Jump to content

Sony Ericsson K770i


geofil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να απαντησω στο δικο μου προβλημα....το βρηκα τελικα.

Menu-->Ρυθμισεις-->Συνδεσιμοτητα-->Ρυθμισεις μηνυματων

Εκει επιλεγεις αν θες SMS ή MMS

 

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

όχι με το που συνδέω τον φορτιστή πάει κατευθείαν στο 100%. μόλις βγάλω τον φορτιδτή πάει στα κόκκινα. Ποιά είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού του Κ770i

το δικό μου λέει

1201-7587

R8BC004

071211

 

δε νομίζω να έχει βγει νεότερο (πριν απο κανα μήνα κοίταξα). Δοκίμασε να κάνεις τράμπα τη μπαταρία με κανα φίλο σου (αν είσαι τυχερός) για να δεις αν το πρόβλημα το έχει η μπαταρία ή η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιο πρόβλημα με την αναπαραγωγή video αυτό το κινητό;Γιατί πάω να ανοίξω μερικά video και κάνουν γύρω στα 30 δευτερόλεπτα για να παίξουν.:confused:
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ με κάποιο τρόπο να "ξεκλειδώσω" το κινητό , ώστε να παίζει σε οποιοδήποτε δίκτυο;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

H πιο πρόσφατη έκδοση λογισμικού είναι το R8BE001_RED53 ?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Ενας φιλος μου εχει το Κ770 κ οταν ανοιγει την καμερα λεει πως εκτελειται μια αλλη εφαρμογη κ δεν ανοιγει η καμερα.Το θεμα ειναι πως ολες οι εφαρμογες ειναι κλειστες.Προσφατα το καναμε αναβαθμιση αλλα τιποτα.Μπορει καποιος να βοηθησει?Ευχαριστω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eγώ έκανα δυο φορές αναβαθμίσεις για να στρώσει το πρόβλημα που είχα με την κάμερα.Δοκιμάστε ξανά.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eγώ έκανα δυο φορές αναβαθμίσεις για να στρώσει το πρόβλημα που είχα με την κάμερα.Δοκιμάστε ξανά.

 

Ειχες το ιδιο προβλημα με την καμερα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Κ770 κάνα 3μηνό και έχω τα εξής αρνητικά σχόλια να κάνω.

- Κολλάει αρκετά συχνά το internet, μου βγάζει μήνυμα μεγάλης σελίδας και μου κλείνει τον browser

- Η μπαταρία του κρατάει με αρκετή χρήση μία μέρα μόνο. Περίμενα περισσότερο

- Πολλές φορές η οθόνη δεν σβήνει από μόνη της

 

Κατά τα λοιπά είναι όπως το περίμενα. Τριξίματα κλπ και να είχε δεν με απασχολούν (κοιμάμαι βαριά άλλωστε).

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Κ770 κάνα 3μηνό και έχω τα εξής αρνητικά σχόλια να κάνω.

- Κολλάει αρκετά συχνά το internet, μου βγάζει μήνυμα μεγάλης σελίδας και μου κλείνει τον browser

- Η μπαταρία του κρατάει με αρκετή χρήση μία μέρα μόνο. Περίμενα περισσότερο

- Πολλές φορές η οθόνη δεν σβήνει από μόνη της

 

Κατά τα λοιπά είναι όπως το περίμενα. Τριξίματα κλπ και να είχε δεν με απασχολούν (κοιμάμαι βαριά άλλωστε).

Αμα μπαινεις wap εστω και 20 λεπτα την ημερα,λογικο ειναι να πεφτει η αποδοση της μπαταριας.

επισης δοκιμασες τον mini opera?? ισως να διορθωθει το προβλημα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειχες το ιδιο προβλημα με την καμερα?

 

Εγώ είχα το εξής πρόβλημα.Πατούσα να μπω από το Menu στην κάμερα,και έβγαζε ένα μαύρο φόντο και κολλούσε εκεί.Δεν έκανε τίποτα.Επομένως έπρεπε να το κάνω συνεχώς restart το κινητό.Μετά από δυο αναβαθμίσεις όμως,έστρωσε.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εμενα είχε παιχτεί κάτι και δε λειτουργουσε το κεντρικο κουμπί , το 5 , το c και το αστεράκι...

Καμια δύο τρεις μέρες κράτησε και μετά έφτιαξε από μόνο του.

 

Το κουμπί του ίντερνετ με έφαγε αρκετή καρτούλα ως που άλλαξα τις ρυθμησεις του ιντερνετ για να μην μπορεί να μπει.

 

Γενικά είμαι ικανοποιημένος από την κάμερα του γιατί αυτό με ενδιαφέρει κυρίως.

Περιφάνεια

Αντίσταση

Όνειρο

Κατάκτηση

Link to comment
Share on other sites

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΜΕΣΩ ΚΑΠΟΙΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ Η ΚΑΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΑΠΟΡΡΙΠΤΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΝΟΥΜΕΡΑ Η ΤΙΣ ΑΠΟΚΡΥΨΕΙΣ?

 

ΕΠΙΣΗΣ ΕΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΩΣ ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΣΟΥΝ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ...Η ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΝΑΜΟΝΗΣ? :)

 

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ...:)

 

Γίνεται να απορρίπτεις κλήσεις με απόκρυψη ή από αριθμούς που δεν έχεις μέσα στο τηλεφωνο!

 

Για τα κλειδώματα,αν κατάλαβα καλά,ρωτάς αν γίνεται να βάλουμε κωδικό για να κλειδωθούν κάποιοι φάκελοι για παράδειγμα!Αυτό όχι,δε γίνεται!

 

Υ.Γ.:SE υπάρχουν για πολλούς λόγους,οι οποίοι δεν είναι της παρούσης.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ SITE ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΔΩΡΕΑΝ ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΟ?

 

Φιλε α) μην γραφεις με κεφαλαια γραμματα.β) αυτο που ρωτας δεν μπορω να στο απαντησω δημοσιως.γ) εχεις pm :lock:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καινουργιος στο σαιτ!

Λοιπον αγορασα μεταχειρισμενο το K770i (το οποιο ειναι το πιο τελειο κινητο που ειχα ως τωρα)

Και εχω το εξης προβλημα... Εχω την καρτα SIM μου που ειναι Frog και ειχα λογικα απενεργοποιημενο το 3G... αλλα καθως με επερναν τηλεφωνο σε καμια 10 δευτερα ο αλλος δεν με ακουγε ενω ειχα σημα... Μετα αλλαξα και ενεργοποιησα το 3G και μιλουσα κανονικα!! Αλλα σε περιοχες χωρις 3G δεν βγαζω ακρη... Νομιζα οτι εφταιγε η Frog αλλα με το παλιο κινητο W700i δεν εχω τετοια προβληματα

 

Μπορειτε να βοηθησετε???

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!!

ηθελα να σας ρωτησω για το βιντεο!!

εχετε προβλημα??επειδη ειδα σε 2 φιλους πως η αναλυση του ειναι πολυ χαλια και τα δειχνει με "τετραγωνακια"!

ειναι σε ολους ετσι??τι φταει>?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!!

ηθελα να σας ρωτησω για το βιντεο!!

εχετε προβλημα??επειδη ειδα σε 2 φιλους πως η αναλυση του ειναι πολυ χαλια και τα δειχνει με "τετραγωνακια"!

ειναι σε ολους ετσι??τι φταει>?

 

Nαι ετσι ειναι δυστυχως..τουλαχιστον στο δικο μου ετσι ηταν και θυμαμαι ειχα προβληματιστει κι εγω..να φανταστεις σκαλιζα συνεχεια τις ρυθμισεις μηπως και φτιαξει καπως αλλα τπτ..:(..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Το βίντεο είναι έτσι γιατί το τραβάει σε ανάλυση 176x144 και η ανάλυση της οθόνης του είναι 240x320. Και το στρετσάρει για να πιάνει όλη την οθόνη.
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

πο ρε...

ελεεινο αυτο!!

το κ750 πως και δεν εχει τετοιο προβλημα!!

ευχαριστω παντως για την πληροφορια!!

α!!να ρωτησω....οταν το τραβηξει το βιντεο και το εμφανησει στον υπολογιστη εμφανιζεται καλυτερα 'η μια απ τα ιδια??

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα διότι το PC είναι PC. Το K750i έχει οθόνη 176x220, άρα το βίντεο είναι στα μέτρα του.
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω το Κ770 πανω απο ενα χρονο και γενικα ειμαι πολυ ευχαρηστιμενος.το μονο που με χαλαει ειναι το πληκτρολογιο που εχει γινει σχεδον ασπρο [του εχει φυγει ολο το χρωμα]και η οθονη που ειναι μικρη.κατα τα αλλα μπαταρια 3μερες με μια ωρα ομιλια την ημερα κανα δυωρο μουσικη και το βραδυ παντα ανοικτο,ουτε κολαει ουτε τιποτα αλλα θελω να ρωτησω εχω αποθηκευσει μερικα sms στην καρτα sym και θελω να τα επαναφερω στο τηλ αλλα δεν μπορω,καποια βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Νέος στο σάιτ...

Θέλω να βάλω ίντερνετ στο k770i

και θα ήθελα να πάρω κάποιες γνώμες απο εσάς,

έχω cosmote / whats up

και έψαξα λίγο και έμαθα για το cosmote my view και ένα προγραμμα που σου δίνει 40 mb για 4 ευρό??

Αν ξέρει κάπιος ας απαντήσει,

ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Νέος στο σάιτ...

Θέλω να βάλω ίντερνετ στο k770i

και θα ήθελα να πάρω κάποιες γνώμες απο εσάς,

έχω cosmote / whats up

και έψαξα λίγο και έμαθα για το cosmote my view και ένα προγραμμα που σου δίνει 40 mb για 4 ευρό??

Αν ξέρει κάπιος ας απαντήσει,

ευχαριστώ προκαταβολικά!

Δεν ξερω προσωπικα τι "παιζει" με το mobile internet,αλλα επειδη την εχω πατησει μια φορα και πληρωσα παρα πολυ ακριβα θα σου ελεγα να ρωτησεις εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να απαντησω στο δικο μου προβλημα....το βρηκα τελικα.

Menu-->Ρυθμισεις-->Συνδεσιμοτητα-->Ρυθμισεις μηνυματων

Εκει επιλεγεις αν θες SMS ή MMS

 

:rolleyes:

Δεν είναι αυτή η λύση.Από κει ρυθμίζεις τους πάροχους και τα κέντρα sms και mms. Έχω κι εγώ ακριβώς το ίδιο κινητό (Vodafone live δηλαδή). Απλά επιλέγεις Μηνύματα-Δημιουργία νέου-Μήνυμα και γράφεις. Αν στο μήνυμα θέλεις να προσθέσεις κάποιο multimedia αχείο το αναγνωρίζει και το στέλνει σαν mms αλλιώς αν δεν κατέβεις μέχρι την κάτω μπάρα το στέλνει σαν sms

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K770i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...