Jump to content

[S60 3rd Edition] Next Gen N-Gage games


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και με τα παιχνιδια τι γινεται? Εχει βγει κανενα?? καπου διαβασα για 3 demos...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 778
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και με τα παιχνιδια τι γινεται? Εχει βγει κανενα?? καπου διαβασα για 3 demos...

 

Τα δύο που είχε το κινητό μου προεγκατεστημένα (Fifa 07 και Asphalt) δεν υπάρχουν στα διαθέσιμα. Υπάρχουν ορισμένα σαν Demo φυσικά, αλλά προφανώς θα ανεβάσουν και άλλα στο server, ο οποίος παρεμπιπτόντως πάει σφαίρα. Το κατέβασμα και οι εγκαταστάσεις των επιμέρους παιχνιδιών γίνονται απίστευτα γρήγορα.

 

Πάντως, εκτός από τα γραφικά, που - από το λίγο μπόρεσα να διαπιστώσω - είναι άριστα, η μητρική εφαρμογή με εντυπωσίασε. :)

 

Τώρα κατεβάζω το Space Impact Kappa Base. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

και με τα παιχνιδια τι γινεται? Εχει βγει κανενα?? καπου διαβασα για 3 demos...

 

Και η λιστα θα ανανεωνεται :rolleyes:

http://www.n-gage.com/showroom.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

και με τα παιχνιδια τι γινεται? Εχει βγει κανενα?? καπου διαβασα για 3 demos...

 

Υπάρχουν 4 games για να κατεβάσεις μέσα από την εφαρμογή. Τα 3 υπάρχουν και παραπάνω για να τα κατεβασεις και ξεχωριστά.

α) Hooked On: Creatures of the Deep

β) Block Breaker Deluxe

γ) System Rush : Evolution και

δ) Space Impact Kappa Base

Link to comment
Share on other sites

N-Gage sto N82,καλό φαίνεται.

 

...και γρήγορο. :)

 

Παρεμπιπτόντως, τώρα το εικονίδιο της εφαρμογής είναι πλέον μπλε (από πορτοκαλί) και επίσης φαίνεται και στη διαχείριση εφαρμογών. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τα παιχνίδια Fifa 07 και Asphalt τα επαιζα και εγω στο 6110!!!

Γιατι όχι και τα υπόλοιπα???:mad:

Αυτα τα τρία δεν παίζουν ομως...

 

(Το ξέρω οτι θα βρεθεί λύση!:) )

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Το Space Impact βέβαια καρακολλάει, αλλά ίσως είναι νωρίς ακόμα να κρίνουμε τη σταθερότητα των εφαρμογών. ;)

 

το έβαλες και 'συ?

 

Ναι (τα παιδία παίζει :D).

Το μόνο μείον που είδα μέχρι τώρα είναι ότι το Space Impact Kappa Base κολλάει σαν τρελό. :wacko:

 

Προβλέπω οι επιστήμονες των "μαγαζακίων" να βγάζουν λίαν συντόμως τα registration codes. :p :p :p

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εσας διαγραφτηκε η εφαρμοφη απο το menu??εμενα ναι! λογικο??

 

Εμένα η εφαρμογή N-Gage από πορτοκαλί που ήταν όταν πήρα το Ν82, τώρα έγινε μπλε και εμφανίζεται πλέον και στη διαχείριση εφαρμογών. ;)

 

Τα παιχνίδια φυσικά είναι προβάσιμα μόνο μέσα από την μητρική εφαρμογή. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ναι (τα παιδία παίζει :D).

Το μόνο μείον που είδα μέχρι τώρα είναι ότι το Space Impact Kappa Base κολλάει σαν τρελό. :wacko:

 

Προβλέπω οι επιστήμονες των "μαγαζακίων" να βγάζουν λίαν συντόμως τα registration codes. :p :p :p

 

Για να δούμε,αλλά μάλλον έτσι θα γίνει.

Πάντως το Block Breaker Deluxe δεν διαφέρει καθόλου από αυτό που είναι πανομοιοτυπο(2007) σε jar.

See for yourself;)

http://rapidshare.com/files/89207798/BlockBreakerDeluxe.zip.html

Link to comment
Share on other sites

εμενα εφυγε απο το menu αυτη που ειχε μονο του (η πρασινη) και μπηκε στις εφαρμογες (σε μπλε)

 

κατι αλλο...στην αρενα μπαινουν μονο τα σκορ απο τα παιχνιδια ή μπορεις να παιξεις και με αλλους?

Επισης, τα παιχνιδια που ειναι καλυτερο να τα εγκαταστησουμε? νομιζω στην εσωτερικη μνημη ειναι πιο γρηγορα στην εγκατασταση...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

εμενα εφυγε απο το menu αυτη που ειχε μονο του (η πρασινη) και μπηκε στις εφαρμογες (σε μπλε)

 

κατι αλλο...στην αρενα μπαινουν μονο τα σκορ απο τα παιχνιδια ή μπορεις να παιξεις και με αλλους?

 

Αν προσέξεις, μπορείς να ρυθμίσεις (Options->Set online status->...) τον εαυτό σου ως διαθέσιμο για παίξιμο ή offline, οπότε μιλάμε και για online παίξιμο. Τι καλύτερο... :)

 

To θέμα είναι αν θα γίνει κάτι με το remapping των πλήκτρων, προφανώς για τα τηλέφωνα πλην των Ν81/Ν81-8GB. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Θα γίνει προφανώς... Για την ώρα εμείς με τα N81 απολαμβάνουμε τα trials( :( ) των παιχνιδιών...

 

edit: Τι απολαμβάνουμε δλδ.. το blockbreacker με αφήνει να παίξω πρπ 30" και μετά μου λέει να το κάνω activate... :p

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνει προφανώς... Για την ώρα εμείς με τα N81 απολαμβάνουμε τα trials( :( ) των παιχνιδιών...

 

edit: Τι απολαμβάνουμε δλδ.. το blockbreacker με αφήνει να παίξω πρπ 30" και μετά μου λέει να το κάνω activate... :p

 

Κι εμείς με τα υπόλοιπα συμβατά τηλέφωνα το έχουμε εγκαταστήσει. Οι επιστήμονες στα μαγαζάκια βρήκαν πατέντα. Εγώ το έβαλα στο Ν82 μου.

 

Δοκίμασε το Space Impact Kappa Base, είναι πολύ εντυπωσιακό. Και με το TV out ακόμα καλύτερο. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

κι εγω την εγκατεστησα την εφαρμογη στο Ν82 αλλα δεν υπαρχει πλεον η παλια στην μημ τηλεφωνου,υπαρχει μονο το ngage games με μπλε εικονιδιο,αλλα οταν μπαινω ουτε demo παιχνιδια υπαρχουν ουτε τπτ!!που μπορω να βρω αυτα τα featured games να τα κατεβασω??:confused:
Link to comment
Share on other sites

κι εγω την εγκατεστησα την εφαρμογη στο Ν82 αλλα δεν υπαρχει πλεον η παλια στην μημ τηλεφωνου,υπαρχει μονο το ngage games με μπλε εικονιδιο,αλλα οταν μπαινω ουτε demo παιχνιδια υπαρχουν ουτε τπτ!!που μπορω να βρω αυτα τα featured games να τα κατεβασω??:confused:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2223777#post2223777

 

και εγω τωρα αρχισα να ασχολουμαι με τα n-gage ελπιζω το παραπανω ποστ να σε βοηθησει :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

κι εγω την εγκατεστησα την εφαρμογη στο Ν82 αλλα δεν υπαρχει πλεον η παλια στην μημ τηλεφωνου,υπαρχει μονο το ngage games με μπλε εικονιδιο,αλλα οταν μπαινω ουτε demo παιχνιδια υπαρχουν ουτε τπτ!!που μπορω να βρω αυτα τα featured games να τα κατεβασω??:confused:

 

Να προσθεσω οτι τα demo παιχνιδια τα κατεβαζεις μεσα

απο το μενου get more games/avalaible games

μεσω wifi ,ειτε κατεβαζεις τα 3 , απο το λινκ που δωθηκε.

 

Ασχοληθειτε λιγο παιδια :O:O

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μηχαλη εγω κατεβασα το φακελο και δεν εχω bluetooth η card reader για να τα στειλω στο κινητο απο οτι καταλαβα δεν ειναι κατι το περιεργο απλος κανουμε εγκατασταση τα sis αρχεια στην καρτα μνημης :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μηχαλη εγω κατεβασα το φακελο και δεν εχω bluetooth η card reader για να τα στειλω στο κινητο απο οτι καταλαβα δεν ειναι κατι το περιεργο απλος κανουμε εγκατασταση τα sis αρχεια στην καρτα μνημης :)

 

Περιπου ετσι φιλε Γιαννη :O

Μπορεις και με το καλωδιο,αρκει να επιλεξεις να συνδεθεις ως μαζικη αποθηκευση.

Εγκαθιστας το sisx αρχειο που ειναι η κυριως εφαρμογη.

Το ανοιγεις μια φορα ,ετσι ωστε να δημιουργηθει ο καταλληλος

φακελος (ngage) και τοποθετεις τα παιχνιδια (με καταληξη .n-gage)

Στην συνεχεια η εφαρμογη αφουν την ανοιξεις παλι,θα αναγνωρισει αυτοματα τα παιχνιδια

και θα ζητησει την εγκατασταση τους. Εαν δεν το κανει αυτο,

πας με καποιον fle manager κανοντας κλικ στα παιχνιδια

για να ξεκινησει η εγκατασταση τους.

ή

για συσκευες με wifi ,κατεβαζεις τα demo απο το μενου .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

για συσκευες με wifi ,κατεβαζεις τα demo απο το μενου .

 

Δεν το συζητώ, πολύ πιο απλός και εύκολος ο τρόπος αυτός. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα βρηκα card reader κ μολης τελιωσα με την εγκατασταση στο Ν73 μου, το προβλημα ειναι πως διπλα απο τα game μου γραφει την λεξη trial αυτο πως μπορει να ξεπεραστει?

 

Eκανα τα παρακατω :)

 

1. Eκανα εγκατασταση στην καρτα μνημης του κινητου μου αυτο το αρχειο.

http://www.mediafire.com/?6sv5z9xchhd

 

2. Eκανα restart το κινητο μου

 

3. Aνοιξα την εφαρμογη μετα δημιουργηθηκε ενας φακελος μεσα στην καρτα μνημης με το ονομα n-gage

 

4. Eκανα paste τα 3 παιχνιδια που βρηκα μεσα στο φακελο games στο παρακατω αρχειο :)

το ζιπ ειναι αυτο:

http://www.n-gage.com/firstaccess/firstaccess_v1.0.zip 58,4 MB

 

5. Aνοιξα ξανα την εφαρμογη και εκανα μια φορα δεξια εκει που εχει ενα σταυρο κατευθυνσης και πατισα και για τα 3 παιχνιδια ξεχωριστα:

οptions/ install game/ memory card/ install

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

@gianpithio: εννοείς μέσα στο μενού της εφαρμογής N-Gage σου λέει για trial version???

Λογικό είναι, για να πάψουν να είναι trial, θέλουν activation codes. ;)

 

Αν τα κατεβάσεις με Wi-Fi, μέσα από την εφαρμογή N-Gage, το κατέβασμα και η εγκατάσταση είναι πανεύκολη και ταχύτατη. Όταν πάρεις το Ν82 σου, αν έχεις πρόσβαση σε Wi-Fi access point, δοκίμασε έτσι, θα με θυμηθείς. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...