Jump to content

[Επίσημο] Nokia E51


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω την εντύπωση ότι χρησιμοποιώντας αυτό το φοβερό theme (Preview) κρατάει πιο πολύ η μπαταρία ;)

 

Download:

xxxxxxxxxxxxxxx

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σας, σχετικά με την μπαταρία του, όπως είχα ναφέρει σε προηγούμενα post, είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από την απόδοσή του. Μοθ κρατάει μέσω όρο 2.5 ημέρες και λέω μέσο όρο γιατί το λιγότερο που μου έχει κρατήσει είναι 2 ημέρες, αναλόγως την χρήση. Ειναι πάντα συνδεδεμένο με Gprs γιατί έχω μέσω Visto 4 e-mail accounts τα οποία λαμβάνω και απαντάω συνεχώς. Επισης κανω χρήση περίπου 1 ώρα την ημέρα surfing μέσω Wi-Fi (γραφείο+σπιτι) και φυσικά λόγω δουλειας αρκετή ομιλία την ημέρα.

Μπορώ να πώ ότι με το Ν73ΜΕ μπορεί να είχα ισως λίγο καλύτερη αυτονομία, αλλά δεν γνωρίζω τί θα έκανε εάν είχε και αυτό Wi-Fi. Πάντως σύμφωνα με την εμπειρία μου είναι ένα από τα καλύτερα business phones που έχει βγάλει η Νοκια. - μεγεθος/design/ταχύτητα/τιμή/μνήμη/αξιοπιστία/αυτονομία/wi-fi κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Η δονηση οταν ερχεται μηνυμα χτυπαει μια φορα. Στα παλαιοτερα νοκια θυμαμαι χτυπουσε 2 φορες. Αυτο γινεται να αλλαξει? Γιατι με μια φορα που χτυπαει δυσκολα περνεις ειδηση του γεγονοτος...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρουσα συσκευή.

Μικρές διαστάσεις και βάρος, δυνατή αυτονομία και πολύ καλός εξοπλισμός.

Η οθόνη θα έπρεπε να ήταν λίγο μεγαλύτερη, αλλά είναι πολύ καλής ποιότητας και δεν απογοητεύει.

Το μενού πολύ γρήγορο και αρκετά αξιόπιστο.Ο επεξεργαστής είναι δυνατός και η ram υπέραρκετή.Παρόλα αυτά , μερικές φορές το καταραμένο μήνυμα"μνήμη πλήρης" κάνει την εμφάνισή του, παρά το γεγονός ότι υπάρχουν πχ 40mb ελεύθερης ram(εντάξει, δεν συμβαίνει συχνά)

Η κατασκευή καλή γενικά αλλά υπάρχουν μικρά μελανά σημεία που δεν θα έπρεπε....Πάντως γενικά επικρατεί ποιότητα.

 

Εντυπωσιακό είναι και το πληκτρολόγιο που παρά τις μικρές του διαστάσεις είναι πολύ εύχρηστο.

 

Για καθαρά επαγγελματική χρήση, μακριά από κράχτες και κάμερες πολλών mpxls, τη συστείνω ανεπιφύλακτα!:)

(επιτέλους ένα nokia που μου αρέσει πολύ και δεν αποδείχτηκε μούφα)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Η δονηση οταν ερχεται μηνυμα χτυπαει μια φορα. Στα παλαιοτερα νοκια θυμαμαι χτυπουσε 2 φορες. Αυτο γινεται να αλλαξει? Γιατι με μια φορα που χτυπαει δυσκολα περνεις ειδηση του γεγονοτος...

 

Νομίζω εξαρτάται απο τον ήχο που έχεις ορίσει για ειδοποίηση μηνυμάτων. Δοίμασε να βάλεις έναν ήχο που να διαρκεί περισσότερο και δες αν η δόνηση συνεχίζει ή σταματάει στα πρώτα δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στο Settings > Personalisation > Standby mode > Active standby plug-ins και από-επιλέξεις το "Wireless LAN", συνεχίζει να το εμφανίζει;

Το έχω κάνει ήδη και δεν αλλάζει κάτι

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω εξαρτάται απο τον ήχο που έχεις ορίσει για ειδοποίηση μηνυμάτων. Δοίμασε να βάλεις έναν ήχο που να διαρκεί περισσότερο και δες αν η δόνηση συνεχίζει ή σταματάει στα πρώτα δευτερόλεπτα.

Ο ηχος ειναι ο κλασσικος ηχος του μηνυματος στα nokia. Το θεμα ειναι οταν το εχω αθορυβο να μην συμβαινει αυτο.

 

Επισης κανενα νεο για την διορθωση της ωρας αφιξης των μηνυματων? Αυτο και αν ειναι προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Επισης κανενα νεο για την διορθωση της ωρας αφιξης των μηνυματων? Αυτο και αν ειναι προβλημα...

 

Κλασικό πρόβλημα...δεν νομίζω να υπάρχει λύση

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επισης κανενα νεο για την διορθωση της ωρας αφιξης των μηνυματων? Αυτο και αν ειναι προβλημα...

 

Αυτό θα λυθεί μόνο με κάποια αναβάθμιση, όταν βγάλει η ΝΟΚΙΑ. Έτσι λύθηκε και στο Ν95 που είχε το ίδιο πρόβλημα με τα μηνύματα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ο ηχος ειναι ο κλασσικος ηχος του μηνυματος στα nokia. Το θεμα ειναι οταν το εχω αθορυβο να μην συμβαινει αυτο.

 

Επισης κανενα νεο για την διορθωση της ωρας αφιξης των μηνυματων? Αυτο και αν ειναι προβλημα...

όταν το έχεις αθόρυβο, είναι λογικό να χτυπάει πολύ λίγο η δόνηση. Κάνε όμως αυτό που σου είπα. Βάλε για ήχο μηνύματος κάποιον ήχο που να διαρκεί περισσότερο και δες αν το τηλέφωνο δονείται περισσότερη ώρα.

 

Κλασικό πρόβλημα...δεν νομίζω να υπάρχει λύση

 

Αυτό θα λυθεί μόνο με κάποια αναβάθμιση, όταν βγάλει η ΝΟΚΙΑ. Έτσι λύθηκε και στο Ν95 που είχε το ίδιο πρόβλημα με τα μηνύματα.

 

Γιατί ρε παιδιά, τι πρόβλημα υπάρχει με την ώρα άφιξης μηνύματος; Σας βγάζει λάθος ώρα; Συμβαίνει σε όλους; Μου φαίνεται περίεργο που το λέτε γιατί δεν έχω δει κάτι στο δικό μου. Τσέκαρα μόλις τώρα τα πιο πρόσγατα μηνύματά μου και είδα οτι η ώρα είναι οκ.

 

Αυτό που προκαλεί πολλές φορές αποκλίσεις στην ώρα είναι στο μενού ρυθμίσεις -> γενικές -> ημερ/νία και ώρα το επίπεδο ζώνη ώρας. Εγώ το έχω στο GMT +2:00 και δεν έχω πρόβλημα. Για δεστε το και πείτε μου.

Link to comment
Share on other sites

όταν το έχεις αθόρυβο, είναι λογικό να χτυπάει πολύ λίγο η δόνηση. Κάνε όμως αυτό που σου είπα. Βάλε για ήχο μηνύματος κάποιον ήχο που να διαρκεί περισσότερο και δες αν το τηλέφωνο δονείται περισσότερη ώρα.

 

 

 

 

 

Γιατί ρε παιδιά, τι πρόβλημα υπάρχει με την ώρα άφιξης μηνύματος; Σας βγάζει λάθος ώρα; Συμβαίνει σε όλους; Μου φαίνεται περίεργο που το λέτε γιατί δεν έχω δει κάτι στο δικό μου. Τσέκαρα μόλις τώρα τα πιο πρόσγατα μηνύματά μου και είδα οτι η ώρα είναι οκ.

 

Αυτό που προκαλεί πολλές φορές αποκλίσεις στην ώρα είναι στο μενού ρυθμίσεις -> γενικές -> ημερ/νία και ώρα το επίπεδο ζώνη ώρας. Εγώ το έχω στο GMT +2:00 και δεν έχω πρόβλημα. Για δεστε το και πείτε μου.

 

 

Σαν ώρα αποστολής σου εμφανίζει την ώρα που εσύ το παρέλαβες, ακόμα και αν κάποιος στο έστειλε μέρες πριν.(αυτό το καταλαβαίνεις αν πχ είχες κλειστό το κινητό για αρκετή ώρα και πάρεις τα μηνύματα μόλις το ενεργοποιήσεις).

 

 

Εγώ έχω άλλο πρόβλημα, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μπορώ να κατεβάσω τα mail μου στο κινητό.

Έχω φτιάξει όλες τις ρυθμίσεις σωστά, αλλά μου λέει ότι δεν βρέθηκε διακομιστής εισερχομένων

 

 

Όνομα χρήστη : (τη διεύθυνση του mail μου)

 

Κωδικός πρόσβ. : (τον κωδικό του mail μου)

 

Διακομιστής εισερχομένων: pop.mail.yahoo.com

Σημείο πρόσβ. σε χρήση: WIND GPRS

Όνομα γραμματοκιβ. : (ότι όνομα θέλω να φαίνεται στο μενού του κινητού)

 

Τύπος γραμματοκιβ. :POP3

 

Ασφάλεια : ssl/tls

 

Θύρα: 995

 

Ασφαλής σύνδεση APOP : Απενεργοποιημένη

 

 

Τι κάνω λάθος???:(

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω άλλο πρόβλημα, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μπορώ να κατεβάσω τα mail μου στο κινητό.

Έχω φτιάξει όλες τις ρυθμίσεις σωστά, αλλά μου λέει ότι δεν βρέθηκε διακομιστής εισερχομένων

 

 

Όνομα χρήστη : (τη διεύθυνση του mail μου)

 

Κωδικός πρόσβ. : (τον κωδικό του mail μου)

 

Διακομιστής εισερχομένων: pop.mail.yahoo.com

Σημείο πρόσβ. σε χρήση: WIND GPRS

Όνομα γραμματοκιβ. : (ότι όνομα θέλω να φαίνεται στο μενού του κινητού)

 

Τύπος γραμματοκιβ. :POP3

 

Ασφάλεια : ssl/tls

 

Θύρα: 995

 

Ασφαλής σύνδεση APOP : Απενεργοποιημένη

Τι κάνω λάθος???:(

 

Αν δεν κάνω λάθος για να κατεβάσεις τα mail σου πρέπει να διαλέξεις σημείο πρόσβασης wind internet. Μία φορά είχα δοκιμάσει να κατεβάσω email μου με GPRS αλλά έβγαζε σφάλμα και μετά δοκίμασα με wind internet και τα κατέβασε αμέσως.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος για να κατεβάσεις τα mail σου πρέπει να διαλέξεις σημείο πρόσβασης wind internet. Μία φορά είχα δοκιμάσει να κατεβάσω email μου με GPRS αλλά έβγαζε σφάλμα και μετά δοκίμασα με wind internet και τα κατέβασε αμέσως.

 

Αυτό πιστεύω και εγώ πως πρέπει να φταίει.

Αλλά τις ρυθμίσεις gint τις έχω σβήσει και βαριέμαι να τα ξαναπερνάω.

Άλλωστε, αν είναι να χρεώνει, μπαίνω κατευθείαν με gwap στο yahoo.gr από τον browser δωρεάν ;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω άλλο πρόβλημα, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μπορώ να κατεβάσω τα mail μου στο κινητό.

Έχω φτιάξει όλες τις ρυθμίσεις σωστά, αλλά μου λέει ότι δεν βρέθηκε διακομιστής εισερχομένων

 

 

Όνομα χρήστη : (τη διεύθυνση του mail μου)

 

Κωδικός πρόσβ. : (τον κωδικό του mail μου)

 

Διακομιστής εισερχομένων: pop.mail.yahoo.com

Σημείο πρόσβ. σε χρήση: WIND GPRS

Όνομα γραμματοκιβ. : (ότι όνομα θέλω να φαίνεται στο μενού του κινητού)

 

Τύπος γραμματοκιβ. :POP3

 

Ασφάλεια : ssl/tls

 

Θύρα: 995

 

Ασφαλής σύνδεση APOP : Απενεργοποιημένη

 

 

Τι κάνω λάθος???:(

 

Πρώτα απ' όλα δοκίμασε να κατεβάσεις τα mail μέσω wifi για να δεις αν οι ρυθμίσεις σου είναι σωστές.

Διαφορετικά δοκίμασε τις παρακάτω ρυθμίσεις που δουλεύουν σε μένα:

 

Όνομα χρήστη : (τη διεύθυνση του mail σου χωρίς όμως το @yahoo.com)

 

Ασφάλεια : απενεργοποιημένη

 

Θύρα: προεπιλεγμένη

 

τα υπόλοιπα όπως τα έχεις

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ' όλα δοκίμασε να κατεβάσεις τα mail μέσω wifi για να δεις αν οι ρυθμίσεις σου είναι σωστές.

Διαφορετικά δοκίμασε τις παρακάτω ρυθμίσεις που δουλεύουν σε μένα:

 

Όνομα χρήστη : (τη διεύθυνση του mail σου χωρίς όμως το @yahoo.com)

 

Ασφάλεια : απενεργοποιημένη

 

Θύρα: προεπιλεγμένη

 

τα υπόλοιπα όπως τα έχεις

 

 

Ούτε με τις ρθυμίσεις που λες γίνεται κάτι, θα προσπαθήσω και με wlan. Thx:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ούτε με τις ρθυμίσεις που λες γίνεται κάτι, θα προσπαθήσω και με wlan. Thx:)

 

Αν θυμαμαι καλα ,yahoo settings για mobile δεν παιζουν

Δες και αυτο

http://www.e-series.org/archives/393

 

Δες και το Yahoo Go!

http://mobile.yahoo.com/go

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα ,yahoo settings για mobile δεν παιζουν

Δες και αυτο

http://www.e-series.org/archives/393

 

Δες και το Yahoo Go!

http://mobile.yahoo.com/go

 

Thx.:)

Να ρωτήσω, υπάρχει τρόπος να περάσω τους σελιδοδείκτες του firefox στο κινητό?(το αντίθετο το έκανα)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα πως με ΒΤ (πχ. με το Nokia BH-300) μπορείς να ακούσεις και μουσική. Ραδιόφωνο παίζει ή μπααα...? :music:
Link to comment
Share on other sites

Άκουσα πως με ΒΤ (πχ. με το Nokia BH-300) μπορείς να ακούσεις και μουσική. Ραδιόφωνο παίζει ή μπααα...? :music:

 

Λογικά ναι

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα πως με ΒΤ (πχ. με το Nokia BH-300) μπορείς να ακούσεις και μουσική. Ραδιόφωνο παίζει ή μπααα...? :music:

 

Μουσική είναι δυνατόν αλλά ραδιόφωνο σίγουρα όχι.Θα ήταν ενδιαφέρον η τεχνολογία μελλοντικά να λύσει και αυτό το πρόβλημα.

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Τίποτε Themes παιδιά?

Δες εδώ: #6.

Υπάρχει και αντίστοιχο θέμα εδώ: Themes για κινητά S60 3rd Edition.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μουσική είναι δυνατόν αλλά ραδιόφωνο σίγουρα όχι.Θα ήταν ενδιαφέρον η τεχνολογία μελλοντικά να λύσει και αυτό το πρόβλημα.

 

Επειδή θα πρέπει να είναι συνδεδεμένα τα ενσύρματα ακουστικά

?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα πως με ΒΤ (πχ. με το Nokia BH-300) μπορείς να ακούσεις και μουσική. Ραδιόφωνο παίζει ή μπααα...? :music:

 

Έχει βγάλει η Nokia ένα BT Headset από το οποίο ακούς στερεοφωνικά μουσική αλλά και ραδιόφωνο, είναι το BT Stereo Headset BH-903. Το έχει και στο site της και είναι και συμβατό με το E51. Αν μπεις στο nokia.com θα το δεις στα accessories.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Τα ενσύρματα ακουστικά τα χρησιμοποιεί σαν κεραία. Μπορεί μελλοντικά να φτιάξουν περιμετρικά(εσωτερικά) του κινητού κάποιο είδος πηνίου/κεραίας :!:
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...