Jump to content

[S60 3rd Edition] Next Gen N-Gage games


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορουμε να κανουμε κατι, η πρεπει να περιμενουμε?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 778
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

περιμενουμε Γιαννη.να δουμε τι σπασιμο θα μπορεσουν να κανουν σαυτα.εχω πραγματικα απορια.και να τα σπσουν δλαδη αν θα μπορουν μετα να παιχτουν Multiplayer.το n82 ακομα?

 

στο n95 δουλευουν ολα αψογα.η εφαρμογη παντως μπορει να βελτιωθει σε ταχυτητα παντως ανοιγματος και γενικα πλοηγησης στο μενου γιατι δινει την αισθηση βαριας εφαρμογης

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

περιμενουμε Γιαννη.να δουμε τι σπασιμο θα μπορεσουν να κανουν σαυτα.εχω πραγματικα απορια.και να τα σπσουν δλαδη αν θα μπορουν μετα να παιχτουν Multiplayer.το n82 ακομα?

 

Το Ν82 παίζει κανονικά τα διαθέσιμα trials.

Link to comment
Share on other sites

περιμενουμε Γιαννη.να δουμε τι σπασιμο θα μπορεσουν να κανουν σαυτα.εχω πραγματικα απορια.και να τα σπσουν δλαδη αν θα μπορουν μετα να παιχτουν Multiplayer.

Μεσα στο μυαλο μου εισαι και εγω αυτα σκεφτομουν ποιος θα ειναι ο τροπος που θα τα σπασουν.. τα παλια n-gage ειταν πολυ διαφορετικα κατα την εγκατασταση! περιμενα να ειταν καπως ετσι και αυτα :)

Το Ν82 παίζει κανονικά τα διαθέσιμα trials.

Δεν εχω Ν82 αλλα απο οτι διαβαζω δεν θα εχεις προβλημα, προβλημα θα υπηρχε εαν ειχες το Ν80 :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το Ν82 παίζει κανονικά τα διαθέσιμα trials.

 

Δεν εχω Ν82 αλλα απο οτι διαβαζω δεν θα εχεις προβλημα, προβλημα θα υπηρχε εαν ειχες το Ν80 :)

 

 

Επιβεβαιώνω, κανένα απολύτως πρόβλημα με το Ν82, τόσο η ίδια η εφαρμογή N-Gage όσο και τα trials, παίζουν κανονικότατα. Όλα δουλεύουν ρολόι. Το μόνα που μας λείπουν είναι οι κωδικοί ενεργοποίησης. :p

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

@panosz75 εσυ επειδη ειχες εγκατεστημενη την εφαρμογη Ν-Gage στο κινητο σου το μονο που χρειαστηκε να κανεις ειναι να κατεβασεις τα game και να τα κανεις εγκατασταση? εγω επειδη δεν ειχα εγκατεστημενη την εφαρμογη Ν-Gage χρειαστηκε να εγκαταστησω πρωτα αυτην και μετα τα παιχνιδια :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

@panosz75 εσυ επειδη ειχες εγκατεστημενη την εφαρμογη Ν-Gage στο κινητο σου το μονο που χρειαστηκε να κανεις ειναι να κατεβασεις τα game και να τα κανεις εγκατασταση? εγω επειδη δεν ειχα εγκατεστημενη την εφαρμογη Ν-Gage χρειαστηκε να εγκαταστησω πρωτα αυτην και μετα τα παιχνιδια :)

 

Όχι, κατέβασα την εφαρμογή από κάποιο από τα μαγαζάκια (xxxxxxxxxxxxx δε θυμάμαι ποιο από τα δύο :) ) και μέσα από το μενού της εφαρμογής (με Wi-Fi) κατέβασα και εγκατέστησα τα trials. :)

 

Τώρα που το λες, δε δοκίμασα να εγκαταστήσω τα παιχνίδια μέσα από την αρχική εφαρμογή που είχε προεγκατεστημένη το κινητό μου, αλλά δε νομίζω να μπορούσα να κάνω και πολλά πράγματα.

 

Η αρχική εφαρμογή που είχε το κινητό ήταν στη ROM και δε φαινόταν στη διαχείριση εφαρμογών. Από χτες άλλαξε χρώμα το εικονίδιο (από πορτοκαλί έγινε μπλε) και φαίνεται και στη διαχείριση εφαρμογών, μαζί με ένα σωρό συνοδευτικά προγράμματα που εγκαταστάθηκαν. Τα ίδια τα παιχνίδια δε φαίνονται όμως εκεί, παρά μόνο μέσα στην κύρια εφαρμογή. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Nομιζα πως τα ετρεχες με την προεγκατεστημενη εφαρμογη..

 

Αρα αυτα που γραφω ποιο επανω στο 124 ποστ ισχυουν και για το Ν82 με την διαφορα οτι εσυ κατεβασες τα παιχνιδια με με Wi-Fi :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

αν κανετε multitasking δεν κολλαει η εφαρμογη; δεν επανερχεται αν την επιλεξεις, τουλαχιστον οση ωρα περιμενα. κατα τ'αλλα δουλευει τελεια, πολυ ωραιο UI και παιχνιδι online, αν και δεν επαιξα.

nikoskat θα με βρειτε :ρ

Link to comment
Share on other sites

Όχι, κατέβασα την εφαρμογή από κάποιο από τα μαγαζάκια (xxxxxxxxxxx δε θυμάμαι ποιο από τα δύο :) ) και μέσα από το μενού της εφαρμογής (με Wi-Fi) κατέβασα και εγκατέστησα τα trials. :)

 

Τώρα που το λες, δε δοκίμασα να εγκαταστήσω τα παιχνίδια μέσα από την αρχική εφαρμογή που είχε προεγκατεστημένη το κινητό μου, αλλά δε νομίζω να μπορούσα να κάνω και πολλά πράγματα.

 

Η αρχική εφαρμογή που είχε το κινητό ήταν στη ROM και δε φαινόταν στη διαχείριση εφαρμογών. Από χτες άλλαξε χρώμα το εικονίδιο (από πορτοκαλί έγινε μπλε) και φαίνεται και στη διαχείριση εφαρμογών, μαζί με ένα σωρό συνοδευτικά προγράμματα που εγκαταστάθηκαν. Τα ίδια τα παιχνίδια δε φαίνονται όμως εκεί, παρά μόνο μέσα στην κύρια εφαρμογή. ;)

 

Και τα παιχνίδια που εγκαθίστανται(trials)φαίνονται στη διαχείρηση εφαρμογών και μπορούν να απεγκατασταθούν και μέσω της εφαρμογής ή κλασσικά μέσω της διαχείρησης,σε κάθε περίπτωση νομίζω ότι και η ίδια εφαρμογή θα αναβαθμιστεί σύντομα και μέσω κινητού θα κατεβάσουμε(WiFi) καινούργια έκδοση-ομοίως συνέβη πριν λίγες μέρες με την εφαρμογή Sports Tracker όπου με ειδοποίησε ότι διατίθεται καινούργια έκδοση 1.70 και αν ήθελα να την κατεβάσω..:)

Link to comment
Share on other sites

αν κανετε multitasking δεν κολλαει η εφαρμογη; δεν επανερχεται αν την επιλεξεις, τουλαχιστον οση ωρα περιμενα. κατα τ'αλλα δουλευει τελεια, πολυ ωραιο UI και παιχνιδι online, αν και δεν επαιξα.

 

Ναι, ένα προβληματάκι με το multitasking το έχει.

Αν και συνήθως έχω μπόλικη διαθέσιμη RAM στο κινητό μου, αυτό δεν εμπόδισε το N-Gage να κολλάει σαν τρελό όταν ήθελα να το βάλω στο παρασκήνιο. ;)

 

 

...Και τα παιχνίδια που εγκαθίστανται(trials)φαίνονται στη διαχείρηση εφαρμογών και μπορούν να απεγκατασταθούν και μέσω της εφαρμογής ή κλασσικά μέσω της διαχείρησης...

 

Ναι, έχεις δίκιο, τώρα το πρόσεξα, υπάρχουν κανονικά στη διαχείριση εφαρμογών.

Απλά έχω τόσες πολλές εφαρμογές εγκατεστημένες που δεν έλεγξα καλά πριν ποστάρω. :p

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατέβασα κι εγώ την εφαρμογή σε Ν95, πράγματι το εικονείδιο έγινε μπλέ απο πορτοκαλί που ήταν πριν, έφυγε από το κεντρικό μενού μου αλλά το επανέφερα. Αρχικά μου φαίνεται βαριά εφαρμογή, και χάθηκαν τα δυο demos που είχα. Το ερώτημά μου είναι άλλο. Στο κινητό μου έχω Wind F2Go με απεριόριστη χρέωση απο το WIND PLUS NON STOP αλλά διαπίστωσα ότι όταν ανοίγω το N-Gage ο φορέας δεδομένων αλλάζει και απο Wind Plus γίνεται Wnd Web δηλαδή χρεώσιμη..έψαξα την εφαρμογή, βρήκα τα settings και άλλαξα τις ρυθμίσεις για να μπαίνω μέσω της μη χρεώσιμης υπηρεσίας μου αλλά και πάλι το N-GAGE μπαίνει αυτόματα στην χρεώσιμη και πανάκριβη υπηρεσία. Μήπως να μπαίνω μονο μέσω WI-FI?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατέβασα κι εγώ την εφαρμογή σε Ν95, πράγματι το εικονείδιο έγινε μπλέ απο πορτοκαλί που ήταν πριν, έφυγε από το κεντρικό μενού μου αλλά το επανέφερα. Αρχικά μου φαίνεται βαριά εφαρμογή, και χάθηκαν τα δυο demos που είχα. Το ερώτημά μου είναι άλλο. Στο κινητό μου έχω Wind F2Go με απεριόριστη χρέωση απο το WIND PLUS NON STOP αλλά διαπίστωσα ότι όταν ανοίγω το N-Gage ο φορέας δεδομένων αλλάζει και απο Wind Plus γίνεται Wnd Web δηλαδή χρεώσιμη..έψαξα την εφαρμογή, βρήκα τα settings και άλλαξα τις ρυθμίσεις για να μπαίνω μέσω της μη χρεώσιμης υπηρεσίας μου αλλά και πάλι το N-GAGE μπαίνει αυτόματα στην χρεώσιμη και πανάκριβη υπηρεσία. Μήπως να μπαίνω μονο μέσω WI-FI?

εννοειται μονο με wifi, ετσι κι αλλιως με wind plus δε μπορεις να κατεβασεις μεγαλυτερα αρχεια απο 1mb νομιζω, ετσι λενε καποια παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Στάνταρ με WiFi παιδιά, μη δοκιμάσετε κάτι άλλο. Η εφαρμογή από μόνη της δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλη, αλλά τα παιχνίδια είναι κατά μέσο όρο πάνω από 10MB το ένα. Εγώ κατέβασα τα Space Impact Kappa Base και System Rush Evolution, το ένα 12MB, το άλλο 19ΜΒ.

Εντελώς ασύμφορο με GSM/GPRS. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

αν κανετε multitasking δεν κολλαει η εφαρμογη; δεν επανερχεται αν την επιλεξεις, τουλαχιστον οση ωρα περιμενα. κατα τ'αλλα δουλευει τελεια, πολυ ωραιο UI και παιχνιδι online, αν και δεν επαιξα.

nikoskat θα με βρειτε :ρ

 

Εγω το απεγκατεστησα γι αυτο τον λογο .

Το ειχα εγκαταστησει στην καρτα μνημης .

Εσεις που το εγκαταστησατε ?

 

Μαλλον θα περιμενω την επομενη εκδοση :O

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

πριν εννοουσα αν του ηρθε του Γιαννη ο ν82 που παρηγγειλε οχι αν παιζει Ngage.παντως ο μονος τροπος να σπαστουν τα παιχνιδια ειναι να απρουν τους φακελουςπου δημιουργουνται μετα την εγκατασταση στη καρτα μνημης και να το κανουν οπως κανουν τις εφαρμογες.θα αντικαθιστουμε δηλαδη καποιο αρχειο χειροκινητα.ετσι νομιζω.και το αλλο θεμα ειναι αν θα παιζουν multiplayer τα σπασμενα ngage.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

...παντως ο μονος τροπος να σπαστουν τα παιχνιδια ειναι να απρουν τους φακελουςπου δημιουργουνται μετα την εγκατασταση στη καρτα μνημης και να το κανουν οπως κανουν τις εφαρμογες.θα αντικαθιστουμε δηλαδη καποιο αρχειο χειροκινητα.ετσι νομιζω.και το αλλο θεμα ειναι αν θα παιζουν multiplayer τα σπασμενα ngage...

 

 

Πιστεύω ότι ορισμένα από τα παιχνίδια αυτά ίσως να αξίζει να τα έχεις νόμιμα αγορασμένα, για τη δυνατότητα του multiplayer και όχι μόνο. ;)

 

Παρεμπιπτόντως, επειδή δε διάβασα κάτι σχετικό, υπάρχει κάποιος που να έμαθε τι παίζει με τις τιμές αγοράς των acivation codes???

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως, επειδή δε διάβασα κάτι σχετικό, υπάρχει κάποιος που να έμαθε τι παίζει με τις τιμές αγοράς των acivation codes???

οταν πας να το κατεβασεις, εχει και τιμη. 10 ευρω ειδα το ενα παιχνιδι.

Link to comment
Share on other sites

Τα πρώτα παιχνίδια δεν με ενθουσιάζουν ιδιαίτερα,περιμένω το Asphalt και το golf που σίγουρα αξίζουν πολύ,ειδικά το Asphalt ήδη από το trial με κέρδισε με το smooth gameplay του.

Το golf θα είναι νομίζω αρκετά ρεαλιστικό και θα μεταφέρει σε μεγάλο βαθμό την ατμόσφαιρα γενικά του παιχνιδιού αυτού και σε πραγματικές συνθήκες.

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι αρκετά ακριβούτσικη μπορώ να πω.

Ορισμένα όμως είναι εντυπωσιακά. Το Asphalt όντως είναι πολύ καλό.

Φαντάζομαι αυτό που θα κάνει πάταγο όταν βγει θα είναι το Fifa 08. :)

 

Πολύ τυχεροί οι φίλοι που έχουν στα χέρια τους κάποιο εκ των Ν81 και Ν81-8GB, με τα ειδικά πλήκτρα πάνω από την οθόνη του τηλεφώνου. Εμείς με το Ν82 ειδικά (που δεν έχουμε ούτε multimedia keys επομένως ούτε με πιθανό remapping δε θα γίνεται τίποτα) είμαστε λίγο αδικημένοι ομολογώ. ;)

 

Πάντως να ρωτήσω κι εδώ τι παίζει με το rotation??? Εσάς δουλεύει το αυτόματο rotation στο N-Gage (είτε το ενσωματωμένο του Ν82 είτε με RotateMe)????

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι αρκετά ακριβούτσικη μπορώ να πω.

Ορισμένα όμως είναι εντυπωσιακά. Το Asphalt όντως είναι πολύ καλό.

Φαντάζομαι αυτό που θα κάνει πάταγο όταν βγει θα είναι το Fifa 08. :)

 

10 δεν είναι και τόσο ακριβό αλλά δεν αξίζει να πληρώσεις κάτι ούτε με 1 ευρώ όταν ενδεχομένως μπορείς να το βρείς εντελώς δωρεάν:lol::lol:;);)

Link to comment
Share on other sites

σημερα παντως δεν μου ανοιγουν τα παιχνιδια καθολου. η εφαρμογη ανοιγει, αλλα τα παιχνιδια οχι. ε, μια αναβαθμισουλα τη θελει η εφαρμογη :p

θα δοκιμασω να τα ξανακατεβασω.

Link to comment
Share on other sites

panosz75 το auto rotation δ δουλεβει...αν πας ομως σε καθε παιχνιδι στα ortions θα δεις που εχει orientation...το αλλαζεις απο εκει.

 

Παντως διαβαζω που λετε οτι κολλαει το space impact εμενα δ μου εκανε το παραμικρο κιχ! ουτε με το multitasking εχω προβλημα! μαλιστα δοκιμασα και ετρεξα αρκετες εφαρμογες και παλι τιποτα! με το pysystemutilities μου εβγαλε 77 περιπου ελευθερη RAM τρεχοντας το n-gage, τη μουσικη και το rotateme..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...