Jump to content

HP iPAQ 614c - 914c


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 847
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως ενεργοποιουμε το Assisted-GPS στο HP.Επειγον αν μπορει καποιος να μου απαντησει.

 

Απ' έχω διαβάσει, δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι. Το λογισμικό του τηλεφώνου (ενδεχομένως σε συνεργασία με το λογισμικό πλοήγησης) αξιοποιούν αυτόματα μερικές πληροφορίες που ούτως ή άλλως φτάνουν σε κάθε κινητό τηλέφωνο, όπως για παράδειγμα το ID της κεραίας από την οποία λαμβάνουν, και κατ' επέκταση, τη θέση του τηλεφώνου. Πάντως, για εδώ στην Ελλάδα, δεν έχω διαβάσει πουθενά ότι κάποιος το έχει δοκιμάσει και είδε βελτίωση.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτο χρησημοποιηται και στην Ελλαδα.Δηλαδη εγω καθε φορα που ανοιγω το Destinator χρεωνομαι και δεν το ξερω.Αλλα και παλι σημα κανει κανα πενταλεπτο να βρει.Και αν δεν το θελω τι κανω ?Κλεινω το τηλεφωνο?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Well, από symbian. ήρθα και σε WM6 με σασί από 614c .

Όλα καλά και σβέλτα, είμαι ακόμη στις πρώτες φορτίσεις.

Θέλει δουλίτσα. κάθε μέρα βρίσκω και από κάτι, Που το κάνει και ποιο ενδιαφέρον.

Για το XT9>language. που μπορώ να βρω τα greek?

Προς το παρόν έχει Αγγλικά, Ισπανικά και Ιταλικά.

Α, και πως θα μπορέσω να προσθέσω encoding στον browser ώστε να διαβάζει κάποιους ελληνικούς χαρακτήρες σε ιστοσελίδα??

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτο χρησημοποιηται και στην Ελλαδα.Δηλαδη εγω καθε φορα που ανοιγω το Destinator χρεωνομαι και δεν το ξερω.Αλλα και παλι σημα κανει κανα πενταλεπτο να βρει.Και αν δεν το θελω τι κανω ?Κλεινω το τηλεφωνο?

 

file mou dn iparxei kamia xreosi.me to destinator 7 to gps tou kinitou doulevei apsoga k dn argei na klidosei.perna k to programa quick gps voithaei k auto ligo

 

Well, από symbian. ήρθα και σε WM6 με σασί από 614c .

Όλα καλά και σβέλτα, είμαι ακόμη στις πρώτες φορτίσεις.

Θέλει δουλίτσα. κάθε μέρα βρίσκω και από κάτι, Που το κάνει και ποιο ενδιαφέρον.

Για το XT9>language. που μπορώ να βρω τα greek?

Προς το παρόν έχει Αγγλικά, Ισπανικά και Ιταλικά.

Α, και πως θα μπορέσω να προσθέσω encoding στον browser ώστε να διαβάζει κάποιους ελληνικούς χαρακτήρες σε ιστοσελίδα??

 

 

gia ta encodings distixos dn ksero na sou apantiso.oso gia pliktrologio ego exo perasei to resco keyboard pro k doulevei mia xara.einai to kalitero pliktrologio,gia emena toulaxiston

Link to comment
Share on other sites

paidia mia erotisi tha ithela na kano.exei perasei kaneis kamia cooked rom k an nai poia?apo auta pou exete dei sto internet poia theoreitai tin kaliteri cooked rom???k kati allo mporo na giriso to pda mou apo elliniko se aggliko gia na peraso to aggliko rom update tis hp?

 

euxaristo ek ton proteron

Link to comment
Share on other sites

Για το XT9>language. που μπορώ να βρω τα greek?

Προς το παρόν έχει Αγγλικά, Ισπανικά και Ιταλικά.

 

Καταλάθος σαν να διαπίστωσα ότι χρειάζεται ένα πακετάκι αρχείων eT9.SQR.Greek

Link to comment
Share on other sites

file mou dn iparxei kamia xreosi.me to destinator 7 to gps tou kinitou doulevei apsoga k dn argei na klidosei.perna k to programa quick gps voithaei k auto ligo

Φιλε μου σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα το πουλησα.

Link to comment
Share on other sites

tipota na sai kala.kamia cooked rom opos rotisa k poio pano iparxei?vrika kapoies alla lene oti exoun kapoia meion ta opoia einai simantika

 

Δεν λες πάλι καλά που λένε πως 'κάτι δεν πάει καλά'. Από το να το έβλεπες καθυστερημένα?! ;)

Link to comment
Share on other sites

apla epeidi i rom auti einai translated apo kineziki rom sto voice commander as poume ta vgazei sta alampournezika k to kathista axristo.k se kati alla menu ginete auto ta opoia dn einai toso simantika.oxi oti xrisimopoio poli to voice commander all dn ksero se poio allo programa tha mou to kanei auto
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζοντας και κάνοντας.

Αν θα μπορέσεις να ξαναπεράσεις την παλιά rom σου. δεν έχεις και κάτι να χάσεις. Εκτός από το να μην σου ξανα ανοίξει o_0

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
nai to ksero auto to endexomeno gi auto k prin kan psakso gia roms vrika tin apodiksi agoras.me ena hard reset tha epanelthei.etsi dn einai?

 

Όχι. Εάν περάσεις άλλη ROM το hard reset θα επαναφέρει τις αρχικές ρυθμίσεις της καινούργιας ROM. Την αρχική που είχες την ξεχνάς μέχρι να ξαναφλασάρεις τη συσκευή σου με εκείνη. Γιαυτό... προσοχή στο τι ROM περνάμε στη συσκευή μας και πάνω απ' όλα αφού έχουμε βρει και την official εάν χρειαστεί να την ξαναπεράσουμε.

 

(Εάν μπορείς... γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες σε παρακαλώ)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.δεν θα πειραματιστώ με καμια ρομ τελικά.

 

Σοφή κίνηση αν δεν θέλεις να μπεις σε μπελάδες! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους.

 

Με γεια μου το Ipaq 614c, το έχω 4 μέρες και νοιώθω ανάμεικτα συναισθήματα. Εκτός από το πληκτρολόγιο, που αμφιβάλω αν θα το συνηθίσω ποτέ (άλλο θες να πατήσεις, 2-3 μαζί πατιούνται) και ότι πρέπει να ξεχάσω την ευκολία των nokia (με το ένα χέρι, μην πω δάχτυλο έκανα τα πάντα).

 

Μια ερώτηση θέλω να κάνω. Με wind plus το έχει δοκιμάσει κανείς; Ξέρω ότι πάνε οι εποχές του απεριόριστου web surf, αλλά και πάλι με βολεύει. Ελέγχω μερικά πράγματα (κάποια wifi hotspot) απο μακριά και χρειάζομαι μόλις λίγα bytes. Έκανα ενεργοποίηση για τον μήνα αυτό στο windplus, έχω βάλει και σαν server τον gwap.b-online.gr, αλλά δεν... Συνδέεται (δείχνει τουλάχιστον) και όταν πάει να κατεβάσει κάτι μου λέει για πρόβλημα στην σελίδα. να εξηγήσω ότι μιλάω για surf από το ipaq και όχι από το laptop. Αν βάλω τον άλλο server της wind (gint) δουλεύει μια χαρά αλλά χρεώνει.

 

Ξέρει κανείς τις ρυθμίσεις ή τι διαδικασία χρειάζεται για να συνδεθώ;

Και ποιο είναι το τηλέφωνο της wind που σου στέλνει τις ρυθμίσεις;

 

Μου έχει κάνει χρέωση ως εξής: Είμαι σε wifi και έχω μπει σε μια σελίδα. Μια ώρα μετά, βλέπω ότι το GPRS είναι ενεργό. Η σελίδα, παρόλο που έκλεισα τον IExplorer (μα δεν κλείνει με κάποιο τρόπο εντελώς;) είχε κάποιοες επιλογές που έκαναν refresh. Το κινητό γύρισε σε gprs και ανανέωνε. Τώρα, όταν βγαίνω από μια σελίδα, πατάω ΑΡΧΙΚΗ, έτσι ώστε να μην κάνει ανανέωση και με χρεώνει.

 

Όποιος μπορεί σας βοηθήσει τον αιώνιο Nokiaκια για να μην γυρίσει σύντομα στα πάτρια εδάφη.

Link to comment
Share on other sites

Με γειά σου λοιπόν!!

Για αρχή αν πλοηγήσε με wifi. βάλε μία εφαρμογή που λέγεται "nodata"

Για της wind τα κόλπα, θα σε γελάσω.

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα ήδη κάνοντας μια ανάγνωση στα παλιά μηνύματα.

Υπάρχει θέμα εκεί έτσι; Κάνει κλήσεις gprs στο ξεκάρφωτο.

 

Σε ευχαριστώ.

Ελπίζω να έχει βάλει κανείς με επιτυχία το wind plus. Δεν μπορώ να βρω το τηλέφωνο που που στένει τις ρυθμίσεις, ήταν 3ψήφιο, αλλά δεν δουλεύει πια.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους.

 

.....Εκτός από το πληκτρολόγιο, που αμφιβάλω αν θα το συνηθίσω ποτέ (άλλο θες να πατήσεις, 2-3 μαζί πατιούνται) και ότι πρέπει να ξεχάσω την ευκολία των nokia (με το ένα χέρι, μην πω δάχτυλο έκανα τα πάντα).

....

 

Welcome to the club !!:(

Link to comment
Share on other sites

Στα δικά μου δάχτυλα μια χαρά έχει κάτσει.

Πόσο μάλλον και όταν είχα απενεργοποιήσει το στρογυλλό των πλήκτρων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...