Jump to content

[S60 3rd Edition] Next Gen N-Gage games


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δλδ για να κάνω μια ερώτηση ξανά!!... σε Ν80 δεν πρόκειτε σε καμία περίπτωση να παίξουν αυτά τα παιχνίδια??? ΠΟΤΕ?? ούτε με κάποιο προγραμματάκι στο μέλλον??
iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 778
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παράκληση:

 

Μπορεί κάποιος να postάρει τα βήματα που απαιτούνται για να ενεργοποιηθεί το n-gage? Προσπάθησα και δεν έγινε τπτ και συν τοις άλλοις διαβάζοντας το θέμα κάθε φορά βλέπω και κάτι άλλο.

 

Θα ήταν καλό ένα post με οδηγίες (για το πώς θα γίνει μπλε το εικονίδιο του n-gage) και links για όλα τα διαθέσιμα παιχνίδια έως τώρα.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

δλδ για να κάνω μια ερώτηση ξανά!!... σε Ν80 δεν πρόκειτε σε καμία περίπτωση να παίξουν αυτά τα παιχνίδια??? ΠΟΤΕ?? ούτε με κάποιο προγραμματάκι στο μέλλον??

 

μπορεις να ρωτησεις στο forum της nokia.παντως ισως λογω αναλυσης να μη το κανουν συμβατο δε ξερω.ρωτα εκει

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Παράκληση:

 

Μπορεί κάποιος να postάρει τα βήματα που απαιτούνται για να ενεργοποιηθεί το n-gage? Προσπάθησα και δεν έγινε τπτ και συν τοις άλλοις διαβάζοντας το θέμα κάθε φορά βλέπω και κάτι άλλο.

 

Θα ήταν καλό ένα post με οδηγίες (για το πώς θα γίνει μπλε το εικονίδιο του n-gage) και links για όλα τα διαθέσιμα παιχνίδια έως τώρα.

 

Ευχαριστώ

Καταρχην θα πρεπει να κανεις εγκατασταση στην καρτα μνημης αυτο το αρχειο:

http://www.mediafire.com/?6sv5z9xchhd

Mετα ανοιγεις το νεο εικονιδιο του n-gage που σου εμφανιστικε και κατεβαζεις τα παιχνιδια με wifι .

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

όπως έλεγα λοιπόν πριν με βγάλει offtopic ο νευρικός :p μόλις πατάω για να κάνω οτιδήποτε στην πλατφόρμα, παίρνω μηνύματα λάθους με διάφορα codes, και συνεπώς δε μπορώ να κάνω απολύτως τίποτα. Ούτε το system rush να κατεβάσω, ούτε άλλα παιχνίδια. Υπόψη ότι στην εγκατάσταση κάποιο μήνυμα λάθους μου έβγαλε, για κάποιο component, νομίζω nokia pipes. Το αρχείο εγκατάστασης ήταν το

NGageInstaller.sisx.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και μια διαφορα στο θεμα του Ν95 με τα n-gage :) Mηπως το εκανες εγκατασταση στην μνημη της συσκευης και οχι στην καρτα? δοκιμασε το να το κανεις ξανα εγκατασταση απο επανω.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχετε wifi κατεβαστε τα games απο το xxxxxxxxxxx και τοποθετηστετα μεσα στον φακελο ngage(καρτα μνήμης) ο οποιος θα δημιουργηθει αφου τρεξετε μια φορα την εφαρμογη του ngage.(μνήμη κινητου)

 

Καθε φορα που θα βαζετε και ενα νεο παιχνιδι στο φακελο η εγκατασταση θα γινετε αυτοματα.

 

Παντος το creatures of the deep ειναι φοβερο και ειναι και unlimited trail!!!!

Ειμαι ηδη level 10

Link to comment
Share on other sites

N-Gage emu for symbian phones!!

Moλις βγήκε στο γνωστο μαγαζί!!

Δουλευει σε 6120.

Τωρα θα το δοκιμασω σε 6110

 

 

Το δοκιμασα..

ΑΚΥΡΟ!!!

Μια απο τα ιδια...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλες οι πληροφορίες που χρειάζεστε ειναι σ'αυτα τα δύο post

xxxxxxxxxxxxxxxxx

 

Εκει θα τα βρείε όλα αναλυτικά για το τί πρέπει να κάνετε.Αυτή τη στιγμή το επίσημο site της Nokia υποστηρίζει μόνο το Ν82 αλλα η εφερμογή δουλεύει και στο Ν95 με το τελευταίο firmware.Στο δικό μου εχω περάσει και την εφαρμογή και το creatures of the deep και τρέχουν όλα κανονικά,απλά ακολουθήστε τις οδηγίες στα ανάλογα post και κάντε αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε γμτ γιατι δεν μου παιζουν όλα τα games? Εχω το Ν82. Σεμερικα μου βγαζει error οταν παω να τα τρεξω μέσα απο την εφαρμογη.
The Sailor Man! ;-P
Link to comment
Share on other sites

Από την πρώτη επαφή με την πλατφόρμα είναι σαφές ότι είναι πολλά υποσχόμενη αλλά αν δεν μπορέσω να την κατεβάσω μέσω του Ν82 και να είναι η τελική έκδοση απόλυτα συμβατή με αυτό δεν αξίζει να ασχοληθεί κανείς με πατέντες κλπ. που τελικά δεν οδηγούν στα σωστά αποτελέσματα.

Μην ξεχνάμε ότι το First access απευθήνεται κυρίως στο Ν81;)

Link to comment
Share on other sites

γιατι ξαφνικα κ αδικαιολογητα σημερα που προσπαθησα να μπω στην εφαρμογη δεν την διαβαζε και με γυριζε στο μενου της συσκευης??και ειχα αγορασει χτες και το creatures of the deep!!!πανε τα 10 ευρωπουλα τζαμπα??την ξαναεγαεγκατεστησα απο πανω αλλα τπτ!!:mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

1)Εμένα όπως λες κι εσύ ξαφνικά σήμερα δε μου βγάζει ούτε ένα παιχνίδι για να κατεβάσω ακόμα δηλαδή στο library δεν εμφανίζει ΤΙΠΟΤΑ! Μου έχει μείνει μόνο το trial του creatures of the deep που κατέβασα χτες. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα? Κι αν όχι, υπάρχει περίπτωση (χωρίς format) να κάνω απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση το n-gage?

 

2) Στο creatures of the deep γιατί αναφέρεται παραπάνω ότι είναι unlimited trial? Εμένα μέχρι 2 ψαρέματα με αφήνει να κάνω και μετά μου βγάζει να κάνω purchase. Μήπως υπάρχει κάποιο κολπάκι?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πολλές μα πάρα πολλές φορες στο creatures of the deep κατα τη διάρκεια του παιχνιδιού μου κολλάει και μετα πρεπει να κλεισω το κινητο αλλίως τπτ... Τελικά μήπως βιαζόμαστε και πρέπει να περιμένουμε να ανοίξει το λογισμικό και για τα άλλα κινητά... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Πολλές μα πάρα πολλές φορες στο creatures of the deep κατα τη διάρκεια του παιχνιδιού μου κολλάει και μετα πρεπει να κλεισω το κινητο αλλίως τπτ... Τελικά μήπως βιαζόμαστε και πρέπει να περιμένουμε να ανοίξει το λογισμικό και για τα άλλα κινητά... :worry:

 

Ακριβώς. Το πρόγραμμα είναι αποκλειστικά για N81 στο οποίο δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα (διαπιστωμένο).

Κάποιοι το έχουν "σπάσει" ώστε να είναι συμβατό και με άλλες συσκευές, αλλά δεν πρέπει να έχουμε μεγάλες απαιτήσεις.

Υπομονή, δεν πιστεύω να αργήσει να βγει και για τις υπόλοιπες συμβατές συσκευές η επίσημη έκδοση από την Nokia.

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

Worms World Party Coming To N-Gage (in the first half of 2008):yahoo:

 

http://blog.n-gage.com/img/wwwp.jpg http://farm3.static.flickr.com/2294/2264233609_b28efc3a34_m.jpg

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα υπαρχει η δυνατοτητα για καποια παιχνιδια (πχ Worm Wars) να πεζονται με bluetooth απο 2 συσκευες (νοκια και οι 2 με εγκατεστημενο το ngage)?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα υπαρχει η δυνατοτητα για καποια παιχνιδια (πχ Worm Wars) να πεζονται με bluetooth απο 2 συσκευες (νοκια και οι 2 με εγκατεστημενο το ngage)?

 

λογικα ναι...τουλαχιστον παλια υπηρχε...

Link to comment
Share on other sites

Yamake Makes Gaming Personal

 

http://farm3.static.flickr.com/2118/2264243325_cfa38b1484_o.jpg

 

This morning Nokia announced Yamake, which is a cool new service that allows gamers to use their own content such as pictures, videos, and audio, in conjunction with provided mini-games to create their own N-Gage game, which can then be shared with others.

Link to comment
Share on other sites

Yamake Makes Gaming Personal

 

http://farm3.static.flickr.com/2118/2264243325_cfa38b1484_o.jpg

 

This morning Nokia announced Yamake, which is a cool new service that allows gamers to use their own content such as pictures, videos, and audio, in conjunction with provided mini-games to create their own N-Gage game, which can then be shared with others.

 

Δεν καταλαβα τιποτα απο ολο αυτο το project..και αν τελικα πιασει...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια games υπαρχουν αυτη τη στιγμη για να κατεβασουμε???

αυτα που κατεβασα μου τα βγαζει trial και επισης δν υπαρχει φακελος private mesα στη μνημη γ να το κανω οπω λετε παραπανω.σ αυτη τη περιπτωση τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

ο φακελος private υπαρχει. αλλα για να τον δεις πρεπει να το συνδεσεις και να το δει σα μνημη η με καρτα μνημης και οχι με το pc-suite.
Link to comment
Share on other sites

ο φακελος private υπαρχει. αλλα για να τον δεις πρεπει να το συνδεσεις και να το δει σα μνημη η με καρτα μνημης και οχι με το pc-suite.

το συνδεσα σαν μεταφορα δεδομενων και δν υπαρχει δν ξερω γιατι.μια λυση????

Link to comment
Share on other sites

το συνδεσα σαν μεταφορα δεδομενων και δν υπαρχει δν ξερω γιατι.μια λυση????

 

Ανοιγεις οποιονδηποτε φακελο: Εργαλεια-->Επιλογες φακελων-->Προβολη-->Εμφανιση κρυφων αρχειων και φακελων -> ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...