Jump to content

[Επίσημο] Nokia E51


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει παρατηρήσει κανείς το ημερολόγιο να κολλάει; Σε εμένα έχει συμβεί τρεις-τέσσερεις φορές. Για παράδειγμα την τελευταία φορά σταμάτησε στο Σάββατο 23 του μηνός και το πήρα είδηση σήμερα το πρωί. Μία σκέψη που έκανα ήταν μήπως οφείλεται στο γεγονός ότι έχω ενεργοποιημένη την αφύπνιση τις εργάσιμες ημέρες (ΔΕ έως ΠΑ). Έχει κανείς καμία ιδέα για το τι συμαίνει;

iphone 6 64GB

iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει παρατηρήσει κανείς το ημερολόγιο να κολλάει; Σε εμένα έχει συμβεί τρεις-τέσσερεις φορές. Για παράδειγμα την τελευταία φορά σταμάτησε στο Σάββατο 23 του μηνός και το πήρα είδηση σήμερα το πρωί. Μία σκέψη που έκανα ήταν μήπως οφείλεται στο γεγονός ότι έχω ενεργοποιημένη την αφύπνιση τις εργάσιμες ημέρες (ΔΕ έως ΠΑ). Έχει κανείς καμία ιδέα για το τι συμαίνει;

 

Εγώ έχω εγκαταστήσει το "Handy Calendar" και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Πάντως έχεις εγκαταστήσει το τελευταίο firmware?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω εγκαταστήσει το "Handy Calendar" και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Πάντως έχεις εγκαταστήσει το τελευταίο firmware?

 

Ευχαριστώ για την απάντηση petros 3838. Πρέπει να έχω την προηγούμενη έκδοση του λειτουργικού (Απρίλιος 2008). Το Handy Calendar που το βρίσκεις;

Με την ευκαιρία να παραθέσω και μερικά ακόμα μικροπροβληματάκια που έχω εντοπίσει στη λειτουργία του τηλεφώνου:

1. Αφού βρεις και καλέσεις τον αριθμό που θέλεις από τον τηλεφωνικό κατάλογο, σε περίπτωση που θέλεις να κάνεις νέα αναζήτηση και ξαναπάς στον τηλεφωνικό κατάλογο σε πηγαίνει κατευθείαν στην ανοικτή επαφή και στον αριθμό που είχες ήδη χρησιμοποιήσει με αποτέλεσμα να πρέπει να κάνεις μία κίνηση παραπάνω (επιστροφή στον κατάλογο).

2. Στο ημερολόγιο δεν σου δίνει τη δυνατότητα επαναλήψεων σε υπενθυμίσεις παρά μόνο αν πρόκειται για συναντήσεις, σε αντίθεση με τηλέφωνα της Nokia της σειρά 40. Αυτό είναι ιδιαίτερα εκνευριστικό αν για παράδειγμα θέλεις να σου υπενθυμίζει κάθε μήνα μία πληρωμή, ή το μηδενισμό των μετρητών του τηλεφώνου κλπ.

3. Στην ενεργή αναμονή εμφανίζει πάντα την επόμενη συνάντηση πολλές μέρες νωρίτερα χωρίς να υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Υπάρχει τρόπος να ρύθμίσει κανείς το χρόνο της εμφάνισης;

4. Στην ενεργή αναμονή τηλεφώνων της σειράς 40 (π.χ. 6234) υπήρχε η δυνατότητα ταχείας σημείωσης στην αρχική οθόνη του τηλεφώνου. Υπάρχει αντίστοιχη δυνατότητα στο Ε51;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις και συγγνώμη για το μακροσκελές post.

iphone 6 64GB

iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση petros 3838. Πρέπει να έχω την προηγούμενη έκδοση του λειτουργικού (Απρίλιος 2008). Το Handy Calendar που το βρίσκεις;

Δες εδώ που μπορείς να το βρεις.

 

 

Με την ευκαιρία να παραθέσω και μερικά ακόμα μικροπροβληματάκια που έχω εντοπίσει στη λειτουργία του τηλεφώνου:

1. Αφού βρεις και καλέσεις τον αριθμό που θέλεις από τον τηλεφωνικό κατάλογο, σε περίπτωση που θέλεις να κάνεις νέα αναζήτηση και ξαναπάς στον τηλεφωνικό κατάλογο σε πηγαίνει κατευθείαν στην ανοικτή επαφή και στον αριθμό που είχες ήδη χρησιμοποιήσει με αποτέλεσμα να πρέπει να κάνεις μία κίνηση παραπάνω (επιστροφή στον κατάλογο).

2. Στο ημερολόγιο δεν σου δίνει τη δυνατότητα επαναλήψεων σε υπενθυμίσεις παρά μόνο αν πρόκειται για συναντήσεις, σε αντίθεση με τηλέφωνα της Nokia της σειρά 40. Αυτό είναι ιδιαίτερα εκνευριστικό αν για παράδειγμα θέλεις να σου υπενθυμίζει κάθε μήνα μία πληρωμή, ή το μηδενισμό των μετρητών του τηλεφώνου κλπ.

3. Στην ενεργή αναμονή εμφανίζει πάντα την επόμενη συνάντηση πολλές μέρες νωρίτερα χωρίς να υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Υπάρχει τρόπος να ρύθμίσει κανείς το χρόνο της εμφάνισης;

4. Στην ενεργή αναμονή τηλεφώνων της σειράς 40 (π.χ. 6234) υπήρχε η δυνατότητα ταχείας σημείωσης στην αρχική οθόνη του τηλεφώνου. Υπάρχει αντίστοιχη δυνατότητα στο Ε51;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις και συγγνώμη για το μακροσκελές post.

1) Έτσι είναι, δεν αλλάζει αυτό. Άλλωστε είναι λογικό. Η εφαρμογή μένει ανοικτή στο παρασκήνιο ενώ εσύ μιλάς.

2) Ναι, δυστυχώς.

3) Όχι, δεν γίνεται.

4) Ούτε και αυτό γίνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση petros 3838. Πρέπει να έχω την προηγούμενη έκδοση του λειτουργικού (Απρίλιος 2008). Το Handy Calendar που το βρίσκεις;

Με την ευκαιρία να παραθέσω και μερικά ακόμα μικροπροβληματάκια που έχω εντοπίσει στη λειτουργία του τηλεφώνου:

1. Αφού βρεις και καλέσεις τον αριθμό που θέλεις από τον τηλεφωνικό κατάλογο, σε περίπτωση που θέλεις να κάνεις νέα αναζήτηση και ξαναπάς στον τηλεφωνικό κατάλογο σε πηγαίνει κατευθείαν στην ανοικτή επαφή και στον αριθμό που είχες ήδη χρησιμοποιήσει με αποτέλεσμα να πρέπει να κάνεις μία κίνηση παραπάνω (επιστροφή στον κατάλογο).

2. Στο ημερολόγιο δεν σου δίνει τη δυνατότητα επαναλήψεων σε υπενθυμίσεις παρά μόνο αν πρόκειται για συναντήσεις, σε αντίθεση με τηλέφωνα της Nokia της σειρά 40. Αυτό είναι ιδιαίτερα εκνευριστικό αν για παράδειγμα θέλεις να σου υπενθυμίζει κάθε μήνα μία πληρωμή, ή το μηδενισμό των μετρητών του τηλεφώνου κλπ.

3. Στην ενεργή αναμονή εμφανίζει πάντα την επόμενη συνάντηση πολλές μέρες νωρίτερα χωρίς να υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Υπάρχει τρόπος να ρύθμίσει κανείς το χρόνο της εμφάνισης;

4. Στην ενεργή αναμονή τηλεφώνων της σειράς 40 (π.χ. 6234) υπήρχε η δυνατότητα ταχείας σημείωσης στην αρχική οθόνη του τηλεφώνου. Υπάρχει αντίστοιχη δυνατότητα στο Ε51;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις και συγγνώμη για το μακροσκελές post.

1.Ναι έτσι λειτουργεί σε όλα τα symbian!

2.O μηδενισμός των μετρητών δε χρειάζεται υπενθύμιση γιατί απλά ορίζεις εσύ τους μετρητές να μηδενίζουν από μόνοι τους κάθε 30μέρες και δεν ξανασχολείσαι μαζί τους για αρκετούς μήνες μέχρι να φύγει 2-3 μέρες πρίν λόγω του οτι κάποιοι μήνες έχουν 31 μέρες και όχι 30.

Αν πάλι θέλεις μια υπενθύμιση να επαναλαμβάνεται μετέτρεωε την σε συνάντηση, έτσι κι αλλιώς περίπου το ίδιο είναι.

3.Τρόπος να ρυημίσεις το χρόνο εμφάνισης δεν υπάρχει αλλά μπορείς να απενεργοποιήσεις τις γραμμές της αναμονής(αφήνωντας μόνο τα εικονίδια) και να σου εμφανίζει την υπενθίμηση-συνάντηση όταν το έχεις ορίσει εσύ.

4.Εγώ απλά έχω προσθέσει σαν δεύτερο εικονίδιο στην αναμονή τις σημειώσεις ώστε με ένα πάτημα να πηγαίνω κατευθείαν στις σημειώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετώπισα ένα πρόβλημα σήμερα που ήμουν στο ίντερνετ.Σε μια φάση μου έβγαλε μνήμη πλήρης και δεν μπορούσα να ανοίξω εφαρμογές κλπ.

 

Γιατί συνέβη αυτό;Απλές σελίδες έμπαινα,τόσο λίγη μνήμη έχει;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει τόσο μικρή μνήμη ωστε να συμβεί κάτι τέτοιο. Αν ανοίξεις πολύ βαριές και ενεργοβόρες σελίδες, τότε η συσκευή ή θα κλείσει κάποια εφαρμογή που δεν χρησιμοποιείται ή μια απο τις σελίδες αν έχεις πολλαπλά παράθυρα. Το έχω ζορίσει αρκετές φορές αλλά ποτέ δεν έμεινε απο μνήμη, όσες εφαρμογές και αν έτρεχαν στο παρασκήνιο. Κάποιο κόλλημα θα έφαγε.
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς το ημερολόγιο να κολλάει; Σε εμένα έχει συμβεί τρεις-τέσσερεις φορές. Για παράδειγμα την τελευταία φορά σταμάτησε στο Σάββατο 23 του μηνός και το πήρα είδηση σήμερα το πρωί. Μία σκέψη που έκανα ήταν μήπως οφείλεται στο γεγονός ότι έχω ενεργοποιημένη την αφύπνιση τις εργάσιμες ημέρες (ΔΕ έως ΠΑ). Έχει κανείς καμία ιδέα για το τι συμαίνει;

Ναι, συμβαίνει αν χρησιμοποιείς για αφύπνηση το πρόγραμμα που έχει η ίδια η συσκευή.

Δυστυχώς όμως, άλλα προγράμματα για αφύπνηση δεν λειτουργούν με κλειστή τη συσκευή.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει τόσο μικρή μνήμη ωστε να συμβεί κάτι τέτοιο. Αν ανοίξεις πολύ βαριές και ενεργοβόρες σελίδες, τότε η συσκευή ή θα κλείσει κάποια εφαρμογή που δεν χρησιμοποιείται ή μια απο τις σελίδες αν έχεις πολλαπλά παράθυρα. Το έχω ζορίσει αρκετές φορές αλλά ποτέ δεν έμεινε απο μνήμη, όσες εφαρμογές και αν έτρεχαν στο παρασκήνιο. Κάποιο κόλλημα θα έφαγε.

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα.

Κάνω σερφάρισμα μεσω του mini Opera και WiFi καθημερινά και επι μεγάλο χρονικό διάστημα. Δεν είχα ποτέ κανένα παρόμοιο πρόβλημα.

 

Κάποια προβληματα που αναφέρθηκαν για το ημερολόγιο, θεωρώ ότι ΔΕΝ εντάσονται σε γενικά προβλήματα της συσκευής.

 

Μετά 3 μηνών εξαντλητικής χρήσης, καθημερινά ομιλία 1-2 ώρες, mail, σερφαρισμα, chatting κλπ. δεν μου παρουσιάστηκε κανένα πρόβλημα η δυσλειτουργία.

 

Φοβερη αντοχή εξωτερικά, παραμένει χωρίς γρατζουνιά αν και έχει πέσει 2 φορές κάτω

και μπαινοβγαίνει στην τσέπη μου όλη μέρα.

 

θα δυσκολευτώ πολύ να παροπλήσω ένα τόσο αξιόπιστο και φοβερά γρήγορο κινητό.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ναι, συμβαίνει αν χρησιμοποιείς για αφύπνηση το πρόγραμμα που έχει η ίδια η συσκευή.

Δυστυχώς όμως, άλλα προγράμματα για αφύπνηση δεν λειτουργούν με κλειστή τη συσκευή.

 

Ακριβώς αυτό είναι το πρόβλημα: να είναι κλειστή η συσκευή το βράδυ στο κομοδίνο και να μην σου "ψήνει" το κεφάλι.

 

Τελικά αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι όλα αυτά τα προβληματάκια που επισήμανα στη λειτουργία του κινητού (βλέπε και post παραπάνω) δεν λύνονται δυστυχώς! Και είναι προβλήματα που δυσκολεύουν τη χρήση του τηλεφώνου. Ίσως όχι σημαντικά αλλά αφορούν σε λειτουργίες καθημερινής χρήσης.

iphone 6 64GB

iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το βάλεις στο προφίλ Εκτός σύνδεσης.

Έτσι δεν θα είναι ενεργός ο πομποδέκτης, σαν να το έχεις κλειστό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

4. Στην ενεργή αναμονή τηλεφώνων της σειράς 40 (π.χ. 6234) υπήρχε η δυνατότητα ταχείας σημείωσης στην αρχική οθόνη του τηλεφώνου. Υπάρχει αντίστοιχη δυνατότητα στο Ε51;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις και συγγνώμη για το μακροσκελές post.

 

4.Νομίζω το δικό μου είχε απο την αρχή στηνα ρχική οθόνη συντομευση για τις σημειώσεις, δεύτερο εικονίδιο απο δεξιά, δίπλα στο ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Σε οποιαδήποτε θέση της γραμμής εικονιδίων μπορείς να βάλεις είτε τις σημειώσεις είτε τις ενεργές σημειώσεις. Μπορείς να τα βαλεις και σε μια απ'τις 2 θέσεις των ειδικών πλήκτρων.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το βάλεις στο προφίλ Εκτός σύνδεσης.

Έτσι δεν θα είναι ενεργός ο πομποδέκτης, σαν να το έχεις κλειστό.

 

Ακριβώς κι εγώ αυτό κάνω και μάλλιστα όχι χειροκίνητα. Έχω εγκαταστήσει το profile manager και το έχω ρυθμίσει να μπαίνει στο εκτός σύνδεσης κάθε βράδυ στις 12 και να ανοίγει στο γενικό προφίλ στις 8 το πρωί!

 

Έτσι εξοικονομώ και μπαταρία και δε μπαίνω και στη διαδικασία άνοιξε κλείσε κάθε μέρα.

Link to comment
Share on other sites

αφου δεν το βρηκα στη λαμια εκανα την μ.... να το παραγγειλω απο kinitomania που το ειχε φτηνοτερα απο ολους , 219 ευρω. πηρα τηλ και διευκρινησα οτι δεν θελω παραεισαγωγη και με βεβαιωσανε οτι ειναι ελληνικο . σημερα μου ηρθε χωρις ελληνικα πληκτρα (μικρο το κακο δε με χαλαει ) αλλα με πληρες γερμανικο manual . φυσικα τα πηρα κρανιο πηρα τηλ αλλα δεν το σηκωνουν. εκανα ηδη καταγγελια στο inka και δευτερα πρωι θα πεσουν τα σχετικα καντηλια στην χαζογκομενα που με διαβεβαιωσε οτι ειναι ελληνικο . μακρια απο kinitomania.
Link to comment
Share on other sites

αφου δεν το βρηκα στη λαμια εκανα την μ.... να το παραγγειλω απο kinitomania που το ειχε φτηνοτερα απο ολους , 219 ευρω. πηρα τηλ και διευκρινησα οτι δεν θελω παραεισαγωγη και με βεβαιωσανε οτι ειναι ελληνικο . σημερα μου ηρθε χωρις ελληνικα πληκτρα (μικρο το κακο δε με χαλαει ) αλλα με πληρες γερμανικο manual . φυσικα τα πηρα κρανιο πηρα τηλ αλλα δεν το σηκωνουν. εκανα ηδη καταγγελια στο inka και δευτερα πρωι θα πεσουν τα σχετικα καντηλια στην χαζογκομενα που με διαβεβαιωσε οτι ειναι ελληνικο . μακρια απο kinitomania.

 

Φαντάζομαι ότι θα γνωρίζεις το πως μπορείς να το κάνεις ελληνικότατο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αυτό το θέμα. Φαντάζομαι οτι ήδη του το έχουνε κάνει με ελληνικό μενού. Το θέμα είναι η παραπληροφόρηση. Του είπαν οτι είναι απο alpha copy ενω ήταν παραεισαγωγής. Πολύ καλά έκανε και κινήθηκε έτσι ο φίλος lames9.
Link to comment
Share on other sites

ελληνικοτατο ειναι και αν δεν ηταν θα το εκανα. το θεμα ειναι οτι το διευκρινησα και αν μου το ελεγε δεν θα ειχα προβλημα . το να μην εχει ελληνικο βιβλιαρακι ειναι απαραδεκτο οπως κ το υφος της γκομενας στο τηλεφωνο η οποια ομως θα τιμωρηθει με τα αναλογα μπινελικια δευτερα πρωι πρωι . θα της ζητησω να μου στειλει με κουριερ ελληνικο βιβλιαρακι (χρεωση δικια τους βεβαια ) και αν μου τα μασησει θα βαλω κολλητο μου δικηγορο να κανει ενα τηλεφωνακι να τους μιλησει με την απειλη για μηνυση .

 

τωρα εχω το τηλεφωνο και δεν μπορω να το ψαξω καθολου αφου πρωτη φορα παιρνω τετοιου ειδους συσκευη.το μονο που καταφερα ειναι να συνδεθω στο ρουτερ μου στο σπιτι και να ρυθμισω τα mms.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως μπορεί κανείς να περάσει στο ημερολόγιο μια υπενθύμιση για κλήση σε κάποιο νέο τηλεφωνικό νούμερο ή σε νούμερο επαφής του καταλόγου;

Παλιότερα είχα το 6230i (και 6310i) τα οποία είχαν αυτή την πάρα πολύ βολική ευκολία με την οποία δύσκολα ξέχναγα κάποιον που έπρεπε να πάρω τηλέφωνο αφού μου το υπενθύμιζε συγκεκριμένη ημέρα και ώρα που του έβαζα εξαιρετικά εύκολα και γρήγορα.

Τώρα τι γίνεται με τα S60 κινητά;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως μπορεί κανείς να περάσει στο ημερολόγιο μια υπενθύμιση για κλήση σε κάποιο νέο τηλεφωνικό νούμερο ή σε νούμερο επαφής του καταλόγου;

Παλιότερα είχα το 6230i (και 6310i) τα οποία είχαν αυτή την πάρα πολύ βολική ευκολία με την οποία δύσκολα ξέχναγα κάποιον που έπρεπε να πάρω τηλέφωνο αφού μου το υπενθύμιζε συγκεκριμένη ημέρα και ώρα που του έβαζα εξαιρετικά εύκολα και γρήγορα.

Τώρα τι γίνεται με τα S60 κινητά;

 

Ημερολόγιο ->Επιλογές -> Νέα καταχώριση -> Υποχρέωση

Link to comment
Share on other sites

Ημερολόγιο ->Επιλογές -> Νέα καταχώριση -> Υποχρέωση

 

Sorry, αλλά που σου δίνεται η δυνατότητα να περαστεί το ήδη υπάρχον τηλεφωνικό νούμερο από τον τηλεφωνικό κατάλογο ή έστω κάποιο νέο νούμερο προκειμένου να γίνει και απ΄ευθείας η κλήση μόλις εμφανιστεί η υπενθύμιση;

Το μόνο πεδίο που δέχεται για συμπλήρωση είναι το θέμα και δεν υπάρχει καμία πρόβλεψη για εισαγωγή αριθμών όπως πχ. ένα τηλεφωνικό νούμερο.

 

Αν πρόκειται για παράλειψη το βρίσκω εξαιρετικά σοβαρό και ενοχλητικό αφού αυτό που νομίζω ότι ένας χρήστης χρειάζεται πολύ συχνά είναι υπενθυμίσεις για να πάρει συγκεκριμένα τηλέφωνα μια δεδομένη ώρα της ημέρας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα σε αυτό το thread. Είμαι από χθες κάτοχος αυτού του κινητού. =) Αν και έχω προιστορία με τα Symbian από προηγούμενα κινητά αυτό μου φαίνεται να διαφέρει λιγάκι προς το καλύτερο φυσικά. Πρόκειται πάντως για μία ιδιαίτερα ποιοτική συσκευή και με πολλές δυνατότητες.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποιες λεπτομέρειες πριν κάνω αγορά κάρτας μνήμης.

Υπάρχει κάποιο θέμα με μη συμβατές κάρτες microSD? Και ποια η μέγιστη χωρητικότητα μνήμης που μπορεί να πάρει το κινητό? Τα 4Gb έτσι? Λέω να πάρω μια Kingston στα 4gb και ελπίζω να λειτουργέι απροβλημάτιστα. Thx!

Link to comment
Share on other sites

Προτίμησε Sandisk. Δεν έχει αναφερθεί ούτε ένα πρόβλημα με τις κάρτας της εταιρίας αυτής. Το Ε51 το δούλευα με 4 και 8GB της Sandisk και δεν είχε το παραμικρό πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Sorry, αλλά που σου δίνεται η δυνατότητα να περαστεί το ήδη υπάρχον τηλεφωνικό νούμερο από τον τηλεφωνικό κατάλογο ή έστω κάποιο νέο νούμερο προκειμένου να γίνει και απ΄ευθείας η κλήση μόλις εμφανιστεί η υπενθύμιση;

Το μόνο πεδίο που δέχεται για συμπλήρωση είναι το θέμα και δεν υπάρχει καμία πρόβλεψη για εισαγωγή αριθμών όπως πχ. ένα τηλεφωνικό νούμερο.

 

Αν πρόκειται για παράλειψη το βρίσκω εξαιρετικά σοβαρό και ενοχλητικό αφού αυτό που νομίζω ότι ένας χρήστης χρειάζεται πολύ συχνά είναι υπενθυμίσεις για να πάρει συγκεκριμένα τηλέφωνα μια δεδομένη ώρα της ημέρας.

 

Στο αρχικό σου post δεν διευκρίνησες ότι επιθυμείς να γίνεται και απευθείας η κλήση !

 

Παρεμπιπτόντως... εχω το 6230i και ποτέ δεν χρησιμοποίησα αυτό το feature. Δεν ξέρω καν πως το ενεργοποιείς!

 

Επίσης, καλεί όντως κατευθείαν ή σου βγάζει επιλογή να το κάνεις εσύ;

 

Οπως και να χει τι πιο απλό από το να ρυθμίσεις μια νέα υποχρέωση με θέμα "Call Nikos" ξέρω γω και να καλέσεις μετά τον Νικο εσύ;;; Μιλάμε για διαφορά 1.5 sec στον περισσότερο χρόνο που θα καταναλώσεις για να τον καλέσεις εσύ αφού σου χτυπήσει η υπενθύμιση, σωστά...;

 

Στο θέμα μπορείς άνετα να βάλεις αριθμό...! Απλά πατάς το πλήκτρο με το * και επιλέγεις "Αριθμοί".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...