Jump to content

[Επίσημο] Nokia E51


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει δυνατότητα περιστροφής οθόνης από την άλλη μεριά γιατί είμαι αριστερόχειρας? Κυρίως με ενδιαφέρει για την πλοήγηση στο διαδίκτυο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επιλέγεις το φάκελο που θέλεις να διαγράψεις και πατάς Επιλογές > Διαχ. σελιδοδεικ. > Διαγραφή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επιλέγεις το φάκελο που θέλεις να διαγράψεις και πατάς Επιλογές > Διαχ. σελιδοδεικ. > Διαγραφή.

σε ευχαριστω αλλα δεν υπαρχει η επιλογη διαγραφη...μαλλον κατι αλλο πρεπει να ειναι.δεν μπορω να το βρω ομως

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο, νομίζω όταν είχα το Ε51 έτσι τα έσβηνα. Στο Ν78 έτσι δουλεύει σίγουρα, μόλις το τσέκαρα.

 

Ο φάκελος που θέλεις να σβήσεις έχει σελιδοδείχτες μέσα; Αν ναι, ίσως γι'αυτό δεν σε αφήνει να τον σβήσεις. Αν όχι, τότε πήγαινε διαχείριση σελιδοδεικτών και μετακίνηση και πήγαινέ τον τέρμα κάτω να μην τον βλέπεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο, νομίζω όταν είχα το Ε51 έτσι τα έσβηνα. Στο Ν78 έτσι δουλεύει σίγουρα, μόλις το τσέκαρα.

 

Ο φάκελος που θέλεις να σβήσεις έχει σελιδοδείχτες μέσα; Αν ναι, ίσως γι'αυτό δεν σε αφήνει να τον σβήσεις. Αν όχι, τότε πήγαινε διαχείριση σελιδοδεικτών και μετακίνηση και πήγαινέ τον τέρμα κάτω να μην τον βλέπεις. ;)

 

ενταξει μικρο το κακο απλα το ειχα απορια,ευχαριστω πολυ φιλε μου να σαι καλα μαλλον αυτο θα κανω

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που το δοκίμασα σε E51 δεν υπάρχει πρόβλημα ακόμη και αν έχεις μέσα σελιδοδείκτες.

Τι να πω...:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

σε τι τιμη κυμαινεται τωρα παιδες η συσκευη?

 

Ρίξε μια ματιά εδώ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα μια ακομα πληροφορια...

 

Ξερω πως μπορει να φανω κουραστικος αλλα εξυπηρετηση προσπαθω να κανω :O

 

Υποθετικα παντα απο την στιγμη που μου απαντησατε ΟΧΙ Ε61 για Ε51 ισχυει και το ιδιο για Ε61i με Ε51;:worry:

 

 

Ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη αν σας κουραζω :confused:

 

Εγώ θα γίνομαι κουραστικός να λέω και να ξαναλέω:

Το Ε51 δεν το πουλάμε δεν το ανταλλάσουμε. Το κρατάμε για πάντα!!!!

Ακόμα και αν θέλουμε κάτι άλλο, το βάζουμε στο κουτί του και το κρατάμε γιατί με αυτά τα χρήματα δεν θα βρούμε ποτέ τόσο καλό κινητό.

Κάνει τα πάντα απίστευτα γρήγορα και σταθερά.

Σε σύγκριση με το Diamond, αν και δεν είναι συγκρίσιμα, η διαφορά είναι ότι μ' ενα ppc κάνεις ότι γουστάρεις, μ' ενα Ε51 "κάνεις σωστά ότι χρειάζεται να κάνεις".

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα γίνομαι κουραστικός να λέω και να ξαναλέω:

Το Ε51 δεν το πουλάμε δεν το ανταλλάσουμε. Το κρατάμε για πάντα!!!!

Ακόμα και αν θέλουμε κάτι άλλο, το βάζουμε στο κουτί του και το κρατάμε γιατί με αυτά τα χρήματα δεν θα βρούμε ποτέ τόσο καλό κινητό.

Κάνει τα πάντα απίστευτα γρήγορα και σταθερά.

Σε σύγκριση με το Diamond, αν και δεν είναι συγκρίσιμα, η διαφορά είναι ότι μ' ενα ppc κάνεις ότι γουστάρεις, μ' ενα Ε51 "κάνεις σωστά ότι χρειάζεται να κάνεις".

 

θενξ... :happy:

 

Ειμαι ακομα κατοχος του και θα μεινει στο αρχειο αν χρειαστει μελλοντικα να το αλλαξω οπως το 6110 και 6600 :p

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Εδώ και 7 μήνες περίπου είμαι κάτοχος του Ε51 και όλα πήγαιναν καλά μέχρι που κάποια στιγμή, σταμάτησε να ανοίγει.

Η οθόνη του τρεμοπαίζει όταν το ανοίγω αλλά μετά σβήνει και δεν ξανα άνοιξε ποτέ. Έχει 2 εβδομάδες τώρα και δυστυχώς ακόμη δε βρήκα το χρόνο να το δώσω για service.

Πίστεψα ότι ήταν υγρασία..ήταν επειδή μια φορά μου έπεσε..ίσως ήταν ευαίσθητο σαν συσκευή..

 

Όμως κάτι περίεργο συνέβη εχθές. Το n72 που έχω τα τελευταία 2 χρόνια, έπαθε ξαφνικά ακριβώς το ίδιο!

 

Μα τι συμβαίνει; Μήπως το έχω παραξυλώσει ταυτόχρονα με το msn , opera, τηλέφωνα κτλ;

 

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ ότι είχαν ίδιο αυτά τα τηλέφωνα, είναι ο φορτιστής του αυτοκινήτου μου, ο οποίος είναι γνήσιος nokia.

Δεν είναι πολύ περίεργο που και τα 2 έπαθαν ακριβώς το ίδιο;

Ακόμη και τώρα όταν τα ανοίγω, ανάβει η οθόνη, σβήνει, τρεμοπαίζει μερικά δευτερόλεπτα και κλείνει.

κλαψ :{

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Και τι περιμένεις, πήγαινε σε ένα Nokia Shop.

Θα σου πουν τι φταίει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρέπει να κάνω και απλώς ψάχνω το χρόνο.. Έφαγα αρκετά μεγάλη φρίκη. Και τα 2 τηλ. το ίδιο ακριβώς.

Και το ε51 πραγματικά ήταν ότι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Το έχω εδώ και 1 εβδομάδα στα χέρια μου και μπορώ να πω ότι είναι το μόνο τηλέφωνο που μπορεί να θεωρηθεί άξιος αντικαταστάτης του 6310i... Άργησε 4 χρόνια η Nokia αλλά τα κατάφερε!

Συλλεκτικό κομμάτι.

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

νεότερου (symbian 9.2 s60 3rd fp2) λογισμικού που φοράει.

 

ποιος ήρθε? fp1 θες να πεις :p

 

πήρα και εγώ το E51 από τους πόντους τις wind. Πρώτη συσκευή με κάτι προβληματικά "πιχελακια" στην TFT, τρίξιμο στο d-pad και στο καπάκι τις μπαταρίας. αντικατάσταση και παραγγελια καινούργιου γιατί μάλλον αυτό που μου έδωσαν ήταν επισκευασμένο δε ξέρω και go. ωραίο κινητό πολύ καλο μου άρεσε. παίζοντας με τις εφαρμογές προέκυψαν κάτι πράγματα που δεν έσβησαν με τίποτα αλλα ντάξει "γιαυτο" έχουμε και το hard reset. έχω κάνει 3-4 φορες :D.

 

μετά από κάποιους πειραματισμούς παρατήρησα ότι κάποιες εφαρμογές παρουσιάζουν κόλλημα. το internet radio 1.06 μου προκαλεί reboot στο κινητό μετά από λίγο. έφυγε νύχτα. επίσης το youtube beta κολλάει σε video όλο το κινητό. πάει και αυτό νύχτα. τέλος μου έχει κολλήσει το msn live messenger την ώρα που ηχογραφούσα φωνητικό μήνυμα για να στείλω 2 φορες. τουλάχιστον δεν κόλλησε όλο το κινητό. επειδή το φαινόμενο δεν παρατηρείται συνεχεια δε μπορώ να πω ότι φταίει κάτι με την εφαρμογή συγκεκριμένα. μου έπεσε μια φορα καταλάθος ευτυχώς από μικρό ύψος στα πλακάκια του μπάνιου και ως εκ τούτου έχει κάτι γρατζουνιές η μεταλλική πρόσοψη του :(. δε ξέρω αν είναι εφικτό κάποιος να αλλάξει πρόσοψη. βεβαια μου γδάρθηκε ελάχιστα και το καπάκι τις μπαταρίας. καλά αυτό δεν είναι τόσο πρόβλημα λίγο γδάρσιμο στις άκρες.

 

αυτό που παρατήρησα και μου έσπασε τα νεύρα (αν και τώρα δε το προσέχω γιατί δεν πέφτει το μάτι μου) είναι ένα πράγμα στο μέγεθος του pixel στο πλαστικό τις οθόνης. ξαφνικά το είδα. δεν φαίνεται γρατζούνισμα. είναι σαν να έχει πέσει σταγόνα νερό. κάνει κάτι σαν διάθλαση αλλα είναι μόνιμα εκεί. άνοιξα το κινητό και έβγαλα την πρόσοψη για να καθαρίσω το πλαστικό από μέσα νομίζοντας ότι κάτι είχε μπει. τελικά τζίφος δεν είναι αυτός. είναι μέσα στο πλαστικό λες και το πλαστικό αλλοιώθηκε. γιατί δεν έχει γρατζουνιά ούτε με το νύχι piano τίποτα. ούτε με το δάχτυλο ψηλαφώ κάτι. :mad:

 

είναι ένα πράγμα που για να το δει κάποιος πρέπει να το κοιτάξει υπό γωνια πολύ κοντά και κούνησε το κινητό δεξιά αριστερά ως προς τον οριζόντιο άξονα έχοντας το μάτι εστιασμένο σε εκείνο το σημείο. στη μητέρα μου δηλαδή όσο και αν προσπάθησα να τις το δείξω δε τα κατάφερα. :p

 

δε ξέρω αν αξίζει αλλαγή τις πρόσοψης ώστε να μου αλλαχθεί και το πλαστικό. 1 μηνα έχει κλείσει σχεδόν που το αγόρασα. επίσης κάτι άλλο ενοχλητικό είναι ότι το πλαστικό περίβλημα τρίζει. και συγκεκριμένα τρίζει το κουμπί για την αύξηση τις έντασης στα πλαγια. πολύ τρίξιμο γιατί θέλει και δύναμη να το πατήσεις. όπως επίσης και το πλήκτρο τις ηχογραφήσεις φαίνεται σαν να έχει βουλιάξει το λάστιχο μέσα. δε μου αρέσουν αυτά τα κουμπιά. η το κουμπί κλεισίματος που θέλει τόση δύναμη για να κλείσει. αγόρασα μια Βέιο 8GB microSDHC class 4 και παίζει μια χαρά. την έκανα format από το κινητό και είναι όλα ok.

 

πάντως το 9.2 που έχει δεν είναι τόσο καλο ως προς την διαχείριση τις μνήμης. πολλές φορες δεν απελευθερώνεται όλη ενώ έχεις κλείσει τις εφαρμογές. το 9.3 διάβασα ότι έχει βελτιώσεις στον τομέα αυτόν. και το flash lite 2 με το οποιο δε μπορείς να δεις flash από τον nokia browser. χρειάζεται το real player για να παίξεις το youtube στη mobile έκδοση του σε 3gp δηλαδή και χάνει αρκετά. επίσης δεν παίζει ο opera mobile παρα μονο ο mini που είναι σε java. έχει όμως πρόβλημα στο downloading αλλα στην κάρτα κατεβάζεις κανονικά. το καλο του mini είναι ότι έχει mobile view και επίσης γίνονται όλες οι σελίδες trancode οποτε τις φορτώνει σφαίρα. ωραίο το google maps που κάνει cell triangulation και σου βρίσκει την θέση σου. βεβαια δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί για real time tracking αφού δεν έχεις gps δεκτη αλλα είναι καλή φάση και αυτό

Link to comment
Share on other sites

ποιος ήρθε? fp1 θες να πεις :p

:lol: fp1 ήθελα να πω. :p

 

Όσον αφορά τα μέρη που γρατζουνίστηκαν αλλά και το πλαστικό της οθόνης, ψάξε σε nokia shop για αλλαγή και παρε τιμές. Και μόνο που ξέρεις οτι υπάρχει αυτή η ατέλεια εκεί, και ας μην την βλέπεις, είναι σπάσιμο.

Link to comment
Share on other sites

:lol: fp1 ήθελα να πω. :p

 

Όσον αφορά τα μέρη που γρατζουνίστηκαν αλλά και το πλαστικό της οθόνης, ψάξε σε nokia shop για αλλαγή και παρε τιμές. Και μόνο που ξέρεις οτι υπάρχει αυτή η ατέλεια εκεί, και ας μην την βλέπεις, είναι σπάσιμο.

 

το μονο που μπορεί να ελπίζουμε και είμαι σίγουρος ότι θα γίνει είναι με το επόμενο firmware 300.xxx θα μπει το flash lite 3 οποτε μπήκε πρόσφατος και στο E90 που είναι παμπάλαιο. για fp2 transitions που μπήκαν στο N81 δύσκολο το βλέπω αλλα ποτε δεν ξέρεις.

 

τώρα ναι μπορώ να παο σε nokia shop. αν και σκέφτομαι αυτά δεν καλύπτονται από την εγγύηση? εντάξει οι γρατζουνιές είναι mea culpa αλλα αυτό στο πλαστικό μονο του έγινε. και φαίνεται ότι δεν είναι γρατζουνιά. βεβαια άντε να πείσεις τον άλλο ότι υπάρχει

 

UPDATE

 

από ότι βλέπω στο ebay είναι ακριβά θα πάει στα 18 euro το μαλλί για το faceplate. καλά αστο δεν είναι τόσο θέμα. αν είναι να τα δώσω άστα για αργότερα όταν θα γίνει τελείως σκατά το κινητό και τότε θα χρειάζεται να γίνει. αυτό που σκέφτομαι να αγοράσω είναι αυτό εδώ

 

http://cgi.ebay.co.uk/Clear-Crystal-Hard-Faceplate-Case-for-Nokia-E51-50-019_W0QQitemZ170273394044QQcmdZViewItem?hash=item170273394044&_trksid=p3286.m63.l1177

 

θα καλύψω το κινητό και θα είμαι ήσυχος από πεσίματα και γρατζουνιές :). 2€ κάνει. τσάμπα. βεβαια μου ανεβάζει το βάρος στα 114 gr αλλα ντάξει

 

A εντάξει βρήκα housing για μπροστά και καπάκι μπαταρίας με 6.5 euro. ντάξει τώρα είναι καλύτερα. επίσης τι λες για το soft silicone?

 

http://cgi.ebay.com.au/OZ-SELLA-Soft-Silicone-Silicon-Case-Cover-for-Nokia-E51_W0QQitemZ260304765689QQihZ016QQcategoryZ59913QQcmdZViewItemQQ_trksidZp1713.m153.l1262#ebayphotohosting

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον δεν θα σου κοστίσει ο κούκος..αήδόνι παρά τα πλαστικά του μερη που θα περίμενα να ειναι ποιοτικότερα, τουλάχιστον ειναι πανάλαφρο..
Link to comment
Share on other sites

Σημερα που μπηκα στην ιστοσελιδα της ΝΟΚΙΑ στο ασχετο ειδα οτι το Ε51 υπαρχει σε 4 χρωματα...Μαυρο, ασημι, μπρονζε και ασπρο!Ασπρο;;Ασπρο!!!

Ξερει κανεις αν υπαρχει στ'αληθεια;Κι αν ναι, μπορουμε να βρουμε τετοια Covers σε Nokia Store?

_ILiDAN_
Link to comment
Share on other sites

Για να υπάρχει στη σελίδα της Nokia είναι αληθινό. Το θέμα είναι αν έχει έρθει και στην Ελλάδα το συγκεκριμένο χρώμα. Αυτό μπορείς να το μάθεις εύκολα αν ρωτήσεις σε κάποιο Nokia Store.

Εγώ πάντως παρόλο που έχω τη συσκευή δεν ήξερα ότι υπάρχει και σε αυτό το χρώμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Απο παλιοτερο μηνυμα στο θεμα :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2280732#post2280732

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...