Jump to content

[Επίσημο] Nokia E51


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εφοσον σκεφτοσουν το Ε51 θα σε καλυψει και με το παραπανω το Ε65 ;)

 

Δεν εχω σκοπο να μπω σε αντιπαράθεση απλα προσωπική μου (και μόνο) άποψη είναι ότι τόσο σε ποιότητα κατασκευής όσο και (ακόμα περισσότερο) σε ταχύτητα δεν συγκρίνονται τα δύο κινητα.

 

Εχω περάσει από το απελπιστικά αργό Ν70, απογοητεύτηκα με την σύντομη χρήση που έκανα στο Ε65 (κυρίως λόγω της αργης ταχύτητάς του) και είδα τρομερή βελτίωση με το Ε51.

 

Επαναλαμβάνω ότι όλα αυτά είναι προσωπική άποψη και προτίμησα κι εγώ να περιμένω για το Ε51 παρά να καταφύγω μόνιμα στο Ε65.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν εχω σκοπο να μπω σε αντιπαράθεση απλα προσωπική μου (και μόνο) άποψη είναι ότι τόσο σε ποιότητα κατασκευής όσο και (ακόμα περισσότερο) σε ταχύτητα δεν συγκρίνονται τα δύο κινητα.

 

Εχω περάσει από το απελπιστικά αργό Ν70, απογοητεύτηκα με την σύντομη χρήση που έκανα στο Ε65 (κυρίως λόγω της αργης ταχύτητάς του) και είδα τρομερή βελτίωση με το Ε51.

 

Επαναλαμβάνω ότι όλα αυτά είναι προσωπική άποψη και προτίμησα κι εγώ να περιμένω για το Ε51 παρά να καταφύγω μόνιμα στο Ε65.

 

 

ΟΚ, οπως λες και εσυ προσωπικα γουστα ειναι αυτα, θεωρω το Ε65 πολυ ομορφοτερο και εξισου γρηγορο με το Ε51, το οποιο μπορει να ειναι ομορφο, αλλα δεν ειναι και οτι καλυτερο εχουμε δει στην σειρα Ε που απευθυνεται σε επαγγελματιες. Επισης η οθονη του ειναι μικροτερη απο του Ε65.

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Μενού--> Εργαλεία-->Ομιλία-->Φωνή --> Ellen ή Martin ;)

 

Α... Για Αγγλικά μιλάς. Γιατί εγώ που έχω Ελληνικά μου έχει μόνο 'Πέτρος'

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε παραπανω μηνυμα μου ανεφερα πως εστειλα μαιλ στη WIND

για να μαθω ποτε το αναμενουν σας δινω την επισημη απαντηση που μ στειλανε......μιλαει απο μονη της

 

 

Αγαπητέ συνδρομητή,

 

 

Λυπούμαστε, αλλά δεν έχουμε κάποιο επίσημη ενημέρωση για την συγκεκριμένη συσκευή.

 

 

Με εκτίμηση,

 

ΤΜΗΜΑ ΓΡΑΠΤΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

 

 

με λιγα λογια η wind κοροιδευει κοσμο αβερτα , οι αλλοι (γερμανος πλαισιο τουλαχιστον ξερανε ποτε θα ρθει το τηλεφωνο ) μη το περιμενετε απο wind εγω τελικα μαλλον θα παω για samsung g600

 

Μήπως θα ήταν καλύτερα αντί να πας για samsung, να πας για vodafone η cosmote; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Α... Για Αγγλικά μιλάς. Γιατί εγώ που έχω Ελληνικά μου έχει μόνο 'Πέτρος'

Δεν μιλάω για αγγλικά...Μιλάω για το μενού του επίσημου Ε51 της alpha copy με ελληνική γλώσσα....

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Μετά από την τραυματική μου συμβίωση με pda phone(eten m600) αποφάσισα να δοκιμάσω στην κατηγορία των smartphones.Καθώς μου είναι αδιάφορες οι κάμερες και γενικά οι multimedia εφαρμογές απέριψα τα Νseries και κατέληξα στα Ε51 και Ε65.Το δεύτερο δεν υπάρχει στο Γερμανό μέχρι αρχές Φεβρουαρίου(αναγκαστικά από κει λόγω επιδότησης) οπότε παράγγειλα το πρώτο που μου παραδίδεται το Σάββατο.
Link to comment
Share on other sites

- Καναδυό ερωτησούλες για το wifi. Η συσκευή έχει mac address για να μπορούμε να της δόσουμε πρόσβαση σε ένα δίκτυο με ασφάλεια; Από κωδικοποίηση τι υποστηρίζει; Wep encryption για παράδειγμα;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας! Αν είναι μάλιστα θετικές, λογικά προχωράω στα κοντά στην απόκτηση του...:)

 

Υποστιρίζει WEP και WPA2 νομίζω. Όσον αφορά το mac address σίγουρα θα έχει αφού είναι υποχρεωτικό νομίζω από το πρωτόκολο 802.11g.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά από την τραυματική μου συμβίωση με pda phone(eten m600) αποφάσισα να δοκιμάσω στην κατηγορία των smartphones.Καθώς μου είναι αδιάφορες οι κάμερες και γενικά οι multimedia εφαρμογές απέριψα τα Νseries και κατέληξα στα Ε51 και Ε65.Το δεύτερο δεν υπάρχει στο Γερμανό μέχρι αρχές Φεβρουαρίου(αναγκαστικά από κει λόγω επιδότησης) οπότε παράγγειλα το πρώτο που μου παραδίδεται το Σάββατο.

Μα πώς να μην έχει διεύθυνση MAC εφόσον έχει τσιπάκι WiFi σαν κάρτα δικτύου...

Όσο για τα υπόλοιπα σε κάλυψε ο Balantis7.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον σκεφτοσουν το Ε51 θα σε καλυψει και με το παραπανω το Ε65 ;)

 

βασικα ηθελα ενα αξιοπιστο κινητο γι αυτο παω σε νοκια

 

το e65 ειναι αρκετα παλιο και αν δεις σε ενα 6 μηνο θα χει αποσυρθει πληρως απο αγορα καθως βγαινει το νοκια dora προς αντικατασταση του , τωρα αυτο π μ αρεσε στο τηλεφωνο ειναι οτι εχει την αξιοπιστια της επαγγελματικης σειρας και ειναι βελτιωμενο εχει καλυτερο επεξεργαστη ας πουμε http://en.wikipedia.org/wiki/Nokia_E51

 

απλα ηθελα να χει ραδιο και ολο το συμπληρωματικο περιεχομενο της νοκια irremote nokiamaps to suite tis nokia και το ε65 δεν εχει αμα ειχε θα το χα παρει προ καιρου , πραγματικα σκεφτομαι πολυ σοβαρα για samsung (ama ipirxe ena nokia me emfanisi samsung kai kaliteri kamera ola tha tan teleia)

 

παροτι δεν εχουν wifi ειναι πολυ ομορφα , ηθελα ομως νοκια κ ειδικα αυτο τι να κανουμε αφου μας εχουν γραμμενους εμας τους καταναλωτες......

Link to comment
Share on other sites

βασικα ηθελα ενα αξιοπιστο κινητο γι αυτο παω σε νοκια

 

το e65 ειναι αρκετα παλιο και αν δεις σε ενα 6 μηνο θα χει αποσυρθει πληρως απο αγορα καθως βγαινει το νοκια dora προς αντικατασταση του , τωρα αυτο π μ αρεσε στο τηλεφωνο ειναι οτι εχει την αξιοπιστια της επαγγελματικης σειρας και ειναι βελτιωμενο εχει καλυτερο επεξεργαστη ας πουμε http://en.wikipedia.org/wiki/Nokia_E51

 

απλα ηθελα να χει ραδιο και ολο το συμπληρωματικο περιεχομενο της νοκια irremote nokiamaps to suite tis nokia και το ε65 δεν εχει αμα ειχε θα το χα παρει προ καιρου , πραγματικα σκεφτομαι πολυ σοβαρα για samsung (ama ipirxe ena nokia me emfanisi samsung kai kaliteri kamera ola tha tan teleia)

 

παροτι δεν εχουν wifi ειναι πολυ ομορφα , ηθελα ομως νοκια κ ειδικα αυτο τι να κανουμε αφου μας εχουν γραμμενους εμας τους καταναλωτες......

 

δυστυχως απο ολη την ευρωπη εδω ηρθε τελευταιο.

 

οσο για το Ε65 σιγουρα εχει μελλον στην αγορα μιας και μοσχοπουλαει! στο γερμανο μαλιστα εχει ελλειψη μεχρι αρχες φεβρουαριου....

Link to comment
Share on other sites

ο γερμανος ειναι μια εξισου παρεξηγημενη ιστορια θα μ επιτρψεις να πω

γιατι ενω το χουν μεσα στο νετ και καποιοι ηδη το παρρειγηλαν σε ενα καταστημα γερμανου ακριβως εξω απο το σταθμο ηλεκτρικου μοναστηρακι δε το ξεραν καν κ μαλιστα δεν περιμεναν νατο φερουν κιολας , τωρα πως καποιοι το παραλαμβανουν το σαββατο κιολας αγνωστο , απλα ο γερμανος καλιστα θα μπορουσε να λεγεται Cosmote-ψιλικα κινητης τηλεφωνιας τωρα αμα δεν ηταν το οικογενειακο θα την ειχα κανει ....για οπου το βρισκα

 

επισης ηθελα να αναφερω πως μαλλον το e65 παει για αποσυρση καθως η τιμη εδω και καιρο πεφτει αργα αλλα σταθερα απο 350 προ εορτων ειναι 314 τωρα τιμες πλαισιου κ eshop mediamarkt καθως γερμανοι wind και λοιποι ειναι κλεφτες στις τιμες και το λεω αυτο διοτι οταν προτοβγηκε ειχε γυρω στα 450 και οι τιμες των καλων σειρων νοκια πεφτουν οπως ολοι γνωριζουμε μονο οταν εχουν βγει διαδοχοι π θα τα χτυπησουν

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω σκοπο να μπω σε αντιπαράθεση απλα προσωπική μου (και μόνο) άποψη είναι ότι τόσο σε ποιότητα κατασκευής όσο και (ακόμα περισσότερο) σε ταχύτητα δεν συγκρίνονται τα δύο κινητα.

 

Εχω περάσει από το απελπιστικά αργό Ν70, απογοητεύτηκα με την σύντομη χρήση που έκανα στο Ε65 (κυρίως λόγω της αργης ταχύτητάς του) και είδα τρομερή βελτίωση με το Ε51.

 

Επαναλαμβάνω ότι όλα αυτά είναι προσωπική άποψη και προτίμησα κι εγώ να περιμένω για το Ε51 παρά να καταφύγω μόνιμα στο Ε65.

πηρα χθες το ε65 και σημερα πηγα κ ξαναπηρα το ε51 ,καμια σχεση παιδια ο browser αργος και δεν ανοιγει πολλες σελιδες με tim plus ενω με ε51 η ε61i εβλεπα κανονικα ,δεν εχουν σχεση καποιος που τα ειχε και τα 2 το καταλαβαινει αμεσως

Link to comment
Share on other sites

πηρα χθες το ε65 και σημερα πηγα κ ξαναπηρα το ε51 ,καμια σχεση παιδια ο browser αργος και δεν ανοιγει πολλες σελιδες με tim plus ενω με ε51 η ε61i εβλεπα κανονικα ,δεν εχουν σχεση καποιος που τα ειχε και τα 2 το καταλαβαινει αμεσως

 

Ιδιες εντυπώσεις κι εγώ.

 

Το θέμα ταχύτητας δεν είναι θέμα γούστου - δεν είναι υποκειμενικό, είναι απλά γεγονός (γρηγορότερος επεξεργαστής), και σε αυτό τα δυο κινητά έχουν σαφή διαφορά. Βάλτε σ'αυτά την ποιότητα κατασκευής, την μεγαλύτερη μνήμη του Ε51, την μεγαλύτερη μπαταρία και το Radio και έχετε μια καλή εικόνα του τι επιλογές έχετε.

 

Είναι φυσικά νωρίς ακόμα για να έχουμε 100% ολοκληρωμένη εικόνα από το Ε51 αλλά νομίζω ότι από τα μέχρι τώρα δεδομένα είναι μια πολύ καλή και τίμια πρόταση.

Link to comment
Share on other sites

Oι πλειοψηφία των πωλητών, όχι μόνο στο Γερμανό, ξέρουν τα βασικά προκειμένου να εξυπηρετήσουν τον μέσο καταναλωτή.Σιγά μην ξέρουν το Ε51.Και μένα με κοιτούσαν σαν UFO όταν τους το ζήτησα.Μπαίνοντας όμως στο δίκτυό τους, είδαν ότι είναι διαθέσιμο και έκαναν την παραγγελία.Θα το πάρω Σάββατο γιατί βρίσκομαι στην επαρχία και χρειάζονται δύο μέρες για την παραλαβή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά χαρά. Το τηλέφωνο το πήρα χθές με επιδότηση από Cosmote στα Χανιά. Αρα κυκλοφόρισε κανονικά. Είχα πριν το Ε60. Πρώτες εντυπώσεις από θέμα ταχύτητας έχει αρκετή διαφορά. Είναι ποιό όμορφο από ότι περίμενα. Το πληκτρολόγιο του έχει καλή αίσθηση, αυτό που με χαλάει όμως είναι τα πλήκτρα πάνω από το αριθμητικό πληκτρολόγιο. Είναι μικρά !!!! και τουλάχιστο στην αρχή πατάω δύο μαζί ! Εκανα μεταφορά τα πάντα από το ένα τηλέφωνο στο άλλο μέσω Bluetooth με μια εφαρμογή που εμφάνισε όταν το πρωτοξεκίνησα ... τέλεια.
Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω εργαστει σε αντιστοιχο τμημα στο πλαισιο συγκεκριμενα θα σου πω οτι καθε πωλητης παιρνει ενα ενημερωτικο μαιλ για τυο ποστο του καθημερινα σχεδον , οπου πληροφορειται τι αναμενει να χει στο ραφι του τι να λεει σε πελατες ασυμβατοτητες υλικου , σαβουρα που προωθει καθε καταστημα κλπ ,

 

στο θεμα e51 ο μονος ενημερομενος πωλητης ηταν στο καταστημα wind εθνικης αντιστασεως στο πειραια κ ενας στο κορυδαλλο , ολοι οι αλλοι ηταν απλα αδιαβαστοι , αλλα δε με ενοχλει αυτο .

 

αυτο π τη δινει ειναι η απροθυμια να εξυπηρετησουν , τα λεφτα μ θα παρουν επειδη δλδ τους εχουνε ξεμεινει τα e50 k e65 πρεπει να το παρω εγω δλδ , να ριξουν τη τιμη δε καταλαβα .

 

και νομιζω οτι ειναι προφανες γιατι δεν κυκλοφορησε μεσα στις γιορτες το τηλεφωνακι , τα τηλεφωνα αυτα ειναι αντιεμπορικα διοτι μονο οσοι ασχολουνται πολυ με το αθλημα θα τα προτιμησουν και ειναι αντιεμπορικα διοτι πουλανε τα κινητα που τα κουνας κ αλλαζουν τργαουδι η αυτα με ωραια εμφανιση αλλωστε ποιος εκει εξω γνωριζει τι ειναι wifi και τα συναφη , ακομα κ οι ανθρωποι που αγοραζουν για επαγγελματικους λογους τετοια κινητα αγνοουν τη λειτουργια τους .

 

το e51 πιστευω οτι ειναι εμπορικο και το ξερουν και οι ιδιοι μαλλον

οτι θα πουλησει γιαυτο αργει , αμα μπειτε στο youtube εχει τρεις σελιδες βιντεο με το κινητακι νομιζετε οτι ειναι τυχαιο ?

 

κ εδω ακομα δεν εχουμε αξιοθει να το δουμε .η αλφα κοπυ ειναι μια απο τις μεγαλυτερες αντιπροσωπειες ολα τα βαλκανια κ κυπρο εχει ,

απο τους πρωτους επρεπε να το χουμε οχι τελευταιοι .

 

φανταστειτε αμα ηρθε(που λεει ο λογος) τωρα ελλαδα ποτε θα παει στις αλλες βαλκανικες φεξε μ κ γλιστρησα

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τη σύγκριση Ε51 με Ε65, ένα ακόμα πολύ σημαντικό πλεονέκτημα του πρώτου θεωρώ και την υποστήριξη HSDPA...;)

 

 

Υποστιρίζει WEP και WPA2 νομίζω. Όσον αφορά το mac address σίγουρα θα έχει αφού είναι υποχρεωτικό νομίζω από το πρωτόκολο 802.11g.

Μα πώς να μην έχει διεύθυνση MAC εφόσον έχει τσιπάκι WiFi σαν κάρτα δικτύου...

Όσο για τα υπόλοιπα σε κάλυψε ο Balantis7.

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας! Τα πράγματα έχουν όπως ακριβώς ήλπιζα!:) Κάπως έτσι περίμενα να είναι, αφού το wifi το έχω φάει με το κουτλάλι στους υπολογιστές, απλά δεν ήξερα αν η μεταφορά του προτοκόλου στα κινητά είναι ακριβής ή είναι πιο gudgetοειδής...:worry:

 

Για την ποιότητα και την ένταση αναπαραγωγής μουσικών αρχείων από τα ακουστικά - hands free τι έχετε να πείτε;:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει μεχρι στιγμης 3 ε51 2 ιταλικα και το χθεσινο εχει κωδικο PC: 0552190: RM-244 CTR EURO1 ALPS BLACK στα ιταλικα ετριζε το τζαμακι της οθονης στο κατω αριστερα σημειο,στο χθεσινο ειναι ολα αψογα παρ οτι ηταν κ ελαφρα μεταχειρισμενο,υπαρχει καποιος αλλος φιλος να μας πει την δικια του εμπειρια?
Link to comment
Share on other sites

- Στην αναπαραγωγή των mp3 πως τα πάει με το hands free της συσκευασίας; Σκεφτόμουνα και για το 6120c και κόλλησα κυρίως στο συγκεκριμένο θέμα - πολύ χαμηλή ένταση και πολύ μέτρια ποιότητα. Ξαναλέω πως αναφέρομαι στην αναπαραγωγή με ακουστικά κι όχι από το ηχείο.

Ίσως να σε χαλάσει που μαζί με τα τραγούδια θα παίζει και τους ήχους κλήσης.

στο θεμα e51 ο μονος ενημερομενος πωλητης ηταν στο καταστημα wind εθνικης αντιστασεως στο πειραια κ ενας στο κορυδαλλο , ολοι οι αλλοι ηταν απλα αδιαβαστοι , αλλα δε με ενοχλει αυτο .

 

αυτο π τη δινει ειναι η απροθυμια να εξυπηρετησουν , τα λεφτα μ θα παρουν επειδη δλδ τους εχουνε ξεμεινει τα e50 k e65 πρεπει να το παρω εγω δλδ , να ριξουν τη τιμη δε καταλαβα .

Όντως τις πιο ακριβές τιμές έχει η Wind. Στο κατάστημα της Κοζάνης της Παύλου Μελά άλλο κινητό του έλεγα άλλο μου'δειχνε.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να σε χαλάσει που μαζί με τα τραγούδια θα παίζει και τους ήχους κλήσης.

 

Aυτό δε με ενοχλεί καθόλου! Από ένταση και ποιότητα τι λέει όμως; Ευχαριστώ.:)

Link to comment
Share on other sites

Aυτό δε με ενοχλεί καθόλου! Από ένταση και ποιότητα τι λέει όμως; Ευχαριστώ.:)

 

οταν λες πως μαζι με τα τραγουδια παιζει κ τους ηχους κλησεις τι εννοεις ακριβως ???

 

τα νοκια αμα δεχεσαι κληση σταματανε την αναπαραγωγη ηχου βιντεο κλπ η ραδιοφωνου και σ δινουν μονο τη κληση την εισερχομενη ???

 

αυτο δε γινεται κ σαυτο ? αμα παιζει ραδιο/μπ3 ταυτοχρονα με τη κληση δε θα ακους τπτ

Link to comment
Share on other sites

οταν λες πως μαζι με τα τραγουδια παιζει κ τους ηχους κλησεις τι εννοεις ακριβως ???

 

τα νοκια αμα δεχεσαι κληση σταματανε την αναπαραγωγη ηχου βιντεο κλπ η ραδιοφωνου και σ δινουν μονο τη κληση την εισερχομενη ???

 

αυτο δε γινεται κ σαυτο ? αμα παιζει ραδιο/μπ3 ταυτοχρονα με τη κληση δε θα ακους τπτ

Ως ήχους κλήσης αναφέρομαι στα κομμένα κομμάτια με το ρεφρέν συνήθως που βρίσκονται στη μνήμη του κινητού. Δεν έχω βάλει πρόσθετο mp3 player. O αρχικός player μαζί με τα κανονικά τραγούδια της κάρτας παίζει και τα υπόλοιπα από τη μνήμη του κινητού.

 

Aυτό δε με ενοχλεί καθόλου! Από ένταση και ποιότητα τι λέει όμως; Ευχαριστώ.:)

Έχω το Ε65 οπότε δεν μπορώ να σου πω. Πάντως δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Εκτός από το ότι η ελληνική αντιπροσωπεία δεν έχει διορθώσει την ασυμβατότητα των ελληνικών στους τίτλους των τραγουδιών.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παρει από χθές από τον γερμανό σε μαύρο. Το είχανε φέρει από τετάρτη. Βέβαια όπως έιπα σε προηγούμενο πόστ ο γερμανός διέθεσε από ένα σε κάθε κατάστημα. Μάλλον πήρα το πρώτο που ήρθε.

Αυτό που πήρα είναι πάρα πολύ στιβαρό και δεν ακούγεται τριξιμο ούτε για πλάκα. Συνδέθηκα με wifi και μπορώ να πω ότι εντυπωσιαστικα με την ταχύτητα του browser. Από θέμα μουσικών ικανοτήτων θα έλεγα ότι είναι απλά ικανοποιητικό αν το συγκρίνω με το se w800 που είχα άλλα έτσι κι αλλιώς ήξερα τι έπερνα. Μην περιμένετε υψηλή στάθμη ήχου και μπασα.

 

Τέλος, γνωρίζει κανείς αν είναι συμβατο με κάρτες microSD HC?

Link to comment
Share on other sites

Τέλος, γνωρίζει κανείς αν είναι συμβατο με κάρτες microSD HC?

Ναι είναι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...