Jump to content

HP iPAQ 614c - 914c


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mallon exeis dikio. Kai to elliniko site tin idia ROM exei (tin aggliki). Tha sou synistousa tote kalytera na min to peirakseis.

 

Και επίσημα απο το τμήμα εξυπηρέτισης της HP μου είπαν οτι δεν γίνεται "επίσημα" να αλλάξω την ROM. Ο τύπος λέει όμως οτι θα μπορούσα να κάνω backup την ελληνική ROM του ipaq 914 και έπειτα να εγκαταστήσω την αγγλική η οποία είναι διαθέσιμη προς download απο το website τους. Άραγε, ξέρει κανείς πώς μπορώ να κάνω backup την ROM; Αυτήν την διαδικασία της είχα ακολουθήσει για το samsung i600 (windows mobile standard) που είχα και άλλαξα με το ipaq 914.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 847
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Άραγε, ξέρει κανείς πώς μπορώ να κάνω backup την ROM;

 

Den ginetai na pareis backup pou na perilambanei kai ti ROM. Den kserw ti skeftotan o ypefthinos pou milises alla to mono pou mporeis na kaneis einai na breis tin Elliniki ROM (kapou tha yparxei) h' na pareis dump apo tin yparxousa sti syskevi sou alla afto thelei diafora ergaleia kai texnognwsia pou den exeis diathesima. Isws me anazitisi sto internet breis kati.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε!!!Παιδιά πως επεξεργάζομαι τη registry της συσκευής με το πρόγραμμα PHM REGISTRY EDITOR?(Άσχετο αλλά εγώ με το no data εξακολουθώ και έχω το 3g στην οθόνη:mad:)

Πρόσεχε, δεν παίζουμε με την Registry τόσο εύκολα, μην σου μείνει η συσκευή "τούβλο". Πολλά γίνονται, αλλά κατά τη γνώμη μου θέλει γνώση, να εξοικειωθείς με την συσκευή και τις εφαρμογές και ρυθμίσεις και πολύ προσοχή.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πρόσεχε, δεν παίζουμε με την Registry τόσο εύκολα, μην σου μείνει η συσκευή "τούβλο". Πολλά γίνονται, αλλά κατά τη γνώμη μου θέλει γνώση, να εξοικειωθείς με την συσκευή και τις εφαρμογές και ρυθμίσεις και πολύ προσοχή.

 

H syskevi den mporei na ginei "toublo" me otidipote allagi ginei sti Registry afou me ena hard reset epanaferontai oi ergostasiakes rythmiseis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αισθάνομαι την ανάγκη να σας αναφέρω οτι η συσκευή όταν αλλάζει τρόπο δικτύου (από 3g σε g ή σε Η) μου κάνει soft reset apo μόνη της.Θα κάνω ένα hard reset και θα σας αναφέρω.Πρέπει να σας πω οτι έχω το no data ρυθμισμένο σε disable για το gprs της vodafone όπως επίσης έχω κάνει και όλες τις ρυθμίσεις για επιλογή gsm απο το tab ''δίκτυο''.Λέτε να ετοιμάζομαι για επιστροφή-αντικατάσταση συσκευής?(και τη σιχαίνομαι αυτή τη διαδικασία.....:()
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά αισθάνομαι την ανάγκη να σας αναφέρω οτι η συσκευή όταν αλλάζει τρόπο δικτύου (από 3g σε g ή σε Η) μου κάνει soft reset apo μόνη της.Θα κάνω ένα hard reset και θα σας αναφέρω.Πρέπει να σας πω οτι έχω το no data ρυθμισμένο σε disable για το gprs της vodafone όπως επίσης έχω κάνει και όλες τις ρυθμίσεις για επιλογή gsm απο το tab ''δίκτυο''.Λέτε να ετοιμάζομαι για επιστροφή-αντικατάσταση συσκευής?(και τη σιχαίνομαι αυτή τη διαδικασία.....:()

 

Kane ena hard reset kai blepoume. Den einai logiki pantws symperifora. Kai pws eisai sigouros oti kanei soft reset otan allazei diktyo? Pws to katalabaineis oti ftaiei afto?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Kane ena hard reset kai blepoume. Den einai logiki pantws symperifora. Kai pws eisai sigouros oti kanei soft reset otan allazei diktyo? Pws to katalabaineis oti ftaiei afto?

 

Ουτε ο πρωτος θα εισαι ουτε ο τελευταιος!

Εμενα χανει το ασυρματο δικτυο οποτε το βρισκει δεν το κραταει ακομα και αν εχει καλο σημα. Κανει διακοπες και ανοιγει το GPRS...

Carpe Diem

http://www.custominsight.com/services/bmw.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αισθάνομαι την ανάγκη να σας αναφέρω οτι η συσκευή όταν αλλάζει τρόπο δικτύου (από 3g σε g ή σε Η) μου κάνει soft reset apo μόνη της.Θα κάνω ένα hard reset και θα σας αναφέρω.Πρέπει να σας πω οτι έχω το no data ρυθμισμένο σε disable για το gprs της vodafone όπως επίσης έχω κάνει και όλες τις ρυθμίσεις για επιλογή gsm απο το tab ''δίκτυο''.Λέτε να ετοιμάζομαι για επιστροφή-αντικατάσταση συσκευής?(και τη σιχαίνομαι αυτή τη διαδικασία.....:()

Παιδιά δυστυχώς της έκανα hard reset (με το ''1234'' έτσι?)και πάλι τα ίδια:mad:Όταν μπάινω στο δωμάτιο του γραφείου μου στο σπίτι απ'οτι φαίνεται δεν έχει και τόσο καλό σήμα και το καταλαβαίνω οτι κάτι παίζει απο τα ηχεία του desktop που κάνουν τον χαρ/κο θόρυβο των κινητών.....Παιδιά έχω τρελλαθει μια αυτό μετά η οχι και τόσο καλή ποιότητα ήχου με το bt handsfree (πολλά παράσιτα) τι να κάνω έχω στεναχωρεθεί πείτε μου μια λύση please

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά δυστυχώς της έκανα hard reset (με το ''1234'' έτσι?)και πάλι τα ίδια:mad:Όταν μπάινω στο δωμάτιο του γραφείου μου στο σπίτι απ'οτι φαίνεται δεν έχει και τόσο καλό σήμα και το καταλαβαίνω οτι κάτι παίζει απο τα ηχεία του desktop που κάνουν τον χαρ/κο θόρυβο των κινητών.....Παιδιά έχω τρελλαθει μια αυτό μετά η οχι και τόσο καλή ποιότητα ήχου με το bt handsfree (πολλά παράσιτα) τι να κάνω έχω στεναχωρεθεί πείτε μου μια λύση please

 

Έχεις απενεργοποιήσει το 3G και να είσαι μόνο με GSM; Λογικά εάν το κάνεις αυτό θα έχεις καλύτερο σήμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απενεργοποιήσει το 3G και να είσαι μόνο με GSM; Λογικά εάν το κάνεις αυτό θα έχεις καλύτερο σήμα.

 

Ναι ναι το έχω κάνει και αυτό απο τις ρυθμίσεις τηλεφώνου.Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος?Μήπως έχω κάποιο πρόβλημα στη sim και είναι θέμα vodafone?Δεν ξέρω.Έχω απελπιστει πια έκανα και δεύτερο hard αυτη τη φορά απο cd της συσκευασίας.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
έκανα και δεύτερο hard αυτη τη φορά απο cd της συσκευασίας.

 

Δεν χρειάζεσαι κάποιο CD για να κάνεις hard reset! Τι έκανες ακριβώς; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,

εχω ενα 914 ενος φιλου.

του περασα το destinator7, το ανοιγει κανονικα αλλα δεν βρισκει με τιποτα δορυφορους.

Δεν εχω εξωτερικη κεραια, μονο την δική του, την ενσωματωμενη.

Εχει καταρχας συμβατοτητα με το destinator 'H οχι ?

Μηπως δουλευει δηλαδη μονο με google maps ?

ψαχνω ενα προγραμμα πλοήγησης που να μην χρεωνεται ο χρήστης, οπως πχ ειναι το ETEN X600 που εχω κ εγω και τρεχει με dest.6.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

ψαχνω ενα προγραμμα πλοήγησης που να μην χρεωνεται ο χρήστης, οπως πχ ειναι το ETEN X600 που εχω κ εγω και τρεχει με dest.6.

 

Me to destinator eisai mia xara. Bale to GPS Test na brei mono tou tin porta tou GPS kai na kleideseis doryforous mesa apo afto kai meta anoikse to Destinator.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις να κανω αναζήτηση μεσα απο το destinator το εχω κανει ήδη, βρήκε την com, το πρωτόκολλο κτλ., κλεινω κ ξανανοιγω το dest. αλλα τιποτα.

Μηπως εννοεις το προγραμμα που εχει η συσκευη εχει κ λεγεται "hp θεση GPS"?

 

 

edit...

ok, τωρα το καταλαβα οτι το gps test ειναι προγραμμα... δουλεψε... ευχαριστω πολύ

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι κάποιο CD για να κάνεις hard reset! Τι έκανες ακριβώς; :confused:

 

Εγκατέστησα και το HP iPAQ Setup Assistant που είναι μέσα στο cd εκτός απο το sync το οποίο στην ουσία είναι το ίδιο πράγμα με την επαναφορά που έχουμε στισ ρυθμίσεις συστήματος στο iPAQ.τέλος πάντων παδιά εγώ το πήγα πίσω στο πλαίσιο σήμερα και είπαν ή επισκευή ή αντικατάσταση,περιμένω βεβαίως τηλεφώνημα θα σας αναφέρω.

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου ένα καλό bt ακουστικό που να μπορεί να συνδεθεί κανονικά (έχω το i tech vibrate και.....δεν)

 

 

k ego to vibrate exo k doulevei mia xara file mou.mipos pirakses tipota sto ipaq audio??

Link to comment
Share on other sites

Το πήγα πίσω στο πλαίσιο σήμερα και είπαν ή επισκευή ή αντικατάσταση,περιμένω βεβαίως τηλεφώνημα θα σας αναφέρω.

 

Λοιπόοοον νέα συσκευή καινούρια και έχουμε τα εξής εως τώρα: BT άψογο,φωτ. μηχανή όπως και πριν (ευτυχώς κανένα πρόβλημα) και τώρα παιδια μένει να δοκιμάσω το τηλέφωνο.Θα σας πω.Α!το πιο σημαντικό η εξυπηρέτηση απο το πλαίσιο όλα τα λεφτα έτσι?Αυτο θα πεί πραγματική υποστήριξη...Λοιπόν τα λέμε σας αφήνω να πάω για ρυθμίσεις :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Α!το πιο σημαντικό η εξυπηρέτηση απο το πλαίσιο όλα τα λεφτα έτσι?Αυτο θα πεί πραγματική υποστήριξη...Λοιπόν τα λέμε σας αφήνω να πάω για ρυθμίσεις :)

 

Swstos... na leme ta kaka, alla na leme kai ta kala! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάτι με αυτό δεν πάει καλά πάντως!

 

Εγώ πάντως παιδιά ανακάλυψα ότι όταν με το καλό συνδέεται το bt καλό είναι η ένταση του τηλεφώνου να είναι περίπου στη μέση και όχι τέρμα επάνω και αυτή του ακουστικού (του τηλεφώνου) το ίδιο.Τώρα όσον αφορά το i-tech vibrate κατα τη γνώμη μου είναι απο τα καλύτερα ακουστικά (και multipoint) που έχουν περάσει ποτέ απο τα χέρια μου και ........ απο τα αυτιά μου φυσικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...