Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά, υπάρχει περίπτωση να επεκτείνετε η μνήμη του κινητού στην flash όποτε αυτή δεν επαρκεί ?????

Τι εννοείς να επεκτείνεται η μνήμη του κινητού στη flash...;:confused:

Η μνήμη της συσκευής είναι ορισμένη (100MB) και δεν αλλάζει.

Το ίδιο ισχύει και για τη RAM η οποία είναι υπεραρκετή (~90 MB ελεύθερα στο χρηστή) και δεν χρειάζεται να κάνει χρήση της flash μνήμης, κάτι σαν "εικονική μνήμη" των Windows.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το gps θα λειτουργεί και στο καινούριο; Δηλαδή εγω που εχω το παλιό Ν95 και εχω αγοράσει την άδεια για να λειτουργεί η πλοήγηση πως θα δουλεύει και στο καινούριο αφου δεν εχω κάποιους κωδικούς.
Link to comment
Share on other sites

Το gps θα λειτουργεί και στο καινούριο; Δηλαδή εγω που εχω το παλιό Ν95 και εχω αγοράσει την άδεια για να λειτουργεί η πλοήγηση πως θα δουλεύει και στο καινούριο αφου δεν εχω κάποιους κωδικούς.

 

Αν εχεις κρατησει καπου τον κωδικο ενεργοποιησης τοτε μπορεις να τον περασεις ξανα και στο καινουριο και να συνεχισεις να χρησιμοποιεις την πλοηγηση για οσο χρονικο διαστημα σου απομενει, αν τωρα δεν εχεις τον κωδικο δεν ξερω ρωτα σε νοκια σοπ παντως σιγουρα γινεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να επεκτείνεται η μνήμη του κινητού στη flash...;:confused:

Η μνήμη της συσκευής είναι ορισμένη (100MB) και δεν αλλάζει.

Το ίδιο ισχύει και για τη RAM η οποία είναι υπεραρκετή (~90 MB ελεύθερα στο χρηστή) και δεν χρειάζεται να κάνει χρήση της flash μνήμης, κάτι σαν "εικονική μνήμη" των Windows.

 

 

απλά σκέφτομαι ότι αν χρειάζεται περισσότερη μνήμη για κάποιες εφαρμογές , ίσως να χρησιμοποιεί - επεκτείνετε στην flash(8gb), σε αυτήν την περίπτωση θα πρέπει να έχουμε τον νου μας ώστε να μην την γεμίσουμε και να αφήνουμε ελεύθερο χώρο

Link to comment
Share on other sites

απλά σκέφτομαι ότι αν χρειάζεται περισσότερη μνήμη για κάποιες εφαρμογές , ίσως να χρησιμοποιεί - επεκτείνετε στην flash(8gb), σε αυτήν την περίπτωση θα πρέπει να έχουμε τον νου μας ώστε να μην την γεμίσουμε και να αφήνουμε ελεύθερο χώρο

 

Οχι αυτο δεν πρεπει να σε ανησυχει καθολου μπορεις αφοβα να γεμισεις την μνημη φλας μεχρι και το τελευταιο κιλομπαϊτ!

Αυτο γιατι οι εφαρμογες του κινητου για να τρεχουν κλπ χρησιμοποιουν την μνημη ραμ (128) που διαθετει η συσκευη και η ραμ δεν εχει καμια σχεση με την αποθηκευση δεδομενων παρα μονο προσωρινα, επειτα υπαρχει και η ρομ η οποια ειναι 100mb ενσωματωμενη μνημη τηλεφωνου για αποθηκευση δεδομενων και αυτη, αρα η καρτα φλας δεν εχει καμια δουλεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηγα σήμερα στο πλαίσιο της στουρνάρη και τους ρώτησα , μου είπαν πιθανόν θα έχουν παραλαβή η σήμερα το βράδι ή αύριο . τα κομμάτια κλασσικά θα είναι λίγα. επίσης ρώτησα και σε κωτσόβολο και μου είπαν την επόμενη βδομάδα........
ck
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηγα σήμερα στο πλαίσιο της στουρνάρη και τους ρώτησα , μου είπαν πιθανόν θα έχουν παραλαβή η σήμερα το βράδι ή αύριο . τα κομμάτια κλασσικά θα είναι λίγα. επίσης ρώτησα και σε κωτσόβολο και μου είπαν την επόμενη βδομάδα........

 

μακαρι να ειναι ετσι...

αλλα ολοι λενε οτι θελουνε

εδω η nokia καλα καλα δεν ξερει ποτε θα εχει

τα πρωτα κομματια.:wacko:

ακυρωσα την παραγγελεια και οπου το βρω γιατι

αλλιως.....:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις κρατησει καπου τον κωδικο ενεργοποιησης τοτε μπορεις να τον περασεις ξανα και στο καινουριο και να συνεχισεις να χρησιμοποιεις την πλοηγηση για οσο χρονικο διαστημα σου απομενει, αν τωρα δεν εχεις τον κωδικο δεν ξερω ρωτα σε νοκια σοπ παντως σιγουρα γινεται.

 

tora imai katoxos tou htc p3600 kai skeftomai na agoraso to n95 8gb. mpori kapoios na mou pi ti xriazetai na agorasis gia na xrisimopoiis tin ploigisi kai poso kostizi. (sorry gia ta greeklish)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα σήμερα από το Πλαίσιο Αλίμου και μου είπαν ότι θα το έχουν αύριο. Τους είπα αν δέχονται κράτηση/παραγγελία, μου είπαν ναι και τους έδωσα τα στοιχεία μου να με πάρουν τηλέφωνο όταν πάει στο μαγαζί ΑΥΡΙΟ! Λέτε; Όχι ότι θα αγχωθώ και ιδιαίτερα. Θα έρθει κάποτε, δε θα έρθει; Οπότε; Για την ώρα παίζω με τα τελευταία μου μοντελάκια, το Touch και το Kaiser, οπότε δε βαριέμαι...
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.

 

Με πήραν τηλ. σήμερα το μεσημέρι από το Πλαίσιο να μου πουν ότι μάλλον θα έχουν απόψε ή αύριο συσκευές και να κανονίσουμε παράδοση. Είχα κανει προπαραγγελία μέσω Ιντερνετ γιαυτό και με κάλεσαν.

 

Αυτό σημαίνει ότι όντως έρχονται αυτές τις μέρες οι συσκευές....

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.

 

Με πήραν τηλ. σήμερα το μεσημέρι από το Πλαίσιο να μου πουν ότι μάλλον θα έχουν απόψε ή αύριο συσκευές και να κανονίσουμε παράδοση. Είχα κανει προπαραγγελία μέσω Ιντερνετ γιαυτό και με κάλεσαν.

 

Αυτό σημαίνει ότι όντως έρχονται αυτές τις μέρες οι συσκευές....

 

Einai ellinika apo Alpha Copy???

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι σε σχεση με το ραδιο....???

οταν ακουτε ραδιο απο το μεγαφωνο εχετε την ιδια ενταση με τα mp3 η υπαρχει το ιδιο προβλημα που εχουμε πολλοι με το N95....χαμηλη ενταση κτλ....

Link to comment
Share on other sites

se ka8e periptwseis, otan kaneis ayto pou leei i kardia, einai to kalytero .... ;)

 

Γειά σας παιδιά.

 

Με πήραν τηλ. σήμερα το μεσημέρι από το Πλαίσιο να μου πουν ότι μάλλον θα έχουν απόψε ή αύριο συσκευές και να κανονίσουμε παράδοση. Είχα κανει προπαραγγελία μέσω Ιντερνετ γιαυτό και με κάλεσαν.

 

Αυτό σημαίνει ότι όντως έρχονται αυτές τις μέρες οι συσκευές....

 

Φίλε μου πού μένεις; Αθήνα Θεσσαλονίκη; ή Ηράκλειο;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα στο φόρουμ. Λοιπόν πήγα σήμερα στο πλαίσιο στουρνάρη και ρώτησα για το κινητό (μένω κοντά όπως έχουμε πει). Από ότι μου είπαν το κινητό δεν έχει ελθει στην αποθήκη τους και άρα δεν το έφεραν στα καταστήματα. Πήρα και το πλαίσιο αλίμου τηλ και μου είπαν τα ίδια. Το αναμένουν μου είπαν ίσως αύριο, μεθαύριο (στον άλιμο). Στη στουρνάρη με κούλανε, είπε την ημερομηνία που αναφέρθηκε και πιο πάνω για 10/12. :mad: Τώρα έτσι μου λένε, έτσι σας λέω να είμαστε επιφυλακτικοί. Μέσα στη μέρα αν μάθω περισσότερα θα ενημερώσω. :confused:
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πέρασα το πρωϊ από το Πλαίσιο Αλίμου (όπου μου είχαν πει χθες πως σήμερα θα το είχαν) και δεν...

Μου είπαν ότι μπορεί να παραλάβουν μέσα στην ημέρα (αν και δε το πιστεύω, καθώς τις παραλαβές της ημέρας τις λαμβάνουν κάθε πρωϊ πριν ανοίξουν). Απορώ γιατί χθες μου είπαν άλλα...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και γώ χθές το απόγευμα από shopcenter στα 685 ευρώ.Είναι από Ιταλία (έχει αυτοκόλλητα πάνω στο κουτί) και έχουν περάσει ήδη τα ελληνικά.Προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση (έχει την 10.0.021) αλλά μου λέει οτι δεν υπάρχει διαθέσιμη για τη συσκευή μου.Προσπαθώ να δω τι product number έχουν βάλει με το nemesis αλλά δεν αναγνωρίζει τη συσκευή.

Μπορεί κάποιος να μου πεί τα βήματα για την εγκατάσταση του nemesis και πως δω το product number;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ,

Με πηραν απο νοκια στην πατησιων , αν δεν κανω λαθος ειναι το καταστημα κολιατσου που το εχω αφηση προκαταβολη και το απογευμα σημερα θα περασω να παραλαβω . :)

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και γώ χθές το απόγευμα από shopcenter στα 685 ευρώ.Είναι από Ιταλία (έχει αυτοκόλλητα πάνω στο κουτί) και έχουν περάσει ήδη τα ελληνικά.Προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση (έχει την 10.0.021) αλλά μου λέει οτι δεν υπάρχει διαθέσιμη για τη συσκευή μου.Προσπαθώ να δω τι product number έχουν βάλει με το nemesis αλλά δεν αναγνωρίζει τη συσκευή.

Μπορεί κάποιος να μου πεί τα βήματα για την εγκατάσταση του nemesis και πως δω το product number;

 

καλοριζικο!!

δες εδω βημα βημα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=189724

post #3

το number το βλεπεις πισω στην πλακετα της συσκευης

η στο κουτι.

για να περασεις ελληνικα βαλε 0550801.

Καλημερα ,

Με πηραν απο νοκια στην πατησιων , αν δεν κανω λαθος ειναι το καταστημα κολιατσου που το εχω αφηση προκαταβολη και το απογευμα σημερα θα περασω να παραλαβω . :)

 

καλοριζικο περιμενουμε νεα σου.

θα εισαι ο πρωτος εδω με ελληνικη συσκευη.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο!!

δες εδω βημα βημα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=189724

post #3

το number το βλεπεις πισω στην πλακετα της συσκευης

η στο κουτι.

για να περασεις ελληνικα βαλε 0550801.

 

Αυτό ακριβώς κάνω αλλά όταν κάνω scan με το nemesis, κάτω αριστερά μου βγάζει Scan for product...Error.Δε βλέπει δλδ τη συσκευή μου.Στη πλακέτα από πίσω γράφει 0557876,αλλά έχει ήδη τα ελληνικά.Δε μπορώ όμως να περάσω τη τελευταία αναβάθμιση.

 

Αλήθεια,από ποιά χώρα είναι;Πάντως είναι made in Finland.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς κάνω αλλά όταν κάνω scan με το nemesis, κάτω αριστερά μου βγάζει Scan for product...Error.Δε βλέπει δλδ τη συσκευή μου.Στη πλακέτα από πίσω γράφει 0557876,αλλά έχει ήδη τα ελληνικά.Δε μπορώ όμως να περάσω τη τελευταία αναβάθμιση.

 

Αλήθεια,από ποιά χώρα είναι;Πάντως είναι made in Finland.

 

μπορεις να μας πης αν το gps ειναι ποιο καλο απο ν95 απλο. Καποιος μου ειπε οτι δεν παιζεται, ειναι γρηγορο και εχει ενδειηξης και μεσα σε σπιτι

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς κάνω αλλά όταν κάνω scan με το nemesis, κάτω αριστερά μου βγάζει Scan for product...Error.Δε βλέπει δλδ τη συσκευή μου.Στη πλακέτα από πίσω γράφει 0557876,αλλά έχει ήδη τα ελληνικά.Δε μπορώ όμως να περάσω τη τελευταία αναβάθμιση.

 

Αλήθεια,από ποιά χώρα είναι;Πάντως είναι made in Finland.

 

δοκιμασες να το κανεις κατευθειαν μεσο nsu??

και μετα την αναβαθμιση δες αμα εχεις ελληνικα

και μετα κανε μεσο nemesis

στο :google: βρηκα αυτο -0557876 TIM-

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...