Jump to content

[Επίσημο] Nokia E51


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Το 0.96 W/kg και το 0.622 W/kg είναι οι μετρήσεις SAR;

2) Αν ναι, για να επιτύχουμε το μικρότερο (0.622 W/kg) το αλλάζουμε από: Εργαλεία - Ρυθμίσεις - Τηλέφωνο - Δίκτυο - Λειτουργία δικτύου - GSM;

(Εκεί έχει 3 επιλογές: Διπλή λειτουργία, UMTS, GSM)

1) Nαι αυτές είναι οι μετρήσεις sar

2) Ναι από εκεί το αλλάζεις και βάζεις GSM.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1) Το 0.96 W/kg και το 0.622 W/kg είναι οι μετρήσεις SAR;

2) Αν ναι, για να επιτύχουμε το μικρότερο (0.622 W/kg) το αλλάζουμε από: Εργαλεία - Ρυθμίσεις - Τηλέφωνο - Δίκτυο - Λειτουργία δικτύου - GSM;

(Εκεί έχει 3 επιλογές: Διπλή λειτουργία, UMTS, GSM)

Για να πετύχεις το μικτότερο, δλδ το 0,622 W/kg θα πρέπει το δίκτυο που είσαι συνδρομητής να εκπέμπει σε αυτή τη μπάντα.

Ενδεικτικά σου αναφέρω τις συχνότητες που λειτουργούν τα ελληνικά δίκτυα.

Vodafone: GSM 900

Wind/Q: GSM 900

Cosmote: GSM 1800

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τα ελληνικα δικτυα εδω και πολλα χρονια ειναι dual band. Οποτε το 1.4 W/kg ποτε ισχυει?

 

Στον ενσωματομενο browser του κινητου υπαρχει δυνατοτητα tab browsing? Διοτε σε μια δοση μου ανοιξε μια σελιδα σε νεο παραθυρο,αγνωστο πως και με το κουμπι 5 μπορουσα να κανω εναλλαγη! Την κρατησα οσο μπορουσα ανοιχτη και ετσι ειχα 2 tabs!

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις να μου πει καμια καρτα πανω απο 4GB και απο που??

http://www.katerelos.gr/index.php?cPath=42_210&osCsid=733523a0128885c892c056b2837c1421

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω αλλα transcend h sandisk??

Και οι δύο μάρκες είναι καλές.

Προσωπική προτίμηση sandisk.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Για να πετύχεις το μικτότερο, δλδ το 0,622 W/kg θα πρέπει το δίκτυο που είσαι συνδρομητής να εκπέμπει σε αυτή τη μπάντα.

Ενδεικτικά σου αναφέρω τις συχνότητες που λειτουργούν τα ελληνικά δίκτυα.

Vodafone: GSM 900

Wind/Q: GSM 900

Cosmote: GSM 1800

 

Εγώ έχω WIND και έχω βάλει το: Εργαλεία - Ρυθμίσεις - Τηλέφωνο - Δίκτυο - Λειτουργία δικτύου - GSM, τι sar περίπου έχω;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση καπως ασχετη στους κατοχους του Ε51, το κινητο σκεκεται ορθιο απο μονο του πανω σε ενα γραφειο ας πουμε;Και κατι αλλο, το ηχειο ειναι αρκετα δυνατο;Δηλαδη θα εχω προβλημα να το ακουω αν χτυπαει;Α και κατι ακομα :) το πληκτρολογιο ειναι ανετο;Επειδη γραφω παρα πολλα μηνυματα...

 

Και κατι τελευταιο!!Ειναι γρηγορο σαν κινητο;Εχει χαζοκολληματα καθολου;Και τελος, τι χρωμα ειναι καλυτερο; :):):):):):):)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση καπως ασχετη στους κατοχους του Ε51, το κινητο σκεκεται ορθιο απο μονο του πανω σε ενα γραφειο ας πουμε;

Στέκεται, αλλά δεν είναι και για πολλά κουνήματα λόγω του μικρού πάχους.

 

Και κατι αλλο, το ηχειο ειναι αρκετα δυνατο;Δηλαδη θα εχω προβλημα να το ακουω αν χτυπαει;

Ναι είναι αρκετά δυνατό.

Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα και σε περιβάλλον με έντονο θόρυβο το ακούω εύκολα.

 

Α και κατι ακομα :) το πληκτρολογιο ειναι ανετο;Επειδη γραφω παρα πολλα μηνυματα...

Τα πλήκτρα είναι πάρα μα πάρα πολύ μεγάλα και άνετα!

Το μόνο προβληματάκι που είχα στην αρχή ήταν με τα δύο softkeys που είναι αρκετά λεπτά. Αλλά έχουν το κόλπο τους... ;)

 

Και κατι τελευταιο!!Ειναι γρηγορο σαν κινητο;Εχει χαζοκολληματα καθολου;Και τελος, τι χρωμα ειναι καλυτερο; :):):):):):):)

Απλά σφαίρα!!!

Δεν υπάρχουν περίεργα κολλήματα. Τουλάχιστον μέχρι τώρα δεν μου έχει κολλήσει καθόλου!

Το χρώμα είναι υποκειμενικό. Προσωπικά το έχω σε μαύρο και είναι κουκλί.:D

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ στα παραπάνω.ειδικά το πληκτρολόγιο είναι εξαιρετικό και το τηλέφωνο λειτουργεί πολύ καλά, χωρίς προβλήματα γενικά.

 

Και μια παρατήρηση: αφήνοντας το κινητό στον φορτίστη για πολλές ώρες(5-6 ώρες) διαπίστωσα ότι η αυτονομία του ήταν σημαντικα μεγαλύτερη από τη συνηθισμένη. Δεν ξέρω γιατί, αλλά το ξαναδοκιμασω να δώ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος πρόβλημα με τη φωνητική κλήση?

Μετέφερα τα contacts μου από το PC (Microsoft Office 2007) στο κινητό μέσω PC suite και φωνητική κλήση υπάρχει μόνο σε ένα contact που ειναι με αγγλικους χαρακτηρες, ενω τα υπόλοιπα ειναι με ελληνικούς. Να τονίσω ότι ακόμη και νέα contacts που προσθέτω χειροκίνητα είτε με αγγλικούς είτε με ελληνικούς χαρακτήρες δεν εμφανίζουν δυνατότητα φωνητικήε κλήσης. Μπορει κάποιος να μου βρει λύση στο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος πρόβλημα με τη φωνητική κλήση?

Μετέφερα τα contacts μου από το PC (Microsoft Office 2007) στο κινητό μέσω PC suite και φωνητική κλήση υπάρχει μόνο σε ένα contact που ειναι με αγγλικους χαρακτηρες, ενω τα υπόλοιπα ειναι με ελληνικούς. Να τονίσω ότι ακόμη και νέα contacts που προσθέτω χειροκίνητα είτε με αγγλικούς είτε με ελληνικούς χαρακτήρες δεν εμφανίζουν δυνατότητα φωνητικήε κλήσης. Μπορει κάποιος να μου βρει λύση στο πρόβλημα?

 

Προσωπικά, όλες τις επαφές τις έχω εδώ και πολλά χρόνια με λατινικούς χαρακτήρες στο outlook, για να μην υπάρχουν πιθανά προβλήματα με γραμματοσειρές και άλλα τέτοια με τα διάφορα κινητά που χρησιμοποιώ.

Οι φωνητικές ετικέτες δημιουργούν αυτόματα από το κινητό.

Εσύ το μόνο που κάνεις είναι να πατήσεις το πλαινό πλήκτρο της φωνητικής κλήσης και να πείς το όνομα που θέλεις.

Σε εμένα λειτουργεί αρκετά ικανοποιητικά.

Εσύ αναφέρεσαι στο συμβολάκι φωνητικής κλήσης που υπάρχει δίπλα σε αριθμούς τηλεφώνου μέσα στις επαφές?

Αυτό γίνεται από μόνο του και τουλάχιστον εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τετοιο συμβολακι υπαρχει μόνο στη μία από τις επαφές μου, αυτή με τους λατινικούς χαρακτήρες και σε αυτή λειτουργεί η φωνητική κλήση. Φωνητικές ετικέτες δεν δημιουργούνται σε καμιά άλλη επαφή...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα έφτιαξα μια νέα επαφή με ελληνικούς χαρακτήρες.το συμβολάκι εμφανίστηκε κανονικά μετά από λίγα δευτερόλεπτα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εχω το nokia E51 σε μαυρο κ σκεφτομαι να αλλαξω προσοψη κ να του βαλω την ασημι. Εχει κανεις να μου προτεινει απο που να την παραγγειλω? Ξερετε αν θα εχω προβληματα με την εγγυηση? Αν πχ το κανω σε ενα εξουσιοδοτημενο καταστημα nokia η εγγυηση θα συνεχισει να ισχυει? (Με συμφερει αυτο?)
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να την αγοράσεις και από Nokia Shop και να την περάσεις μόνος σου, αλλά και να στη περάσουν αυτοί, χωρίς να χάσεις -όπως είναι φυσικό- την εγγύηση.

Αλλά και μόνος σου να την αλλάξεις που θα το ξέρουν αυτοί...:rolleyes: Δεν παίζει να κοιτάξουν το product code για να δουν αν όντως είχε αυτό το κάλυμμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν ακόμα προσόψεις για το Nokia E51 σε ελληνικό Nokia store (έχω ρωτήσει σε πολλά)

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και απο μενα:bow:

Ειμαι και εγω κατοχος ενος Ε51 απο σημερα, το πηρα με 246 ευροπουλια (φπα 13% - Ροδος) απο e shop. Θαυμασιο κινητο τα εχει ολα οσα χρειαζομαι....ενα autofocus και λιιιιγο μεγαλυτερη οθονη παντως δεν θα χαλαγε κανεναν ρε σεις στη Nokia!!:(:(

ΑΕΛ λεμε
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο, είμαι σίγουρος πως θα μείνεις απόλυτα ικανοποιημένος!

 

ΥΓ: 13% ΦΠΑ...; Αυτά είναι!:p

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Και εγω απο σημερα Ε51 .

Απο fnac στο mall με 269ευρω αλλα και 20ευρω δωροεπιταγη λογω fnac club ,δηλ. 249ευρω .

Εχει οτι ακριβως χρειαζομαι απο ενα τηλ.

Μακαρι λογω Wi-Fi να ειχε πιο μεγαλη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Ενδεικτικά σου αναφέρω τις συχνότητες που λειτουργούν τα ελληνικά δίκτυα.

Vodafone: GSM 900

Wind/Q: GSM 900

Cosmote: GSM 1800

 

Οι συχνότητες με τις οποίες ξεκίνησαν οι εταιρείες είναι πράγματι αυτές.

Όμως στην πορεία, η κάθε εταιρεία έχει εγκαταστήσει κεραίες ΚΑΙ της άλλης τεχνολολογίας. Αυτό είναι σίγουρο για τη Vodafone, που γνωρίζω πως εκτός από 900άρηδες έχει και 1800άρηδες σταθμούς. Υποθέτω (με 99% πιθανότητες) πως το ίδιο έχουν πράξει και οι άλλοι δύο πάροχοι. Επομένως κατά τη λειτουργεία του κινητού, μπορεί να σε "πιάνει" 900άρα ή 1800άρα κεραία.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους! Εδώ και 2 μέρες είμαι κάτοχος του Ε51 και αρκετά ικανοποιημένος μέχρι στιγμής. Το software που φοράει είναι το 100.34.20 29-09-2007 Ξέρει κάποιος αν είναι το τελευταίο ή αν κυκλοφορεί καινούριο στα NokiaServise
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...