Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2008


chrismd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πραγματικά είμαι πολύ απογοητευμένος απ' τον τρόπο που συμπεριφερθήκατε πολλοί απο έδω μέσα... Άρχισαν οι περισσότεροι (ονόματα δε λέω) να παραπονιούνται και να κατηγορούν τρίτους ή άσχετους για την αποτυχία τους στις εξετάσεις. Πολλοί αναφέρθηκαν στα σχολεία της επαρχίας κλπ. ΕΛΕΟΣ!!! Ο πραγματικός λόγος της αποτυχίας βρίσκεται βαθιά μέσα σας και μόνο εκεί μπορείτε να το βρείτε! Έπειτα εκνευρίστηκα με άλλους που έδειξαν έμπρακτα τη ζήλεια τους σε μέγιστο βαθμό για κάποιους που γράψανε άριστα στις εξετάσεις, λέγοντας ότι έγραφαν περιστασιακά στο site, χαζοχαρούμενα κλπ... Πραγματικά πλέον πιστεύω ότι το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων διαιωνίζει το στείρο ανταγωνισμό μεταξύ μας, αλλά το χεορότερο είναι πως εμείς, οι υποτίθεται προοδευτικοί και ρηξικέλεφθοι, γίναμε θύματα αυτού του συστήματος ακολουθώντας άκριτα και απρόσκοπτα τις επιταγές του!!!

Ελπίζω σ' ένα καλύτερο άυριο!

ΥΓ: Ευχαριστώ για τη στήριξη σας να ξεπεράσω τις φετινές μου δύσκολες στιγμές και πραγματικά εύχομαι σ' αυτούς που απέτυχαν αλλά και σ' αυτούς που απέτυχαν καλή σταδιοδρομία και τα καλύτερα για το μέλλον!

 

Άψογος.Συχαρητήρια.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΟΣΤΑΡΟΥΝ:ninja:

 

 

Δε νομιζεται οτι ειναι μια καλη ευκαιρια να ποσταρετε το αποτελεσμα σας;;:rolleyes:

Να δουμε πως τα πηγατε,,, η ακομα και ατομα που δινουν για 2η ή και για 3η φορα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΟΣΤΑΡΟΥΝ:ninja:

 

 

Δε νομιζεται οτι ειναι μια καλη ευκαιρια να ποσταρετε το αποτελεσμα σας;;:rolleyes:

Να δουμε πως τα πηγατε,,, η ακομα και ατομα που δινουν για 2η ή και για 3η φορα...

 

Εσύ γιατί δεν τα ποστάρεις?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου ετσι ειναι εμεις στην ''επαρχια''γραψαμε ολοι στην ταξη μας 17.9 εκθεση...αντιγραφαμε μεταξυ μας..οπως τα λες ειναι..εμεις οι επαρχιωτες...να'σαι καλα..λιγοτερη κακια ομως ή και ζηλεια μαλλον,δε ξερω δε θα εβλαπτε.καναμε ολοι την προσαπθεια μας κ το αξιζαμε ανεξαρτητως αποτελεσματος.κ απλα μοιραζομαστε ολοι τη χαρα μας εδω μεσα γτ δεν ειναι λιγο αυτο που περασαμε.αλλα τι να σου πω κ σενα...:cool:

 

Mην το περνεις προσωπικα καλέ.

Παντως σε εμας εδω είναι τελειως απροσωπα τα πραγματα.

Ενω σε μερη με λιγα ατομα...

Α και συγχαρητηρια μην το ξεχασω...

Link to comment
Share on other sites

Εσύ γιατί δεν τα ποστάρεις?:rolleyes:
Σωστος...!

Παντως για να μη μου την πεις και μενα...εγω δεν τα ποσταρω γιατι δεν ειμαι καθολου χαρουμενος, το εντελως αντιθετο, και βεβαια δικαιολογω τα παιδια που χαιρονται και ενω δεν εγραφαν ολο τον χειμωνα γραψανε τωρα τα αποτελεσματα τους. Απλα μπορει μερικοι να ενοχλουνται...δικαιολογημενοι και αυτοι.

Link to comment
Share on other sites

Άψογος.Συχαρητήρια.

 

:)

Ευχαριστώ jog! Αλήθεια εγώ είμαι απ' τους καινουριους στο site. Εσύ πότε τελείωσες΄, που βρίσκεσαι και που σπουδάζεις?

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είμαι πολύ απογοητευμένος απ' τον τρόπο που συμπεριφερθήκατε πολλοί απο έδω μέσα... Άρχισαν οι περισσότεροι (ονόματα δε λέω) να παραπονιούνται και να κατηγορούν τρίτους ή άσχετους για την αποτυχία τους στις εξετάσεις. Πολλοί αναφέρθηκαν στα σχολεία της επαρχίας κλπ. ΕΛΕΟΣ!!! Ο πραγματικός λόγος της αποτυχίας βρίσκεται βαθιά μέσα σας και μόνο εκεί μπορείτε να το βρείτε! Έπειτα εκνευρίστηκα με άλλους που έδειξαν έμπρακτα τη ζήλεια τους σε μέγιστο βαθμό για κάποιους που γράψανε άριστα στις εξετάσεις, λέγοντας ότι έγραφαν περιστασιακά στο site, χαζοχαρούμενα κλπ... Πραγματικά πλέον πιστεύω ότι το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων διαιωνίζει το στείρο ανταγωνισμό μεταξύ μας, αλλά το χειρότερο είναι πως εμείς, οι υποτίθεται προοδευτικοί και ρηξικέλεφθοι, γίναμε θύματα αυτού του συστήματος ακολουθώντας άκριτα και απρόσκοπτα τις επιταγές του!!!

Ελπίζω σ' ένα καλύτερο άυριο!

ΥΓ: Ευχαριστώ για τη στήριξη σας να ξεπεράσω τις φετινές μου δύσκολες στιγμές και πραγματικά εύχομαι σ' αυτούς που απέτυχαν αλλά και σ' αυτούς που απέτυχαν καλή σταδιοδρομία και τα καλύτερα για το μέλλον!

 

αν βγάζεις 19000 μόρια φυσικά και θα είσαι χαζοχαρούμενος...δεν το είπα με την κακή έννοια...δεύτερον δεν έχω τίποτα προσωπικά να ζηλέψω από ένα άτομο που μπαίνει ιατρική...τρίτον αν ήξερες και εσύ ότι έγραψες σίγουρα 95 και ο ένας βαθμολογητής σου έβαζε 87 τότε θα έσκαγες όπως και εγώ...και γενικότερα δεν κατηγόρησα ούτε εσένα ούτε που έβγαλες τα μόρια σου (και πραγματικά συγχαρητήρια και μακάρι να σου αρέσει η σχολή που θα περάσεις), ούτε το σύστημα, αλλά την επιπολαιότητα κάποιων βαθμολογητών (πίστεψέ με ξέρω πόσο προσεχτικά βαθμολογούν κάποιοι) και την καταραμένη την τύχη μου που έπεσα σε τέτοιους βαθμολογητές και στα 3 από τα 6 μαθήματα είχα πολύ μεγάλη απόκλιση!

 

Στις πανελλήνιες εκτός από θέμα διαβάσματος, είναι και μεγάλο θέμα τύχης...μπορεί εγώ και κάποιο άλλο παιδί που στοχεύει τη σχολή που θέλω, να κατανοήσαμε τα μαθήματα εξίσου καλά...αλλά εγώ στάθηκα άτυχη και έπεσα σε τσεκούρι βαθμολογητή (και μη μου πεις ότι δεν υπάρχουν τσεκούρια)....

 

οπότε ένα κρατάμε...ΤΑ ΚΑΝΤΗΛΙΑ ΤΑ ΑΝΑΒΟΥΜΕ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ...ΜΙΑ ΟΤΑΝ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΟΤΑΝ ΤΑ ΓΡΑΠΤΑ ΜΑΣ ΤΑ ΒΑΘΜΟΛΟΓΟΥΝΕ!

 

σου εύχομαι καλή σταδιοδρομία!:)

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι το παιδι με την αεροναυπηγων ; πως τον λεγαν...

 

Παρεπιπτοντος πόσο θα ηθελα να ΔΩ το γραπτο μου ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΕ!

 

--Αν ειχα κανα μεγαλο μεσον αραγε???

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ jog! Αλήθεια εγώ είμαι απ' τους καινουριους στο site. Εσύ πότε τελείωσες΄, που βρίσκεσαι και που σπουδάζεις?

 

Στο Μαθηματικό του ΑΠΘ είμαι και έχω ακόμα καιρό για πτυχίο :p

Link to comment
Share on other sites

Εσύ γιατί δεν τα ποστάρεις?:rolleyes:

Εγω εδωσα για πρωτη φορα και ειπα πως πηγα:cool:

 

Εμενα δεν με αφηνουν οι Ο.Π.Χ. να πω τι πιανω:cool:

:p

Δεν εχω παει καν να δω τους βαθμους μου αλλα υπολογιζω..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι το παιδι με την αεροναυπηγων ; πως τον λεγαν...

zafo90 τον λενε;)

Εγραψε πιο πριν τα αποτελεσματα του,,εγραψε λιγα μορια ποιο κατω απο τη σχολη αεροναυπηγων που θελει,,ελπιζω να πεσουν οι βασεις και να την πιασει:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Έκθεση 13.8

Μαθηματικά κατεύθυνσης 15,6

Μαθηματικά γενικής 19,6

Φυσική 18,2

ΑΟΔΕ 17,8

Προγραμματισμό 19,2

 

Γυρω στα 17600 μορια.

 

Συμπαράσταση στον zafos90 μιας και εγω κυνηγαω για αεροναυπηγούς στη πάτρα.http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/wink.gif

;)

Link to comment
Share on other sites

Theo εμενα τα ξερεις, 17938.. τελοσπαντων καλη επιτυχια με τις βασεις, η μαλλον καλη τυχη, ο,τι πηραμε πηραμε..Σωστος ο nick στο παραπανω ποστ.:)
trust me, I 'm an engineer:cool:
Link to comment
Share on other sites

Theo εμενα τα ξερεις, 17938.. τελοσπαντων καλη επιτυχια με τις βασεις, η μαλλον καλη τυχη, ο,τι πηραμε πηραμε..Σωστος ο nick στο παραπανω ποστ.:)

Ε ναι,,, τα ηξερα εδω και καιρο τα δικα σου:p;)

Τεσπα,,,ελπιζω και συ να πιασεις τη σχολη σου καθως και ολοι οι αλλοι που βρισκονται σε παρομοιες καταστασεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

ναι ειμαι πολυ ευχαριστημενος.(ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΣΥΝΘΗΚΩΝ ,ΞΕΡΕΙΣ )Λοιπον εκθεση15,2/μαθ γενικης 19,6/μαθ κατ 11,5/ΦΥΣΙΚΗ(το οφειλω σε σενα)11,3/αοδε 20/προγραμματισμις 17,8/αοθ 18,4

ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ?

 

Γιατί αναλυτικά τα μόρια δεν τα γράφει πουθενά. Στις βαθμολογίες που βγαίνουν στο σχολίο βγαίνουν οι βαθμοί των 2(3) βαθμολογητών σε κλιμακά των 100 και δίπλα ο τελικός βαθμός στην κλίμακα του 20. Τα μόρια θα τα βγάλεις μόνος σου (ή με τη βοήθεια κάποιου καθηγητή). Αυτό μπορεί να σε βοηθήσει:

 

http://www.propylaia.gr/index.php?option=com_facileforms&Itemid=48

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είμαι πολύ απογοητευμένος απ' τον τρόπο που συμπεριφερθήκατε πολλοί απο έδω μέσα... Άρχισαν οι περισσότεροι (ονόματα δε λέω) να παραπονιούνται και να κατηγορούν τρίτους ή άσχετους για την αποτυχία τους στις εξετάσεις. Πολλοί αναφέρθηκαν στα σχολεία της επαρχίας κλπ. ΕΛΕΟΣ!!! Ο πραγματικός λόγος της αποτυχίας βρίσκεται βαθιά μέσα σας και μόνο εκεί μπορείτε να το βρείτε! Έπειτα εκνευρίστηκα με άλλους που έδειξαν έμπρακτα τη ζήλεια τους σε μέγιστο βαθμό για κάποιους που γράψανε άριστα στις εξετάσεις, λέγοντας ότι έγραφαν περιστασιακά στο site, χαζοχαρούμενα κλπ... Πραγματικά πλέον πιστεύω ότι το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων διαιωνίζει το στείρο ανταγωνισμό μεταξύ μας, αλλά το χειρότερο είναι πως εμείς, οι υποτίθεται προοδευτικοί και ρηξικέλεφθοι, γίναμε θύματα αυτού του συστήματος ακολουθώντας άκριτα και απρόσκοπτα τις επιταγές του!!!

Ελπίζω σ' ένα καλύτερο άυριο!

ΥΓ: Ευχαριστώ για τη στήριξη σας να ξεπεράσω τις φετινές μου δύσκολες στιγμές και πραγματικά εύχομαι σ' αυτούς που απέτυχαν αλλά και σ' αυτούς που απέτυχαν καλή σταδιοδρομία και τα καλύτερα για το μέλλον!

Φίλε μου εγώ θα διαφωνήσω μαζί σου.Μπορεί να είσαι χαρούμενος που έβγαλες τόσα μόρια αλλά δε μπορείς σε καμία περίπτωση να κατηγορείς τους άλλους ότι σε ζηλεύουν εσένα ή οποιονδήποτε τα πήγε τόσο καλά γιατί απλούστατα δεν έχω τίποτα να ζηλέψω.Θα ζήλευα(με τη καλή έννοια) αν περνούσες στη σχολή που θέλω εγώ να περάσω.Από τη στιγμή που πας για ιατρική όπως βλέπω στο name σου τί να ζηλέψω?Και δεν έχεις κανένα δικαίωμα να λες σε οποιονδήποτε ποιοι λόγοι τον οδήγησαν σε αποτυχία και ούτε καν να χαρακτηρίζεις το αποτέλεσμά του ως αποτυχία.Και για να σε προλάβω εγώ δεν είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με το αποτέλεσμά μου γιατί έχασα την απόδειξη μαθηματικά που αν δε την είχα χάσει θα είχα σίγουρη την εισαγωγή μου στη σχολή που θέλω.Αλλά ηρεμήστε μερικοί εδώ μέσα.

Που ειναι το παιδι με την αεροναυπηγων ; πως τον λεγαν...

Παρών:)

Πιστεύω έχω μερικές ελπίδες:rolleyes:

Συμπαράσταση στον zafos90 μιας και εγω κυνηγαω για αεροναυπηγούς στη πάτρα.;)

Εύχομαι να περάσουμε φίλε.Να τα πούμε και από κοντά:cool:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ θα διαφωνήσω μαζί σου.Μπορεί να είσαι χαρούμενος που έβγαλες τόσα μόρια αλλά δε μπορείς σε καμία περίπτωση να κατηγορείς τους άλλους ότι σε ζηλεύουν εσένα ή οποιονδήποτε τα πήγε τόσο καλά γιατί απλούστατα δεν έχω τίποτα να ζηλέψω.Θα ζήλευα(με τη καλή έννοια) αν περνούσες στη σχολή που θέλω εγώ να περάσω.Από τη στιγμή που πας για ιατρική όπως βλέπω στο name σου τί να ζηλέψω?Και δεν έχεις κανένα δικαίωμα να λες σε οποιονδήποτε ποιοι λόγοι τον οδήγησαν σε αποτυχία και ούτε καν να χαρακτηρίζεις το αποτέλεσμά του ως αποτυχία.Και για να σε προλάβω εγώ δεν είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με το αποτέλεσμά μου γιατί έχασα την απόδειξη μαθηματικά που αν δε την είχα χάσει θα είχα σίγουρη την εισαγωγή μου στη σχολή που θέλω.Αλλά ηρεμήστε μερικοί εδώ μέσα.

 

Παρών:)

Πιστεύω έχω μερικές ελπίδες:rolleyes:

 

Εύχομαι να περάσουμε φίλε.Να τα πούμε και από κοντά:cool:

 

 

Παντως μην ξεχναμε ότι τα δελφινια είναι το πιο εξυπνο είδος στον πλανητη

και οχι εμεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Παντως μην ξεχναμε ότι τα δελφινια είναι το πιο εξυπνο είδος στον πλανητη

και οχι εμεις ;)

Με ξερεις που το λες αυτο;;; :rtfm:

 

Μην μιλας αυθαιρετα αν δεν με γνωριζεις:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Oxi ρε GUYS sorry για το ΟΤ απλα ειπα κατι του Douglas Adams.---

 

Μια και ειδα το βιβλιο παραπανω.... ,

Προσεχε τι λες σημερα ειδικα φιλε livtylerfan γιατι τα νευρα μας ειναι τσιτωμενα...!;):)
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Εάν κάποιος έδωσε πανελλήνιες το 2006 στο 4ο πεδίο μόνο (δεν είχε πάρει μάθημα επιλογής το ΑΟΘ) μπορεί άλλη χρονιά (πχ του χρόνου) να δώσει για 5ο πεδίο δίνοντας μόνο ΑΟΘ και κρατώντας τα υπόλοιπα 6 που είχε δώσει το 2006;

 

χαχχαχχαχαχα...φιλε μου μακαρι να γινοταν....θα ειχαμε γλυτωσει πολλα εμεις οι μεγαλοι...δυστυχως δε γινεται και μαλιστα αν δωσει του χρονου αυτος ο καποιος δε θα μετρανε και οι προφορικοι του βαθμοι αλλα μονο οι γραπτοι καθαρα...

Link to comment
Share on other sites

για υπολογισμο μοριων, βρηκα αυτο

http://www.propylaia.gr/index.php?option=com_facileforms&Itemid=48 και αυτο

http://www.ischool.gr/goto.php?section=moria.

μου βγαζουν ομως διαφορετικα αποτελεσματα και τα 2 και μαλιστα λιγο υψηλοτερα απο αυτα που μου εδωσαν απο το σχολειο...

"We should all start to live before we get too old. Fear is stupid. So are regrets." - Marilyn Monroe
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...