; Γιατι οσο το δοκιμασα δεν καταφερα να κανω κατι...Ευχαριστω

 

Για όσα χρόνια έχω ΝΟΚΙΑ στην κατοχή μου δεν νομίζω πως έχει γίνει ποτέ φόρτιση μέσω του υπολογιστή. Αν δεν κάνω λάθος αυτό το πλεονέκτημα το έχει η SE :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Φορτιση μεσω usb δεν μπορει να γινει; Γιατι οσο το δοκιμασα δεν καταφερα να κανω κατι...Ευχαριστω

Για φόρτιση μέσω USB υπάρχει ο Φορτιστής Nokia μέσω θύρας USB CA-100. Αναφέρουν στο site της Nokia ότι είναι συμβατός με το Ε51.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Για φόρτιση μέσω USB υπάρχει ο Φορτιστής Nokia μέσω θύρας USB CA-100. Αναφέρουν στο site της Nokia ότι είναι συμβατός με το Ε51.

 

Ο τρόπος που αναφέρεις απ ότι κατάλαβα έχει να κάνει με έναν καθαρά φορτιστή usb , το προαναφερθέν ερώτημα όμως απ ότι κατάλαβα έχει να κάνει με το αν μπορεί να φορτίσει το κινητό με το καλώδιο μεταφοράς δεδομένων όπως γίνεται και με τα SE.

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι δεν μπορεί να φορτίσει μέσω καλωδίου το Ε51, τα μόνα που φορτίζουν μέσω καλωδίου USB είναι τα Ν97 και Ν86(νομίζω), και γι' αυτό πρότεινα αυτό το καλώδιο σε περίπτωση που τον ενδιαφέρει να φορτίζει το κινητό του μέσω USB.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...